311802
  • Botond #195760
    Nekünk is tudatos döntés volt mindkettő, a tizenhat hónap különbség is. Szerintem is sok előnye van, ha ikrek, vagy közeli születésűek.
  • Maak
    #195759
    Felreertesek elkerulese vegett semmi bajom azzal, hogy ketten vannak, sooot, (bar mikor kerdezik nehez-e akkor nem nagyon tudok mast mondani, plane hogy azt nem tudom egy gyerekkel milyen:) ) mas, nem vart dolgok jottek kozbe, amiket gorgetunk es probalunk kikeveredni belole.
  • ZsZso
    #195758
    Az finom! :)
  • Botond #195757
    Ez még nálunk is előfordulhat. Asszonynak már mondtam, hogy ezt is vegyük számításba a döntésnél. :D
  • zorrobomber
    #195756
    Ismerek olyat akinek volt két szép gyermeke, majd elhatározták, hogy ugyan legyen már egy harmadik is. Aztán született egyszerre még három :D
  • Moby
    #195755
    Ez nekem meg van xboxra! (mármint classicra)
  • Botond #195754
    Nálad az ikrek volt a nehezítés. Nekünk is 16 hónap van a kettő között, az is olyasmi, mintha ikrek lennének mind anyagilag, mind figyelem szempontjából. Nekünk nehezített pálya volt, ikrekkel meg már extrém sport kategóriában fut a dolog. :)
  • Botond #195753
    3D-ben fut! Real time strategy!
  • DarkSector
    #195752
    Nem fut 2560-ba? :D
  • zorrobomber
    #195751
  • DarkSector
    #195750
    Láttam a srácokat régen , és jók.

    Ez is odabasz.
    1:55-től
  • Moby
    #195749
    Az aláírásod fényében különösen hiteles az aggodalmad Kúnó doktor úr! ^.^
  • Sir Quno Jedi
    #195748
    ez is játék
  • zorrobomber
    #195747
    Nem beszélünk inkább játékokról?
  • Sir Quno Jedi
    #195746
    Hóóógyne, lehet lavórban is fürdetni a gyereket havonta, mikor épp van fűteni lopott fa, meg etethetjük a dögkútból is, nem lesz annak baja, antibiotikum helyett meg kaphat sarat és papsajtot vitaminnak. Olvasni tök felesleges, majd verekednek a többivel az utcán, az csak a jó móka, pláne ha már elég nagyok a késeléshez is... Ez mind-mind full tény. Csak vajon mi magunk szerettünk-e volna így felnőni...
  • Moby
    #195745
    >itt kellene hagyni, ok, voltam mashol is, brutto 130, koszi...

    Nyilván semmiféle itélkezés, vagy okoskodás, csupán PONTOSAN ismerem ezt a helyeztet. Ez annyit tesz: nem fáj még eléggé a szeg. Szúr, nyom, de még nem eléggé. Csúszik, de még éppen megérkezik mindig.
    Ha TE mondod, hogy kellene hagyni, akkor TE tudod, hogy ott kell hagyni. Én ismerem ezt. Nálam jobban senki nem tudja megadni a haladékot magának.
    Tinman fut. Nekem is kellene. Minden nap tökéletes kifogásom van a haladékra. Ráadásul tökéletes feloldozást találok abban, hogy más dolgokkal, amik könnyebben mennek, beleadok apait-anyait. Csak az nem futás. Szart sem tesz hozzá az egészségemhez. Mindezt leírom, tehát a tudatom tudja, ismeri a problémát. És még így sem futok...
    Mondom, én ezt ismerem. Itt viszont nincs helye a panasznak.
  • Maak
    #195744
    Igazabol nalunk a legfobb problema az, hogy a fizum csuszik allandoan, es ugye ev eleje leven nem is annyi mint amennyi ossze tudok robotolni ha sok a melo.(itt kellene hagyni, ok, voltam mashol is, brutto 130, koszi...)Parom neven van a lakas amiben lakunk, jofajta svejcifrankos hitellel spekelve, ugyhogy tudnom kell sokszor hol a hatar, plane, hogy en is megvennek minden szart, torpeknek is meg paromnak is...nehez na...tulelunk...
  • IMYke2.0.0.0
    #195743
    Papíron 22800 Ft.
    Végvidék.
    Köpök nagyobbat és felsír egy horvát vámőr a túloldalon.

