311802
  • Rapid81
    #194317
    Akkor majd ők kapják a szebbnél-szebb bírságokat, mert rövidesen tilos lesz láncra kötni a kutyákat.
  • Sir Quno Jedi
    #194316
    Hát én sem tartom megkötve ugyebár, ez a kezdeti időszak volt. Amíg nem volt más meoldás. De tesla nagyúr gyors változást hozott, aztán már arra sem volt szükség. Mint mondtam ezek itt szabadon járnak kelnek (sőt ágyban alszanak, ha arra szottyanik kedvük). Még nyakörv sincs rajtuk. Orvoshoz meg hámban viszem őket, de inkább ide kihívjuk a dokit, ha nem kell műtő, mer rohattul félnek az orvosoktól/rendelőktől.

    Nem szándékszom kutyateszésztésbe kezdeni, van belőlük épp elég, inkább azt kéne elérni, hogy annyi kutya legyen, ahánynak van is gazdája. Ezé kell őket ivartalanítani. Az sem humánus, de humáusabb, mint leölni a kiskutyákat, vagy bevágni őket a menhelyre, ha már nagyobbak.

    Enyémekben már akkor volt csip, amint megjelent mo.-n, hogy egyáltalán be lehet tetetni. Azért röhögtem, hogy jöttek, hogy kötelező lesz és tetessek beléjük, mer már évek óta volt nekik.
  • Shep
    #194315
    Ekkora biznisz lenne ebben a nudlizásban ,hogy boldog-boldogtalan nyomja már?
  • Shep
    #194314
    Na Dust jgy 45 perc után, eddig tetszik, a zene különösen, meg a szinkronok is rendben vannak úgyhogy eddig tetszik, aztán, hogy mikor fullad unalomba az majd kiderül. Mondjuk az RPG-s része annyira nem hiányzott :)
  • ZsZso
    #194313
    PH -n megtaláltam: https://www.paywuw.com/
  • ZsZso
    #194312
    Azért legközelebb megkönnyíthetnéd a dolgunk egy linkkel.
  • grebber
    #194311
    Rekoil most jelent me és 1 dolcsiért szorják mással karöltve:

    PlayWUW The-debut-bundle .
    "Fizess amennyit akarsz" pénzért (de persze
    custom pay-nél 0.01-ra kiírja,hogy legalább 1
    dolcsi :DDD )
    -Takedown: Red Sabre
    -Marlow Briggs
    -Rekoil
    4.99-ért pluszba jár:
    -Brothers - A Tale of Two Sons
  • The Protector
    #194310
    Nálunk a faluban az embereknek a 80%nak van kutyája és nem házikedvencként hanem értékvédőnek/paraszt szokásként.Egész nap egy hosszabb láncon vannak,kap zabálni és annyi.
  • Tinman #194309
    "ha nem zárja be éjjelre a kutyát, akkor elbúcsúzhat tőle."

    SQJ! Van az a szint, amikor már valami nagyon durvát tudnál művelni.

    Mert alapvetően az ember megpróbál úgy hozzáállni, hogy:

    1. Állat, joga van hozzá.
    2. Talán abbahagyja majd egyszer.
    3. Talán a gazdáját is zavarja és tesz valamit.
    4. Majd megszokja a kutya a helyet, idő kérdése és nyugton lesz.

    Anno még ide is írtam az ügybe, hogy a szomszédba új lakók költöztek, az addig lakatlan romhalmazba és van egy kutyájuk, melyet taktikusan maguktól jó távol, hozzám jó közel kötöttek ki.

    Majdnem 1.5 évig tűrtem, amikor elfogyott a cérna és már nézegettem neten a kutyariasztókat, mert a szomszéddal sok mindent nem kezdhettem. Mély szegénységben élnek, de ki tudnak velünk szúrni, ha "rokonok" figyelmét felhívják arra, hogy mikor nem vagyunk itthon.

    Mi lett a megoldás? Fogalmam sincs, hogy a gondolatnak van-e ereje, de minden éjjel, mikor felébresztetett 10-20-30x az a kutya, akkor arról fantáziáltam, hogyan ölném meg, hány darabra tépném, hová szögezném ki... tényleg. Aztán pár hét múlva a kutya nyomtalanul eltűnt. Egyik reggel jött a másik után és azt vettem észre, hogy már megint végigaludtam az éjszakát és akkor jöttem rá, hogy azért, mert csend volt végre.

