311801
  • Anonymusxx
    #311761
    ja, én is bele kezdtem, valóban nem egy 10/10-es inkább olyan 8,5-ös
  • Darun
    #311760
    Én megvettem. Múlt héten ki is próbáltam. Vannak benne jó ötletek, de annyira azért nem must have. (13 órám van benne)
  • zorrobomber
    #311759
    Inkább a Deck-et használom mostanában így az fps-ek háttérbe szorultak.

    Bár szigorúan nézve ez is az, mégis nagyon csábítóan hangzik hogy már játszhatóra van patchelve (a Deck verzió), és nemsokára itt az 1.0:

    EVERSPACE 2 | V1.0 PC Release Date & Story Trailer


    EVERSPACE 2 | Ancient Rifts Release Trailer

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2023.02.06. 15:28:27
  • Anonymusxx
    #311758
    a Chernobilyte hogyhogy nem érdekel? Rohadt jónak tűnik
  • IMYke2.0.0.0
    #311757
    (Akartam szúrni Thumbup szmájlit - nem lehet)

    Helyes! :)
    A játék folyamatosan kap contentet és kihívásokat.
    Én offline, egyedül is belehajtottam nem'tom-vagy-100 órát, minimum. Van olyan hősnőm akivel 4. alkalommal éltem túl :)
  • zorrobomber
    #311756
    Úgy döntöttem hogy tojok a Humble-re és elég lesz kicsit kevesebbért ez is, a többi sallang nélkül.
  • MarkBlade
    #311755
    Szerintem is.. várom a köv részt. Remélem abban a coop komplexebb lesz. Bár így is jó volt.
  • IMYke2.0.0.0
    #311754
    State of Decay 2 szerintem nagyon jó lett.
  • Anonymusxx
    #311753
    A Chernobilyte nagyon kíváncsi vagyok, pont terveztem idén beszerezni végre. A State of Decay 2 is ok, bár az első része nem volt a legjobb, a lootolásnak nem sok értelme volt.. A Scumnak terveznek endinget, illetve valami kampány féleséget, ezért ok. A Volcanoids érdekesnek tűnik...
    Long Dark megvan, a maradék 2 meg nem tudom milyen...
  • zorrobomber
    #311752
    Ja, State of Decay 2 15 EUR szokott lenni, azon kívül mondjuk max Chernobilyte érdekel.
  • Anonymusxx
    #311751
    Egész jó bundle:

    https://www.humblebundle.com/games/survival-instinct
  • nxs
    #311750
    Nem igazán szeretem a VN-t de az Utawarerumono Mask of Deception és a Mask of Truth nagyon jó volt,bár ezek inkább VN heavy SRPG-k. Ennek jött ki nemrég az előzménye a Monochrome Mobius: Rights and Wrongs Forgotten ami egy klasszikus JRPG. Sajnos a story nem üt akkorát a 2 másik ismerete nélkül,de magában is remekül fogyasztható és az ára sem olyan borsos.
    Amit még ajánlanék az az AI: The Somnium Files ami egy nagyon jó nyomozós interaktív horror/thriller,szuper történettel,zseniális humorral,emlékezetes karakterekkel. Most 8 erkáért kb ajándék.
  • zorrobomber
    #311749
    Ember, most jövök ki a templomból!
  • nxs
    #311747
    Befejeztem az Evil West-et és azt kell mondanom nagyon élveztem,kellemes csalódás :)
  • Evoluti0N
    #311746
    Hasonló a problémám. Felraktam és halasztgattam, aztán bejelentették, h leszedik és tudtam, h nem lesz időm befejezni, szóval inkább el sem kezdtem.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2022.12.17. 00:14:11
  • Kissssss0 #311745
    nem még a torchlight szériával se, dont starve together szintén kimaradt, én elhiszem hogy sokaknak bejön, de nekem 99%-ban nem fekszik mint megoldás a játék bemutatására, én szó nélkül el tudok játszani egy might and magic 3 részel is (és itt nem a heroes-ra gondolok) e téren nincsenek problémák, de a rajzfilmet azt inkább nézni szoktam sorozat formájában.