    Szóval, egy gyerkőc az inkább átok lenne, semmint áldás.
  • IMYke2.0.0.0
    #195742
    OFF

    Zene és a minőség: szar
    A show: bekaki-bepisi.
    A videó.
  • Moby
    #195741
    Mégegyszerűbben fogalmazva: aki fel tudja húzni munka előtt/után a a futócípőt, és le tud futni 10-20-40káemmet az egészségért, és az örömért, az fel tud nevelni egy vagy több gyereket is, úgy, hogy azoknak frankó gyerekkoruk lesz.
    Tökmindegymiamunkájahollakikstbstb. És itt van legalább 5-6 olyan jelenleg gyermektelen srác, aki eléggé túl tudja lépni a saját korlátait, de a marhaságról jól meggyőzik egymást :)

    /bocs, ha bárkinek kicsit a lelkébe léptem, nem volt szándékmentes
  • Moby
    #195740
    Vicc volt, biztos, hogy nem lett :) De tudom, hogy sok olyan szart megveszek neki (meg az anyjának is), amire semmi szükség nincs, de jól esik megvenni. Tehát szükség esetén ezek elhagyhatóak.
    Én azt látom, hogy nálunk kevesebből gazdálkodók is nevelnek egész okésan 2-3 gyereket is. És olyan szempontból egy kicsit túl van táncolva a kérdés, hogy akik magukat fenn bírják tartani elfogadhatóan, azokat nem dönti az árokba egy gyerek érkezése, hiszen azok amúgy is többé-kevésbé sikeresen oldják meg a problémákat. Azoknak felesleges a jelenlegi incomera kalkulálni a gyereket. Én egész egyszerűen nem hiszek abban, sőt, elutasítom azt, hogy van egy kihívásplafon, amibe az emberek szükségszerűen beverik a fejüket. Túrót. Sokkal inkább van egy komfortzóna, amit nehezen hagynak el. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
  • IMYke2.0.0.0
    #195739
    Sőt, rosszul számoltam!
    1999-ben volt a beavatkozás. 14 lenne a poronty.
    Lehet, hogy már magasról tenne az agg faterre, és csajozna, vagy pasizna
  • IMYke2.0.0.0
    #195738
    A sors iróniája, hogy azóta sincs gyerkőce.
    Talán a tavalyi 2. házasodásából lesz, ki tudja...
  • IMYke2.0.0.0
    #195737
    Egyetemi első szerelmem várandós volt.
    Elvetette, mert a karriert fontosabbnak tartotta. A kapcsolatunk is akkor romlott meg.
    Aztán, pár év után beszélgettünk róla, és ő is bánta már.

    Ha minden frankón jött volna ki, akkor én valóban kooperatívban nyomhatnám vele már a játékokat.
    13 éves lenne idén a fiú/lány.
  • Botond #195736
    fruit ninja kinect már most is pörög :D
  • Maak
    #195735
    Hat en nemtom, elso ev elott nalunk azert kellett par dolog meg...babakocsi, bebihordozo(k), kisagy(ak), kistakaro(k), vastagabb takaro(k),sokmasmeg, legzesfigyelo(k), dilemma az ossejtlevetelrol, meg szules elott a sok vizsgalat, ilyen ultrahang, olyan vervetel, akkor az egyik torpenel rossz lett a down kor szures eredmenye...namilegyen, szurjak fejbe vagy ne...en nemtom nektek hogy lett plusszos de tuti elkurtam valamit ezekszerint.(meg csomo mellekzonget le sem irtam ami nem torvenyszeru hogy beut.)
  • arty
    #195734
    és már lenne kivel coopoznod!
  • arty
    #195733
    Nálunk én is és párom is jól kerestünk, volt biztosítása is, kaptunk végtelen gyerekholmit/kiságyat/kb-mindent a környezetünktől, pelust és a többi szirszart dm-be -15% + -25% +anyákinnyaszázalék kuponnal vett, egyszerre, sokat (és ott a kedvezmények összeadhatók!), de volt turkálózás is, mert minek venni tízenötezerért kabátot, ha kétezerötér' is lehet ... stb, stb. Szal sztem odafigyeléssel (és persze szerencsés indulással!) ki lehet jönni jól.

    Aztán amikor eltelik a 3 év, kezdődik a "baj". Elkezd ketyegni a Tinman által is említett sokmillás számláló... :)
  • Botond #195732
    Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. És ugyanez költségben is. Meg ráadásul mindenki annyit költ a gyerek(ek)re amennyi tud. Nálunk már most bennük van az az összeg amit itt vki emlegetett első fizuig elköteni egy gyerekre, de szerintem a tizedéből is meg lehet oldani.
    Illetve a nap kommentje az volt, ahol azt írta vki, hogy szeretet kell a gyereknek nem márkás kutyafülék.
    Én az életemben egy dolgot bántam meg, hogy ugyanezen logika mentén, hogy amikor majd meglesz a lakás, az autó, a rendes állás, na majd akkor és 30 éves korunkig kihúztuk a gyerekvállalást. Most már látom, hogy mivel 20 éves korom óta együtt vagyunk a nejemmel, és ígyis úgyis a helyére került minden, akár 22 évesen is belevághattunk volna, és akkor még több türelem, és figyelem jutott volna nekik.
    Na családi off off. :)
  • Moby
    #195731
    Én ezeket a kalkulációkat nem is végeztem el, lévén a páromnak előtte is időkitöltő, alibimunkahelye volt, de most, hogy ezt leírtad, tonképp igen, még úgy is lehet, hogy az első évben nullszaldóra jöttünk ki, hogy én mindent szart beadattam a fiamnak (pedig emlékszem, röpködtek a 40-50 rugók). Arról nem beszélve, hogy az összes körülöttünk lévő kisgyerekes pártól tonnaszám kaptunk ruhátcipőtjátékotbaszt.
    Szóval megingani látszik a "kevéspénzazok" totemje :)

