7720
  • bgabor
    #5467
    Az SVD merre van? Azt hallotam, Zaton északnyugati sarkában van egy fa alatt, igaz ez?
  • vasziszdasz
    #5466
    Ez egy SVUmk2. A CS-ben überalles volt, mert SVD-vel nem lehetett futni, ezzel meg igen, de itt már az SVD-vel is lehet, az meg pontosabb. A Nimbletől rendelt SVU-A hangtompítóssá tehető (de csak a játék legvégén, 3. szintű fejlesztéssel), de a bugos lopakodás miatt a hangtompító szart se ér. Így viszont a Lynx a legjobb sniper fegyver. Leszámítva a Gausst, azonban az szintén csak a játék végén lesz meg, a Lynx meg kezdéstől megvehető, akárcsak a hozzávaló lőszer (Gausst senki nem árul, csak Cardan a legvégén).
  • TOMSILENT
    #5465
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kopachi-tól nyugatra egy fenyő fa alatt nekem ez új :D az SVD-ről tudok amit már az első pályán beszerezhetsz....de ez jobb.... :D

  • vasziszdasz
    #5464
    Most én is AC96-tal tolom, megint újrakezdtem a gémet, és a kezemben maradt. Azonban ez is amortizálódik, kb. ugyanolyan ütemben mint az IL86 (mindkettőnél ahol lehet megbízhatóságra fejlesztettem). Megyek egy jó nagy kört a pályán, leirtok minden szembejövőt, kb. 60%-ra lemegy a cucc. Ilyenkor pontosság már csak sacc/kb-ra van meg (mindkettőmél!). Persze ilyenkor lövöldözök is vele, nem csak 1-1 skuló fejre. A kettős lövés is addig megy majdnem ugyanoda (tökéletesen ugyanott sose lesz, torokra kell célozni mindig hogy a 2. skuló még fejre menjen, ne a levegőbe - még 100%-os állapotnál is) amíg jó állapotban van a fegyó, 60%-nál már összevissza lő az is, hiába ír bármit is a leírása. Ennek ellenére érdekes mód az 1. skuló még ilyen tré állapotban is viszonylag pontos, inkább a 2. az ami elmászik a picsába.

    Nem rossz ez se, nem mondom hogy jobb mint az IL86, de nem is szarabb. A Stormot most hanyagolom, hiába jó a recoilja, meg a tűzgyorsasága, 5.45-ös létére ugyanúgy potyog a golyója mint a Vintarnak, és ami leginkább idegesít benne a rövid lőtáv. Nem lő el olyan messze mint egy AK vagy bármi. Én pedig leginkább sniperkedek, csak végszükség esetén golyószórózok, így kénytelen voltam dobni a Stormot. Még a sima AK-t nem teszteltem hosszú üzemben, hogy a híres megbízhatóságából mi maradt ebben a részben (az első kettőben, de főleg a CS-ben szinte leamortizálhatatlan volt).

    Igazából a GP37 az amire azt mondom hogy na az fegyver, csakhát a NATO skuló... Jó persze, lehet venni, de mindig figyelni kell ki ne fogyjon, nem nagyon van utnánpótlás hullákból, AK-ból meg kb. mindenkinél van.

    Strelok SGI-jében viszont nagyot csalódtam, azon kívül hogy a TRS-hez hasonlóan minden rámegy (szkóp, silencer, gránátvető), sztem egy szar. Pontossága kb annyi mint az AK-nak, a GP37 fényévekkel jobb. Az majdnem railgun már 2. szintű fejlesztésnél is. Az FT200N-ből se lesz GP37, csak golyószóró (= golyópazarló) üzemmódra jó, igaz arra állítólag a legjobb (legnagyobb rpm a játkban), de 3-4 skuló elmegy mire 1 talál.

