7720
  • erieskrisz
    #2547
    Ezzel szivtam én is mert forditásban nincs olyan hogy méjgugolás vagy ilyesmi a séta gombbal tudsz még jobban legugolni
  • erieskrisz
    #2546
    Még jó hogy csináltam spoilert csak azt nem tudom a szőveg hogy kerül bele
  • erieskrisz
    #2545
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Spoiler szöveg
    Nem a könyvesboltban hanem az áruház alatti pincében van az oázishoz meg a 2 pályán lévbö szellőztető épületet megnézed térképen van párhuzamosak vele a vasuti sinek a sinek mellet pedig van egy kis ház ott tudsz lemenni egy pincébe azon keresztül tudsz az oázisba eljutni de youtub on keres rá hogy menyél mert ha nem jól mész visszarak mindig a folyosó elejére
  • darki81
    #2544
    kössz a választ grimm, amugy a tudosoknál kell csinállni a küldetéseket, és adja azt hogy keresd meg az oázist, és az ott van jupiter környékén a szelőző épület vagyhol, lekell menni és vmi csillogo izékbe kell menni, mert ha nem mész bele, akkor ugyanott jukadsz ki méndég XD
  • jocking
    #2543
    Ja és még valami. Az oázisos küldetésnek mi a menete? Már kérdezgettem több embert, akik azt mondták, hogy az oázis valahol a pripjatyi óriáskerék közelében van, csakhogy az már pályán kívüli terület. Hol keressem a helyet?
  • jocking
    #2542
    Lenne még egy kérdésem a kisebb missziókkal kapcsolatban.
    Hol találok kalibrációs szerszámokat Pripjatyban? Valahol azt olvastam, hogy a könyvesboltban van, de már 2X körbejártam és semmi.:S
  • mcmoha
    #2541
    Ha a leegett falu felol kozelited meg a vezeteket az uttol balra az elso tartooszlopra fel tudsz ugrani onnan a csore.;) Igy mar el tudsz menni a cuccert.:)
  • SovereignX
    #2540
    Kösz! Tényleg! Ez ki is ment a fejemből.

    Más. Van egy rejtekhely még az első részen a zátonynál. Végig fut rajta egy nagy beton cső. A rejtekhely pont arra mutat. Alatta nincs. Benne van vagy a tetején? Hogy lehet megszerezni? Felmenni nem tudok, bele menni meg... ugyan csak nem. Legalább is nem találtam meg, hogy hol lehet.

  • Tib
    #2539
    DranzerF1 >> Nincs fogalmunk, de már ezen az első oldalon szerepel a válasz. Ne légy lusta, olvass és/vagy CTRL+F
    SovereignX >> A rendes gugoláson kívül van egy mélygugolás is. Ha az se segít, a ruhádat tedd be a zsákba és próbáld úgy
    Newdesign27 >> Ez nem bug, ez az Oázis titkának a része. Fuss végig párszor és figyeld a változásokat. Közel jársz a keresett relikviához
  • Newdesign27
    #2538
    Sziasztok. Lenne egy apró kérdésem. Tudom hogyan kellene bejutni az Oázisba. Egy baj van, a termen amin át kell menni (a ventillátoros) azon ugye átmegyek, de a progi fogja magát és visszab@sz ugyanoda, a terem elejére. Na most van swarogom, nem mutat semmi problémát vagy bármit. Programhiba lenne??? Vagy mit nem tudok amit kéne.

    Köszi a helpet.
  • SovereignX
    #2537
    Járt már úgy vki, hogy bement vhova de kijönni már nem tudott? Egy rejtekhellyel jártam így. Bazi nagy sziklák alá kellett bemenni. Oda felé szó nélkül átcsúsztam vissza meg beszorul és nem megy csak hátra. Most ez....? Valami perverz átverés. Hogy menjél be szedd össze a cuccot de ki már nem jössz!
  • DranzerF1
    #2536
    sziasztok!
    a szkadovsz-i technikus(Cardan,Kardán, foggalmamsincs) 2 haverját hol találom? már nemtudom mióta keresgélek de nyomukat se látom.
  • mcmoha
    #2535
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pioneer:

    Whatever the zone may create, you're always ready to investigate it first. By finding new and unstudied anomalous creations, you have pushed science forward to a better understanding of the zone.

