282
Mi a teendő?
  • SötétBarom
    #81
    Így utólag észrevettem, hogy kicsit olyan, mintha a híren röhögne. Valójában megszállot fejjel nyomja a "get directions" gombot, hogy eljusson a helyre :]
  • SötétBarom
    #80
  • desigo
    #79
    mert egyébként mindenki a csövesekkel bkvézik...
  • werkfilm
    #78
    a texmex mexikói, a járvány világméretű, már itt is van.

    A miniszter elmondta, hogy egyelőre a hatfokú skálán a hármas riasztási fokozat marad érvényben, bár az Egészségügyi Világszervezet (WHO) mai ülése nyomán ez a helyzet változhat. Székely szerint eddig hat (öt Mexikóból, egy Új Zélandról) hazaérkező turista jelentkezett gyanús tünetekkel


    aki élni akar ne nagyon bkvzzon a csövesek közt mostanában :)
  • Dick Riddick
    #77
    Én már egy ideje nem veszem komolyan ezeket a híreket. A legeslegesleges-legkisebb problémám a mexikói sertésinfluenza. A média imádja ezeket a híreket.
    Ezzel nem azt mondom hogy nem létezik, összeesküvés elméleteket sem gyártok, de nem is rohanok fejvesztve nagy maszkbevásárlásra.
  • werkfilm
    #76

  • NEOreg3
    #75
    én nem lennék ilyen biztos a helyedben, zárasd magad karanténba
  • Higany
    #74
    a neten nézhetjük a halálunkat....
  • desigo
    #73
    irány Kocsord
    csak egy ajtó kell...
  • AntiHero
    #72
    Én szombat óta beteg vagyok. Fáj a gyomrom, hányinger stb.. De mondjuk ez nem a sertés influenzátol van:D
  • 5c0rp330n
    #71
    szerintem zárjuk be magunkat valami kib@szott atombunker karanténbe, hibernáljuk le magunkat és 100 év múlva éledjünk fel, akkor már biztosan nem lesznek fertöző madarak meg disznók
  • kocsisgabor9999
    #70
    MINDEN ÉLETVESZTES! Tegyétek azt, amit még nem tettetek, éljetek. Megvan számlálva minden percetek.
  • Calver
    #69
    igazándiból aki a Zombie Survival Guide-ot olvasta, annak már rég van egy kellemes rezidenciája Szibériában, ahova pofátlan zombik esetén el lehet tünni. hiába jóval mókásabbak a zombik mint a sértésinfluenza, mi nem aggódunk.
  • Cuchulainn
    #68
    Hogyne lenne.
    A legtöbb esetben az emberek nem az influenzába halnak bele ilyenkor, hanem valami másodlagos bakteriális fertőzésbe. Ezért szoktak sokszor felírni antibiotikumot a sima influenzával fertőzötteknél is, annak ellenére, hogy a vírusra az nem hat.
  • Cuchulainn
    #67
    Igen, csakhogy az sem mindegy hogy hol...
    Eddig az összes haláleset Mexikóban történt, ott is a legtöbb Mexikóvárosban, ami köztudottan a világ legegészségtelenebb városa.
    Mellesleg aki utánaolvas az láthatja, hogy ellentétben a madárinfluenzával ez reagál az antivirális szerekre, tehát legalábbis egyenlőre féken tartható, amíg ellenanyagot ki nem fejlesztenek ellene.
    Tehát roszabb és jobb is mind a madárinfluenza, és szerencsére úgy tűnik viszonylag hamar felismerték.
  • gyuri12
    #66
    Már Velencében jár, elég gyorsan terjed.
    Kíváncsi vagyok,hogy lesz-e belőle valami, szerintem nem. Pénz,pénz,pénz...
  • vass17
    #65
    Egyszer biztos...
  • gz8
    #64
    Pont ellenkezőleg:

    The outbreak is a particular concern because of who it is hitting hard, United Nations Secretary-General Ban Ki-moon said Monday. "We are concerned that in Mexico, most of those who died were young and healthy adults," he said.

