239
  • CyrSyS
    #199
    Okkal és megérdemelten tettem. Ezt követően lapoztam....
  • CyrSyS
    #198
    Felesleges tényleg egymásnak esni! Adottak a lehetőségek. Tomcsa jól mondja. Adott egy piac ahol lehet válogatni ki mit szeretne. Van aki a szabad szoftveres pulthoz megy oda és betesz a kosarába egy linuxot. Esetleg tájékozódik hogy hmm milyen, mit tud. Spontán vagy tervezetten dönteni szintén egyénfüggő meg ahogy a helyzet adja. Van aki szereti a garanciás termékeket. Betesz a kosarába egy Windows-t. No most ez így helyes.... De ha a vásárlók átkiabálnak szitkozódni a másikat akkor avval semmire se mennek. Vagyis de. Hangszál túlzott igénybevétele, idegesség ----> egészségromlás. Tehát káros a vita :D
  • tomcsa4
    #197
    El lehet kerülni, csak akkor miért kötsz bele? Ne is olvasd el a HSZ-eit és akkor ennyi.

    Ha én belekötök valakibe, választ várok tőle (persze a szokásos anyázáson túl valami tartalmasat is).
  • tomcsa4
    #196
    És a Windowsok köszönik szépen, de működnek. Nem értem, miért kell állandóan a forradalom. Egyáltalán mi ellen megy? A piaci igények diktálnak elsősorban.

    Ha én autót veszek, akkor kényelmesen szeretném vezetni, ne legyen merőben más, mint a szomszédé, ne nekem kelljen szerelni, mivel nem autószerelő a szakmám (jó, mondjuk a szakmám nem ide vág, mivel cukrász vagyok, de most mindegy:)).

    Megveszem azt a szar kocsit, garancia kell rá. MS ad, a Linuxos disztrók nem. Maximum a fizetősek (hozzáadott értékek miatt fizetősek, már ha törvényesek).
  • tomcsa4
    #195
    Nem poén. Te jössz nekem a gazdasági könyvekkel? Jézusom. Maradjunk annyiban, hogy nálad sokkal okosabb emberek vitték végig azt, mait ma MS-nak hívunk. Hol van a Linux? MS is nyilatkozta, hogy az ő kihívójuk az Apple, "személyesítve" OSX. Nem a Linux.

    Mit kéne megszüntetni? Akkor most mi is lázadjunk, mert törnek fel a konzolok? Lázadhatunk, de nincs értelme.

    Mond légy szíves egy olyan ágazatot, ahol minden tisztességesen folyik. Az, hogy ki kit fizet le, idegesíthet, de nem tudsz ellene tenni. Illetve de, jobbat csinálsz. Lásd NV és Ati.

    Evvel a nácizmussal meg ne gyere, be kéne fejezni a büdös kurva életbe. Leszarom a Hitlert, nem érdekel. Nem kell avval a vezetéssel összemosni ezt.

    Szerintem nyiss ki egy menedzsment könyvet és olvasgasd.
  • NEXUS6
    #194
    Közgazdaságtan, gazdasági életet szabályozó törvények? Látom ezek kimaradtak az életedből. Bár sajna, ahogy elnézem Magyarország elitjét, ez nem lehet akadálya, hogy egészen a csúcsig vidd.
  • NEXUS6
    #193
    Vazze te aztán tudol poénkodni!
    Látom egy srófra jár a zagyunk!
    Nácik meg M$ mondomén!!!
  • NEXUS6
    #192
    Atttyaúristeeeen!
    Te most csak poénkodol, tomcsa barátoddal egyetemben, ugye? Mondd, hogy csak poén az egész!

