311802
  • DarkSector
    #195720
    Jaja tisztelet részemről is megvan.
    Mert akinek a gyereke beteg, és mondjuk élete során gondoskodni kell valakiről, szeretheti a gyerekét, de nekem senki nem mondhatná azt hogy nem fáradna el, meg nem lenne nehéz, attól még hogy a gyereke, szereti, és szivesen csinálja, de főleg ha csak 1 szülő van az a legdurvább. Persze vanank durvább esetek is, egyik távoli ismerős ez végett öngyilkos lett, mert asszem egy beteg fia volt , aki amugy toloszékbe is kényszerült é nem tudta már elviselni, mert anyagilag is rosszul állt, gondolom nem tudta a ygerekének megadni éppen amire szüksége lett volna és kész.
    Most asszem a kisfiú a nagyszüüleinél vagy az anyjánál van, csak kérdés az anyja mennyire foglalkozik vele, mert eddig az apjával élt a gyerek gondolom nem véletlen...mindegy sajnálom az ilyeneket. :(
  • IMYke2.0.0.0
    #195719
    2 hetet voltam ilyen gyerekekkel (anno ex és az anyósjelölt, meg a kisebb tesók) - ha jól emlékszem, 18 gyerek volt - Észak-Magyarországon, még 2004-ben.
    Voltak közép-súlyosak, enyhén sérültek, és Dawn gyerkőcök is. Anyósjelölt sérült gyerekekkel is foglalkozó általános iskolában tanított, Szolnokon.
    Hatalmas szeretet-bombák voltak. Cserébe nem kevés odafigyelést és türelmet igényeltek. Olyan szinten, hogy az első naptól esti lefekvés megváltás volt. Tillával [létező, bejegyzett női név] abban a két hétben még arra sem volt erőnk. Nem vicc.

    Szóval, aki ezt éveken át űzi, lelkiismeretesen, nem kiégve: örök tiszteletem!
  • DarkSector
    #195718
    "amugy sztem első évben ki lehet nyereségesre is hozni egy kölköt"

    hogy lesz egy gyerek nyereséges? a segélyekre gondolsz? :D
    persze ne ez végett vállaljunk azé gyereket.
  • DarkSector
    #195717
    Ja nekem informatikában EDSL Cisco van vagy mi a tököm....de az nem tudom hová jó.
    Persze kifoghat az ember jó zsíros állást, hogy utána egy ideig elvagy, csak hívjanak utána még vissza. :D
    Ja 6-7 hónap az oké, de nem tudnék utána ellenni, mert akkor azért mennék melózni hogy ne havi 50k legyen. :D
  • Tinman #195716
    NYERESÉGESRE???????????????????

    Mi vagy te belga cukrosbácsi?
  • Tinman #195715
    A vállalkozás indításhoz is 3 dolog kell, pont, mint a háborúhoz.

    Na most aki eleve egyik hónapról a másikra él 40-60 ezrekből, annak eléggé kilátástalan a helyzete.
  • arty
    #195714
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    első kölkömnek még vettem a 10-15k-s minőségi és legfőképpen új lábbeliket, erre lúdtalp, bokasüllyedés, miegymása lett így is :)
    másodiknál már lazábban veszem, simán elhordja a nővérke újnak látszó cipőit is, vszeg nem ezen fog múlni a testi épsége (néha kell kis átszínezés :D )


    amugy sztem első évben ki lehet nyereségesre is hozni egy kölköt (ha nincsenek extra igények betegség, stb miatt), utána jönnek csak a(z anyagi) gondok...
  • Tinman #195713
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mindent ami informatika, néha még komolyabb szerverekkel is összehoz a sors. Ha az van árajánlatokat, pályázatokat írok, ha kell webshopot szerkesztek, ha kell a ketteslétrán kábelcsatornázok, vagy laptop kijelzőt cserélek. Most ebben a pillanatban egy Garmin GPS szoftvergondját orvoslom. Nyelvtudás van, használható, sőt még papír is van a középfokról.

    A külföldi szezonmunkákat ne becsüld le. Simán megkeresel 6-7 hónap alatt annyit, amennyiből a jelenlegi szinteden utána 2 évig elvagy. Persze nem célszerű 2 évig lófaxt se csinálni, hanem nyomni kell, hogy feljebb küzd magad.


  • IMYke2.0.0.0
    #195712
    Dxtory.
  • DarkSector
    #195711
    "Viszont közben van olyan haver aki itthon felmondta a megélhetést biztosító állását, kiment német területre fizikai munkát végezni, aztán 1 hét múlva hazakullogott, most pedig állás nélkül kuksol."