    Fiatal és egészséges felnőttek haltak bele...
  • HöfEE
    #63
    MIND MEGHALUNK!
  • DIESEL DOG #62
    Ha rá kattintasz a kis csepp alakú ikonokra akkor kihoz némi kis információt is. Angol tudás szükséges...
  • akyyy
    #61
    jel magyarázat? vagy tényleg ennyire gyorsan terjed?
  • pinnacle
    #60
    tesztelési célból egy indiai-kinai tömegfertőzés? Szigorú karanténnal körbevéve.

    Mondjuk megnézni, h. x millióval kevesebb ember után és ugyanúgy olvad-e a jégsapka.
  • Csabesz6
    #59
    Így van.
  • DIESEL DOG #58
    Mondjuk lehet hogy túloztam...
  • ProGabe #57
    népirtás? a közel 7 milliárdból meghal 200 ember, akik közül valószínűleg sokan egy "átlagos" influenzába is belehaltak volna, mert még az aszpirint sem tudják kifizetni a havi 200 pesójukból

    igen, egy ember halála is szörnyű, de még szörnyűbb az, hogy valakik tényleg ezen keresik szarrá magukat
  • kuci06
    #56
    "a gyógyszergyárak jól megszedik magukat"


    gazdaságélénkítő intézkedés?
  • ProGabe #55
    a madárinfluenza azért is más, mert nehezen, nehezebben gyógyítható. mexikóban ~1400 emberből hazaküldtek 900-at egészségesen

    amcsiban van 40-50 fertőzött, tippelek mennyi hal meg közülük, mmmmm, nulla (max meghal egy 90 éves öregasszony és azzal lesz tele minden média^^)

    fasznak kell parázni. utaltam már arra, amit Csabesz írt: kurrrrva sok pénz van ebben, a gyógyszergyárak jól megszedik magukat, ennyi történik
  • kuci06
    #54
    gugli maps-on real time követhető a vírus terjedése. (a halálesetek követésével)
  • DIESEL DOG #53
    Úgy érted hogy valaki direkt népirtást rendezne a háttérben?
    Szerintem elég bizarr gondolat...
  • Davidus
    #52
    meghaltak 140en sertésinfluenzában közben 1400an haltak meg mert félrenyelték a sült krumplit
  • Sickness
    #51
    Csak nem a Gyurcsány?
  • Csabesz6
    #50
    Valaki nagyon megszedi magát most ezzel...
  • Alexease
    #49
    Azert a Madarinluenza mas volt. Az embert csak kiveteles esetben fertozott meg (ott szamitott a higienia, egeszseg, a mar egy meglevo firusfertozes lete), de emberrol emberre nem terjed. ~2 ev kellett mig Europaba, Magyarorszagra ert.

    A Sertes-cuccnak csak par nap kellett hogy Europaba erjen, es emberrol-emberre is terjed.
  • DaemoonHunter
    #48
    Anno mesélte az egyik tanárom, hogy angliába már rég bevásároltak extraméretű ( félháztömbnyi) hullazsákokból...persze ennek titokban kellett volna maradnia, de valahogy kiszivárgott...
  • Sickness
    #47
    Nincs azzal baj. Csak ha azt látom hogy más parázik akkor én is elkezdek. ;D
  • DIESEL DOG #46
    Hát jelen esetben kicsit iparkodhatna valóban a WHO, és kidolgozhatna egy hatásos védő oltást, vagy valami orvosságot a betegség ellen...
  • nandorb
    #45
    kinem szarja le a cigokat...
  • Grove4
    #44
    Jah én ilyen parázós vagyok,bár ebben a kommentemben(#38) nem volt szándokomban ezt közölni/kifejezni,inkább az előzőekben.

    Ne haragudjatok rám:)
  • Sickness
    #43
    szvsz nincs higiéniához kötve
  • Grove4
    #42
    Azért van az a kúrva WHO a többmilliós kölcségvetésével,hogy ilyen esetekben a lehető leghamarabb dolgozzák ki a megoldást,szal hajrá,dolgozzanak meg a pénzükért!