    az egyetlen egy kivétel amit szó nélkül eltudtam fogadni az a darkest dungeon volt.
  • zorrobomber
    #311744
    Whoops, szerintem nekem fel van telepitve, de azóta se inditottam el, csak tesztcéllal raktam fel. Egy ideje már a Steam Deck volt a megcélzott platform, ott meg nincs normális GP...
  • Evoluti0N
    #311743
    Annyit tennék csak hozzá, hogy szeptember 1 óta nincs a Hades a Game Pass-on.
  • zorrobomber
    #311742
    Torchlight-okat sem toltad?

    Supergiant Games-től eddig minden kimaradt, hasonló okokból... nem tetszett a Bastion sem, Transistor szintén skip volt. Na de ez...

    Rajzfilmesnek rajzfilmes, de annyi kidolgozott részlet van benne, annyira izléses, hogy nehezen tudnám azt mondani rá hogy ronda. És hát ráadásul nem a kinézete viszi a primet, hanem a gameplay, a sztori és a fully-voiced interakciók... ott van Game Pass-on, sokat nem vesztenél vele.

    Nagyon-ippeg csak spoiler, annyi hogy nem az első helyszin, hanem a másodikből egy képernyőlövés:

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2022.12.16. 13:42:40
  • IMYke2.0.0.0
    #311741
    Ránézésre sem. :)
  • Evoluti0N
    #311740
    Jó lesz az PS+ címként nekem.
  • TBTPumpa
    #311739
    Szóval akkor a Forspoken sem ér meg harmincezret?
  • IMYke2.0.0.0
    #311738
    Ezek után meg se nézem. :)
  • Kissssss0 #311737
    Kancsalborz.

    galaciv 1&2 megvan steamen, majd idővel oda is elfogok jutni, mint ahogy a highfleet is sorra kerül valamikor, ssethtzeentach elég jó bemutató videót csinált a játékról, de én inkább a felülnézetes játékokat preferálom az ilyen hajó/flotta/birodalom menedzselős kategóriában, mint pl starsector... na abba a játékba is beleöltem több 100 órát.

    zorrobomber

    Master of Magic remake jól néz ki, de a hades-t inkább kihagyom, ez a rajzfilmes grafikát sose szerettem egyik játékban se.
  • nxs
    #311736
    Év játéka nekem teljesen egyértelmű : Soulstice
    Sok játékot meg se vettem,de szerintem indie + AA játékok vitték a prímet.

    UI.: Nem tudom ki látta a Dragon Age animációs szösszenetét,nekem a belem kijött,én simán perelnék mert nem volt benne arab származású,zsidó,néger,transzi.
    Utoljára szerkesztette: nxs, 2022.12.14. 19:36:32
  • zorrobomber
    #311735
    Jaja, én is kiváncsi vagyok rá.
  • IMYke2.0.0.0
    #311734
    Ebben a fórumban jöhet minden, ami játékkal kapcsolatos - "szófosás" itt nem létezik :)
  • Kancsalborz
    #311733
    Én rengeteget játszottam az eredetivel, és nekem nagyon nem tetszik most ebben a formájában a remake, de Slitherine-ék mindíg aktívan foltozzák a játékaikat, és figyelnek a visszajelzésekre, úgyhogy van esély arra hogy ez változni fog.
    (Most nem akarok feleslegesen "szófosni", ha valakit érdekel leírom részletezve mi a bajom vele így egy napi próba után.)