    Esküszöm nem én voltam :-D
  • Rapid81
    #194308
    Értem én, hogy szereted a kutyákat, de abba gondolom bele sem gondolsz, hogy az jó-e neki, hogy meg van kötve... Nem feltétlenül kell ragaszkodni hozzá annyira görcsösen, hogy az neki viszont már rossz legyen. És nem, nem altatásra gondoltam, de mondjuk egy tanyán, birtokon, stb nem lenne hová szökni és mivel nem lenne megkötve, nem is akarna szökni.

    Arról meg oldalakat mesélhetnék, hogy milyen kutyák kerültek már be hozzánk és azok hogyan távoztak tőlünk. Minden kutyával meg lehet találni a közös hangot...
  • Sir Quno Jedi
    #194307
    Te tényleg agyzsibbasztót szedsz? :DDD Mivel nem VOLT kutyám, így nem is foglakakozhattam vele ELŐTTE, hanem kész helyzet elé állított a sors. Sőt igazság szerint az első nem is az én kutyám lett eleve (nem is én hoztam stb.).

    Nálunk a kutya amúgy családtag, mind a kettő. Én nem is nevelem őket munkakutyának, meg hogy aportírozzanak és hasonló faxságok, azt csinálnak ami jólesik (kivéve ha nem), ismerik a napi rutinunkat, elég okosak és simán alkalmazkodnak. Ezé is jó a németjuhász, mert bazi okos amúgy és jó területvédő (főleg a szuka). Éjszaka a házban alszanak bent, meg ha itthon vagyunk általában itt szeretnek lenni. Aztán ha rájukjön mennek vadászni, elég nagy a kert, sok itt az élet. :D Muszáj őket a házban tartani éjjelre sajnos, mert egyiket már megmérgezték 1x így is. A szomszédomat meg pl. konkrétan is megfenyegették, hogy ha nem zárja be éjjelre a kutyát, akkor elbúcsúzhat tőle. Ilyen jó környék ez. Hogy rohadjanak meg. Legközelebb asszem fekete pumákat telepítek, az csendes, oszt rádhuppan, kampeca, nem mész feljelentgetni se. Van itt kricsmi, meg minden ami kell, sok dajdajozóval, meg ami kell...

    Az meg jó kérdés, hogy minek a kutya?! Miért, jobb hagyni hogy elaltassák, vagy mi? Az lenne a helyes döntés? ÉN aztán nem akartam kutyát, sőt, de lettek és most már fontosabbak nekem, mint a föld lakossága. Kicsit már öregek mostanság, dehá én is.
  • Rapid81
    #194306
    Ha nincs időd foglalkozni a kutyával, akkor minek kutya??? Dísznek? Riasztónak?
  • Tinman #194305
    Van nekünk is... fater a szőlőt védi vele. Nem értem miért, mert mellett a veteményesre jártak rá mindig, a szőlőt le se szarták :-D
  • Sir Quno Jedi
    #194304
    Ezt is sokféleképpen lehet telepíteni, meg használni. Nyilván, ha NAGYON át akar valami menni rajta, akkor átmegy. Ez csak figyelmeztetés.

    Én meg olyat láttam vidéken, hogy a bika rámászott a "lány"ra és közben beletolattak a villanypásztorba. NA akkorát ugrottak így együtt előre, hogy szakadtunk a röhögéstől, azt a fejet, amit vágott. Nem lett semmi bajuk, aztán folytaták a műveletet.

    Persze ezek a cuccok is egyre jobbak és újabbak. Az enyimé pl. 80km kerítéshez elegendő povát hoz (teheneknél). Gondoltam csak elég a telkemre! :D Aki telepítette velünk, az meg is fogta, hogy van-e benne kraft, hát volt... :DDD

    Meg ezek már impulzusüzeműek, így két impulzus között el tudod engedni.
  • Tinman #194303
    Könyvkritika: Kis Herceg - gay cucc.

    Anno GYEREKKÉNT olvastam és olyan fura volt, azt éreztem, mint most egy emos/másképp gondolkodó ffi esetében. Valahogy nem passzolt a Winettou/Tenkes kapitánya/Gregory Peck/James Bond "világomba".
  • grebber
    #194302
    Terembe volt a fociedzés :D
  • Tinman #194301
    Hát én most ebbe a hideg esőbe ki nem mentem... hétvégén voltam, mikor lájtos volt.
  • Tinman #194300
    Hogy ez mennyire nem működik a szarvasoknál. Zala megyében, ha valaki min. 5 éve vezet, tuti kapott már el szarvast. Borzalmas károkat okoz és ha kinyiffan, egy vadász/rendőr meg éppen arra jár, akkor még fizethetsz is durva összegeket, mert igyekeznek rád verni a vad árát. (Ezért húztam el tavaly, füstölgő lyukas hűtővel, meg összetört bal oldallal.)