    Szal kezdésnek AC96/IL86, a végén meg GP37. Sztem ennyi kell, más nem. Nameg persze egy Eliminator mutánsok ellen, pisztoly helyett. SVD-t (Lynx) is csak poénból vittem egyszer az FCSM telepre a mercek ellen, de az is simán megoldható GP37-tel. Sajnos tényleg bugos a lopakodás, ezért a silencer nem ér semmit, így az SVU-A-t se fogom felvenni.
  • bgabor
    #5463
    Én nemsokára befejezem negyedjére is. Egy fullra tuningolt Abakant(AN-94) használok célpontjelölős távcsővel és cső alatti gránátvetővel. Hihetetlen fegyó, száz százalékos pontosságra lehet tuningolni, és a spéci kettes sorozat üzemmódjában tényleg mindkét golyó ugyanoda csapódik be. Páncéltörő lőszerrel kombinálva nagyon durva, extrém távolságokról szedek le vele zombikat egyetlen duplalövéssel. Ilyet még nem pipáltam assault weaponnál.
  • TOMSILENT
    #5462
    Az velesz. Nah az egyik az a helmetes dolog. A másik ugye a "fov" :D
  • vasziszdasz
    #5461
    Svarog tuning, meg a fasztuggya. ^^

    Te automatán használod az IL-t? Hiba. ^^
  • TOMSILENT
    #5460
    Hoztam pár pikcsőrt. 2 módot használok. Aki észre veszi mik azok az nagyon ügyes kis fiú....








    Őket sikerült meg mentenem az irányítótól....

    Egy kis spoiler....sry :D

  • KranaZoli #5459
    Csak vicceltem, ofkórz. ;)
  • bgabor
    #5458
    Nem vagyok én annyira profi, csak éppen a COP (és az összes stalker játék) irtó könnyen modolható.

    A lényeg, hogy miután engedélyezed a gamedata könyvtár használatát(gamedata=true), a játék úgy fog működni, hogy minden szükséges filet először a gamedata könyvtárban keres majd, és ha ott nincs, akkor a default fájlokat használja helyette. Pl:amikor egy AK-74est kell betöltenie, megnézni, van e a gamedatában új file az AK-val kapcsolatban, ha nincs, betölti a gyári fileokat.

    Tehát ha egy bármilyen modban találsz fegyótextúrákat a textures\wpn könyvtárban, és azt bemásolod a C:\Program Files\bitComposer Games\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat\gamedata\textures\wpn könytárba, már működnek is.

    A SMARTER szerintem is egy szar mod volt, ezért tartottam igényt kizárólag a fegyvertextúráira.
  • KranaZoli #5457
    Ja, Te ilyen profi vagy. :D

    Csak azért mert nem emléxem kimondott fegyver textúra pack-ról a COP-hoz. Nemrég átfutottam a COP mod-okat, de szerintem nem volt.

    Ilyenkor egyszerűen fogod, megnézed, hogy van-e benne textúra mod weapon-ra, azt bennhagyod, a sallangod meg törlöd?!

    SMARTER-t, no ezt épp még volt szerencsém felpakolni, de az Nekem nagyon nem jött be. A kékesen világító fejlámpák az, hogy már rögtön Skvadosk-nál jött Kiméra, az már nem Nekem túl sok volt. :)
  • bgabor
    #5456
    Sajna már nem vágom, a fegyvertextúrákat és hangokat honnan vettem ki, szerintem a SMARTR modból.
  • KranaZoli #5455
    Az Atmosfear-ben a FEAR-t többféleképpen is lehet értelmezni. :D

    Clear Sky-ban is redukálja az FPS-t. :(

    Próbaképp azért feltettem, de nem csak az vele a gond, hogy mínusz FPS-ek és műszagú, túlzottan szép textúrák, hanem pl. az is, hogy "belenyúl" az időjárásba. Addig okés, hogy a Clear Sky az Tiszta Égbolt, de amíg próbálgattam a mod-ot, az Ingoványban qrva változatos volt az idő azzal, hogy állandóan tiszta volt az égbolt. ;)

    Ott van ugyebár a STALKER Complete mod és most már a Clear Sky Complete mod is. No, azok sem 1xerű házi tákolmányok!