    Mondjuk én csak a saját véleményemet írtam le természetesen, még egy 2-3-hét, és a fórumvisszajelzésekből kiderül hogy a többség mit mond, de az biztos ha az irány ez marad, akkor én hanyagolni fogom a MoM Remake-et...
  • zorrobomber
    #311732
    Slitherine most jött ki a Master of Magic remake-el, mondjuk foglalmam sincs milyen, és nekem az eredeti is kimaradt.

    Ha Dio4, akkor én a Hades-re azért ránéznék a helyedben, aztán ki tudja, nyilván kicsit más, de nekem talán még jobban is bejön ez a rogue vonal, mint a klasszikus játékmenet szerkezet.
  • Kancsalborz
    #311731
    Igen, az egy jó játék, (a DW2-őt a mai napig nem sikerült felhozni az első rész szintjére) de szerintem a GalCiv 2-3 sokkal jobban kidolgozott és működő játékok a zsánerben.
    Persze gondolom ismered őket, de ha véletlenül mégse, inkább azokat próbáld a Distant Worlds-helyett.

    Viszont ajánlanék egy játékot az alapján amit írtál : HighFleet

    Egy Dune világára hajazó bolygón játszodva, részletes hajó tervezés (fullos),kémkedés, diplomácia, flották irányítása, logisztika menedzselés,erdekes sztori RPG-elemekkel, stb...

    És hogy idézzelek : "ez az a tipikus játék ahol az emberek 90%-a sírva menekül, és keresik a játék menüt hogy minél hamarabb kilépjenek."...XD

    A harcrendszer elég "érdekes" elsőre hogy finoman fogalmazzak, bár szerintem hatalmas élmény saját hajóidat kipróbálni élesben.
    A tanulási görbe durván meredek, saját flotta kiépítése igen komplex és nehéz feladat, a kampány első néhány alkalommal egy igazi vesszőfutás, mert az AI kemény mint a szikla...

    Próbáld ki ha gondolod. ;)
  • Anonymusxx
    #311729
    Én is régebbiekkel szoktam, idén eddig 51 játékot vittem végig, van folyamatban, illetve hagytam félbe ebből kb 2-őt -

    Szóval kezdem a csalódásokkal:
    Ezt a 2-őt félbehagytam:
    - Chrome (2003-ból, nagyon nem jött be, az utolsó pálya előtt feladtam, olyan az egész mint egy alfa állapotú Far cry 1... Fps, a probléma az volt hogy nagyobb nyílt pályákon játszódott, amik totál unalmasak voltak.

    - FTL - most komolyan ezt hogy lehet végigvinni? Kb sehogy... max ha az ember fullra utánanéz, de nem ér az egész annyit...
    ---
    illetve még nagy csalódás volt a régi The Godfather, ezt végigvittem, de az autózás miatt nagyon rosszul öregedett, 0 volt az vezetési élmény, a házak, akárha paintba rajzolták volna ... Az akció része elment. Kíváncsi vagyok hogy az original Mafia 1 is ennyire rossz lenne ?

    - Blackguards (2014) folyamatban, de nem túl jó, a legnagyobb baj, hogy túl lassúak a harcok, mire minden egység mozog lemegy a nap... Nem hiszem h befejezem, meg túl nehéz is...

    Az a bajom ha elkezdtem egy játékot, csak akkor hagyom félbe, ha nagyon rossz, ez nem túl jó szokás, csak az idő megy el olyanokra amik annyira nem is jönnek be...
    A Darkest dungeon is 3-4 éve rajta van a gépemen, de mivel ugyanazokat a pályákat kell végigvinni ugyanazokkal a pár ellenféllel h beadja a bossokat, elképesztően unalmas. Viszont a bossok érdekesek, a végére meg kíváncsi vagyok.

