7720
  • vato loco
    #6760
    "A gépemről annyit hogy 5 éve még a haverok azt mondták rá hogy egy "atomerőmű""

    Sempron + 9600pro? ^^
  • joboruz
    #6759
    Köszönöm majd kipróbálom.
    A gépemről annyit hogy 5 éve még a haverok azt mondták rá hogy egy "atomerőmű" csak én azóta nem fejlesztettem mert azért elment rajta eddig minden. Most hogy ba......ik velem a S.T.A.L.K.E.R. hát nem esek kétségbe. Mindenesetre letöröltem és újrarakom az egészet mert egyrészt kifagyott egy párszor valami bug miatt, másrészt meg a grafikában van egy hiba amit nem tudok hová tenni...jobbára a különböző objektumokból kiindulva keresztül-kasul vonalak jelennek meg a képen és rohadtul idegesítő. Nem emlékszek rá hogy régen ilyen bajom lett volna vele.

    Érdekesség: Bár szerintem sokan megjátszottátok ezt a kis zsiványságot.
    Első játék. A helyszín Yantar. Egy idő után kezdett idegesíteni a pofája a légi-szállítású laboratóriumban fészkelő tudósnak mert úgy néz ki mint valami idegbeteg. Így hát...döntöttem a sorsáról. A laboratórium mellet van pár üzemanyagos hordó...odagörgettem a bunkerjának az oldalához őket. Ledobtam vagy 15-20 kézigránátot a hordók mellé. Szépen felmásztam egy betonfalra úgy 100 méter távolságban a laboratóriumtól egy RPG-7 társaságában. Szépet szólt...az a gnóm pedig egyből begubózott tőle hiába volt a fene nagy atombiztos kalickája. HE...hehe.
  • Daell Drow
    #6758
    Most olvasom ehez ujra kene kezdeni, de mar felenel vagyok igy most ezt nem rakom fel.
    Amugy a reload 0.7 is nagyon jo szerintem, a jatekmenetet nem befolyasolja.
    Csak texture, hdr, fenyek, feltuningolt fegyver skinek, absolute nature 2 mod is benne van, es idojaras is kellen meg van tuningolva (nagyon durva, fosok mikor jon a vihar XD). magyaritas is mukodik vele.
    Nemtudom milyen geped van, de nalam maxon dx11ben nagyon szepen nez ki es gyors is.
  • Daell Drow
    #6757
    A reloaded 0.7 innen letoltheted, ez nagyon a grafikara megy. kicsomagolva 1.6gb, en jelenleg ezzel tolom a completet most szedem.
  • joboruz
    #6756
    Elsősorban a grafikát javítja fel meg egyfajta új külsőt biztosít a játéknak. ( pld a töltések alatt szép új hátterek vannak. Az egyiken még LÁNYOK is szerepelnek :)
    De van benne még egy csomó újítás.
    - Ha eltalálnak úgy rendesen akkor "megszédül" az emberünk.
    - Lehet hálózsákot venni vagy találni.
    - A hanghatások is lettek újítva. Ami nagyon jó szerintem az a KITÖRÉS.
    Az alap verzióéhoz képest ez szabályosan IJESZTŐRE sikerült. Nem semmi
    az a " dübörgés-morajlás".
    Biztos van még rengeteg minden de még alig játszottam vele valamit
    ( meg amilyen idegesítően szaggat...nekem vissza kell "butítanom" a
    grafikát hátha úgy menni fog. )
    Az automata telepítésű verziót raktam fel. Minden gond nélkül települt és indult.
    Magyarítás van még rajta egyéb modot nem raktam még mellé.
    Még talán ez a mod lehet érdekes. Én szeretem ha ki van bővítve a fegyverválaszték.
    http://www.moddb.com/mods/stalker-call-of-pripyat-complete-mod-weapon-addon

    Ez a reloaded milyen mod, honnan lehet letölteni?
  • Daell Drow
    #6755
    Ez a complete milyen mod? Lehet kombinalni a reloaded-el? Vagy ha nem melyiket erdemes hasznalni?
  • joboruz
    #6754
    Köszönöm a tippet. Felraktam a Call of Pripyat Complete modot és sokat dobott a játékhangulaton. De...a videokártyám döglődhet mert erősen beszaggat. Harc közben meg borzalmasan belassul úgy hogy arra sincs időm sokszor hogy fedezéket keressek.