    Bizonyos szempontból az eredeti textúrák is házi barkácsolások. Azért egy Ukrán fejlesztő csapat nem egy Activison. :)

    COP-ban milyen mod-al érdemes a fegyókat újra textúrázni?!
  • vasziszdasz
    #5454
    "The Maverick model 88 is commonly mistaken for the Winchester 1300, although on the receiver of the model 88 it has the words "Mossberg model 88" printed on it.
    It should also be noted that in the game files, its title is "wincheaster1300"."
  • bgabor
    #5453
    Én sem vagyok nagy híve a modoknak más játékoknál, de itt tényleg születtek olyan modok, amik nagyon komolyan megdobják a játékélményt.
    Én is már kitudja, hányfélét raktam fel, elég egyedi gamedate könyvtáram van. :)
    Fent van az Absolute Nature és Absolute Structure, a magyaríás, újra vannak textúrázva fegyók(ez nagyon fontos számomra), és új hangjaik vannak. Ezenkívül az inikben való turkálással megszűntettem az olyan marhaságokat, mint a bekapcsolt nightvision alatti zümmögő hangot, vagy hogy a Grozára meg a SIG-re nem lehet távcsövet rakni.(mikor közben a Stormos Grozára és a Strelok féle SIGre lehet, és egyébként is ott virítanak a rögzítőfülek a fegyók tetején, és az előző részekbe is lehetett)
    Az atmosfeart nem merem feltenni, mert félek hogy megfelezé az FPS-em, amilyen lélegzetelállító látványt csinál.

    Az mindenesetre biztos, hogy egy atmosfear modot vagy az absolute nature és structuret, illetve a kiválló magyarítást(ami szintén egy mod) szerintem nemigen szabad házigánynak minősíteni, mert hihetetlenül igényes munkák.
  • bgabor
    #5452
    Semmi gond, ezek csak nüanszbeli dolgok, csupán megjegyeztem. Szerintem nagyszerű munkát végeztetek a magyarítással, amiért mindannyian hálásak vagyunk.
  • mcmoha
    #5451
    En siman nodvd-t hasznalok hozza a kezdetektol fogva. Nehogy mar a Sony hatarozza meg milyen program van telepitve a sajat szamitogepemre! Azert mert valamilyen emulator van a gepen egyaltalan nem biztos, hogy gonosz dolgot muvel vele a juser.:)
  • kipe84
    #5450
    A nero-n kívül mindent leszedtem már. Annál meg nem is tettem fel azt a részt amivel lehet dvd meghajtót emulálni. Azért lehet majd kipróbálom egyszer.
  • totya4
    #5449
    Le kell irtani az emulációs szoftvert, ami lehet akár csak egy cd író progi is, azok is tesznek fel lemezemulátorokat.
  • kipe84
    #5448
    Még a crack-elés előtt próbáltam a dolgot, de mikor indítanám a játékot leellenőrzi, h eredeti-e a játék és akkor dobja ki az ablakot h vmi emulációs szoftvert talál. Ugyanebben az ablakban van olyan h enter key, de vajon milyen key-re gondol, mert amit a játékhoz kaptam azt telepítés után kéri(itt nem fogadja el) és asz'em az multiplayer key vagy mifene. Kiváncsi vagyok, h ide milyen key-re gondoltak a készítők és azt honnan lehet beszerezni.
  • KranaZoli #5447
    COP-ot megjelenés után Én sem mod-oltam, textúrázgattam újra. Oka, 1xerű: Mert akkor még csak kevés mod volt. :D

    Ill. DX11-ben Nekem nagyon tetszett a game. Első DX11-es game, amivel játszottam. STALKER COP miatt vettem meg a HD5850-es kártyát is. :)