    --
    Amik a legjobban bejöttek:
    Sorrendet esélytelen h felállítsak köztük:

    Tomb Raider trilógia, Heavy Rain (2010), The surge 1,2 Death Stranding

  • Kissssss0 #311728
    nem nagyon tudnak már lekötni az új játékok, egyedül csak a dio4 az ami talán érdekelne, de ilyen árak mellet valószínűleg ezt is kihagyom.

    inkább a slitherine kiadó játékai között turkáltam nemrég, és találtam egy 2010-es gyöngyszemet, "distant worlds universe"... azóta se tudtam letenni, valami elkepesztő mennyiségű tartalmat nyomtak ebbe a játékba, bolygó kolonizálás és azok inváziója, részletes hajó és űrállomások tervezése (szó szerint), kémkedés, diplomácia, flották irányítása, logisztika menedzselés, karakterek irányítása, fajokra jelező egyedi technológiák fejlesztése, több száz naprendszer felfedezése, story mode.

    ez az a tipikus játék ahol az emberek 90%-a sírva menekül, és keresik a játék menüt hogy minél hamarabb kilépjenek.
  • Evoluti0N
    #311727
    Élesszük fel egy kicsit a topicot. Kinek mik voltak a kedvenc idei játékai? Vagy ha nem játszottatok nagyon idei játékokkal, akkor kedvencek, amiket idén játszottatok. Kezdem én. Az ismert címekhez nem nagyon teszek hozzá semmit. Mindenki tudja, h mik ezek. Az indie cuccokhoz kis leírás.

    Egyértelmű GOTY győztesem: God of War Ragnarok
    Második helyezés: Bayonetta 3
    Harmadik: Signalis - old school, régi Resident Evilekre emlékeztető survival horror, ahol egy android csajt irányítasz és egy másik bolygón található állomáson próbálsz megtalálni valakit, amit elleptek egy vírustól megőrült, zombiszerű androidok

    Más kedvencek még:

    Plague Tale Requiem
    As Dusk Falls - ilyen interaktív filmszerű cucc (Detroit és társai) érdekes sztorival, durva választási lehetőségekkel. Egyedüli bajom, h eléggé cliffhanger befejezés, de talán lesz folytatás
    Horizon Forbidden West
    Tunic - izometrikus nézetű, régi Zelda játékokra emlékeztető kalandjáték metroidvania elemekkel, egy cuki rókával a főszerepben
    Stray - macska

    Szerk: Év csalódása: Hmmm. Lehet egy demó az év csalódása? Mert emígy sikerült elkerülnöm olyan játékokat, amik nem jöttek be. Szóval a Forspoken demó az év csalódása. Csúnyácska, unalmas, PS5-ön 60 FPS mód nem 60 és a felbontás is elég gáz, HDR ég, mint a fene, na meg a dialógusok a főszereplő és a varázs karkötő között szuper cringe.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2022.12.13. 14:19:41
  • IMYke2.0.0.0
    #311726
    Rendben, srácok, szerintem ezt engedjük el...
  • Kissssss0 #311725
    bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű... lol, nsx-nek technikai jellegű volt a problémája, te meg jössz ezzel a "gyűjtögető szenvedély" faszságodal , ha már az eredeti témáról van szó :)
  • Kissssss0 #311723
    szerintem meg bölcsebb lenne ha nem kezdenél bele ebbe az újabb keresztes hadjáratodba hogy kinek hogyan kellene intézi az otthoni személyes dolgait...
  • zorrobomber
    #311721


    Valheim: Mistlands Gameplay Trailer [CONTAINS SPOILERS]



  • nxs
    #311720
    5600x + 3070 = 4k - 60fps // 1080p-be elég egy 2060 is szerintem...beállítás kérdése,de a legfontosabb az emulátor mennyire friss.
  • MerlinW
    #311719
    Ott a videó címében, hogy 3080Ti-on fut a cucc. A stat ablakon meg hogy ~20%-on tekeri a CPU-t, ~60%-on a GPU-t.
  • IMYke2.0.0.0
    #311718
    Bizonyára jobban is futna.
    Tudomásom szerint az emulátorok CPU-éhesek - ha jó erőset kap, jobban futtat.