31
  • richi105
    #31
    Nem értem ezket a böngésző készítő cégeket nincs más dolguk, csak hogy egymást cseszegesék. Amúgy meg akinek jó az explorer annak minek ajánlani egy másik szoftvert az nem lesz mónopol helyzet. Amúgy az Opera is inkább a saját böngészőjével foglakozna van mit csinálni rajta még szerintem és az pedig, hogy kevesen használják nem a Microsoft hibája a Firefox pariban van az explorer-el. Lehet az Opera nem is olyan jó kicsit nézünk már magunkba. Egyébbként a Windows 7-be már mint választható/telepíthető böngésző lesz az Internet Explorer 8 és amit eddig láttam belőle nem rossz. Na meg ha Microsoft-ot ki csináltuk akkor meg jön a Mozilla ez a verseny szellem.
  • KurdaM
    #30
    micsoda mulatság Majd jól hajba kapnak ezen a f.szságon.Nem értem miért kell ezt így felfújni......biztos azért mert már unalmukban és kapzsiságtól fűtve nem tudnak mit kitalálni.Szerintem aki akarja az úgyis leszed a netről egy másik szoftvert.
  • sh4d0w808
    #29
    Namég1x, utoljára: az asztali OS-ek piacán lévő monopóliumot egy cég sem használhatja ki arra, hogy más piacon is monopolhelyzetbe kerüljön. Ha a MS Windows asztali OS-ek piacán meglévő részesedése 30% lenne, senki nem szólna egy szót sem...
  • Sir Ny
    #28
    mert egy szánalmas fasz vagy! életed sincs
  • Sir Ny
    #27
    és akkor a windowst hogy szerezte meg? akitől kapta, annak biztos van egy böngészője.
  • Szemjuel
    #26
    mert egy szánalmas fasz vagy! életed sincs
  • Sir Ny
    #25
    17:44-kor már nem...
  • Szemjuel
    #24
    aham. érdekes, nemrég még kint volt a komment címzettje..
  • Garrett27
    #23
    Rátapintottál a lényegre!
  • Sir Ny
    #22
    mi bajod van narxissal?
  • Szemjuel
    #21
    fogd már fel azzal az aprócska agyaddal, hogy igen is előfordulhat hogy nincs lehetőséged rá...
  • Narxis
    #20
    LETILTJA a kurva életbe, ne terjeszd már a marhaságot. Olyan mélyen van az IE a rendszerbe integrálva, hogy nem lehet eltávolítani.
  • Sir Ny
    #19
    persze, az emberke ott él a sivatag közepén, és nem ismer senkit, akinek legalább egy USB kulcsa vagy egy CD írója van...
  • Sir Ny
    #18
    az átlagfelhasználó nem az, akinek ez gondot okoz. az átlagfelhasználó legalább egy crack file-t be tud rakni a helyére, de mondjuk webkamerázik, meg mikrofonon beszélget skype-n, és folyamatosan tölt le torrenten. az átlagfelhasználó az nem Mari néni, hanem Farkas Pistike. ha debilekre gondolsz, akkor azt írj, ne mást.
    (az átlagfelhasználó tudását saccoltam, azokat számítottam bele az átlagba, akiknek van netjük)
  • dyra
    #17
    DjDano én évek óta operát használok, nemcsak böngészésre hanem levelezésre is.

    Szóval ne állítsd ,hogy senki nem használja mert nem igaz.

    És hát az a szánalmas, hogy az emberek többsége a mai napig IE6 -t használ ami már lassan 10 éves lesz.

    Itt egy nagyon látható monopolium van. Ami ellen tennie kell a bizotságnak.
  • Szemjuel
    #16
    és, ha éppen a rendszergazdának se áll rendelkezésére egy pendrivenyi driver/program?
    Eddig is, ha valaki utálta az IE-t akkor mást használt elsődlegesként! Mert csak az utálja, aki ismeri a többi alternatívát. Csak az fog FF-t, Operat vagy Chrome-ot telepíteni a számítógépére akinek számít mivel böngészi a világhálót. Nah már most, ha te eddig is meg tudtad csinálni, hogy hanyagoltad az MS termékét, mi a probléma azzal, hogy van beépített böngésző? Csak + egy gond a usernek/rendszergazdának-nevezzem akárhogyan-!
  • A1274815
    #15
    "Egy "mezei user" nem áll neki se Windosws-t se Linux-ot telepiteni. Innen kezdve miről beszélünk?"