    Jut eszembe...HOGY AZ ÖRDÖGBE LEHET KÉPEKET KIMENTENI A JÁTÉKBÓL???!
    Nem megy se F12 se Print Screen. Pedig ez utóbbi sok PC játéknál működik.
    Egy párszor már végigtoltam mind a három játékot de még nem jöttem rá...
    Pedig legalább a TRÓFEÁKAT megörökíteném. Trófeákat...mint azt a 16(?) Ukrán bakát akiket szépen, katonásan kifektettem a kordon bejáratához...
    HE...he heee!!!
  • ntex
    #6753
    Esetleg próbáld ki a Call of Pripyat Complete modot :) Bár nem tudom elfér -e a kettő egymás mellett... Ebben inkább grafikai tuning van.
  • Daell Drow
    #6752
    Hali nemreg megvettem a gamet, a reload 0.7 modon kivul milyen modot erdemes felrakni még?
    Csak olyan kellene ami a jatekmenetet nem modositja.
  • lpmaskmancick
    #6751
    De akkor se szaggat be nálam. És ez a lényeg. :D
  • ntex
    #6750
    Azért 1920x1200 és 1400x1050 között van némi különbség :D
  • w77d
    #6749
    azért remélem érzed ez mennyire hihetetlen.... én 1920x1200-ban játszom vele max grafon gond nélkül, de a hétvégi kecóban lévő gépen ( ati hd 4870, q9550, 4 giga ram) már nem tudok maxon játszani, inkább közepes körül van minden... egy integrált 4290 nagyon harmatgyenge...
  • lpmaskmancick
    #6748
    Rohadjak meg nekem max felbontáson futott (1400x1050), max grafikával, igaz csak a fű részletességet vettem kisebbre, meg az árnyékolást vettem statikusra. Ati HD 4290 integrált videokártyával, 4 giga rammal, 4 magos Phenom procival.
  • ntex
    #6747
    Én sem méregből írtam :P Am sztem ez a gép is elég minden játékhoz. Legalábbis ha nem Full HD-ban akarok játszani XD Még a szarul optimalizált Crysis -t is viszi 1024x768 -ban vegyesen High / Very High beállításokkal akadásmentesen.Full Very High-on már azért érzem hogy hogy visszább esik az FPS de sztem a processzorom kevés ott. Viszont tényleg bármit elfuttat a mai napig szinte fullon.

    Na OFF vége :)
  • Kotomicuki
    #6746
    Gondolom, hogy mindenki a legújabbat, a legjobbat hajtaná, ha tehetné - ahogy én is.
    Nem bántó szándékkal írtam azt.
  • ntex
    #6745
    "Ahogy elnézem, Ti sem követitek a napi számtech divatot a kofigurációitokkal... :D "

    Nekem ez a config ami az aláírásomban van kb. egy hete van meg, sajnos nem tehetem meg hogy minden évben beruházzak az aktuális legjobb alkatrészekbe. Ezzel a configgal szerintem elleszek egy darabig most...
  • Kotomicuki
    #6744
    Nem arról volt szó, hogy nem fut, hanem arról, hogy nem megy a játék. Ha a kiadó azt mondja, hogy nem garantálja azon a kártyán a játék futtatását, akkor mást kell beszerezni helyette - vagy a beállításokkal, driver-rel, konfigfájllal bűvészkedni. A következő Stalker-résznél úgy is váltani kell majd. :)
    (A SoC + OL mod nálam is ment 2-3 fps-l - néha a 10-15 is megvolt, 800x600-n - az x3100-s GMA-s laposomon, az első laborig el is kínlódtam vele magam...)

    jetblack: Ha még kapható, akkor valóban az a best buy.
    (Bár a 35k-s - ami nagyon hirtelen 40k+ lett az eladóknál - 5850-re én is lecsaptam volna, ha még lett volna egyáltalán a polcokon belőle, mire tudomást szereztem erről az akcióról.)

    Ahogy elnézem, Ti sem követitek a napi számtech divatot a kofigurációitokkal... :D
  • ntex
    #6743
    Azért ehhez a játékhoz elég túlzás hogy X1950 Pro-n nem fut el. Én tavaly a régi gépemen vittem végig Low/Mid grafikán, simán játszható volt mindenhol, egyedül a víz fodrozódás vette le az FPS-t 1-2 környékére amíg benne álltam a vízben :D Az a gép pedig igen low volt : Sempron 3100+, 1GB mem, Radeon 9500 64MB/128bit...
  • jetblack
    #6742
    Vegyél egy 5830-at azt már 25k-tól kaphatsz és eléggé erős kártya
  • Kotomicuki
    #6741
    Üdv!

    "Steames verziot ha letöltöm az meg nem indul el azt irja ki hogy nem jo a videokarim:-(( erre is van megoldás?"

    Igen van: egy frissebb videókártya beszerzése a régi helyett - pár évente ezt meg kell lépni, mert néha ezeknél is van egy kicsi előrelépés a teljesítményben/technológiában. (Nálam egy (nV)7900GTO-l, E6600-l + 4 GB RAM-l - nem mai konfig ez sem - még elszadgál, úgy ahogy, 1024-n.)
    Ati-nál maradva az 5670/6670 szériáktól fölfele bármi (pl. egy 5770 ~25k-ért) - ~20k-ból már kijön egy nagyon belépőszintű kártya, amivel az 1280 még játszható DX11-n is (csodát nem kell tőlük várni, de a DX9.0c -> DX11 2-3x-s teljesítményéhségbeli különbözetét még kicsavarják magukból).
    NV kártyát 1 GB-s 460 alatt nem vennék, még 1024-re sem - még ha ez 30k fölötti ársávban van, akkor sem.
    Előbb-utóbb, ezzel a kártyával (x1950Pro), úgyis rákényszerülsz a váltásra - csak el ne kótyavetyéld, mert az előző 5-10 év játékaihoz még nagyon jó lesz az -> nem lesznek driver gondjaid, mint a mostaniakkal ez néhanapján megesik!

