311801
  • kill3r21
    #311717
    akkor 3090TI-n kb így futna?
  • nxs
    #311716
    A gondolatmenet az jó csak fogalmad sincsen mit mentek el,és azokat mikor veszem elő. A régi FF családi videók amit egy kisebb vagyon volt digitalizáltatni olyan állapotban voltak a tekercsek + a VHS-re másolt kamerás videók. Mondok egy teljesen más példát : minden évben előveszek egy vagy 2 rész Touhou-t és nyomok egy Lunatic 1CC-t,néha megnézek egy jelenetet a Kutyaszítóból...újraszinkronizálták tehát ha nincsen meg esélyed sincsen.
    Van több száz könyvem és azokat se dobom ki,nem fogom újraolvasni a Holló-t de pár novella néha jólesik.
    Ha ez beteges ragaszkodás akkor igen,beteges állat vagyok :)
  • nxs
    #311715
    Végül egy Samsung 980 1T lett,40k körül volt már megvan a gazdája,ha befejeztem a "kis" projectemet...de így azért már más. Beraktam a régi vinyómat nyomtam F5 entert és elmentem vásárolni,mondjuk még főztem ~2 órát mire átment az a 430gb. :) Nekem ez így most fasza,hogy 1-2 perc/képfájl és nem 10.
  • MerlinW
    #311713
    Attól függ, hogy milyen a forrás HDD olvasási sebessége illetve a csatorna. Ha IDE vagy SATA 2-es HDD-ről van szó, az ugyanolyan lassan fog másolni SSD-re is. Leggyengébb láncszem effektus. Az SSD sebessége akkor számít, ha az a forrás. Egyéb esetben tök mindegy, mert még ha 7200-es SATA3 is a forrás lemez, akkor sem fogsz tudni ~110MiB/s-nél gyorsabban másolni.

    Magyarul nem érdemes SSD-t venni konkrétan erre a célra. Egyébként 40-60 ezer ft a legolcsóbb 2TB-os SSD, fele az 1TB-os.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.11.15. 11:00:33
  • nxs
    #311712
    Valóban kihagytam vagy rosszul fogalmaztam. HDD-ről HDD-re. BSG megvan nagyon jó minőségben de 1 rész olyan 2-2,5GB és van belőle vagy 80...van egy régi 500as vinyóm amin csak ps2 ISO-k vannak. Szeretnék mindent részenként coverekkel elrakni,de így most kegyetlen időigényes.
  • MerlinW
    #311711
    Nem írtad miről arhiválsz, de feltételezem CD/DVD-ről. Ez esetben nem a HDD lassú, hanem az optikai meghajtó (+ öregek a lemezek, akkor még lassabban olvashatók).


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.11.13. 13:43:54
  • nxs
    #311710
    Bocsánat,hogy ide írom de valahogy nagyobb a bizalmam irántatok.

    Elkezdtem archiválni a régi cuccaimat (ps2 játékok/filmek/stb) tömörítve,a baj csak az,hogy szétég az a szerencsétlen HDD mire megszül egy fájlt...közben a proci meg áll.
    Az új terv : átmásolok minden szart 500GB-os darabokba SSD-re aztán összenyomorítva szépen rápakolom a szűz vinyóra.

    Tudnátok ajánlani 1-2TB-os SSD-t ami megfelel erre a célra és szégyenletesen olcsó?

    Előre is köszönöm :)
  • Evoluti0N
    #311709
    Végigvittem Bayo 3-at. Még mindig csak az a bajom, hogy a Switch visszahúzta. Na meg sokaknak nem tetszett a sztori, de az már az első két részben is zagyvaság volt, szóval itt sem számítottam másra. Az új játékmeneti megoldások, mint például a démonok megidézése és irányítása a harcban, vagy a démonná átalakulás, mind érdekes újítás, na meg az őrületes bossharcok meg meglepő fordulatok a játékmenetben, az abszolút over the top (szépen magyarul) átvezetők. Imádom. :D Jön még a GoW Ragnarok és várom is, de ha csak nem művel vmi csodát, akkor a Bayo 3 lesz az én GOTY-om.
  • 3Error #311708
    Egyetértek.
  • Kongy
    #311707
    Nem a Tomb Raider reboot hozta be ezt a "minden omlik szanaszét" dolgot, hanem pont, hogy az eredeti, PS3-as Uncharted a 2000-es évek közepén. :)