    Bonuses: A multitude of new datas allowed prof Herman and Ozersky to synthesize a new anabiotic in a zone environment. You can now buy the anabiotic from Herman.


    Mutant Hunter:

    You haven't avoided any dangerous mutant encounters, but instead tackled them. Good hunters are well respected people among Stalkers.

    Bonuses: Your relations with Stalkers have increased. Now they regularly leave you ammo in Yanov, as a sign of appreciation.

    Detective:

    You have solved the mystery of Stalker disappearances, the cause of which weren't mutants, but a much fiercer antagonist - man. Your striving to find the truth have earned you alot of respect among Stalkers.

    Bonuses: Your Stalker relations have increased. Now they regularly leave you medical supplies as a token of appreciation.

    One of the Lads:

    You showed good resistance to the Bandits, headed by Sultan and have gained popularity among Stalkers. You're always a welcome visitor on the boat.

    Bonuses: Stalker relations have increased. By their request, Sitch has given you a price discount. Beard now gives you better prices for artifacts as well.

    Kingpin (Criminal Authority):

    You've helped Sultan take the intiative from Stalkers and put Skadowsk under his control. Now you're a feared and repsected individual on the boat.

    Bonuses: Bandit relations increased. In fear of becoming the next victim, Sitch has given you a discount. According to set agreements, Beard now pays you a share of his income.

    Herald of Justice:

    You haven't let the sly Stalker slip from the sword of justice. Not only once did Soroka put Stalkers in grave situations without any regret for his deeds.

    Bonuses: The loot that Soroka aquired through falsehood and deceit has been given to you in Yanov.

    The Seeker:

    You've found every type of artifact known in the zone and thus gained respect among Stalkers.

    Bonuses: Stalker relations increased. Bandits now pursue you more vigorously during your ventures into the zone.


    Battle Systems Master:

    Now Cardan has all of the instruments he needs and makes the best modifications.

    Bonuses: Now Cardan makes the unique 4-th generation exo upgrade, which allows the wearer to run, by adding hydraulic amplifiers to the servo-drivers.

    High-tech Master:

    Azot can now make the best high-tech modifications to weapons and armor.

    Bonuses: Azot can now make IR scanners for helmets, that fixate human targets more effectively.

    Leader:

    You've gathered quite a team and thus proved your leadership skills.

    Bonuses: Probability of your team members surviving have increased.

    Diplomat:

    It's not always necessary to use force if conflicts can be peacefully resolved.
    Nonetheless, you should always be aware of those who shoot first and asks questions later.

    Bonuses: Your diplomatic skills have increased your rating among all factions.

    Research Man:

    You've worked with the scientists for so long, that now they treat you like one their own.

    Bonuses: The scientists now sell all sorts of drugs and equipment for non proffitable prices. Novikov has become so used to you, that you only have to pay for the price of materials.

    Friend of Duty:

    You've gained respect from the Dutyers but lost it among Freedomers.

    Bonuses: Duty now tries to help you in tough situations. Azot has given you a service price discount but Havets has raised prices as a result of loss of rating among the Freedom faction. RP-74 and ammo can now be bought in Yanov(!).

    Friend of Freedom:

    You've gained respect from the Freedomers but lost it among the Dutyiers.

    Bonuses: Freedom now tries to help you in tough times. Havets gave you a discount, while Azot raised service prices.

    Balance Advocate:

    You didn't favour any faction and always portrayed yourself as a free stalker. As a result you haven't made enemies, nor friends.

    Bonuses: It's important to Stalkers in Yanov, that the balance of power between Duty and Freedom remains equal. Both Azot and Havets gave you discounts.

    Keeper of Secrets:

    You've managed to keep notes to Strelok despite the temptation to sell them.

    Bonuses: Strelok has found a new motivation to live and has given you 2 very nice artifacts as a gift.

    The Skilled Stalker:

    There aren't many anomalous places left where you haven't set your foot on.

    Bonuses: Your attained experience increased your chances of finding rare artifacts.

    Wealthy:

    You bring joy to traders, whenever you visit them. It's always a pleasure to see a wealthy client.

    Bonuses: Traders offer you rare items more often.