    Amúgy valóban a grafika lebutítása volna az egyetlen járható út. Esetleg nyisd meg a konfig fájlt (ne kérdezd, hogy melyik az, mert azt meg én nem tudom :)) ) és manuálisan írd át a nem megfelelő sorokat - DX11 helyett 9.0c, low beállítások és 1024-s felbontás mellett.
    Ha van működő játékverziód, akkor onnan másold át ezt, vagy kérj egy ilyen fájlt vkitől. :)
  • IFOR
    #6740
    Sziasztok..

    segitség kellene...mászom a létrán fel Pripjatyba kidob..hogy kell javitani? orosz patchet nem fogadja el! videodriver uj,

    Steames verziot ha letöltöm az meg nem indul el azt irja ki hogy nem jo a videokarim:-(( erre is van megoldás? irja állitsam át a beállitásokat, de bele sem enged lépni a játékba, kidob asztalra!!!!!
    a cd-s verzio fut 1280*1024en!! ATI X1950 Pro

  • adamq01
    #6739
    Nekem olyan volt h gy bejátszásban, ami a bázis belsejében volt bejött egy vérszívó. Amikor kinyílt az ajtó befutott xD, de a bejátszás végére már eltűnt, de epic volt-
  • jetblack
    #6738
    Rendelni kell és randomra beadja valamikor
  • csvago
    #6737
    Sziasztok! FN2000 honnan lehet szerezni? Kösszi a segítséget!
  • lpmaskmancick
    #6736
    Jah meg rendes fénykép volt a szovjet hadseregben rendszeresített PMG-2 gázmaszkról textúra fájlként. :D Szóval az is benne lett volna lehet.
  • lpmaskmancick
    #6735
    Na igen a shoc-ot én is szétkaptam és még a burer meg a chimera textúra fájljai is benne voltak meg egy jópár ruházaté meg fegyveré is.
  • mcmoha
    #6734
    Pont ez lathato a videoban amit linkeltem.
  • Bulics
    #6733
    És amúgy nem tudjátok, ha nehezebb fokozaton játszom több sztalker lesz a környéken? Mert a shocban úgy volt
  • xFreex
    #6732
    Az épület tetején a betonoszlopon. A ház mögött van egy tartály amire lépcső vezet. Onnét tudsz átugrani. Nem garantálom, hogy elsőre sikerür, de meg lehet csinálni.
  • Bulics
    #6731
    Az biztos.. régen én is szétszedtem a shocot és abban is volt minden sz*r. Mondjuk a leg idegesítőbb az volt hogy találtam olyat ami benne lehetett volna a játékban pl eldobált gázálarc, de én a 10 végigjátszás során nem találtam.
    Lehet hogy ez a sok szar okozza a bugokat...:-)
  • mcmoha
    #6730
  • lpmaskmancick
    #6729
    Ma kibontottam a játék fájljait, és érdekes dolgokat találtam benne: a CS intro és outro videoja és az összes zene és hang belőle. Meg a Firelake - Dirge for the planet számát, torzítva és olyan hangszórós hangzásúra alakítva, és furamód ez sehol sem szól a játékban, a SHOC-ban szól a Dolg bázisán. Jah és járművek hangjait is megtaláltam benne. Van egy trabantnoise.ogg fájl ami felettébb vicces és érdekes mert a Crazy Frog - Axel F számának az eleje. (Biztos emlékeztek arra kis kék hülye békára ami azt hitte hogy tud motorozni és közbe idióta hangokat adott ki magából. A Viva meg hasonló zenecsatornákon ment a klipje.)
    Szóval elég hóbortosak a GSC alkalmazottai. :D
    Keveset foglal a játék a gépeden? Tömjük tele minden fölösleges dologgal.
  • mcmoha
    #6728
  • csvago
    #6727
    Hello ! A benzinkútnál lévő rejtekhely hol van? Azt sosem találom. Kössz a segítséget!
  • TOMSILENT
    #6726
    Hát ez rohadt jó!
    Képregények!!! :D
  • adamfesto
    #6725
    Hi! Dead city-t honnan lehet leszedni? Ez ingyenes MOD?
  • Bulics
    #6724
    Hú, az anomáliákat el ne add:)
  • Herold
    #6723
    Megszomjazott szegény.
  • woy
    #6722
    wtf
  • Angel309
    #6721
    tudom átéltem amikor megjelent a játék XD