    Igen valóban volt szabadpiac, amikor a M$ indult, de most már nincs!
    És tök mindegy mennyire tehet erről az M$ (valszeg azért nagyon is), a mostani monopolisztikus, sőt "doktatórikus" helyzetet meg kell szüntetni! (Nem azért mert én akarom, hanem mert ez van a törvényekben, az amcsiban is, az EU-sban is, meg minden piacgazdasággal rendelkező országéban.)
    Gyakorlatilag az utóbbi 20 évben folyamatosan trösztellenes vizsgálat folyik a M$ ellen, és igen csak pengeélen táncol még most is!
    Az első nagyobb jogi vizsgálat a WindózNT (a mostani winek alapja) kiadásakor indult, amikor kiderült, hogy mondhatni az emberekkel együtt a DEC-től lenyúlták a technológiát. A hosszú pereskedés végén, megegyeztek asszem hogy 500 milkó $-t fizetnek a DEC-nek, meg megírják az ő hardverükre is az NT-t. Szal valszeg azért igazuk volt, hogy perelték az M$-t.
    Aztán/közben jött az irodai programcsomagok piacának bekebelezése, szintén évekig tartó per lett belőle, ahol a M$ szerencséjére a per addig húzódott, hogy a felperesek addigra kihaltak az üzletágból, ugyan ez volt a Netscape ellen is a böngésző háború alatt.
    A lényeg, hogy miközben a M$ folyamatosan gyűrte be a piacokat egyetlen bírósági döntés sem állította meg ezt a folyamatot, bár többször elítélték gyak e miatt. Ugyanis a törvények pont arról szólnak, hogy olyan állapot, mint amilyenben a M$ most van egyszerűen ne jöhessen létre.

    Az M$ igazgatótanácsában ülő emberkék az amerikai gazdaság hihetetlen nagyságú részét tartják a kezükben, ugyan is nem csak az M$ igazgatótanácsában tagok! Fegyvergyártó konszernek, szállítmányozási vállalatok, gyogyszergyárak stb vannak a kezükben. Ha csak ezeknek adják el a Win aktuális verzióját, a M$ már akkor is valszeg a legnagyobb lenne.
    Oligarchikus összefonódás, a piacok lenyúlása a javából ez, amit már vagy 100 éve megpróbálnak törvényekkel kordában tartani. Adott esetben láthatólag kevés sikerrel, peddig annó még Rockefeller cégét is szétdarabolták, vagy az At&T-t.
    Az IBM éppen hogy megúszta anno, vesztett is a lendületéből, valszeg ezt is ki tudta használni a M$, gyak tőlük vette át a stafétabotot.

    A Schumis példa azért gáz, mert Sumi már nincs a F1-ben, mint ahogy a Ferrari sem igazán befutó manapság, mert ott tényleg van verseny, és ugye amikor Sumi nyert az nem azt jelentette, hogy a többieket lelökték a Taigetoszról.

    Mondok egy jobb példát!
    Adolf Hitler és a nácik hatalomra jutása. Őket is elvileg többé kevésbé demokratikusan választották, de aztán leszarták a demokráciát és mindenkit kiirtottak maguk mellől. Gondolatmenetedet követve a legnagyobb játékos Hitlerpapa, mert milyen jól kihasznált mindenkit, tehát ő az ász és megérdemelte volna, hogy élete végéig hatalmon legyen. Ja bocs pont ez történt! Akkor, hogy ne rúgják seggbe!

    "Ja és még mindig várom az érveket: Mivel tud többet egy OS mint egy Windows? A kérdést már korábban is feltettem, de valahogy nem jött válasz. Szerintem a Windows okosabb, mint egy OS, hiszen tud valamit, amit az OS nem: Játszani lehet rajta. Ráadásul az OS összes más tulajdonásága megtalálható egy Windows rendszeren. Szóval nem értem, hol itt a gond."
    Ezt most jól nem értem, de igazad van nem is akarom! Lusta vagyok minden szavadat szétszedni, vazze!
    Amúgy OS alatt mit értesz: Open Source-t, vagy Operating Systemet? Mert mindkét módon lehet a kérdést értelmezni, jól meg erőszakolva, mert a kijelentéseid így is úgy is sántítanak, enyhénszólva!!!???
  • A1274815
    #191
    Na és oda engedték, hogy a szerver eléüljön vagy nem?
  • CyrSyS
    #190
    Én így gondolom. Hogy más egyetért vele az megint az ő dolga. Nem lehet mindenkit kedvelni és főleg nem elviselni (itt). Ezzel sajnos megint megszegtem egy főbb pedagógiai szabályt ami személyekhez való viszont illeti. Ez meg az én bűnöm bár pszichológiailag is nehéz és vitatott eset ez. Van mit tanulnom nekem is még.... Én legalább elismerem.
    Ő balra én jobbra. És akkor nincs vita.
  • padavanHUN
    #189
    Azaz, bizonygasd csak magadnak, hogy én hülye vagyok és hitesd el magaddal! :D

    Bil atest pedig egy lapon emlegeted Sztálinal, na, és én vagyok a hülye! :DDDD Kurvajó! :D Lassan az MS lesz a III. Birodalom utóda, Bill pedig a Führer! :D

    Jóember... MÉg mindig adós vagy az OS fényezésével, vagyis azzal, hogy mivel tud többet, mint egy Win. Erre miért nem tértél ki mindeddig? Erről miért kussolsz és nyomod a baromságaid tovább?

