30
  • szlovákiai hun
    #30
    Köszönöm mindenkitől a tanácsot, hasznos volt!
  • rtfmZoli
    #29
    Használj IrfanView [ingyenes] képnézegető progit, azzal gyorsan is tudod nézni(elég sok gyorsbillentyű van, ami felgyorsítja a munkafolyamatot, ha pld el kell fordítani jobbra a képet) valamint át is tudod alakítani a képeidet átméretezéssel, egyszerre sokat is.
    Azért nem kellene 2-5 mbs bmp-ket küldeni, ha 500k-ból jó minőséggel meg lehet oldani.
  • PainKiller69
    #28
    Ez a cikk egy faszság! Mi az, hogy nincs rá kereslet bammeg? Meg ezt nevezik szélessávnak? Vicc az egész. Vidéken a méregdrága és cserébe legalább lassú mikros neteken kívül nem nagyon van más. Az meg kinek kell? Akkor inkább nem köttetik be, mert nem éri meg. Persze ha lenne vezetékes 4-10 megás net a 3-5 ezer forintos sávban akkor tódulna a nép. De persze erre nincs lehetőség, mert nincs kiépítve hozzá hálózat. Amíg a szolgáltatók nem vállalnak be nagyobb fejlesztéseket persze nagyobb kockázati tényezők miatt, addig nem lesz itt lóf@sz se...
  • szlovákiai hun
    #27
    Kertészeti főiskolán végzek, a tesóméknak van digitális fényképező gépük, s az igen nagy felbontásban rögzít, mert 2 MB átlagban egy kép, amúgy 5 megapixeles nekik a fényképező gép, a szakdogiba is beillesztve, ha összezsugorítom a képet, megmarad az eredeti fájlméret, tudom van erre egy progi mely lecsökkenti a kép méretét, de nekem elég macerás....Szlovákiából leutazni Kecskemétre nekem, hogy átnézetesen a szakdogát, kicsit költséges nekem...meg már 15-én le kell adnom, már csak a véglegeset akarom átnézetni, hogy mondja azt a tanár, hogy vihetem beköttetni....ezért gondolom gyorsabb lenne emailba, csak az a fránya feltöltés....


    IMYke2.0.0.0 , eleinte nekem is ilyen nevetséges volt, átmentem egy másik szolgáltatóhoz, de mivel csak az is wireles internet, mert ugyan a Trécomnak (régebben SLovak Telecom) le van fektetve az optokábel, de hogy nincs igény rá, nem digitalizálják át a elosztó központot, az elosztó központ nincs digitalizálva ezért van felénk is csak szar mikrós net...pedig sokan várják, köztük én is a Trécomot, de míg nem digitalizálják a központot, marad a szar mikrós net...

    Akitől meg eljöttem, most emeltek sávszélt....
  • IMYke2.0.0.0
    #26
    Ez a tanács még nekem is jól jött, köszönöm!
    [A diploma munkámat én meg személyesen, a tanárnőm kezébe adtam :)]
  • AgentKis
    #25
    Csak egy kis technikai tanács:
    Tegyél 7 megapixelnél kisebb képeket a diplomamunkádba. 300dpi-nél felesleges nyomtatásba nagyobb felbontás (ez kb 120 pixel/cm-t jelent ami egy 10*10cm-es képnél 1,4 megapixel) ezeket is jpg-ként csatold a doksiba. A jpg-k minőség méret rátáját 85-re is leveheted élvezhető marad.
    Ha fotós vagy grafikai témában írsz szakdolit, akkor ezek nem jó ötletek.
  • IMYke2.0.0.0
    #24
    Akkor nálatok még gyorsabb is a wireless net, mint nálunk!
    Itt örülök, mint majom a farkának, ha eléri a 60-62 kb/s-et a letöltés!!!
    Feltölteni [nem vicc] 2-8 kb/s-el tudok
  • szlovákiai hun
    #23
    galocza, nem érted, nekem álltalában a letöltés 50-100 KB/s az átlag, nagy ritkán megy 200-500-al is, de a feltöltés, no nem mindenki van olyan helyzetben, hogy ő beéri 128 kbi-el, ez napjainkban elég nevetséges, mikor a fel-letöltést nem pusztán csak filcserélőkre használják, pl. pdf fájlok sokszor azok is igen nagy terjedelműek, 2 megás képeket bezippelve is nem tömöriti kissebre 1,5 megánál, de ezeket csak példáknak szántam, másra is használjuk, pl. én a diplomamunkámat átküldeni emailban átnézetni a tanáromnak, miközben már most van vagy 25 MB-éjt a mérete, nos ezt 128 kbi-el minimum egy óra még feltölti a gmail postafiókjába, ha nem több...
  • galocza
    #22
    az igények változóak persze, de feltöltögetni én is szoktam, pont képeket. bezipelem egy fájlba, sendspace oszt töltögesse éjjel a párszáz megát.
    mondjuk igaz, nekem ált. ilyesmi (se fel, se le) nem különösebben sürgős, ilyesmiben legalábbis nem vagyok "hama'gyorsan" típus.
    az meg biztos, hogy súlyos ezreseket nem érne meg a +sebesség...
  • IMYke2.0.0.0
    #21
    [...]aki az alfoldon lakik 1 kis faluban, es eselye sincs adslre, mert nem epitik ki, nincs ra akkora igeny. Valami loturo netje(512/96 asszem), nem kevesert... "

