7720
  • mascarun
    #6227
    Bab volt ebédre! xD
  • TOMSILENT
    #6226
    S.M.R.T.E.R. Pripyat mod - Mod DB
  • bgabor
    #6225
    Ritkán takarítanak. :D
  • Herold
    #6224
    A kocsmároson miért van gázmaszk?
  • Herold
    #6223
    Bár? A CoP-ben?
  • bgabor
    #6222
    Ez a mod a COP-hoz van?

    100 rads bár a COP-ban?
  • mascarun
    #6221
  • HUmanHunter
    #6220
    ezmelyikmod?????!! wow!
  • lpmaskmancick
    #6219
    FOREVER ALONE IN THE ZONE. :(
  • TOMSILENT
    #6218
    Hű ez de betyár mód
  • Herold
    #6217
    Szerintem írasd át az állandó lakcímedet a zónára.
  • TOMSILENT
    #6216
    Ja...kb.. ám szoktam portyázni :D összeszedek a hulláktól mindent...lesorjázom...stukkereket megjavítom azt eladom (persze g36 meg ilyen ritkaságot nem...) + artifacteket is szerzek mindig szép számmal :D
  • TOMSILENT
    #6215
    Ja.... wtf?!
  • bgabor
    #6214
    Szép munka!
    Azért a hétszázezer pénz nem semmi, jó ideje tolhatod már. Mióta nincsenek már küldetések? 5 hónapja?
  • lpmaskmancick
    #6213
    -7 nap? WTF? In Soviet Ukraine.....
  • TOMSILENT
    #6212
    Eddigi legjobb karrierem...18 Archievment-ből 17 megvan, kivéve a "Friend of Freedom" :P (haha)... + 2013.Január.13-át írok a játékba már! :D
  • TOMSILENT
    #6211
    Tudjuk :D ... kösz az infót...
  • Koridor
    #6210
    Pripyatban a hajokikötö tetején van két gausscella, az egyik a toronyba a másik a lapostetö végén.
  • w77d
    #6209
    Végre valaki segítőkész! Köszönöm haver!
  • KranaZoli #6208


    Ezek szerint ready?!?! Viszont letöltési link-et nem találtam sehol. Se moddb; se filefront.

    w77d

    Én ezeket nézegetném meg:

    Call of Pripyat Reloaded (Version 0.7)

    Absolute Structures Texture Pack (1.0)

    Absolute Nature 2 Texture Pack for CoP (2.0)

    AtmosFear 2 for CoP (2.1 )

    Állítólag Reloaded tartalmazza az Atmosfear mod-ot is. Én azt tenném fel és ha úgy látom, hogy rámehetne az Absolute Structure + Nature azokat rádobnám még. Ill keress rá a 2. oldalon Maxtreme hsz-eire. Tett be screen-eket is jócskán.

  • KranaZoli #6207
    Mi a franc van itt már fiúk ezt nem hiszem el. 27db új hsz abból egy raklapnyi egymás szidása; konfliktus keresés és folytatás.

    Nem hiszem el, hogy egyikőtök sem tud az okos enged, szamár szenved (hülyébb szenved) alapon továbblépni már ezen.

  • mcmoha
    #6206
    Itt egy trailer. Most mar hamarosan jon.;)

  • vato loco
    #6205
    Pedig nem lehetetlen, Tide-dal leszedtem 4-et mire el tudtak menekülni.
  • bgabor
    #6204
    Még néhány hét van állítólag a végleges kiadásáig, már nem kell sokat várni.
  • mascarun
    #6203
    Én úgy tudom hogy még csak X %-ig van kész úgyhogy hiába keresed!
  • TOMSILENT
    #6202
    Engem érdekelne a Call of pripyat complete - sehol nem találom a letöltési linket...de itt már pár emberke tuti azzal tolja...ha megkérhetem őket...egy megosztásra, meg köszönném...
  • Herold
    #6201
    Na takarodjál most már innen, mindenkinek elege van a nagy pofádból meg a nulla tudásodból.
  • Herold
    #6200
    Szerintem te kurvára nem értesz a fegyverekhez csak a pofád nagy.
  • kiborg
    #6199
    Szia!
    Akkora már működik a Gauss. Mindenkinek 1 lövés és 1 tár elég is.Probléma megoldva, senki sem futott el.
    Kiborg
  • Koridor
    #6198
    Pripyatban amikor a zsoldosvezért és az összekötöt kel kinyirni nekem a zsoldosvezért sose sikerült kinyirni, csak az összekötöt sikerült. Egy idö után meguntam és megkináltam öket egy RPGvel, igy már sikerült mind a kettöt kinyirni , csak ugy repültek.
  • vato loco
    #6197
    Már megint egy újabb flémer alreg...
  • w77d
    #6196
    srácok melyik grafikai modokat érdemes feltenni? linket is elfogadok!
  • bgabor
    #6195
    Olyan modot nem ismer valaki egyébként, ami a régi páncélokat is elérhetővé teszi az árusoknál? Úgy értem van vagy 8-10 olyan páncél, ami ugyan benne van a játékban még a Shadows of Chernobylból, de nem árulja őket senki.
  • bgabor
    #6194
    Hát igen, a Nimble féle nevesített fegyverek nagyon háttérbe szorítják az alap fegyókat, némi nerf nem árt nekik.
  • TOMSILENT
    #6193
    Kuss lesz már végre? Az isten basszon meg titeket...nem igaz. Fel jövök és azt kell látnom hogy mindenhol szemét. Álljon már meg a menet...amúgy a "vato loco" nem nyerő szóval kotrás innen aki egy klónt és egy hibridet nem tud meg különböztetni!!!

