120
  • cateran
    #80
    Nem,nem ugyanúgy meg,ezt tanúsithatom:) Ubuntu mittudomén mennyi alatt,az FF szarrá fagyott youtubeon...10x próbáltam,10x fagyott szarrá 20 secen belül...utána meg az opera letagadta,hogy van flash a gépen...ő olyat nem is látott....windowson (sem xp-n,sem vistán) nem volt ilyen gondom...
    Persze lehet user error volt (bár tbh nem hinném:))lehet hogy flash error(ez már lehet:D)de attól függetlenül windows alatt ment a jútyúb,linux alatt meg nem..pont
    (mindazonáltal telepitéskot pöccre felismert,beállitott mindent,megadtam a wireless ssid-t és keyt és már repezstett is a net...de ettől függetlenül kuka lett belőle...macerás megtanulni idő és kedv hiányában:))
  • Sanyix
    #79
    ATOR vallás prófétája hottold/arrakistor/don kanyar/stb, mert a torral mindent meg lehet oldani. Békét hoz a világba, megállítja a nagyorrúakat, ráadásul minden gondra ez a megoldás :DDD
  • roliika
    #78
    1: Nem megy faszán, a karakterkódolással vannak gondjai a megjelenítésnél, és a web böngészés szorosan összeköthető az oprendszerrel még ha nem is hiszel benne, mert nem kizárólag a böngésző motortól függ!

    2: Szabadulnál de nem tudsz, mert a Linux pár dologra nem képes erről vartyogok wazze!

    3: CSS-be tegyél egy absulote és egy relative pozíciót és fix méreteket aztán beszélgethetünk, kinél hogy jelenik meg.

    4: A silverlight és WPF a jövő szórakoztató és üzleti platformja, XAML alapú vektorgrafikus 3D támogatású..ha ez neked nem mond semmit akkor neked tényleg nem való semmire. Van pár weboldal ami használja..pl ilyen kis apróságok mint a B-Win. Linux alatt csak sóvároghatsz utána.

    5: Jóember! Ha a szigorú XHTML szabványokat nem követed, és kihagyogatsz tag-eket, a windows naná, hogy beszól, hogy nem vagy szabványos! Ezt magyaráztam az előbb, hogy elképzelhető, hogy nem a win meg MS szabványokkal van a gond...

    6: Szerinted egyszerű júzer fog függőségeket telepíteni, meg kernelt forgatni, meg tökölni? Elárulom, hogy nem! Egyszerűen a Linux nem felhasználóbarát. Nézz egy Vistát, vagy Win7-et. Feltelepszik 3 kattintással, mindent telepít, konfigol, de úgy, hogy nemkell kernellel szórakozni, még eztsem kell tudni hogy miaz...nemkell függőségekkel szarozni...felteszed, használod...beraksz egy bluray lemezt? Semmi gond, ott van a H264-es kódek alapban és a HD audio támogatás...alapban frissen telepítve tökölés nélkül mindenre használható valóban! Úgy hogy nem nyitogattam terminalt/parancssort, nem töltögettem, nem fórumoztam, nem idegeltem magam.

    7: Azért nézd meg a profilom, katt a nevemre.

    8: Leszarom mit hiszel meg mit nem, a számítástechnika nem hit kérdés..vagy megy, vagy nem. Esetünkben nem.
  • FlyingV
    #77
    ?? :))
  • Sanyix
    #76
    "De van olyan fősuli. Több is. Távoli asztalt használ és wines szerverük van. Linuxról képtelenség rendesen használni."

    Távoli asztal meg megy linuxról is, még a beépített wines is, a vnc meg a többi az meg multiplatform.

    "Wine...miért használsz egy fizetős rendszert emulálva egy másik rendszeren ha a géped emulálás nélkül is tudná futtatni?"

    Mert a vindóz egy szar, szabadulnék tőle, de még nem megy.

    "Ráadásul használod, mert önmagában a linux nem képes ugye pl a gémek futtatására."
    Öngól megint, képes játékok futtatására, csak azért kell emulálni, mert leszarják a linuxos portot. De pl az id soft nem, ők ki is adják linuxra a játékaikat.