    Marked by Zone:

    You've managed to survive a blowout without shelter - you were saved by anabiotics. This has left an impact on your psyche and a strange silence has enveloped your head. It appears you don't hear the constant stream of thoughts anymore.

    Bonuses: You now have a chance to survive a blowout without shelter or any medicine, if you're in top condition.

    Information Dealer:

    Whenever you found some piece of information, you've always managed to give it to the people interested and never forgot about your share.

    Bonuses: Sitch gave you a discount, as the best comrade and informer.

    Friend of Stalkers:

    Meeting Stalkers on your way, you always offered them help. Now Stalkers come to your aid whenever you're in danger or after it.

    Bonuses: Your relations with Stalkers have increased. They will aid you in tough times and sell you medicine for non profittable prices.






    Here are the conditions for each achievement:



    Pioneer: Do all quests for scientists, including the anomalous grove one.

    Mutant Hunter: Finish all mutant hunting quests in Jupiter.

    Detective: Find out who was killing Stalkers.

    One of the Lads: Repel Bandits.

    Kingpin: Help Bandits.

    Herald of Justice: Catch Soroka.

    The Seeker: Find all artifacts.

    Battle Systems Master: Find 3 toolkits for Cardan.

    Hi-tech Master: Find 3 toolkits for Azot.

    Leader: Hire Monolith leader, military pilot and Vano.

    Diplomat: Complete Mitai and Vano missions in a peaceful way.

    Research Man: Do scientist missions up to the advanced detector one.

    Friend of Duty: Tell Duty leader about Flint, hire Duty for scientists, give Duty Founder and Morgan's PDAs to the leader.

    Friend of Freedom: Tell Freedom leader about Flint, hire Freedom for scientists, give Duty Founder and Morgan's PDAs to the leader.

    Balance Advocate: Sell the Duty Founder's PDA, Morgan's PDA to Sitch and find Soroka.

    Keeper of Secrets: Give Strelok 3 notes regarding him and his gang.

    The Skilled Stalker: Go visit all anomalies and find artifacts in them. You can get this one in Jupiter. Do lot's of artifact hunting.

    Wealthy: Get 100 000 Rubles.

    Marked by Zone: Survive 3 blowouts using anabiotics.

    Information Dealer: Sell 3 Zaton docs, 4 Jupiter docs, 2 Zaton PDA's(?),Bandit leader's, Koryaga's (Snag's), Morgan's, Founder's, Dealer's PDA's, as well as a notebook, unmanned plane memory stick to Sitch.

    Friend of Stalkers: Do spying on Morgan mission for Beard, do Vano's and Mitai's missions (diplomatic way also), kill the Chimera in Zaton.

  • grimm13
    #2534
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ha jól emlékszem a másik kocsi a híd azon részénél van ami leszakadt (a kocsival együtt)
  • darki81
    #2533
    én már amugy szinte mindent megtalálltam meg majdnem mindent megcsinálltam, de, hol lehet az a 2 kulcs, ami nyitja a hidon a ládát, az egyik a hidon egy kocsiban, a másik? (elkell gázositani a vérszopókat :D )
  • RoyalPredator
    #2532
    Ezt mondom énis.
    De ne ennyire nyakatekert módon.
  • grimm13
    #2531
    Szerintem ez ennek a műfajnak a sajátossága ha nem kéne gondolkodni akkor ez megint csak egy sima fps-lenne
  • torma1
    #2530
    Sziasztok!
    15 achiement-tet meg tudom nézni valahol hogy mit hogyan lehet megtalálni/megszerezni? És hogy mi mit ad?
  • RoyalPredator
    #2529
    ANnak sincs, hogy ennyire nyakatekert játékot dobnak piacra, amit eredeti orosszal is csak gondolkozás után lehet megoldani.