    1., Ez nem teljesen igaz. Sok akár 0.9-es user is neki áll telepíteni. Már volt rá példa. A végeredmény persze néha szőrnyű.
    2., Ettől már csak az, jobb, amikor nem Rendszergazda vagy Power User/User 2.0 kezd el telepíteni, hanem egy 1.0-ás User aki profinak képzeli magát, na ő a 1.1-es user.
  • BlueGold
    #14
    Feltelepiti a "rendszergazda" ( v2.0 user, PowerUser vagy a haver aki már tud telepiteni). Egy "mezei user" nem áll neki se Windosws-t se Linux-ot telepiteni. Innen kezdve miről beszélünk? Az M$ a Win. 7-ből kivett minden extrát vagy ami bent maradt azt ki lehet kapcsolni. Az Apple-t mikor perlik be, hogy szedje ki a "versenykorlátozó" cuccait a "Tigris"-ből? Az Office miatt eddig azért sirt mindenki, hogy nem támogatja a szabványokat. Most, hogy támogatja a Pdf-et és az Odf-et az a baj!
  • Szemjuel
    #13
    nahde a csevegőprogram vagy a total commander honnan lett meg? :P kíváncsi vagyok hogyan oldják meg a dolgot!
  • balee66
    #12
    "IE nélkül az ÁTLAGFELHASZNÁLÓ..."

    Igen, szerintem is nekiáll TC-vel ftp-ről leszedni a browsert az az 1.0-ás user, akinek még a másolás-beillesztés is gondot okoz...
  • Sir Ny
    #11
    mért gondolod, hogy böngésző = net ? akár még total commanderen is le tudod tölteni a dolgokat, ha nagyon muszály, vagy átküldik valami csevegőprogramon.
  • Sir Ny
    #10
    szerencséje volt a foxinak, meg az, hogy nem tudok belőle könyvjelzőket és jelszókat importálni operába, különben már rég azt használnám.
  • pixx
    #9
    Aki nem akarja használni az IE-et az kikapcsolja, illetve a másik böngészőt teszi be elsődlegesnek. De a legtöbb juzer szarik rá, mivel netezik, csak netezen.
    Anyáméknak tök mindegy mi van agépen, mert az email fiókját meg tudja nyitni ezzel is azzal is. Azért felraktam nekik a FF, de nekik tökre mindegy. És úgy gondolom a legtöbb felhasználónak tök mindegy. Viszont ha ezeknek a felhasználoknak berakják mind a három verziót, és nekik kell választani, akkor nagy többség IE lesz, ha meg nem lesz benne egyik se, akkor pánik hangulat lesz.
  • balee66
    #8
    1. Az IE a Windows 7-ből már teljesen eltávolítható lesz, onnantól fogva azt hiszem, nem lesz már miről beszélnünk.
    2. Kit zavar, hogy az IE a Windows része?
    IE nélkül az átlagfelhasználó egy nyomorult Service Packot, vírusírtót, de még a kedvenc böngészőjét se tudná letölteni.
  • balee66
    #7
    "Egyél szart! 10 millió légy nem tévedhet..."
    Ismered ezt a mondást te is, gondolom.
    A siker és a népszerűség nem minden (sőt, semmi!).
    A Firefox két okból terjedt el: egyrészt, mert egy használható alternatíva volt az IE mellet, mikor a NetScape kezdett egyre lassabb, nagyobb, ... lenni, másrészt pedig FF-nek sikerült meglovagolni az OpenSource hullámot.
    Az Opera marketingje valóban egy nagy 0, a mai napig sokan hiszik azt, hogy fizetős az asztali Opera...
    Egyébként Opera a mobil szegmensben hódít, ott viszont nagyon.
  • DjDano
    #6
    Amúgy meg vicces, hogy a MS lassan semmi saját fejlesztésű programot nem tehet bele a Windowsba, pár év és a csupasz kernelért fizetünk? De jó is lesz az...
  • DjDano
    #5
    Az Opera egy szánalom, 10 év óta nem tudnak elmozdulni az 1-2%-os részesedésükről... Lehet, hogy jó böngésző, de valami nagyon nem stimmel, mert finoman szólva a kutya se használja... Nem így kell részesedést szerezni, a Firefox meg tudta csinálni mindenféle pereskedés nélkül!
  • oO7
    #4
    "mivel saját fejlesztését illegális módon a szinte egyeduralkodó operációs rendszerhez csatolja"
    eztmost akkor hogy ? Szerintem baromira joga van azt rakni a SAJÁT oprendszerébe amit csak akar... Mintha a többi oprendszerben nem lenne alapértelmezettböngésző.
  • NEXUS6
    #3
    Való igaz!

    Nincs annál szánalmasabb, amikor egy rabszolga fényesre nyalja a gazdája alamizsnát osztó kezét, és lehülyézi a lázadókat!

  • bimi3
    #2
    Persze, inkább hagyni kéne hogy az MS mindig azt csináljon mindenkivel amit akar, és akkor amikor akar...
  • balee66
    #1
    Kezd már szánalmas lenni ez a harc az MS ellen.