    A TR reboot trilógia mindent innen másolt.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2022.11.05. 17:09:43
  • nxs
    #311706
    Lenyomtam 2 nekifutásból az Uncharted 4 DLC-t? The Lost Legacy névre hallgató remekművet. Ha a grafika nem lenne ilyen lenyűgöző,még jó játéknak se mondanám. A pocsék irányítást megszoktam,viszont az agyfasz amit a Tomb Raider Reboot hozott azt nem tudtam jó szemmel nézni. Minden 30 percben szét kell esnie valaminek,hogy zuhanhassunk 200 métert,pattogva sziklákon...leomló épületeken.
    Annyira ráerőszakolták ezt a szart,hogy már az amúgy érdekes story is érdektelen.
    Summa summárum ez egy Szar játék.
  • Moby
    #311705
    1222-es yuzuval már megy. Így első ránésére különösebb hibát nem is látok benne.
  • TBTPumpa
    #311704
    Csakhogy a kollekció naprakész maradjon (mert már nem igazán vagyok aktív ebben a játékban sem), illetve, mert mostanság ünnepli 18. születésnapját a World of WarCraft!
    Blizzard Gear Store exkluzív cucc (még a nyáron rendeltem elő):


    A korábbiakkal ellentétben ez már más boltokban nem szerezhető be - ez vár majd a Diablo IV-re is (a dobozos kiadásokra értve).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2022.11.02. 21:16:17
  • Evoluti0N
    #311703
    Egy 2017-es hordozható konzolhoz képest tényleg nem gyenge, de mindenhez képest, ami 2022-ben a piacon van, az. Habár, hogy őszinte legyek, szerintem a Platinum Games fakeze is benne van itt a dologban, mert láttunk már szebben kinéző, magasabb felbontású játékokat Switchen. A Bayo 3 pedig úgy néz ki, mint egy Xbox 360 generációs játék (és még csak nem is a gen végéből), mindezt 810p-ben dokkolva, 480-ban (handheld módban) és 60 FPS-t kb sosem elérve.
  • Moby
    #311702
    Ki nem gyullad, ellenben olvad. Mostanra elég sok. Ahhoz elég sok, hogy elkezdjen vele az nvidia foglalkozni, az amd meg egyelőre úgy ahogy van, dobta inkább.
    A switch meg gyenge. Nem pécéhez képest, hanem mindenhez képest. Igen, ezért bírja sokáig :)
  • nxs
    #311701
    Nyilván. Csak ugye annyira félrevezetőek ezek a cikkek...mint a 12pines GPU szabvány kigyullad meg elég a házad.
    Bár lehet én öregszem,és ez a jövő...csak a féligazság,zabálják a parasztok,lehet fejni a népet :O Na de nem polifikcionálok :)
  • nxs
    #311700
    "a Switch rém gyenge" mihez képest? Egy 700w-t zabáló pc mellett persze...vagy a Steam Deck amin elmegy a Witcher 3 720p-be 60fps-el de 40 percet bír az aksi? Egy 2017ben kiadott hordozható konzolhoz képest szerintem elég jól bírja.
  • IMYke2.0.0.0
    #311699
    Hozzászólásokban jelzik is, hogy mi a tényleges helyzet.
  • nxs
    #311698
    Jó cikk csak sajnos nem igaz :D Yuzu-n elindul de csak a hang megy kép nem nagyon van,Ryujinx működik demo szinten...átvezetőbe késik a hang (vagy siet?) és az Act 1 töltőképernyőjén nem lehet tovább lépni,bár tény az akció részek mennek 4k/60fps-t. Persze idővel megoldják...és igen jobb élményt ad majd mint a Switch.
  • Evoluti0N
    #311697
    Elég bivaly a gépe. Mondjuk maga a játék nem néz ki jobban, mint a Bayonetta 2, h őszinte legyek, és az nálam is elfut 4K 60 FPS emulátorral. Most már befejezem Switchen, de a jövőben, ha újból elő akarom venni, akkor tuti, h emulátor lesz. Szó szerint egyedüli bajom eddig a játékkal, hogy a Switch rém gyenge és a játék megszenvedi.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2022.10.30. 21:27:48
  • IMYke2.0.0.0
    #311696
    "Bayonetta 3 is already playable in 4K/60fps on PC via Nintendo Switch emulators"

    "Nintendo has just released Bayonetta 3 on Nintendo Switch. And, while this game is exclusive to Nintendo’s console, PC gamers can already enjoy it as both yuzu and Ryujinx can emulate it."

    //szerk:


    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2022.10.30. 18:33:52
  • nxs
    #311695
    Amúgy grat! A polcra rakható játékok nekem még mindig 100x többet érnek mint egy fos steames ikon...
  • nxs
    #311694
    Harmadikat én is nagyon várom,első két rész után nincsenek kétségeim (PG... mi baj lehet). A második rész viszont CEMU-n a legjobb (giga felbontás,nincsenek bugok,elmegy egy zsák krumplin is)
  • Evoluti0N
    #311693
    Eddigi vélemény, hogy rohadt jó, csak kár, hogy egy zsebszámológépen fut. Ok, tudom, hogy Nintendo nélkül nem lett volna 2. rész meg 3. se, de ronda grafika, alacsony felbontás, szar frame. Megvan a teljes "mesterhármas".
  • IMYke2.0.0.0
    #311692
    Még nem tettem próbát ezekkel az emulátorokkal [Diablo 3 ilyen megoldással be van már szerezve, miközben Battle.net fiókomon is ott a játék] - tartok tőle, a matuzsálem korú 4 magos gépem nem is nagyon tud már ezekkel mit kezdeni :)
  • Evoluti0N
    #311691
    Második rész szinte tökéletesen fut Yuzu-ban (Switch emulátor). Lecsekkoltam kíváncsiságból és az egyedüli gond amit láttam, h az egyik karakternek bugos a haja kicsit, de mellékszereplő, nem világvége. Szal simán játszható Switch nélkül, sőt, jobb minőségben. Előbb-utóbb a harmadik is menni fog rajta. Az első meg ugye PC-re is van.
  • IMYke2.0.0.0
    #311690
    Őszinte leszek: csak a főszereplő aktív látványa miatt már megérheti
    Ja és: - Jó játékot :)
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2022.10.28. 15:21:20
  • Evoluti0N
    #311689
    Régvótkép. Egyik kedvenc játéksorozatom és simán a legvárósabb játék volt számomra idén és amit láttam belőle eddig, aligha a személyes GOTY győztesem lesz. Alig várom, h estefelé elkezdhessem. Szokásos szar minőségű kép tőlem™

  • nxs
    #311688
    "Munkanélküliként" volt időm pénzt kidobni az ablakon,azért belefutottam pár pofonba :D

    Prodeus - Budget Doom,de jó értemben,nagyon élveztem + user maps.
    Soulstice - AA DMC klón,Berserk stílusban...Az eleje igazi GOTY aztán kicsit körülményes lesz a sok váltogatás (kék/piros...) de kifejezettem jó játék.
    Klonoa 1+2 pc kiadás - Klasszikus,kibaszottul élveztem megint :)
    Disgaea 6 pc - "A krumplileves legyen krumplileves,elvtársak" de a 3d nem jött be.
    Uncharted pc - Szép,bugos,fos irányítás. Zseniális játék lenne ha a karakterünk nem kokain túladagolástól szenvedő,epilepsziás rohamokkal küzdő agyhalott képében festené ezt vászonra :D (bill+egér irányítás)
    A Plague Tale Innocence - Pár hete játszottam végig (fingom se volt,hogy van második rész) és elég magával ragadó játék,mellesleg nagyon szép is. Viszont a gameplay néha agyfasz.
    A Plague Tale Requiem - Gyönyörű és hangulatos de eléggé erőltetett. (az első rész fényében) Pofátlan tech demo,3070 szerintem egy elég jó VGA de 1080-ban DLSS nélkül nincsen 60fps.

    UI.: Trails from Zero - Szuper jó port lett,de a NIS egy patkány...más munkáját árulja.

    Várom az új Star Ocean-t,de 74.99-ért kenjék a hajukra...
  • Evoluti0N
    #311687
    Akinek van VR erősen ajánlom a Half Life 2 VR modot. Nagyon jól összerakott cucc. Ha megvan a játék, akkor ingyen le tudod tölteni a steam store-ból. Nem kell, h fel legyen telepítve az eredeti.
  • tigeroo
    #311686
  • zorrobomber
    #311685
    Valheim
  • Anonymusxx
    #311684
    Red Dead r. 2 ? Esetleg online része ? Még nem játszottam vele, de úgy hallottam sok mindent lehet csinálni benne, ha szeretsz pl lovagolni
  • rebekakocsis
    #311683
    Üdv, olyan játékot keresek ami nyíltvilágú, lehet online is, lehet craftolós is , mmo is, de lehetőleg hanyagolja a számomra oly idegesítő "tutorialt", ha van is olyan mint történet, az legyen inkább opció, mint "kötelezően" végigjátszandó elem a nyílt világ eléréséhez. Szerintem a Conan exiles ilyen. Ha valaki tudna hasonlót az jó lenne. A körítés igazából mindegy zombi, középkor, stb.
  • MerlinW
    #311682
  • Scooter
    #311681
    Mi a véleményetek a DuckTales: Remastered-ről? Sose volt szerencsém a régihez se. Most a steam-esen agyalok, mert egész jó ára van.
    Viszont a kegyetlen nehéz Aladdin, és a The Lion King-et toltam. Az is beugrik 1x, ha lesz olcsón a DLC-vel együtt.
    Utoljára szerkesztette: Scooter, 2022.08.07. 12:29:28
  • Evoluti0N
    #311680
    Bocsi, de sajnos már elkelt.
  • mooo
    #311679
    Én fel tudnám használni és megköszönöm ha megosztod velem :)
  • Darun
    #311678
    A PC-s változatnak sztem nem nagyon lenne hely, de mobilost simán be lehet.
  • nxs
    #311677
    Egy Lexus is350 motorterébe be lehet építeni? o.O