    Nem ezen a bolygón élek? Miért, szerinted a hülyék tudnak a semmiből egy multinacionális céget teremteni? Az élethetetlenek tényleg nem tudnak, nekik marad az OS, azon a helyen, amit megérdemel: A periférián. :)
  • tomcsa4
    #188
    Miért nem vagy kíváncsi a véleményére? Hisz én pl sokszor értek egyet vele és ahogy látom, más is.

    Ha meg belekötsz és szapulod, a minimum az, hogy végigolvasod az írását.
  • tomcsa4
    #187
    El kell keserítselek, tényleg úgy van, ahogy padavan mondja. A MS nagy cég lett, saját erőből. Okosan csinálta a dolgokat, felmérte, mi kell az embereknek és egységesen látta a piacot és úgy is kezelte. MS megérdemelten van ott, ahol. Ha tetszik neked, ha nem. És megannyi környezeti hatások ellenére is ott van, ahol, mégpedig a csúcson. Amit kiad operációs rendszert, ad hozzá támogatást, programellátottsága verhetetlen. Jöhet a OSX, jöhet a Linux, a Win páratlan e téren. Biztonság: nem marad ám le a Linuxtól annyira, mint amennyire hiszed, ileltve a szabad szoftver élharcosok hiszik. Ugyanolyan baromság, mint a "védelem nélkül 2 perc alatt károkozót beszedő Win".

    MS egy multi cég. Profit számít, hisz ebből van. Ráadásul hány területen versenyez? Én megszámolni sem szeretném, fél nap elmenne vele. És van és csinálja. Ez a történet ennyi.

    Azok az emberek bizony jobbak voltak, nem hiába került az élvonalba. Csak úgy magától egyik cég sem lesz sikeres. :)

    Tudod van az a dolog, hogy vagy felméred a piacot vagy menj haza. Az MS anno felmérte, tudta kinek gyárt.
  • A1274815
    #186
    Azért igazán, vissza is olvashatnál. És mégegyszer én téged nem szapultalak emberi mivoltodban, te pedig engem folyton. Úgy hogy emberi minőségben semilyen jogod sincs itt senkit, na jó kivéve vajon kiki-t minősíteni.

    Még mindig várom a választ, hogy a barátodat oda engedték-e a servere körül nézni. Ja és ezzel a kérdéssel nem foglak békén hagyni.
  • Sanyix
    #185
    Jó te tényleg álomvilágban élsz. Szövegértelmezés nulla. Szinte fölöslegesen koptattam a billentyűzetet, ugyanazt a hülyeséget válaszolod olvasás nélkül.

    "Jajaja, és a pénzes emberek hogyan lettek pénzes emberek? Úgy, hogy jobbak voltak a többinél és degeszre keresték magukat rajta."

    Mintha nem is a Földön élnél! :DD

    Bár mondjuk nézőpont kérdése. Nálam a jobbság az hogy jobbat alkot, jobbat tesz, de egy más (megjegyzem undorító) értékrend szerint lehet azt is jobbnak nevezni, aki jobban nyal, jobban zsarol, jobban veri át az embereket, mert bizony sikeresebb lesz, tehát szerinted jobb:

    Al Capone is egy jó ember volt, mert degeszre kereste magát ugye :D
    Sztálin is, hiszen mindene megvolt, mindenkinél "jobb" volt.