    Baranyában is ez van - pedig az ország legsűrűbben lakott megyéje ["seggemlyuka" Pestet szóra sem méltatom]...

  • MeoH #20
    Hat sztem lenna ra igeny, ha ki lenne epitve normalisan a halozat. De az elmeleti 8Mas netem jo ha 6,5Mt tud. Szoval mit akarunk mit gyorsabbat, nem birja a halozat mar most. Eleg nekem ennyi igazabol, de nem vennem rossz neven ha gyorsabb lenne, vagy ha nem kerulni telefonnal 1utt havi 11Kba, mert persze telefon alapdijat is fizetni kell, amit kb akkor hasznalunk, ha vmit rank akarnak tukmalni telefonon keresztul... Es a feltoltesi sebesseg pedig 1 vicc. En is neztem au optinetet, de a lefedettsege kb 0. Es en ismerek olyan sracot, aki az alfoldon lakik 1 kis faluban, es eselye sincs adslre, mert nem epitik ki, nincs ra akkora igeny. Valami loturo netje(512/96 asszem), nem kevesert...
  • szlovákiai hun
    #19
    Tudod, 2 megás fotókat átküldeni ismerősnek 128 kbit ez 15 KILOBÁJT secet takar, hát lol, a 21 században? Minimum 512 kbit, ez 32 KB/s takar kellene lennie a feltöltési sebességnek, ráadásul nekem wireles net lévén erősen ugrál 4- 15 Kb/s között, oszt mozgassál az ismerőseidnek nagy filokat, megőszülnek mire átküldöd, a rendes posta gyorsabb ennél.....
  • galocza
    #18
    bocs elírtam persze, nem fél, negyed mbit felfele, de ez is több a szokásosnál és cs:shez bőven elegendő.
  • galocza
    #17
    a megamizéria (~bit, ~pixel stb) azért itt is megmutatkozik.
    nekem bőven elég a kicsit több mint másfél mbit, főleg hogy felfelé 1/2mbittel párosul.
    ez töltögetéshez és lövöldözéshez is egyaránt bőven jó.
    persze néha jól jönne kicsit nagyobb, de a +felárat nem éri meg (nekem). tervezni kell, de legalább van vmi korlát és nem szedek le minden kakit. 8)
  • szlovákiai hun
    #16
    "Jöjjenek le ide, Dél-Baranyába: időt utaznának a múltba, és sírva bologatnának mindarra, aminek a leírására most nincs energiám, de élőszóban, és a "nettel" kapcsolatban el tudnék mondani, meg tudnék mutatni...
    Szóval: fasság, hogy dinamikusan fejlődünk."

    Ez Szlovákiában is jelenség, vidéken, falvakban, nekem is csak szar wireles nettel, a letöltés még ahogy, de az upload sped pokolian nevetséges, mindössze 128 kbs, 15 KB/s...űűűűű, bizony terjed a szélessáv a betondzsungelban,,,,
  • tomcsa4
    #15
    Hát sajnos pedig lenézik. Tudod digitális írástudás, holott az analóg írástudás sem megy. Nézzetek bele egy akármilyen mai újságba és olvassátok végig. Le merem fogadni, lesz benne hibás mondatszerkesztés. Nem egy, nem kettő, hanem sokkal több. Ennyit az írástudásról. (Habért pedig kapcsoljátok be a TV-t és nézzétek meg a sok kommunikációt végzett média emberkét, hogy beszélnek. SZÉGYEN!)

    Lehet azért nincs igény az internetre sok háztartásban, mert nem vezette be senki az embereket ebbe a "világba". Ha meg tudja is, hogy miket lehet csinálni, egyszerűen nem érdekli az őket. Én ezért nem haragszom. Csak az a baj, hogy könyveket sem olvasnak az emberek.
  • IMYke2.0.0.0
    #14
    Valamit félre értesz.
    Senki sem a geek kategóriára hajt - én sem ülök napi 22 órát gép előtt. Mások se.
    Viszont, ha le akarok ülni a net elé [ami jelenleg otthon nincs, de csak azért, mert szar 0.5 MBites wireless-re nem fizetek havi 7000 Ft-ot], akkor az ne "fagyjon" le egy szaros beágyazott Youtube kliptől egy fórum közepén...!