    "Ugyanúgy a fenét ugyanúgy. Még bizonyos CSS kódokat is képes máshogy értelmezni, szívtam már vele."

    Ugyanúgy megy, mivel ugyanaz a motor. Ha nem értesz hozzá, attól még ugyanúgy fog menni. Szívtál te a zacsiból inkább...

    "Ilyen Silverlight meg WPF viszont legalább sehogysemmegy..."
    mind2 egy sehol sem használt szar. Kit érdekel? BTW a silverlightot is azért alkotta az m$ hogy legyen még valami amivel a winhez kössön, megtörje a flash uralmát, (ami szintén egy szar, de azért jobb mint az sl). Ha a silverlight nem megy linuxon, nem a linux szar, hanem az m$, de mellesleg mint mondtam senkit se érdekel, mert senki sem használ silverlightot.

    "MS weboldalak...nézd...ha web böngészérről van szó akkor szeretnék minden oldalt megnézni mindenféle szívások nélkül...legyen az Pistike tákolt bugos kódja, vagy a legmodernebb 3D-s übercsicsás weblap. Ha erre az alapvető dologra az oprendszer nem képes akkor felejtős." Írtam egy weblapot, kihagytam a table tag lezárását, meg a td tr-ét is. Hibát írt ki vindózon! A hülye fos szar vindóz!!! FÚJJ

    De mostmár tényleg le kell hogy hülyézzelek ha szerinted egy oprendszer jelenít meg egy weblapot, mert siralmasan nagy faszság.

    "MS komp...naigen...a júzerek kevesebb mint 10%-nál fut valamilyen UNIX rendszer, ráadásul mindegyik más, mert mindenki magának faragja...van egy olyan érzésem, hogy inkább ők nem szabványosak, és nem a MS aki rengeteg szabványt hozott létre. Merthogy tény, nagyon sok szabvány főződik a MS-hoz!"

    A kernel ugyanaz, minden fut is mindegyiken, ha a függőségek megvannak, és a függőségeik is futnak mindenen, max nincs csomagként megcsinálva... és egy "rohadt bonyolult" forráskódból fordítást kell csinálni. Vindózból van ultimate, home business stb FÚJ szabványtalan szar!
    Tény az ms-hez sok szabvány fűződik. Minden baromságot levédenek, még jó hogy az egérkattintást nem sikerült. Viszont a valóság az, hogy az ms mindig saját szabványok elterjesztésére törekszik, és persze gátolja hogy más os-en tudják követni ezt. Viszont a máshol elfogadott szabványok követését direkt leszarja, például az ie, vagy el akar ferdíteni egy szabványt a saját JAVA-ra (detömör lett :D)

    "Support? Van? Nincs. Fórumokon örülhetek ha 1 hét után mondanak valamit, vagy elnem küldenek melegebb éghajlatra..aztán ha megmerem kérdezni, hogymégis ezt honnét lehet megtudni kicsit bővebben, akkor semmi válasz."

    M$-nél van? Ja ha megveszed, bár tény hogy általában ennyi: "nem tudjuk mi okozza, telepítsd újra a rendszert", fórumon meg ennyi: - (ez a semmit akarja jelenteni), vagy a "nem tudom, nekem ilyen nem volt", vagy az aduász: "telepítsd újra".
    Linuxnál van support, ha fizetsz érte. Megint csak tájékozott vagy.
    De fura, hogy amikor linuxos fórumon kérdezgetek, válaszolnak sokszor perceken belül. Ha valaki hülyeséget kérdez akkor meg én is elküldöm a faszba, nem csak linuxos kérdésben. Sok embert rá kell kényszeríteni a gondolkodásra és a guglizásra, különben minden gombnyomást megkérdez.

    Lényeg az, hogy 0 számtech tudással, és hülye képzelgésekkel összevissza írogatsz marhaságokat, és sajnos egyre jobban amortizálódsz ez idő alatt agyilag, mert pár hónapja még nem írtál hasonló marhaságokat, mint pl hogy az oprendszer jeleníti meg a weboldalakat.