    Ez a félelmem nekem is. :(

    Na sok sikert majd a küldetéshez.
    Legyen nálad elég HP potion, és Mana Potion.
    Illetve a sok perk-et se felejtsd itthon.
    Csalást ne használj, mert bannolni fognak.
    Ha ezek megvannak..........Mission Completed lesz! :D
  • zorrobomber
    #195710
    Meló off-hoz:
    megint megyek kiküldetésre, március közepén, jóság, ezúttal nyugatra

    Viszont közben van olyan haver aki itthon felmondta a megélhetést biztosító állását, kiment német területre fizikai munkát végezni, aztán 1 hét múlva hazakullogott, most pedig állás nélkül kuksol.
  • Moby
    #195709
    Hát én most infamous:SS-re hegyezem a cerkám :) (tudom-tudom, túlértékelt, meg satöbbi, de nekem akkor is a szívem csücske)
  • DarkSector
    #195708
    Aha akkor lehet konzolon van, mert játszottak vele a videóban.
  • DarkSector
    #195707
    jaja, értelek, csak mondom hogy olyanra nem ami honapos, utána nem megyek, másik évben a 22ezres segélynél már bőven beleszarhatok abba a 200 ezer ft-ba. :) ez a baj, sokan vannak ám így kimentek és nem sikerült, és elment a lóvé, kimész durr 100.000ft kb utiköltség, kaja ilyenek.
  • Maak
    #195706
    Nem azt irtam, hogy 3 honapra menj ki dolgozni, hanem azt hogy ha sikerul akkor a mostani eves beveteled 3 honap alatt bejonne, (mondjuk 200-at csak a pelda miatt irtam, csak 1000/ho-val szamolva maris joval tobbnel jarsz.)
  • zorrobomber
    #195705
    Nem jelent még meg.
    This game will unlock in approximately 1 week, 1 day and 9 hours.
  • DarkSector
    #195704
    kis off:

    "Titanfall - 48 gigát foglal majd PC-n"
    biztos BR lemezen lesz.
  • DarkSector
    #195703
    Nem jelent még meg?
    Néztem róla videót ....magasztalták is rendesen.
  • zorrobomber
    #195702
    Én a Stick of Truth-t várom úgy mint a messiást, rég vártam ennyire játékot..
  • DarkSector
    #195701
    oks 3 honap és utána?
    innen ha elmegyek vissza már nem nagyon kell mennem, mert másnap megy helyettem 10 másik.
  • DarkSector
    #195700
    Azért nekem mostanában , pár éve nem megy a játék, nagyon nehezen vagyok el játékokkal, szeretném ugyanazt érezni sokszor mint régen, hogy 1-1 játék hogy rabul tudott ejteni.
    Néha van persze ilyen de nagyon ritka mostanában, nem véletlen csak film/zene maradt meg.

    De én pl nagyon szeretem hugom kisfiát is, ha jönnek látogatóba, nem is kérdés hogy akkor nem kezdek el játszani, ha régebben mondjuk mesét akart nézni, vagy játszani, vagy kimenni az udvarra, én kimentem vele, vagyis nekem nem lenne gond hogy nem tudnék játszani.
    Vagy hasonlók.

    Mert sokan kérdezték, miért netezek annyit ha amugy nem fontos számomra.

    Én mondtam azért mert nem fontos de jobb mint ülni egy széken a csendben.
    Ha lenne mit mást tenni, azt csinálnám, pénz kell és megyek amerre látok, de az nincs.
    Munka a ház körül meg van, de nem minden nap.
    Valami kell hogy ne unatkozzon az ember, még ha csak megy a tene és itt irok, vagy nézek neten hireket, már jobban elmegy az idő.

    Játékokat meg csak gyüjtöm...:D nem mondta senki hoyg azokkal játszani is kell.

    Jó majd most a RE 4 HD szerintem lefoglal majd pár orára.
  • Maak
    #195699
    Attol meg erdeklodhetnel, festokent bekerulhetsz brigadba, es ha csak 200k-t keresnel akkor is meglenne 3!!! honap alatt a mostani eves beveteled.just sayin
  • Moby
    #195698
    Tudom, hogy a példám nem reprezentatív :( Tisztában vagyok vele, és igyekszem tenni ellene. Nincs végtelen eszköztáram, de többen vagyunk most, mint a válság előtt, és a fizetések is jóval magasabbak. És igyekszem mindenkit vállakozásfejlesztésre, és pozitív életszemléletre kapacitálni. Itt ennek nyilvánvalóan nincs tér, de még itt is tolom amennyire lehetséges.
  • DarkSector
    #195697
    Te mit nyomatsz? Melóban?
    Én szobafestés szakma, vagy motoros fűrészelés.
    De bármit elvállalnék.