    Hát hiába, a média lapátolja a szart az emberek fejébe, sikeresen.
  • padavanHUN
    #184
    Na, ettől függetlenül nagyon is dinamikus a PC-s játékpiac. Most ne raklámozzam már az aláírásomban szereplő oldalt, ami épp azért lett az ami, mert bőven van téma csak PC-s játékberkeken belül is. Tény, hogy a konzolok manapság elsőbbséget élveznek, de azért azt is látni kéne, hogy AAA-ketegóriás játékok tucatjai jelennek meg egyetlen évben PC-re és fogynak el az elképesztő kalózkodás ellenére is milliós példányszámokban. Szóval szerintem a konzolok térhódítása ellenére is igen erős piac a PC-s játékpiac.
  • padavanHUN
    #183
    Jajaja, és a pénzes emberek hogyan lettek pénzes emberek? Úgy, hogy jobbak voltak a többinél és degeszre keresték magukat rajta. Elnyomott, eltitkolt újszerű technológiák az OS-ben, amit a MS meninblek ügynökei a föld alá ásnak, mi? Ez hogy megy, egy OS arc kitalál egy rohadt jó dolgot, ekkor riadóztatják a MS harcászati központját, fekete, zajtalan helikopterek veszik körül a házat, az illetőt átteleportálják bilgétsz börtönébe, az agyából kiszívják a tudást majd visszaengedik nyálcsorgató utcaseprőnek? Vagy hogy? Egy innovációnak az OS berkein belül kell először elterjednie, amelybe nincs semmiféle beleszólása egy cégnek sem. Ha pedig annyira menő a dolog, akkor úgyis hírverés lesz belőle, sőt, esetleg a cégek megveszik, felkarolják és lehet hogy később pénzért árulják, de nem dugják el, mint a levegővel működő hiperhajtómű titkos tervrajzát. :D

    És tényleg Shumi volt a legjobb. ;)
  • padavanHUN
    #182
    Te, minősítgetések nélkül nem megy az érvelés? Nagyon gáz! :D

    Nem nehéz a felfogásom, tisztában vagyok azzal, hogy néhány játék megy OS alatt. De gyere már, multizzunk egy Riddick-el, egy Grid-el, és még sorolhatnám az elmúlt év legnagyobb premierjeit, amikről igen csak lemaradnék, ha OS geek lennék, aki azt hiszi, hogy azért faszagyerek, mert kisebbségből sikítozik a többségre, hogy azok milyen köcsögök. :D

    Engem nem érdekel, hogyan lett az MS. Ha pedig bevásárolt DOS-ba, akkor bevásárolt, jól tette, kurva jó volt a helyzet felismerése, rohadtul beszopatta a többi hülye teszetosza alakot. Ez mitől probléma? Ez olyan, mintha valaki azért lenne egy rohadék, mert okosabb a többinél. :D Márpedig az okosabb az életképesebb, ennyi, ez az életben nem fog változni, ha nem szoksz hozzá, fonj magadnak egy kötelet és írj egy búcsúlevelet akinek akarsz. :D

    Lemutyiztak és háttérmegállapodtak több millió későbbi felhasználóval? :D Jól nyomod vazeg. Tudod, van egy SZABAD PIAC. Ahol a kedves vásárló dönt. Mindenki hulla szabadon dönthet, hogy mit használ oprendszernek. Ja, tudom, agymosottak, meg titkos chippeket adnak be nekünk csecsemő korunkban, amik befolyásolják a gondolatvilágunkat és bele van égetve hogy MS... :D

    A vásárló pedig az alapján dönt, hogy melyik termék felhasználóbarát. Ezek szerint az OS-ek nem azok, mert kábé mindenki, de a túlnyomó többség rohadt vastagon szarik az OS-re és kész és választja a felhasználóbarátibb, tehát profibban megalkotott Windows rendszereket. :) Az OS meg így járt.

    Szarok a win alapjai? Köszi, hogy felvilágosítottál, sajnos erre nem sikerült rájönnöm az utóbbi egy évtizedben, mert mindig totál meg voltam elégedve azokkal az MS rendszerekkel, amiket használtam-használok. De most hogy mondod, tényleg, tök szar win alól dolgozni, netezni, játszani, multimédiázni, tiszta gyötrelem az egész. :D Hát kurvára nem az. Sőt, egyszerűen fantasztikus módon szolgálja ki az embert egy MS rendszert, na, ezért nem érdekel kábé senkit a háttérbe szorult OS-ed, ami persze a gonosz bilgétsz miatt szorult háttérbe, egyébként meg egy rohadt zseniális, galaktikusan embertelenül hipiszupi op, de csak a elenyésző számú istenzsenik képesek meglátni benne az egyedülálló fantasztikumot. :D

    Még mindig nincs leírva, hogy miben tud többet egy OS, mint egy Win. Konkrétumokat kérek, nem ilyen szart, hogy stabilabb meg nincs benne annyi hiba. Az én rendszereim mindig stabilak voltak és nem kellett szélmalomharcokat vívnom a hibajelenségek garmadájával, szóval ez egy baromság. Ha nálad voltak ilyenek, akkor csak a ti hülyeségeteket tudom visszamondani: Nem értesz hozzá, oszt csá! :D

    Várom a választ: Miben nyújt többet egy OS mint egy Win?
  • CyrSyS
    #181
    Szerintem sem sikerült a Vista! Sokat eszik, tele van felesleges dolgokkal bár szelektálható állítólag. Ennek ellenére a WIN7 ígérkezik az XP méltó utódjának. Én sem ajánlom a Vistát inkább Win7-et. Igaz engem egyik sem érint már.