    Visszatérve a villanypásztorra:

    1. Ha nem a saját szememmel látom nem hiszem el. Rohan a bika, bang neki a villanypásztornak, látszik, hogy fáj neki, de nyomul előre mint a buldózer. Addig kínlódott, míg engedett az egyik oszlop és átment. Amikor meg csordában rohannak, akkor úgy letarolják, mintha ott se lenne.

    2. Vicc, amikor nap, mint nap látom, hogy az őzek/szarvasok a villanypásztoron BELÜL vannak egy totál elkerített helyen legelik az ültetvényt. Aztán dolguk végeztével, csak az útra keverednek -.-
  • ZsZso
    #194299
    Áramra min. kétszer ennyi elment*, ...
  • ZsZso
    #194298
    Áramra kétszer elment, de legalább lesz kártyád xD.
  • Sir Quno Jedi
    #194297
    Hát hogyne, ha nagyon kajás és nem tudott eleget összekoldulni, akkor hazamegy enni, naná. De attól még ugyanúgy csavarogni fog, ha erre lehetősége van. Mert ahogy mondod, a kutyák sem egyformák. Van améket kiverni sem lehet a házból, van amelyiket meg bentartani nem lehet (és vannak a habozók :D).
  • grebber
    #194296
    Egyre szarabbak ezek a kártyás játékok.
    Mondom amíg edzésen vagyok had fusson a téma!

    4 óra a steam szerint és 1 kártyát adott. Hát hogy lesz így meg a 0.15 eurom belőle
  • Sir Quno Jedi
    #194295
    Ismét leírom, MIKOR tanítottam volna bármire?! Tudod a tanításhoz idő kell. Pl. óra, nap, hét, év...

    De amúgy persze engem az is érdekel, hogy hogyan tanítasz meg egy kutyát arra pikk-pakk hajnalig, hogy ne menjen el, ha ő egész addigi életében ezt szokta meg, hogy oda megy ahova akar és bármilyen parancsszót leszar nagy ívből (nem is érti mi a faszt akarsz). Természetesen megkötni nem kötheted meg és még csak rá sem húzhatsz a seggére, mert állatvédő vagy, meg amúgyis megharapna, mert még nem fogad el a gazdájának, most látott téged először. Jó móka?! (kajával is hiába édesgeted, befalja és elhúz amint tud, nyilván már rossz tapasztalatai vannak az emberekkel) Tudod, kezdetben nem érti a kerítés, ojjektum stb. koncepcióját sem, ő ronin még. benne van a vérében, idővel a sajátjának fogja tekinteni, de azé szeret kószálni.

    Gondolom olvastad a Kis Herceget, nos a rókát sem 17 másodperc alatt szelidítette meg... És ha az első nap meglát a róka egy szukát (és mondjuk hím) és a szuka tüzel, akkor a Kis Herceg aznap nem sokat látta volna azt a fránya rókát... (vagy soha többet) És akkor ő sem okoskodhatott volna... :D
  • Shep
    #194294
    Hát ha nem ilyen ARES kategória akkor szerintem nem lesz gond vele, feltéve, hogy jó lesz a billes irányítás.
  • Tinman #194293
    Összekapom magam ígérem, csak sok a meló/tennivaló, meg játszani a is kéne... Planscape sem egy 10 perces menet :-)
  • Shep
    #194292
    Na most nem azért de a befogadott kutyák sokkal jobban viselik magukat, mert már tudják milyen az amikor nincs igazi helyük, meg kaja sem, ráadásul a kutyák sem egyformák.
  • ZsZso
    #194291
    Hmm.. oké köszi. Akkor bamba voltam, hogy nem vettem meg. Na mind1, majd legközelebb!
  • arty
    #194290
    mikor raktad ki az elektromosságot? két hétnél régebben? mer' akkor ideje lenne erdőbe vinned és FELAKASZTANI :DDD
  • arty
    #194289
    mindet vedd meg és áruld ki :)
  • Sir Quno Jedi
    #194288
    naná tized ár alatt
  • Sir Quno Jedi
    #194287
    Színhülye vagy, nálam nagyobb állatvédőt nem sokat találsz (tök hülyének tartanak akik ismernek), miből vonod le ezeket a légbőlkapott baromságokat, hogy "meguntam a kutyát, megöregedett, felakasztom az erdőben vagy vízbe fojtom"...
  • ZsZso
    #194286
    Srácok! Tescoban 400 pénzért láttam 1600 Bioware pontot. Jó az?
  • arty
    #194285
    2x megbaszna, harmadszor nem nyúlnék hozzá :P

    fogadok a kutya is ilyen ;))) (az enyém igen, bár nem árammal, gondolom azt az egyet ujra és ujra megnyalná, nyílván :P )
  • Rapid81
    #194284
    Ismét leírom: Mindhárom kutyánk befogadott. Mégis meg lettek tanítva...
  • arty
    #194283
    rilíz! a nép bekaphatja, ez a TE véleményed :)