    Azt most sem hiszem el, hogy nem játssza le a dvd-t mplayer vagy vlc, akárhogy kódolt (minden eredeti dvd alapból kódolt ha nemtudnád, csak már rég feltörték).
  • Rexhawk
    #75
    " De semmi ilyet nem hallok, csak megy az agyatlan fikázás."
    te is csak ennyit tudsz
  • Rexhawk
    #74
    Frayer:
    tudsz erre példát mondani??volt olyan akit feljelentettek?
    Milyen nem közízlést sértő dolgokat mondtál amiért bannt kaptál?

    hottold: még mindig nem mondtál KONKRÉT példát.
  • roliika
    #73
    Jóbarátok DVD. Nem megy. Aztmondja olvashatatlan a média....tényleg titkosítva van, de megy winen.

    De van olyan fősuli. Több is. Távoli asztalt használ és wines szerverük van. Linuxról képtelenség rendesen használni.

    Wine...miért használsz egy fizetős rendszert emulálva egy másik rendszeren ha a géped emulálás nélkül is tudná futtatni? Ráadásul használod, mert önmagában a linux nem képes ugye pl a gémek futtatására.

    Ugyanúgy a fenét ugyanúgy. Még bizonyos CSS kódokat is képes máshogy értelmezni, szívtam már vele. Ilyen Silverlight meg WPF viszont legalább sehogysemmegy...

    MS weboldalak...nézd...ha web böngészérről van szó akkor szeretnék minden oldalt megnézni mindenféle szívások nélkül...legyen az Pistike tákolt bugos kódja, vagy a legmodernebb 3D-s übercsicsás weblap. Ha erre az alapvető dologra az oprendszer nem képes akkor felejtős.

    MS komp...naigen...a júzerek kevesebb mint 10%-nál fut valamilyen UNIX rendszer, ráadásul mindegyik más, mert mindenki magának faragja...van egy olyan érzésem, hogy inkább ők nem szabványosak, és nem a MS aki rengeteg szabványt hozott létre. Merthogy tény, nagyon sok szabvány főződik a MS-hoz!

    Szóval rendes BÁRMILYEN oldal megtekintésére gyakorlatilag képtelen a Linux, aztán játékokat sem lehet rajta csuklóból futtatni, DVD-vel is vannak erősebb gondok...még azon csodálkozok, hogy vannak olyan elvetemült emberek akik desktop célokra használják. Már várom, mikor ad ki a Solaris is egy desktopot. :DDDD És akkor még képesek mondani ilyeneket hogy mindenre jó, meg bármi fut rajta....jó ám a */%!=/!=/ az. Szervernek jó...tényleg jó, de már 15 éve próbálkoznak a desktop fronttal és még mindig alapvető gondok vannak.

    Support? Van? Nincs. Fórumokon örülhetek ha 1 hét után mondanak valamit, vagy elnem küldenek melegebb éghajlatra..aztán ha megmerem kérdezni, hogymégis ezt honnét lehet megtudni kicsit bővebben, akkor semmi válasz.
  • Sanyix
    #72
    A TOR az új világvallás! XD
  • Sanyix
    #71
    Az hihetetlen hogy linuxon nem megy eredeti dvd video, kizárt dolog. Bár nem próbákoztam, mivel ősrégi elavult szarokkal (mpeg2 vicc ergo dvd video) nem foglalkozom, de mplayer vlc tuti viszi.
    A fősuli rendszerébe webes felületen kell belépni... olyan szar suli nincs ahol exét adnak.
    A wine annyira jó, hogy a vindózos il2 1946-ot max 10%-os lassulással futtatta (modern 3d-s repülőszimulátor, rá lehet keresni...), sőt még a directxes lfs is ment pár grafikai hibával.

    "Aztán szokás mondani, hogy deee..webböngészésre jó a linux! De nem! Széttolja az oldalakat...mert bármilyen meglepő a win alatt és linux alatt a Firefox nem egyformán fut!"