    (A1274815 véleményére nem vagyok kíváncsi)
  • narumon
    #180
    Ezt mindegyik konzolos fejlesztő igy csinálja, sőt egy nagykupac játék soha nem jelenik meg PCn. MErt minek?
  • Sanyix
    #179
    "Az OS-nek keresnie kellene az áttörési pontokat, forradalmi programozási technológiák, újszerű eljárások, keretrendszerek, melyek felkelthetik a játékfejlesztők figyelmét. Szoktam olvasni, hallani, hogy az OS rendszerek kevésbé hw igényesek, mint akármelyik Windows. Ha tényleg így van, pláne nem értem, hiszen kevesebb alap hw felhasználás mellett több erőforrás jutna a futtatandó játéknak, ergo egy OS-en akár jobban is futhatnának a játékok."

    Álomvilágban élsz... újszerű technológiák, eljárások, vannak ilyenek, mégis csak pár dolog terjed el (amire az m$-nek nem konkurrencia), mert bár az álmodban azt hiszed, hogy a jobb győz, de a valóság az hogy a pénz, és a pénzes emberek érdekei győznek.

    Schumacherrel ne példázzál, ő tényleg a legjobb volt, azért nyert mert jó volt. Lehet volt néhány mutyizások, de azok nélkül is ő lett volna a legjobb, hiszen hátrányból is tudott nyerni...
  • Sanyix
    #178
    Az m$ úgy lett világcég, hogy az ibm-től valami megbízást kapott kizárólagos pc-s os-re. bill xy-tól megvette a dost (mert nem ő fejlesztette ám), és dőlt a pénz.
    Mutyizás, háttérmegállapodásokból lett gigacég az m$. Az os-ük akkor is elavult volt másokkal szemben. unix alapú rendszer meg csak nagy gépekre volt akkor, cirka 10 évvel utána jelent meg a linux, és az opensource.

    Egy közösség aki nem pumpál milliárdokat, nem tudja felvenni a kesztyűt egy olyan céggel aminek korlátlan mennyiségű pénze van, ugyanis kedves kis világunkban nem a jobb győz, hanem a pénz...
    Példa erre a win. Szarok az alapjai (dll dszungel, görcsös ragaszkodás 1000 éves technológiákhoz, instabilitás (itt nem feltétlenül fagyásról meg kékhalálról van szó, bár az ezt előidéző hibák kezelése is egy 0), semmivel sem kompatibilitás, stb).

    Mivel tud egy os rendszer többet? Hát pl a fenti hibák nagy részét szerencsére nem tudja :). Folyamatosan fejlődik, általában a legújabb technológiákat használja.

    "Szerintem a Windows okosabb, mint egy OS, hiszen tud valamit, amit az OS nem: Játszani lehet rajta."
    Látom nehéz a felfogásod, 52x is leírom: LEHET játszani os rendszeren. Vannak rá játékok, és sok wines is megy, wrapperekkel. A probléma csak annyi, hogy az ms folyamatosan az ellen dolgozik, hogy lehessen, és hogy több játékkal lehessen rajtuk játszani.
    A win kezdettől fogva egy buta rendszer, mindig elavult. Persze próbálják fent tartani a látszatot hogy nem, de sajnos igen. Győz a szarabbik, mert a pénz az úr.
  • bakagaijin
    #177
    Pl. azzal hogy a konzolos játékokat évekkel később adja PC-re, ha egyáltalán :) Ez kiemelt figyelem, szerintem is :).
  • bakagaijin
    #176
    Hmm. A Windows XP lejáró terméktá­mo­ga­tá­sa azonban megváltoztatta a helyzetet, lejáró. aham. Kétszer hosszabbították meg az XP terméktámogatását egy-másfél évvel, annyira nagy volt az ellenállás.