    Aztán mivel külön-külön már mind1ik részt végigjátszottam (kivétel épp az alap STALKER) így most őszre-télire úgy döntöttem, hogy nekiugrok újra és CS-al kezdve végigjátszom a "trilógiát". :)

    Először nem akartam a CS-t sem textúrázni, de körbenéztem mod-ok terén. COP-al jöttek be az Absolute Nature; Absolute Structure ill. Atmosfear mod-ok. No, ezeket feldobtam a CS-ra és úgy elég komolyan leesett az állam. :O Nekem ezek pl. nem tűnnek házi barkács kategóriának. A talaj végre kapott vmi olyan textúrát, hogy azt mondom, no ez már tényleg vmi talaj textúra féle. Az építmények, fa és vas alkotó elemek nagyságrenddel szebben festenek. Egyedül az Atmosfear mod nem tetszett meg, habár az atmoszférán sokat dobott - ugyanakkor Nekem(!) - másnak lehet nem - úgymond túl mű ízű volt a kép. Túl szép, túl letisztult, úgymond túl csicsa. :D

    Tettem fel fegyver textúra pack-ot is, bár Én személy szerint ezt tartom a legkevésbé fontosnak. Mások meg épp ezt, mert elfoglalja a képernyő nem kevés részét. :) Ugyanakkor Én meg nem a fegyót nézegetem, mert akkor meg mindennek nekimegyek, mindent lefejelek. :D :D

    Ami viszont ebben egy kicsit disszonáns Nekem az pont ugyan ez, vagyis igen, valóban szebbek a fegyverek és Én még azt is elhiszem, hogy fotorealisztikus :) textúra, de egy "külvilágtól elzárt" Zónában minden kis utolsó renegátnak olyan fegyója van, hogy az csili-vili?! Szóval ez Nekem egy picit kivetni való. Azért gondolhatnának a textúra gyártók arra is, hogy legyen már vmi használt kinézete a fegyvernek. ;)

    Szóval megértem azt is, akinek tetszenek az alap textúrák. Köztük Nekem is, csak már akartam vmi változatosságot is. :) Az alap textúrák nyers és kidolgozatlan mivolta talán még jobban is passzol az atmoszférához. Ugyanakkor sajnos sajnos sok alap textúra meg túl fapados. COP-nál azért dobtak már a textúrákon. A fegyvereket annyira nem sasolgattam, lásd feljebb - nem nézegetem Őket. Viszont a talaj és egyéb textúra elemekkel nem volt problémám. Ha majd sorra kerül nyilván megnézem az éppen említett Absolute Nature és Structure pack-okat és szerintem mindenki addig használja, amíg az ízlésének megfelelő. Ez Nálam addig tart, amikor már azt érzem rajta, hogy na ez már nagyon giccs; nagyon mű, akkor kuka. De mindenkinek más az ízlése. :)
  • totya4
    #5446
    Ne a crackelt exe-be írd be az aktiváló kódot hanem az eredetibe, ha így sem fogadja el, akkor forgalmazó :)
  • TSL16b
    #5445
    A chaser13 pedig nem Winchester, hanem Maverick 88.

    Ezzel a játék készítőit kell megkeresni, a token neve st_wpn_wincheaster1300 (értéke "Chaser 13", oroszul "«Чейзер-13»"), tehát egyik sem. Biztos volt valami oka a fegyvernevek elferdítésének, talán jogdíj, vagy a fene tudja.

    Elképzelhető, én magyarítással játszom, ott így van magyarítva a neve.

    Úgy hagytuk, ahogy volt, és nem írtuk át olyanra, amilyen valódi fegyverhez szerintünk hasonlít a játékbeli.

    Általában pontosak szoktak lenni a fegyvernevek a magyarításban, csak a Berettát szúrta el valaki, a Beretta 92F-et sikerült Beretta M1915-re magyarítani.