    és mivel jókat röhögtem már akkor, amikor játszottad (és közöltél pár szemelvényt az élményből), követelem a teljes írást! :D
  • Rapid81
    #194282
    Nem tudom te mit szólnál hozzá, ha megbaszna az áram, ha olyat csinálsz, amire a szüleid nem tanítottak meg, hogy azt nem szabad... De hát sajnos az emberek fejében a kutya még mindig csak egy jószág, aki nem érez, stb... Ez van. Ez ellen hiába is küzdünk, mint állatvédők, ha az ember még megérteni sem képest ezt. Innen 1 lépés a "meguntam a kutyát, megöregedett, felakasztom az erdőben vagy vízbe fojtom"...
  • Sir Quno Jedi
    #194281
    Hmmmm, pedig Kata szerint elmegyenge a kutyám, ha fél a petárdától, tűzijátéktól. Na erre mit mondasz?! (irony)

    Amúgy íme egy tipikus kibic tanács, látod: "Nem akkor kell már megkötni, meg áramot vezetni a kutyába, amikor már késő, hanem lehet előre kellett volna gondolkodni és foglalkozni vele"

    Miből gondolod, hogy volt "ELŐRE" és volt választásom?! Tudod, az ember belekerül egy kész helyzetbe és nem volt semmi sem előtte, hogy készüljön, vagy neveljen, meg foglalkozzon stb.-stb., mert kutya sem volt, meg semmi sem. És amikor lett, akkor eme fantasztikus kész helyzet állt elő. Jobbat mondok, még csak nem is én hoztam az elsőt...
  • Tinman #194280
    El van mentve pár oldalnyi piszkozat, de félek a nép haragjától
  • Tinman #194279
    Végig kell tolnod! :-D
  • Sir Quno Jedi
    #194278
    Mióta megszokták, hogy nem lehet kimenni, mert ott az áram, azóta sok idő eltelt, már áram sem kell, le is van kapcsolva a cucc. Ez a leghumánusabb megoldás, sem embernek, sem állatnak semmiféle baja nem esik tőle. Olyan mint egy apró darázscsípés, de gyorsan múlik.

    Manapság már meg olyan cuccokat árulnak, ami akkor csípi meg a nyakörvéről figyelmeztetőleg, ha kimegy egy kijelölt területen kívülre. Az azért szar, mert arra meg kell tanítani a kutyát. Ez meg viszont egyértelmű. Látja is, hallja is (mert van egy jellegzetes hangja, hiszen impulzus üzemű), így fülel és ha hallja, akkor nem is próbálkozik. Ezért javasolják, hogy ha 1x bekapcsolod, akkor elvileg sosem szabad lekapcsolni, mert ha 1x rájönnek, hogy most nem véd éppen, akkor utána megint próbálkozni fognak. Nos a kuta intelligens állat, odamegy a cucchoz, végigmegy a kerítés alatt és fülel, ha hallja szerintem nem próbálkozna akkor sem, ha előzőleg sikerült neki. Ez inkább olyan állatokra vonatkozik szerintem, akik nem túl eszesek.

    Ja és termnészetesen nem csak a kutyákat tartja bent, hanem egyéb állatokat meg odakint (pl. macsek). A hálók meg arra jók, hogy pl. a nyusziknak kijelölsz egy területet és hálóval választod el tőlük pl. a konyhakertet. A nyúl nem egy észlény, de mikor bedugja a fejét a hálóba és megérzi tesla erejét, akkor utána konstatálja, hogy na ERRE nem megyünk többet és pikkpakk megtanulják, hogy ahol ez a háló ki van téve, az restricted area. Patikat is így idomítják a laborokban.


    Persze lehet pampogni, hogy jujajj, ez góóóónosz dolog, meg blablabla, de szvsz. ennél kevesebb fájdalommal nem lehet megoldani biztosra a dolgot. Ha a birkáknak, teheneknek stb. jó, a kutyáknak és más háziállatoknak is jó éppen úgy. Amúgy vaddisznókra és őzekre is használják stb., mert azok meg kidöntik a kerítéseket poénból stb. a vadasparkokban, ha nincs benne áram (néha még így is).