282
Mi a teendő?
  • OPM
    #121
    "Az újabb vizsgálatok szerint csak 7 esetben igazolható, hogy sertésinfluenza volt a halál oka." index.hu

  • Rundstedt17
    #120
    nálam csak madagaszkár élte túl
  • Pio
    #119
    Google Maps sertésinfluenza tracker

  • wordsworth
    #118
    Jo nem szeretnem, hogy ennel rosszabb dolgok törtenjenek, így is elég rossz, de még plusz info talalgatasok stb
  • Kaplan
    #117
    szerintem addig örülj...
  • wordsworth
    #116
    megeloztel :D
  • wordsworth
    #115
    Kár, hogy nem pörög jobban a topik :/
  • desigo
    #114












  • USAMEN POWER
    #113
    Na végre egy norm infó, ami a lényeget tükrözi nagyjából !
  • PJack
    #112
    Kevés az információ

    Dr. Ócsai Lajos, az ÁNTSZ járványügyi főosztályának vezetője szerint Magyarországon évente 300-400 ezren fertőződnek meg szezonális influenzával, a betegek jellemzően a fiatalabb korosztályból kerülnek ki, hiszen az ő szervezetük nem találkozott még a vírussal. A lakosság túlnyomó többsége már védett a kórokozók ellen, ezért nem fertőződik meg minden évben tízmillió ember.

    Egy új vírus pont azért lehet veszélyes, mert azzal még egyikünk immunrendszere sem találkozott, ami azonban nem jelenti azt, hogy szervezetünk ne tudna védekezni ellene. Dr. Ócsai megemlítette, hogy halálos áldozatok eddig csak Mexikóban voltak, ahol vélhetően nem olyan magas a védőoltási hajlandóság, míg például az Egyesült Államokban minden második ember oltatja magát, és enyhe az új influenza lefolyása. Persze még túl kevés az adat ahhoz, hogy bármilyen következtetést le lehessen vonni, és pont ez a probléma: nem az eddig történtek adnak okot az aggodalomra, inkább az információhiány miatt olyan magas a készültség.

    A szakember szerint pár héten belül többet tudunk a vírus természetéről és arról, hogy kell-e járványra számítani.

    forrás: index.hu
  • PJack
    #111
    ehhez hasonlnó játékokat ismer még vki? rohadtul tetszik ez :D
  • wordsworth
    #110
    Hát erre kivancsi leszek, örülnék neki, ha nem lenne semmi 'komolyabb' probléme annál mint ami most van
  • Tsol
    #109
  • Grove4
    #108
    Amerikában 1976-ban már kitört egy sertésinfluenza-pánik, miután egy katona meghalt a betegségben és rövid időn belül több társa megfertőződött. A szenátus komolyan vette a problémát: 135 millió dollárt szavazott meg a járvány elleni küzdelemre. El is készült a védőoltás, amit ezzel a propagandafilmmel népszerűsítettek:

    Az oltások beadása után viszont hárman meghaltak, és a programot kilenc államban leállították. Egy hónappal később a kezeltek már összesen 2,64 milliárd dollárt követeltek kártérítésként, és végül 49 millió dollár értékű védőoltást semmisítettek meg a hatóságok. Addigra a lakosság 24 százaléka kapott belőle. (Gawker)
  • FZoleee
    #107
    nekem 118 ezer volt elsőre :D
  • PJack
    #106
    hát egész Ázsiát és Ausztráliát sikerült kiírtani, de többet nem :D
  • Tonto
    #105
  • SötétBarom
    #104
    MADAGASCAR IS L44T!!!44
  • FZoleee
    #103
    tudom én azt, csak nem volt elég hatékony, mivel a világ fele túlélte, azért kérdeztem :)
  • ProGabe #102
    pont az a lényeg, hogy mindenki elhulljon. vírust kell gyártani, fejleszteni. tehát tömegpusztító RPG :) minél gyorsabban, hatékonyabban kell kiirtani az egész bolygót
  • Rundstedt17
    #101
    hülyeség.vagy most a disznótartók jönnek és ilyen ürüggyel ölik le a hazai disznó állományt,aztán kártérítést sem fizetnek?emlékezzünk csak madárinfluenza kitalációnal sok magyar gazdát tettek tönkre valószinűleg külföldi kérésre.......
  • FZoleee
    #100
    hogy kell ezzel a pandemic játékkal játszani? a fél világ megdöglött nálam, csak Amerika és Dél Afrika élte túl
  • gameplusz
    #99
    Hát, majdnem ugyanaz így számomra. :D
  • davidragon
    #98
    "A páciensek elsősorban fiatal felnőttek, akik korábban nem szenvedtek semmilyen komolyabb betegségben."