    De egyformán fut... ugyan az a motor, csak más rendszerre fordítva.
    Az ms oldalai meg szabványtalan fosszarok, amik vindózon is ugyanolyan szarul jelennek meg szabványkövető böngészőkön, mint linuxon. Egyébként is linux alatt ki néz m$ oldalt?

    Az m$ kompatibilitást pont az m$ gátolja, az open fejlesztők próbálják elérni, de soha nem tudják teljesen, mert mindig újabb akadályt gördít eléjük az m$, kivétel ha az eu megbassza és leáll ezzel kényszerből.
  • FlyingV
    #70
    mi ez a '-TOR'-ozás? vagy csak én maradtam le valamiről?
  • roliika
    #69
    Éspedig?
  • Sanyix
    #68
    Már megint sok hülyeséget hordtál össze...
  • roliika
    #67
    Bammeg annyi faszságot írsz össze, hogy 1, felhúzom rajta magam, 2 fogalmad nincs arról mit beszélsz.

    Beszélgessünk picit a Linux desktopról.
    Előszöris belátom, hogy azért nem megy megfelelően Linux alatt sok alkalmazás mert nem arra találták ki...csak épp a linux fanok megpróbálják elhitetni, hogy deeee megyaaazz...pedig nem.

    Konkrét példák...ilyen apróság gond neki, mint eredeti DVD lejátszása....egyszerűen nem akarja..hiába van mindenféle lib (libdvdcss2) vagy bármi feltéve szarikrá.

    Aztán ha netalán fősulis hallgató vagy, be kell lépned a fősuli rendszerébe... hozzádvágnak egy exét, hogy ezzel kell ecsém...hát..jó van wine. De az valami kegyetlen fos! Lassan indul, aztán filózik, hogy úristen fusson-e...szétcseszi a szövegeket, mert ő nem úgy "gondolkodik" mint a rendes win pár dll hiányában.

    Aztán szokás mondani, hogy deee..webböngészésre jó a linux! De nem! Széttolja az oldalakat...mert bármilyen meglepő a win alatt és linux alatt a Firefox nem egyformán fut! A MS oldalairól meg jobb nem is beszélni, linux alatt katasztrófa. Így hirtelen felindulásból ennyit a linux desktopról, nem ajánlom senkinek, maradjon csak meg szervernek.

    Egyszerűen nem lehet elkerülni a MS-os technológiákat, amitől a pingvin viszont hányik, és tartósan gyomorrontása is van. Linuxéknál nem cél a MS kompatibilitás úgy tűnik, pedig viszonylag nagy cég...

    Aztán...Win7. De gyorsabb mint az XP. Csak úgy poénból tett fel egy duplamagos gépre az XP-t 2 giga rammal, meg egy Win7-et. És de szebb..sőt még vagy 2* 3* gyorsabb is a Win7...fora mi..hogy mitől gyorsabb párszor már elmondtuk, dehát tecsak nyomod a süket trojanos dumádat...de tudodmit? Tegyél egy duplamagos gépre DOS-t. Hát nem fog menni.