    Fordítás után meg...
    De igazad van.
  • grimm13
    #2528
    Ráadásul ha mindent az ember szájába rágnak nincs lényege az egésznek .......
  • RoyalPredator
    #2527
    Magyar STALKERWikit a népnek!
  • Tib
    #2526
    Ó wazze... Nem hiszem el, hogy nem olvas vissza senki 1-2 oldalt sem! Az utóbbi két oldalon "csak" 3, azaz HÁROM alkalommal van erről szó! Lusta, lusta és L.U.S.T.A.! Tudod mit? Sehol sincsenek...
  • Rambo9512
    #2525
    Az a tag creekben az a elektromos erőmű szerűségtől (ahova az egyik heli is lezuhant) lejjebb van egy mutáns fa annak a közelében van egy csontváz mellette egy pda és egy feltuningolt gázmaszk szerintem innen már egyértelmű
  • tom2004
    #2524
    Nekem a végén Strelok is elhagyta a zónát, a végső kivonásnál pont az volt a feleladatom védjem meg Őt. A befejező videóban is szerepelt Strelok. Lehet régebbi végigjátszásaimnál is ott volt, csak nem értettem mert nem volt még magyarításom.
  • kobra223
    #2523
    egy kérdés hogy 2 és 3 szintű fejlesztésekhez hol találom a szerszámokat?
  • Tib
    #2522
    Nekem 50.000-ért ajánlott ez Exo-t az egyik kereskedő. Azonnal el is hoztam :)

    Az Exo fejlesztésből már csak a futás maradt ki. Se a tudósok, se a 2+1 szerelő muki nem hajlandó feltuningolni. Más felé nézelődjek, vagy az Exo fejlesztés egyes ki nem fejlesztett részlete lehet a hunyó?
  • killecske
    #2521
    Helló

    Az első pályarészen a szerelő megkér, h találjam meg a társait az egyiket megtaláltam egy barlangba de a másik merre van?
    Köszönöm!
  • kobra223
    #2520
    rendben probléma meg oldva
  • kobra223
    #2519
    nevét meg tudhatom hogy ki?
  • erieskrisz
    #2518
    Rendelsz a hajon lévő sztalkertöl aki ezzel foglalkozik 60000 ezer pénzedbe fog kerülni
  • kobra223
    #2517
    szasztok szervo ruha után érdeklődnék hogy merre lelném meg előre is köszönöm
  • mcmoha
    #2516
    Vissza az elso palyara. Az ottani technikus talan tud segiteni.;)
  • jocking
    #2515
    Értem, thx.:)
    Közben továbbmentem és Pripjatyban van egy olyan küldi, hogy szerezzek infókat egy titkos fegyverről. Először volt egy rajtaütés, ahol meg kellett szerezni egy fegyót (régebbi stalkerek alapján Gauss rifle). Most meg a könyvtárat kellett kitakarítani, ahol meg kellett vizsgálni egy minenféle szemétből épített tornyot. A feladat még mindig az, hogy szerezzek infót a fegyóról, de már nincs nyíl, ami mutatná hova menjek. Hova tovább?
  • darki81
    #2514
    nem minden fegyverre lehet hangtompitot
  • SovereignX
    #2513
    Valaki kipróbálta már a Realistic Weapons modot?
    ezt: http://stalker.filefront.com/file/Better_Weapons_More_Realistic;105579
    Ki akartam próbálni mert kicsit sztem zavaró, hogy egy MP5-ös erősebb mint egy AK-74es. Mondom hátha ez megoldja. De töltés végén kilép és bejön ez a Bug Trap akármi. :(
  • SovereignX
    #2512
    Tárgytalan. Jobb klikk és felszerel úgy megy.
  • SovereignX
    #2511
    Még egy dolog lenne. Hangtompító. Nem tudom felszerelni a fegyverre. Semmilyenre. Sőt! Halott ürge elvettem a pisztolyát. Volt rajta hangtompító. Leszereltem vissza már nem tudom tenni. Mindegy hova húzom. Próbáltam már a csőhöz is illeszteni, simán ráhúzni. Semmi. Nem megy vissza. És másra se megy rá.
    Természetesen nem eredeti verziós lehet ez a baja?
  • SovereignX
    #2510
    Lekapcsoltam én is mert bár úgy szebb de...
    Furcsa módon Cod6 nekem is maxon kurva szépen futott. Gyönyörű volt és egy perce se szaggatott be.
    Remélem jön majd vmi patch hozzá.
  • darki81
    #2509
    amugy azt mondta az egyik tag hogy a zóna közepén van az az oázis, de hol a zóna?:D vagy vmi más néven fut?
  • darki81
    #2508
    ja nekem is olyan :D kapcsold ki, nemkell az :D meg amugy is szaggat ha fullrahuzom, pedig a durt2 mega cod6 azok nem, lehet a creck miadt