    forrás
  • gameplusz
    #97
    Egészen nyilvánvaló számomra, hogy idős, nem teljesen egészséges emberek haltak bele. Sima influenzánál, vagy akár ételmérgezésnél is van ilyen.
  • ProGabe #96
    a mexikói sertésmaffia!
    pár amigó kicsinálta micimackót és a főnökük, Róbert Gida vendettát hirdetett a családjukon. én nem is megyek mostanában hentesbolta, sőt, hentespulthoz sem!
  • Davidus
    #95
    lehet hogy a mexikói drogmaffia ölte meg azt a 150 embert
  • ProGabe #94
    ne parázzatok már, csak annyi történt, hogy a WHO éjjeliőre Pandemic 2-zött, ezt valaki meglátta a monitorán, komolyan vette és gyorsan benyomta a nagy piros PANIC gombot

    egyébként:

    A négyes riasztási fokozat azt jelenti, hogy immár bizonyított tény, mely szerint emberről emberre terjed a vírus. A megbetegedések azonban még csupán kis gócokban jelentkeznek, a terjedés szűk területekre korlátozódik. Ez arra utal, hogy a vírus még nem adaptálódott az emberi szervezethez.

    magyarul ha meg is kapod, bemész a kórházba, telenyomnak minden szarral és simán felépülsz, mintha csak egy egyszerű influenzád lenne + nem tudják 100%-ra megmondani, hogy valaki ténylegesen abba halt-e bele!
  • 12346
    #93
    inkább az a jellemző, hogy nem azzal foglalkozik, amivel kéne. ez a sertés rák is a büdös életben nem ér ide, és közünk sincs hozzá.
    vagy itthon annyira nincs mivel foglalkozni megint, hogy ilyen szarokról kell híreket hegeszteni napi rendszerességgel?
  • Sanyix
    #92
    dearanyos röfi :)
  • desigo
    #91
    WHO: A vírust nem lehet feltartóztatni

    A halálos sertésinfluenza vírust már nem lehet megállítani - jelentette ki az Egészségügyi Világszervezet egyik vezetője
  • COOLancs
    #90
    Már én is kezdek aggódni, tegnap a tesóm megevett egy mexikói pizzát és azóta már csak spanyolul bír röfögni

    Most mindenki zombi disznóvá válik, mint a Duke Nukemben?
  • davidragon
    #89
    Velence sárga, tehát az negatív.
    Bár tegnap este még lehetett rózsaszín.

    Ettől függetlenül tényleg sok a rózsaszín Európában is, kíváncsi vagyok estére melyik lesz lila és melyik sárga.
  • Davidus
    #88
  • USAMEN POWER
    #87
    Ott az igazság ! Amerikában is csak fertőzöttek vannak, nincs halott...
  • Cat 02 #86
    Én imádom a sertés párizsit. Damn...
    Meg mostanában a fejem is fáj, double Damn :D
  • USAMEN POWER
    #85
    Akk nem 2012-ben döglünk meg ??? juhééé :DDD Am én már másodszorra vok beteg 2 hét alatt, vmi virusos torok nyavaja jee :D
  • Dragooon #84
    akkor én rácsesztem
  • veszelka
    #83
    kevesebb esmeralda lesz, mint négy éve.
  • Fabio Capello
    #82
    A hírek szerint akit beoltottak még tavaly influenzára, az valamilyen szinten védett, mert az tartalmazza a sima h1n1 vírust