    Ezzel csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy a technika fejlődik, 2 év múlva ami nem sok idő, egyszerűen nem fogsz kapni 2magosnál rosszabb procit még mobil szegmensben sem. Oda az XP hát...finoman szólva sem lesz megfelelő. Fel lehet tenni...mint ismerősöm 64 bites gépére a 32 bites xp-t, de kegyetlen szar lesz. Viszont eljön lassan az az idő, mikor az XP ahogy van mehet a kukába mint ma a DOS. 4év kb.
  • strogg
    #66
    Igazad van a leírtakban. Tényleg agyatlan fikázás hegyek vannak itt. Bár bevallom 16 évesen, még énis vallási kérdésnek tekintette ma win&linux vitát. Ne kövezzetek meg, az ember nudlipöcsként máshogy gondolkodik, mint felnőttként.
    A kérdésedre válaszolva csak a saját szempontjaimat tudom írni neked. Én a napi dolgokon kívül (net,skype,zenehallgatás,filmnézés, email, szövegszerkesztés) webfejlesztésre használom. apache2+php4/5+mysql. A quanta nevű fejlesztői eszközt használom. Gftp-vel töltöm fel, miután úgy látom, hogy localban jó amit csináltam. Alap videó vágásra is használom (tényleg alap dolgokra), mint vágás feliratkozás, konvertálás. Amiért ezt linuxon teszem meg, mert számomra előnyösebb ez a platform. A konzolos vezérelhetőség miatt a egy konvertálás gyorsabb mint winen. Megszoktam, hogy 20-30 ablak van nyitva (athlon 3000+ 512 MB DDR RAM), és nem szaggatok, fagyok, nem tekeri észnélkül a vinyót, nem szaggat közben az mp3, stb... A tapasztalatom az, hogy XP-n (van XP is, de már csak játékra használom) az ablaok elkezdenek fagyozni (XY ablak nem válaszol), tekeri a lemezt mint a veszedelem, lassulok, és szétakad a teljes iexplore.exe kb: 2 órán belül. (ekkora gép nem bírja ezt a terhelést, főleg a memória miatt) A kártveő kérdéskör pedig nekem inkább csak kényelmi dolog, mivel linuxon nem kell vesződnöm ezzel, viszont nem kizárlagos szempont. Aki a winen találja meg a számítását, az úgy is frissítget rendesen, nem nagy ár, hogy a pozitív munkavégézés oltárán:)))) Szeretem, hogy az ubuntumat csak felrakom, és nem kell driver lemezekkel vesződni. Cserébe persze meg kell néznem, hogy milyen vasra akarom rakni. (támogatja-e) Szóval valamit-valamiért. Én ubuntun megtalálta ma számításomat, és pont. Nem fogom lefikázni, aki pedig winene találja meg a sajátját.
  • Ravkin
    #65
    És azt áruld már el nekem kedves hóttod barátom, hogy én miért nem hányom össze nap mint nap az oprendszeres témákat az sg-n. Miért nem szarom össze magam amikor egy cikk megjelenik az sg-n a windowsról. Segítek egy kicsit. Talán azért nem mert windowst használok . És az idegrendszerem koránt sem ment tönkre annyira mint a tiéd
  • Ravkin
    #64
    Komolyan, elárulná nekem valaki mégis konkrétan mire használja a linuxot a mindenapi tevékenységeken kívül ami gyakorlatilag windows alatt egyetlen kattintásal elérhető mindennemű programok telepítése nélkül ? Videóvágás esetleg weblapszerkesztés 3d-s modellezés ? Mert az igazság az hogy ezek a feladatatok is teljesen kényelmesen megvalósíthatóak widnows alól, de ha azt mondanátok hogy inkább linux alatt csináljátok mert ott ingyenes programokkal sokkal olcsóbban lehet kivitelezni azt amit mondjuk windows alatt akkor azt mondom hogy oké. De semmi ilyet nem hallok, csak megy az agyatlan fikázás. Igazából hogyha bárminemű dologba bele akartok vágni linux alatt akkor igen komoly problémákba fogtok ütközni, a problémákkal idő fog elmenni az idő pedig pénz. Másrészről otthoni használatra pedig kifejezetten nem ajánlott a linux. Hétvégi szórakozásnak persze nem rossz ha valaki erre akarja elcseszni az idejét de ne haragudjon senki, ha véletlenül vennék egy valamire való gépet, teszem azt erős középkategórát semmi pénzért nem tennék rá linuxot, ugyanis nem arra veszem a gépet hogy szánalmas szövegszerkesztőket zenelejátszókat vagy torrentklienseket futtassak a gépemen. Aztán pedig örüljek mint majom a farkának hogy háhá az én gépem tuti nem lesz vírusos mert a linuxra nincs is vírus. Hát igen ha tulajdonképpen semmi használható adat nincs a gépemen akkor marhára boldog lehetek hogy nem jön fel vírus a gépemre és nem okoz orbitális adatvesztést... . Aztán megint csak feszelenghetek windowsos fórumokon hogy én mennyire linux fan vagyok és annyira értek hozzá hogy hűde, és egyébként és a windows az egy hatalmas, vírusos, lassú szarság amit soha az életben nem fogok feltelepíteni.