    Egyébként nem tudom honnan veszitek hogy ez az otthoni felhasználókról, van annak egy még kisebb szeletéről a gamerekről szól. Mert absz nem, céges tesztelésekről, eleve nekik prezentálta ezt a figura. A visszafele kompatibilitás őket érdekli, hiszen bejáratott rendszereket lecserélni irdatlan pénz (és idő), ami igazából semmit nem hoz hiszen az egyetlen indok az, hogy nem megy Vistán.
  • padavanHUN
    #175
    Nem csak játékokban gondolkodom, de megkerülhetetlen tényező, mivel a játékipar kezdi lehagyni éves bevételek szintjén a filmipart. Így aztán elég komoly szegmense a számítógépes piacnak, amire szerintem az MS kiemelten figyel oda.
  • SityiSXT
    #174
    Bizony, az üzleti felhasználás is sokat számít. A Microsoft az Active Directoryval valami olyat tett le az azstalra, amit azóta senkinek sem sikerült túlszárnyalnia, és ezt megfejelte az NTFS rendkívül rugalmas ACL-ével. Arról nem is beszélve, hogy kidolgozott egy, az egész világon egységes szakemberképzési rendszert, így a support is magas színvonalon biztosított. A cégek sem hülyék, olyan rendszert vesznek, ami összességében véve olcsóbb és megbízhatóbb. És ez a rendszer rendkívül sok esetben a Windows.
  • azirafael
    #173
    Nem értem miért gondolkodik itt mindenki játékokban. A software piac kisebbik hányadát teszi csak ki a játékok gyártása, barmira nem ez lesz az első szempont egy operációs rendszer fejlesztőnek, hogy mennyire lesz egyszerű csilivili játékokat rá tervezni.
  • padavanHUN
    #172
    Akkor most eljátszom neked a csörgőóra szerepét: Hé, ez a világ már jó ideje itt van körülöttünk! MINDENT a pénz mozgat, amit nem, az elhanyagolható jelentősségű. A monopóliumok kialakulása egyetlen dologra vezethető vissza: Életképes versenytársak hiányára. Ennyi.

    A lefizetés tényleg nem egy fair dolog, ámbátor igen nehezen hiszem el, hogy a teljes játékfejlesztői palettát - teáht több száz közepes és nagy stúdiót - le tudná árnyalni a MS, hiszen az évi több százmillió dollárba kerülne, ez pedig jelentősen faragna a profiton. Én inkább azt tudom elképzelni, hogy eleinte sikeresen csábítottak át fejlesztőket a DX-re, mostanra pedig ezek a fejlesztők elkényelmesedtek és mivel ezt a keretrendszert ismerik behatóan és rutinszerüen, természetszerüen fejlesztenek arra és nem másra. Nem állítom, hogy nincsenek lefizetett fejlesztők, de hogy mindenkit lefizetnének, az elképzelhetetlen, kivitelezhetetlen. Főleg pl. az indie scene-t tekintve, márpedig ők is Windowsra (is) fejlesztenek - önszántukból.

    Szerintem ez van:

    Az MS annak idején fizetett tényleg. Ezzel korszakos játékokat kötött Windowshoz. Ez hozta a játszani akaró emberek tömegeit, kialakult egy bázis, mely Windows-t használ. Ez után már nem kellett fizetgetni, hiszen mindenki Windowst használ, persze, hogy mindenki erre fejleszt. (és az OS közben vakarta a köldökét, tegyük hozzá...)

    Az OS-nek keresnie kellene az áttörési pontokat, forradalmi programozási technológiák, újszerű eljárások, keretrendszerek, melyek felkelthetik a játékfejlesztők figyelmét. Szoktam olvasni, hallani, hogy az OS rendszerek kevésbé hw igényesek, mint akármelyik Windows. Ha tényleg így van, pláne nem értem, hiszen kevesebb alap hw felhasználás mellett több erőforrás jutna a futtatandó játéknak, ergo egy OS-en akár jobban is futhatnának a játékok. Tehát az OS helyzeti előnybe is kerülhetne akkor, ha hajlandó lenne komolyabban foglalkozni ezzel a kérdéskörrel, csak hát ugye az túl trendi dolog, hogy játékokkal foglalkozzunk, megmaradnak inkább a hótkomoly geek szerepkörben, hát akkor meg ne tessék fújni az MS-re, nem?