    #6189: Vissza vettem a tűzgyorsaságát mert nekem nagyon nagy volt + a tuning mind valami minigun ezért visszább vettem...olcsó lőszer megy bele.. már megéri + sebzés nem igen nagy de elmegy...
  • vato loco
    #6192
    Jó, akkor nálad a klónozás kizárólag Dolly birkára vonatkozik, a maradék 6 milliárd embernél meg nem. Ha direkt nem akarod megérteni, azzal nem lehet mit tenni.
  • bgabor
    #6191
    A klónozás szó a biológiából ered, felépítésüket tekintve azonos egyedek másolását jelenti. Ha valami úgy néz ki kívűlről, mint egy másik dolog, de a belső felépítése teljesen más, akkor nem lehet klónnak nevezni.

    Egyébként a HK416-ost szándékosan tervezték ilyennek, hogy külsőre az M4-re hasonlítson. Az amerikai fegyveres erők ugyanis már a 2000-es évek eleje óta szeretnék lecserélni a sérülékeny és problémás M-16/M4 családot, de a nagyon erős amerikai M4 lobby ezt nem nagyon akarja engedni. A szintén a HK által az M4 váltótípusának tervezett XM8 rendszeresítését is ők akadályozták meg még 2005-ben.

    Ezért a HK a következő körben előállt egy olyan fegyverrel, ami külsőre ugyanúgy néz ki, mint az M4, de a belseje teljesen más, sokkal megbízhatóbban működik, és nem érzékeny annyira a koszolódásra, mint a régi rendszer. Ezért építették bele egy már korábban bevált fegyverük, a G36(a Stalker COP-ban GP-37) belső rendszerét. Ez lett a HK416. Sőt, még egy lépéssel tovább is mentek a kérdésben, és megoldották, hogy a már meglévő M4-ek alsó részére(lower receiver) lehessen ráépíteni a HK416 upper receiverét, így a seregnek csak az új fegyverek egy részét kelljen megvenni, és összeépíteni a régi M4-ek lower receiverjeivel, így is csökkentve a költségeket. Táhát nem egy szerkezetileg ugyanolyan fegyverről, azaz nem egy klónról van szó. Ezért nem szerepel a clone szó a wikipedia szócikkben sem.

    Jó példa fegyverek esetében a klónra az Hitman sorozatban 47 által használt
    AMT Hardballer, ami az amerikai hadsereg 1911 óta használt hadipisztolyának, a Colt M1911A1-nek a másolata. Nem véletlen, hogy így kezdődik a Hardballer szócikke a wikipedián:
    "The AMT Hardballer is a clone of the .45 ACP Colt M1911"

    Ugyanezen logika alapján, a belső felépítés eltérése miatt nem lehet az AK-47-est a korábbi német
    STG44 másolatának, klónjának nevezni.


    Azt hiszem, ezzel rendbe is tettük a klónozás kérdését a fegyverekkel kapcsolatban, mikor beszélhetünk másolatról, és mikor nem.


    A permbantól pedig köszönöm szépen, egyáltalán nem tartok, azt korántsem efféle dolgokért adják.
  • vato loco
    #6190
    Ahogy az is le van írva hogy a HK416 az M4 klónja. "The HK416 is a modified variant of the American carbine, the M4." Tudod, ha a Trabantba Wartburg lámpát raksz, attól még nem lesz Wartburg. A Niko és Adios cipők is különböznek a Nike és Adidastól, mégis azok klónjai. Asszem az a bajod hogy nem tudod mit jelent az a szó hogy klón.

    A személyeskedő, flémkeltő stílust meg fejezd be végre, senkit se érdekel a sértődött fikázásod! Majd akkor gyere vissza ha képes vagy flémelés nélkül, tényekkel alátámasztva vitatkozni! Elég sokan megmondták már hogy nem kíváncsiak erre, te mégis folytatod. Hajtasz a permbannra?
  • bgabor
    #6189
    Amúgy mit tervezel a Stromal? Nagyon hasznosak amúgy ezek az ltx fileok, itt lehet a fegyverekkel kapcsolatos összes beállítást megváltoztatni. Pl új hangot adni az egyes fegyvereknek, meg hasonlókat. Azt is itt lehet beállítani egy szám átírásával, hogy pl:az SGI5k(SG550)-re meginte lehessen távcsövet tenni, mint az előző részekben. Sose értettem, miért változatták ezt meg, hiszen ott virít a fegyver tetején a rögzítősín, amire a távcsövet csatlakoztatni lehet. Meg aztán a Strelok féle SGI5k-re is lehet távcsövet tenni.
  • bgabor
    #6188
    Le van írva a wikipedián feketén fehéren, hogy a HK416-osba a német G36-os gépkarabély elsütőszerkezete van beépítve.
    Remélem azért angolt még a te köreidben is tanítanak:

    The HK416 uses a proprietary gas system derived from the HK G36, replacing the direct impingement gas system used by the standard M16/M4.

    Ez van, erre utalt Herold, és én is. Ha te ezt nem érted, vagy nem vagy képes értelmezni/lefordítani, és továbbra is a klónjának tartod, az a te problémád.

    Érdekes tény hogy azért annyira nem vagy meggyőződve a saját igazadról, hogy az SG belinkelt Haditechnikai topikjában is előadd ezt a véleményedet, miszerint a HK416 az az M4 klónja, hogy aztán a profik ízekre szedjék ezt a buta állítást.

    Szerintem ebből mindenki levonhatja a megfelelő következtetéseket veled kapcsolatban.