    Már bocsánat de nem, ezt inkább meghagyom a hóttod nevű köcsögnek, a stílusán is látszik hogy mekkora seggfej, és kb mindenki a linuxal ámítgatja magát. És így végszónak hagy tegyem hozzá, hogy a microsoft rendkívül jó gyors oprendszert hozott össze a windows 7 el. Azokat pedig akik azt várják hogy majd az ms egyik napról a másikra a kalapból fogják előre rántani a spanyol viaszt nagyon tudom sajnálni, és megint csak a fennt említett kategórába tartoznak.
  • Sanyix
    #63
    Na erről beszéltem...
  • Sanyix
    #62
    De főleg a hülyeség az oka...
  • Darth Sith
    #61
    "Eszerint a Windows 7 Starter és Home Basic változatokból hiányzik majd az AAC/H.264/MPEG-2 támogatás és nem oszthatunk meg tartalmakat a Media Player keretein belül a hálózaton"
    Klite codec pack+Mplayer+winamp :)
  • hottold
    #60
    Tömören , zavtosan :
  • codylcran
    #59
    Gondolom te is tudod, hogy nem szerencsés egy fejlesztés alatt álló oprendszert önmagára frissítgetni, amúgy sem erre lett kitalálva az upgrade.
  • hottold
    #58
    így szokott ez lenni: a bétában még nem annyira aktívizálták a trójai megfigyelőrendszert, de ahogy jön az RC meg a Fájnel Rilíz úgy élesítik egyre jobban
  • hottold
    #57
    ha engem bevinnének akár csak 3 napra is , akkor biztos , hogy meglátogatná a családtagjaikat egy virgáccsal az APÓ...
  • barii
    #56
    részemről a béta gyorsabb volt, mint az rc, sőt, köztes verziókat is feltettem, de az rc-re frissítésnél lett a legfeltűnőbb a dolog. pláne a bejelentkezés környékén
    de a 7 mellett szól, hogy báta óta ugyan azt a telepítést szadizom ,szóval bízom benne, hogy friss telepítés esetén ez nem így lesz
    más részről viszont ez ismét arra utal sajnos, hogy a telepítés mint olyan árt a windows-nak
  • hottold
    #55
    értük is jöhet bármikor az APÓ... na nem a télAPÓ hanem egy másfajta , sőt a családtagjaikat is bármikor meglátogathatják, ugye?

    1: miről jönne az idézés ? 2: kinek megy az idézés ? a TOR-exitnek ?
  • Frayer
    #54
    vagy egyszerűen elvisz a rendőrautó... mész a gyűjtőbe, vagy a markóba, ahol simán 3 évig előzetesben tarthatnak.. koholt vádakkal
    Nem egyszerű az élet még az interneten sem. :(
  • Frayer
    #53
    te buta vagy, az SG-n nincsen semmi féle szólás szabadság..
    Csak azért nem vetted még észre, mert nem olyan témákat pedzegettél.

    1, ha nem tetszőt, rendszer ellenes dolgokat hozol fel, " nem párt háború félét" amit ráerőltettek az országra, hanem valós problémákat hozol fel, akkor könnye bannra kerülhetsz. Mint ahogy sokan ezelőtt is..

    2. Ha nem hagyod abba, könnyen megütheted a bokád, mert az operáns hozzáfér az ip címekhez, és a HK hatósággal együttműködve már meg is vagy, és jön az idézés.
  • Justil
    #52
    az SG-n nincs szólásszabadság. az ugyanis azt jelenti, hogy azt mondasz (vagy jelen esetben írsz), amit akarsz...de ha még a közízlést sértő dolgokkal kivételt teszünk, ez itt akkor sem teljesül.
  • Don Kanyar
    #51
    igen. pont az ilyen hírportálokkal van tele, az internet, ahol nincs hsz. az ilyeneknek mindig propaganda szaga van. ezért szeretem az sg-t. a demokrácia ALAPJA a szólásszabadság.
  • Don Kanyar
    #50
    ... Kérünk téged büntess meg minket ...

    ... Kérünk téged büntess még minket ...

    ... Kérünk téged büntesd meg mindet ! ...