    Olyan nincs, hogy egy kialakult és törvényszerüen kialakult monopóliumot csak kiabálással lehet megtörni, tenni kéne valamit az ügy érdekében, vonzóbbá tenni az emberek számára az OS-t, nem tudom mivel, de mindenképpen hatékonyabb kampányra lenne szükség. De mivel több millió a játékos a Windows felhasználók között - és jobbára a játékok futtathatási lehetősége köti őket az MS-hez - nem lesz áttörés, amíg ki nem alakítanak egy DX-el egyenértékű vagy jobb szabványt. Ha erre nincs esély, akkor az OS-nek ebben a szegmensnek egyáltalán nincs és nem is lesz semmiféle esélye. Erről pedig nem az MS tehet. Nekik előbb jutott eszükbe a DX, hát istenem, ez egy ilyen világ, az erősebb kutyáról szól.
  • hol9672
    #171
    A valóság túl bonyolult ahhoz, hogy kizárólag EGY szempont, a pénz irányítson mindent. Vagy akkor, az olyan világ is lesz. Lefizetik a fejlesztőket, hogy ne használjon semmi opengl-t? Disznóság. A monopólium megöli a versenyt, és mi még örüljünk is neki? Arról nem is beszélve, hogy ha normálisan minden lenne opengl-re is, szinte BÁRMILYEN OS-en menne MINDEN gáma.

    Szóval lehetne jó mellettük mindenki, kezdetnek mondjuk be kellene tiltani az OEM szoftverforgalmazás, és a hozzá tartozó árukapcsolás minden fajtáját. Mert ezzel kapaszkodtak fel ekkorává, az előre telepített windózos gépekkel.

    Természetesen azt is fel kellene fogni, hogy a windows nem értünk van kifejlesztve, hanem azért, hogy pénzt keressenek az eladásával. Alap dolog. Ez nem a Rolling Stones, hogy rajongani kelljen iránta. Csak egy eszköz.
  • padavanHUN
    #170
    Hát nézd, van ez így. Most kérjen elnézést a MS, amiért a semmiből volt pofájuk egy világcéggé válniuk? Miért nem volt vetélytársuk? Ennyire szar volt mellettük mindenki? Úgy csináltok, mintha az MS egyszer csak hopp, lett volna a nagy semmiből, és totál gigacégként indult volna. Hátafaszt. Az ő történetük klasszikus amerikai sikertörténet: A semmiből lettek ők a minden. Ja, hogy a többiek nem tudták tartani a tempót? Tökre így jártak, nem? Úgy is mondhatnám: Győzött a jobb.

    Ez arra emlékeztet, amikor Sumi és a Ferrari uralta az F1-et és rengetegen azért utálták mert a többiek esélytelenek voltak mellettük. Az eszükbe nem jutott, hogy talán azért került a többi csapat ilyen helyzetbe, mert nem tudták tartani az iramot, és így jártak. Miért, mit kellett volna csinálni? Megállni 1990-ben és átadni minden fejlesztést, százmilliós projectet az OS-nek, hogy tessék ingyen srácok, ha már agyon bénázzátok magatokat, akkor majd mi segítünk hogy legyen konkurenciánk? :DDDD

    Egyetlen esetben indkolt bármilyen konkurencia jelenléte bárhol: Ha képesek felvenni a kesztyűt az éllovassal. Ha ez nem megy, akkor szopóka nyalóka van, méghozzá totál jogosan. Érdekes, hogy az emberek kurva nagy részét kicsit sem csábítja az OS. Pedig nincs ott mindenki mögött Mr. Gates egy atompuskával a kezében...

    Én nem rúgdosok senkibe, a homerekkel való hasonlatom pedig totál lefedi a szitut. Jobb OS szabványok? Ingyen? És mégsem kell senkinek? Ez hogy lehet?

    Ja és még mindig várom az érveket: Mivel tud többet egy OS mint egy Windows? A kérdést már korábban is feltettem, de valahogy nem jött válasz. Szerintem a Windows okosabb, mint egy OS, hiszen tud valamit, amit az OS nem: Játszani lehet rajta. Ráadásul az OS összes más tulajdonásága megtalálható egy Windows rendszeren. Szóval nem értem, hol itt a gond.
  • mousee
    #169
    Akkor nálad a géppel vannak komoly bajok. Én is telepítettem Vbox-ba win7et, és 40 perc alatt fent volt.
  • A1274815
    #168
    Már bocsánat, de minden engedélyt megadtál hozzá, max nem tusz róla.