    S ha ehhez "szélessáv" kell bassza meg, akkor legyen szélessáv, de MINDENHOL!
    Ne csak a kibaszott panelpusztákban, meg a seggemlyuka Budapesten, és a nagy városokban.
  • Zoliz
    #13
    Nem kéne lenézni azokat akik nem akarnak internetet! Megkülönböztetés!
  • Zoliz
    #12
    Kit motiválna az, hogy internetfüggő legyen ???
    Én megértem a "normális" embereket, hogy nem a monitort akarják bámulni egész nap.
  • AgentKis
    #11
    Bocsi nem jól tudtam...
    Itt azt írják 64kilobit kell egy-egy vonalnak. Akkor 512-n 8 egyidejű beszélgetés mehet, persze le-fel 512-n!!!

    Nálunk a cégnél (350 fős közepes cég) ki tudtunk alkudni 8megabit le és 4 megabit fel ADSL-t nem is aranyárban. Csak beszélni kell a T-vel kicsit...
  • AgentKis
    #10
    vagy ha 1500-2000 ért adnának korlátlan 1 megabitet, akkor is sokan.
  • AgentKis
    #9
    512-n elmegy azért néhány voip...
    asszem darabja 32kilobites... de lehet, hogy csak 8.
  • Riddick
    #8
    Röhejes a cikk,vagyis amire utal. Még hogy nincs kereslet a szélessávra???
    Túl drágán adnak,lassú hozzáférést! Ha,5e körül lenne 15-25-50Mbit,nagyon sokan bekötettnék!
  • Vogel
    #7
    Pest külvárosa sem jobb, 4 mega amit adnak max, de 600 féle szolgáltatótól. Hiába van 8 megára lehetőség amikor az 5 megát alulról megüti. Most néztem optikait, olcsóbb és "szélesebb" lenne, de természetesen a kertvárosban ilyen lehetőség nincs. Nem sír a szám, csak sokallom a 7-8ezret a 4 megáért. Lehetne váltani lejjebb, de akkor már annyira kicsi a feltöltés, hogy azért lassul be az egész :)
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    Vidéken - értsd: nem 7000 fős "falvakban", meg városoknak kikiáltott falvakban, - meg szívhatjuk a rohadt drága, wireless net "előnyeit"...
    Szélessáv elterjedtségben vezetünk????
    Ja, hogy paneldzsungelben, a 19 megyeszékhely tekintetében? Az más.
    Jöjjenek le ide, Dél-Baranyába: időt utaznának a múltba, és sírva bologatnának mindarra, aminek a leírására most nincs energiám, de élőszóban, és a "nettel" kapcsolatban el tudnék mondani, meg tudnék mutatni...
    Szóval: fasság, hogy dinamikusan fejlődünk.
  • Narxis
    #5
    Így van, csak ez annak szar aki kertes házban lakik és 8megás vagy nagyobb netet szeretne, de már a 4mega is döcögős sok helyen.. mármint kertvárosi részekben ADSL fronton.

    "Szélessávú net kell vazze? Költözz panelba..."
  • hiftu
    #4
    Hmm, azt hiszem még Ausztriáról készült felmérés az internethasználat kapcsán.
    Sok ember azt válaszolta (akiknek nem volt otthon internet bekötve), hogy nem érzik szükségét. Mint ahogy sok ember nem érzi szükségét annak, hogy kiskertben répát termesszen. - Sarkított példa tudom.
    Ugyanígy lehetséges, hogy a szélessáv-ot sem tartja mindenki szükségesnek.
  • Turdus
    #3
    Például azért lenne jó a kisvállalkozásoknak, hogy VoIP-et használjanak, és így megspórolják a telefonköltségeket. Ez csak EGY példa.
  • Turdus
    #2
    "Ennek fő oka a keresleti oldal gyengesége"
    Jó duma, de egy fenéket. Az igazi ok az ár/sávszélesség aránya. Kellene, de nem éri meg (hozzáteszem ez direkt jó a szolgáltatóknak, akik csak felvették a hatalmas pénzeket a sávszélesség bővítésre, de semmit nem csináltak, így nem is lennének képesek kielégíteni az igényeket, ha most mindenki garantált 1M-et követelne).

    Mellesleg szerintem a garantált 50-100kilobitet enyhén szólva is pofátlanság szélessávnak csúfolni, mikor a legratyibb pc-hez is olyan hálókártyát adnak, ami 100 000 kilobitet tud (10/100), de még inkább 1 milliót (1G-s hálókártyák). Még ha a maximális sávszélességet is hasonlítjuk (ami 4-8Mbit) akkor is több, mint 10x-es sebesességet bírna a gép.
    Szóval lóf*szt széles ez, amit adnak.
  • Gerygrey
    #1
    Kisvállalkozásnak minek 512kbps-nél gyorsabb net?