    A v2.00 magyarítás szövegében nem szerepel a "Beretta" szó. "Martha" néven emlegetik a kérdéses pisztolyt, száma nincs. Viszont a S-CoPTT projekt angol szövegében valóban van "Beretta M1915" (panaszkodtak is az oroszok, hogy senki nem segít a fegyverekkel, ők meg nem értettek hozzá), és onnan jött az – ezek szerint hamis – információ a v1.00 magyarításba.
  • kipe84
    #5444
    Sziasztok! Nem tudja vki hogy a kénköves p***ába kell aktiválni az eredeti játékot, mert egyszerűen nem tudom elindítani. Folyton nyeheg indításkor h valami emulációs szoftvert érzékel (amit azóta eltávolítottam a gépről amennyire csak lehet) és ha rá is kattintok az enter key-re nem tetszik neki a kézikönyvben található egyetlen kód (lehet mert az multiplayer key). Szóval itt ülök a kezemben az eredeti játékkal crack-elnem kell, hogy tudjak vele játszani. Ha valaki hallott vmi megoldást nagyon örülnék neki. Előre is köszönöm.
  • bgabor
    #5443
    Nem textúrázok újra semmit, mert jellemzően házigány megoldások vannak, aminél az eredeti 10x jobb

    Azért én ezt így nem állítanám. :)

  • deicide
    #5442
    ok rá jöttem meg van a palack!
  • deicide
    #5441
    Sziasztok...

    Nem igazán értem ezt a vérszívók gázpalack láda dolgot!
    (elolvastam a GYIK dolgot)

    Az első az erdőgazdaság ott mit kell keresnem?
    Meg van 1 kulcsom ami a leírás szerint lent van a híd alatti kocsiban egy mappával együtt! fent meg van láda de azt írja nem jó a kulcs akkor ez a kulcs hol van?

  • vasziszdasz
    #5440
    én magyarítással játszom, ott így van magyarítva a neve.
    Többek közt ezért nem használok magyarítgatást. A linken ott van hogy ez a fegyó munkaneve, egyszerűen kimásolták onnan, nem foglalkozva a lényeggel.

    Nem textúrázok újra semmit, mert jellemzően házigány megoldások vannak, aminél az eredeti 10x jobb. Lejjebb volt egy ilyen 99999999999999 fegyvert tartalmazó mod - de minek? Az alapszett nem elég?
  • TOMSILENT
    #5439
    Én is hasonló gondba szenvedek. Aszondják 64 bites op.rendsz. kell hozzá....
  • bgabor
    #5438
    Lehet. Nemsokára jön a kopachi zombi írtós-védekezős küldi, majd végignézem az zombikat.

    A chaser13 pedig nem Winchester, hanem Maverick 88.
    Elképzelhető, én magyarítással játszom, ott így van magyarítva a neve.
    Általában pontosak szoktak lenni a fegyvernevek a magyarításban, csak a Berettát szúrta el valaki, a Beretta 92F-et sikerült Beretta M1915-re magyarítani.

    Én is csak olyan modokat használok, amiktől szebb lesz a játék. Gyönyörű növényzet és épület textúrás modokat lehet letölteni, a fegyókat meg egyenesen kötelező újratextúrázni, mivel azok a SoC-óta változatlanok.

    Más. Nálam nem engedi maxra rakni a textúrákat, hiába okézom le, visszarakja a maximum alatti pontra a csúszkát. Korábban mintha 'nagyfelbontású textúrák' menüpontot is láttam volna a manüben, most meg nem találom sehol. Miért vannak ezek?
  • vasziszdasz
    #5437
    Ezeket a fegyvereket még Zatonban se használnám, nemhogy Yanovban. ^^
  • vasziszdasz
    #5436
    Akkor lehet hogy nem Jar küldetése, most beugrott hogy ott tényleg mercek jönnek, akkor a Topolék kísérgetésekor lesz az, a lényeg hogy amikor Kopachiban zombiinvázió van, akkor az utolsók egyike RP74-el jön.