    Szőrnyű ez a "control freak" komplexusod.
  • Kecske2
    #167
    nem. 1 giga ram / 128 mega Vram és semmi nem volt elpiszkálva. 2 teljes órát vett igénybe a telepítés úgy, hogy közben a HOST osben mindössze fórumoztam egy firefoxxal. Ugyanazon a VirtualBoxon 12 percet vett igénybe egy Tiny XP feltelepítése 64 megabájt virtuális ramon, illetve ugyanazon a gépen 1 perc alatt áll fel egy KNOPPIX Live CDről a VirtualBoxban 1 G VirtualRammal.
  • Beatmaster
    #166
    nem nem, egy éjszakányi elkeseredés után leszedtem a 7est, most toltom a 32 biteset :)
  • Kecske2
    #165
    hogy merészel az engedélyem nélkül bármilyen lemezműveletet végrehajtani???!!! különösen az igen fontos MBR és a többi boot rekord jelenlétét hogy merészeli megpiszkálni Önhatalmúlag???!!!! Már csak ezért olyan pert lehetne a Microsoft nyakába varrni, hogy arról koldulnának.
  • narumon
    #164
    Nekem is valami X széria van a notimban ati honlapján tényleg csak HDhoz van hetes driver, viszont Windows7 update-nél nekem talált hozzá drivert, fel is rakta és jól is műxik. Próbáltad már az updattel?
  • narumon
    #163
    Nem akarok beleugatni, de nekem egy jópár éves notim van, valami egymagos 1.8Ghz CPU-val meg 1GB RAM caklipakli és a Windows 7 kb 35-40 perc alatt felment rá a hardvereket kapcsiból felismerte és teljesen jól, gyorsan és kényelmesen használható. Úgyhogy vagy a gépeddel nem stimmel valami vagy a virtualboxodat álligattad nagyon el. (Nem lehet hogy összesen adtál neki 128MB Ramot?)
  • A1274815
    #162
    Igen, jól értelmezted.
  • Sanyix
    #161
    "Hol a liberális felfogás, a szabad piaci szellem ilyenkor? Mit zavarja őket a win, ameddig rohadt sok lehetőségük van kiélni magukat hetvenezer féle OS-el? Ezt komolyan nem értem."

    Nincs semmi szabad piac... óriás cég van, töketlen hatóságok vannak, mutyizás van, nem csak magyarországon. A szabad piac az kb olyan mint a kommunizmus. Szép gondolatnak tűnik, de soha nem valósult meg, és valószínűleg nem is fog.

    Az zavarja az os-eseket, hogy csak vindózon játszhatnak az m$ szemét lefizetős politikája miatt, hogy nem azon játszanak amin szeretnének, hanem csak vindózon tehetik, és nincs választásuk, csak egyéb feladatoknál, bár már máshol is ügyeskedik az m$, a silverlightal akar megint befolyást szerezni, ami most még van os rendszerekre, de tuti hogy ha elterjesztik (sok pénzzel), akkor "hopp saaajnos nem lehet mostantól más rendszerre megcsinálni, mert csak a vindóz támogatja". Directx-el is eljátszották ezt, régen az is volt linuxra, és mac-re is.
  • Sanyix
    #160
    "z OS scene miért nem talál valamilyen módot vagy technikai lehetőséget arra, hogy egyenértékű játékplatformmá tegyenek egy Lint? Te tudod a választ? Mert én nem. És senki ne mondja nekem, hogy lehetetlen összehozni a dolgot, akár új szabvány bevezetésével, akár egy olyan keretrendszerrel, amit mondjuk full ingyen adnak a készítők kezébe."

    Mert lehetetlen ingyenesen egy óriáscég ellen menni. Leírtam a választ, olvassad. Nem lehetetlen összehozni a dolgot, össze van hozva évek óta. (opengl, openal, stb). Miért kéne új szabvány? Ott vannak a felsoroltak, INGYEN. De az m$ viszont fizet a fejlesztőknek hogy az ő directx-üket használják, átírni meg kb olyan mintha újraírnák a grafikus motort. Mellesleg van pár játék aminek VAN opengl módja is (hiszen ps3-mon csak ogl van), pc-n mégis kiszedik a készítők a módot, úgy hogy még hekkelgetve se lehessen átváltani rá.
    Nem azért mert ez a kedvenc szórakozásuk, hanem mert pénzt kapnak ezért az m$-től.
    Minden teljesen megvan az os-rendszerekben a játékokhoz. Csak a fejlesztőktől függ mire írnak játékot, de amíg az ms küldi a fejlesztőknek a zsebpénzt nyilván inkább teljesítik a feltételeket...