    ÁMEN!
  • Justil
    #49
    te csaTORnapatkány...
  • A1274815
    #48
    Nem skizó hanem ebben szenved: NPD
  • hottold
    #47
    Reszelt TORmás lazac TORta...

    cumizik, mint a TORkosborz ...

    a laTOR ...
  • mrzool
    #46
    Nyugi, lassan érkeznek az ápolóid... Hátrakötött kézzel a fehér zubbonyból nehéz lesz netezned...
  • B0nFire
    #45
    Én teljes mértékben elhatárolódom az általad felsorolt többi nicktől. Hogy keveredtem közé?
  • Justil
    #44
    hottold a disznópászTOR
  • balee66
    #43
    Skizo... saját hsz-ére válaszolt...
  • hottold
    #42
    Az a trójai, amelyet a Microsoft kísérletileg a Win 2000-től kezdve a legbelső kernelbe épített, és amely gyárilag inaktív állapotban van, mjd arra vár, hogy a lame felhasználó a saját maga által meglátogatott (Microsoft által üzemeltetett, de nem az ő nevükön futó) oldalakról letöltött , "harmadik fél által megírt" -nak feltüntetett szoftverrekkel, Póker-Kaszinó-Pórnó stb. oldalak és az általuk megírt exploitokkal , valamint az érdekes-módon folyton fel-fel bukkanó "hátsóajtókkal", "rendszerhibákkal", és egyéb terelésekkel, ködösítésekkel valójában bármikor bárkit megfigyelHETnek, aki nem megfelelően konfigurált WindowsXP SP2-vel, vagy bárhogy konfigurált Windows Vistával , Windows7-essel az internetre csatlakozik. Az hogy mennyit tudnak a sok-millió Windows-os Internetezőről kizárólag azon múlik, hogy ki-ki mennyi információt ad meg magáról az operációs rendszerének hívott trójai megfigyelőrendszerében:
    pl. ha saját nevére vásárol laptoppal , regisztrál hivatalos Windows XP-vel netezik akkor gyakorlatlag mindent tudHATnak róla, ha megfelelően feltört kalóz XP-vel és ráadásul JóskaPista névvel, NEM a saját internet előfizetéséről netezik és főleg, ha semmilyen formában nem üti be a saját nevét és egyéb személyes adatai a számítógépébe, akkor gyakorlatilag SEMMIT sem tudhatnak róla.
    De vannak a legkülönbözőbb átmenetek a fent elsorolt lehetőségekből:

    pl. hiába használ valaki KalózXP-t ha aztán rátelepíti a legújabb Windows Live Messengert , amely túl azon hogy "rájön" hogy eleve kalóz windowsban van, utána -már csak , mintegy bosszúból is- naplózni fogja az utolsó billentyűzetleütéstől kezdve még azt is hogy mikor és mekkorát fingott a használója és valós időben , vagy az " első adandó alkalommal" (
    ugye kedves mrzool?[b]) küldi át szarrá titkosítva és kerülőutakon a Microszoft szerverközpontba, ahol az illető az adatbázisban már egy fokkal gyanúsabbak és a megfigyelhetők közé lesz besorolva.

    Aztán van egy rakás szoftver, amely alapból aktíválja a Windows beépített trójaiját... A Microsoft alkalmazások a lehető legpofátlanabb , leggusztustalanabb módon, úgy, hogy őket még az sem zavarja, hogy a napnál is világosabb, hogy trójai fut a gépen , mert úgy belassul: lásd Microsoft Office, Windows Media Player, Silverlight, Microsoft .NET Framework és a többi.
    De van egy rakás populáris nem a Microsoft által megírt program: pl:
    Real Player, Apple Bonjour Service és Apple AutoUpdate valamint Apple QuickTime újabb verziói.

  • Frayer
    #41
    bazmeg a tor mindig előjön?
    De már elbujtatva a szavakban is?
    Kifújtam a Torr-omat.

    Nem kell össze veszni. Multiboot ot erre találták ki. Nekem xp és ubuntum van. Nem tartozok sehova. leszarok mindenkit