    Pedig vannak RP74-es zombik, a dutys hullákból kézett zombik (akik nem jutnak be kitörés előtt a fedezékbe, azok egy részéből zombit gyárt a progi) egy részénél van RP74. Hogy honnan jönnek ezek, azt nemtom, mert élő dutyst nem láttam még RP74-el.

    Szerintem az alapjátékban még Dutys zombik sincsekek, egyfajta zombi van, mindíg ugyanabban a ruhában, basic felszereléssel.
    Erre csak annyit tudok mondani hogy még nem játszottál (eleget) a játékkal. :) Modot nem használok, egyet kivéve: ami a Svarogon megnagyobbítja az artifactokat, hogy látni is lehessen rajta vmit, mást nem csinál. Van mindenféle frakcióból képzett zombi: duty, freedom, bandit, stalker. Janovban dutyból találsz exosat is, ezeknél lehet RP74.

    Itt épp 4 RP74-em van, miközben nagyon nem vagyok duty tag (friend of freedom):



    A chaser13 pedig nem Winchester, hanem Maverick 88.
    [URL=http://stalker.wikia.com/wiki/Chaser_13]The Maverick model 88 is commonly mistaken for the Winchester 1300, although on the receiver of the model 88 it has the words "Mossberg model 88" printed on it.[/URL]
  • TOMSILENT
    #5435
    Miva?! semmi komment? XD
  • TOMSILENT
    #5434



  • bgabor
    #5433
    Gamecopyworldön próbáld meg. Szeintem szerezd be az angol verziót (razor1911), az alapból 1.6.02-es, és sokkal jobban fut, kevésbé szaggat a régebbi verziókhoz képest. Emelett favorizáld szerintem ezúttal az image-filet a crack helyett, mert sajnos az 1.6.02-es razor féle crack másolásvédelmi hibajelenségket produkál(pl:üres Skadovsk).
  • RoyalPredator
    #5432
    WAREZ TOPIC NEM ÉL, ugyhogy itt:

    1.6.01-hez kéne crack, mert néhol kifagy Yantarban, és se Jupiterbe, se Pripyatba se tudok mentéssel se bejutni.
    Van valahol eredetim is, de nem találom, ezért töltöttem le, és kéne a crack. Thx.
  • Ombika
    #5431
    Hol erdemes anomaliakat eladni, hol adtak legtobbet erte?
  • bgabor
    #5430
    Hát ez érdekes, én most tolom negyedjére a játékot, és Jar apó mesterlövészes küldijében mindíg mercenaryk jöttek(M4-essel), soha nem dutysok, és pláne nem zombik. Zombik alapból vannak Kopachiban, de ha nem is írtod ki őket, a Jar-os küldetés erejéig eltünteti őket a gép.

    Egyébként a zombik alap cuccokkal szoktak mászkálni, AK-74U,sima AK-74,Winchester1300 meg ilyenek. Még közepesen fajsúlyos fegyókkal(pl:M4) se láttam őket mászkálni soha, nehogy a legfejlettebb fegyók egyikével.

    Nagyon valószínű, hogy te egy olyan modot használsz, ami alaposan megváltoztatja a küldetéseket. Szerintem az alapjátékban még Dutys zombik sincsekek, egyfajta zombi van, mindíg ugyanabban a ruhában, basic felszereléssel.
  • vasziszdasz
    #5429
    Nálam most olyan van hogy összevissza dobálnak artikat az anomáliák. Mocsárban találtam sparkot, iron forestben meg crystalt.
  • vasziszdasz
    #5428
    Yanovban duty zombiknál szokott lenni, Jar küldetésében az egyiknél 100%-ban van, a többi random. Állítólag Jupiterben is van sok zombinál. Nekem 3 esett random zombiból, +1 Jar küldetésében. Számomra túl lassú, ezért nem használom, inkább Storm / GP37 / Lynx / SVU-A.