    /az elejin legalábbis ^.^
  • arty
    #195730
    nenézzé' má békemenetesnek :D
  • arty
    #195729
    (eh, a gyed jár a 2. évben is, igy ott nem 25.6k a pluszbevétel gyesből, hanem akár 105k gyedből)
  • Moby
    #195728
    Egyetlen megoldást javasoltam a rendelkezésre álló...egymillióból.
    Persze biztos el lehet füstölni az energiát arra is, hogy elvekkel harcolsz, de nem élsz örökké. Sajnálom, ha ezt tőlem kell megtudnod ^.^
  • grebber
    #195727
    Ha szindróma ha nem ,amíg nekem nincs bajom ezzel a létformával addig gond sincs.
    Nem etalon ez az élet, mert se diplomám,se nyelvtudásom, mindenről lemondok ami nem pc és játék ,de nem érzem hogy ezen változtatni kéne!
    Szerintem van egy jó munkahelyem 220-240K közötti átlagfizetéssel és amióta sporolok már félre tudtam tenni egy 8 számjegyű összeget.
  • arty
    #195726
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    mocskosEUnemleszünkGYARMAT!
  • arty
    #195725
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    lássuk mit hozHAT a gyerek maximum, szigorúan az anyagiakat és szigorúan elméletet tekintve:

    1. év első fele: tgyás (fizud 70%-a, ha szülés előtt nem vetted ki akkor a gyermek ~6 hónapos koráig kitarthat, ha volt valami tutter biztosításod akár a 100%-ot is megkaphat) + családi pótlék 12k + családi adókedvezményt igénybe vevő másik melózó féltől +10k
    1. év második fele: kevesebbet keresőnek célszerű otthon maradnia, így a gyedje 105k (ez a max, ha jól kerestél) + 12.2k csp + családi adókedvezményt igénybe vevő másik melózó féltől +10k
    2. és 3. év: gyes 25.6k + csp 12.2k + adókedv 10k + mellette visszamehettél dolgozni a teljes fizudért

    ezekből kell levonni a gyermek életbentartásához szükséges összegeket, amit sokan túlbecsülnek - pláne az első év első felében nem vészes
    nyilván el lehet vinni beoltatni százezrekért, de nem muszáj - egyéni döntés. én csak azt mondtam, hogy ki leht jól is jönni :D


    + választási év van, most jó szülni - amíg kitart az amcsi/stb nyugdíjasok hitele, mer' azt ugye senki nem gondolja komolyan, h fentiek mögött van fedezet :)
  • ratgab
    #195724
    Én is beledöglenék az biztos.
  • ratgab
    #195723
    Hát igen. Viszont a másik oldala a dolognak, hogy nagy átlagban amikor már dolgozol is, akkor kicsit több anyagi lehetőséged van a járkálásra (én is mostanában fogom jobban eröltetni a dolgot).

  • Moby
    #195722
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    2 éve indítottam egy mikrocéget, kvázi nullforinttal (minden pályázatból ment) egyetlen ötletre, meglássuk alapon. Nem futott be, nem lett siker, de 2 év után hétszámjegyű a havi bevétele. Szinte hozzá sem nyúlok, mert inkább még építgetem kicsit, de ha ennyi lenne a cél, ki tudnám venni belőle azt, amiből közepesen el lehet karistolni.
    Mi kellett hozzá? Szándék. És az én kedves és tisztelt ügyvédbarátom.
    Páyázatot írsz, és nyelveket beszélsz, és IT terület. Az EU-s pályázatok lehívási rátája a békapicsa alatt mocorog. A Te képességeiddel a tisztes megélhetés
    Nem
    Lehet
    Probléma.
  • IMYke2.0.0.0
    #195721
    Anyu mondta [és milyen iagaz volt!]: kis gyerek, kis gond, nagy gyerek nagy gond.

    Sosem rám célzott, annál sokkal jobban szeretett, de igazat mondott. Én ráadásul halmozottan komoly gondokat okoztam már megszületésemtől kezdve... [egészség], később meg a fiú természet, a továbbtanulás stb.
    Húgommal szerencsére nem voltak nagy gondok, bár ő apám temperamentumát örökölte, és ezért nehéz ember.