    Csak tudod mi a baj, nincs még nyelvtudás...:S

    És most ahol vagyok egyenlőre még számítanak a melómra, mindenképpen olyan meló lenne jó ami hosszútávú, és nem az hogy mondjuk időszakos, csak nyár, csak ekkor, csak akkor. :)
  • Moby
    #195696
    Még szeretnénk mi is még egy gyerkőcre, amíg még korban belefér, és még amellett sem kell lemondanom a videojátékokról. Persze lehet, hogy kicsit emiatt is másféle stílusok, címek felé fordultam, de megvan ennek is az előnye: ha egy nap 3 órát játszhatok, az olyan élményszámba megy, mint tinikorom legjobb játékélményei ^.^
    Nem is volt ilyen példa 2 alkalomnál többször az elmúlt 2 évben :D
  • DarkSector
    #195695
    Persze az ember nem szeretné ha a gyerekének egész életében nehéz sorsa lenne, de sajnos a pakliban benne van.
    Senki nem szeretne a gyerekének rendellenességet, de szeretné.
  • Tinman #195694
    Nem egy ligában toljátok.
  • DarkSector
    #195693
    Most is lemondok mindenről, nekem a játékvásárlás nem vesz el annyit, én ha veszek játékot, az TÖREDÉKE ami kellene ahoz hogy havonta elássak egy gyereket.
    Pelenka mondjuk meg bébiétel többezer ft, én meg havonta veszek 500ft-ért egy pack játékot....
    1-el kevesebb üditőt iszok meg 1 csomag pogácsával kevesebbet veszek magamnak, ebből ha megspórolom nem lesz elég semmire, és akkor úgy MONDOM hogy nem jön KÖZBE semmi....netán megszalad a csekkek értéke, menj te is orvoshoz, intézz el valamit, buszozás 1-2ezer ft, és ez még csak nem is ritka eset. :)
  • Tinman #195692
    Menjünk ki melózni... engem kizárólag mindig az tart vissza, hogy nincs kivel. Nos?
  • Tinman #195691
    Autista gyereket nem tudnék elviselni. Mielőtt szarembereztek töltsetek el egy középsúlyossal 30 percet.
  • Tinman #195690
    A kettőtök fizetése között sac/kb. 400.000 Ft különbség van. Alábecsültem? :-(
  • DarkSector
    #195689
    jaja....abban én nem kételkedem hogy jó lennék hozzá és szeretném, független hogy lány vagy fiú, betegen születik vagy egészségben.
    De 50k-s fizetéssel éhezne, mégha én egy falatot sem ennék egész életemben.
    Csövezni meg egyedül megyek inkább, mert szerintem van esély rá később ha nem találok normális melót.
  • Moby
    #195688
    >Lehet elbeszélünk egymás mellett, egy gyerek szeretetből még nem lakik jól.

    Magunkra sokkal többet költök, mint a gyerekre. Most még. Több nagyságrenddel. A kérdés tehát sokkal inkább az, hogy hajlandó vagyol-e adott esetben ha szükséges, egy kevés játékvásárlásról, vagy egyéb luxusról lemondani.
    Később ez nyilván változni fog, de a problémák ugye azért léteznek, hogy megoldjuk őket. Az meg szokott menni.
  • Tinman #195687
    Pontosan. Szar cipőt se vehetsz neki, mert a kínai 1000 Ft-os vacak nem tarja jól a lábát, rossz testartása, járása lehet és közben folyamatosan nő, cserélgetni kell és ez csak 1 az 100 másik közül ami nagyon fontos az egészséges fejlődéséhez.
  • DarkSector
    #195686
    Lehet elbeszélünk egymás mellett, egy gyerek szeretetből még nem lakik jól.
    Hacsaknem fényevőnek nevelem. :)
    Én erre gondoltam.

    Szeretet lenne, meg törődés, persze annélkül is lehet a gyerek jó hogy a szülei nem foglalkoznak vele, de kell gyógyszer ha beteg, kell enni ha éhes.
  • Tinman #195685
    Azé' nincs mer' Grebber szindrómás vagy.
  • Tinman #195684
    Nem veszekedés volt, ne tessék oda olyat képzelni ami nincs. Csak költői sóhajként kérdeztem, hogy ki ne szeretne, a végét még el is vicckőtem'!
  • Moby
    #195683
    Durván fog hangzani amit mondok, de ha magamból indulok ki, a gyerek felnő, és még normális ember lehet belőle akkor is, ha a szülei telibeszarják.
    Ó nem, nem ez a követendő példa, de hajlamosak vagyunk túlgondolni a szerepünket, de azért nem is kell annyira túldramatizálni, hogy ez egy olyan szerep, ahol nem lehet hibázni, mert minden százszorosan lesz megtorolva. Illetve ez megtörténhet akkor is, ha mindent kurvajól csinálsz (vagyis azt hiszed).
    Én is ilyen túlaggódó szülő vagyok, de igyekszem elnyomni, mert sokkal inkább új élményekkel teli kaland, mint valami agyonstresszelő kötelezettség. Ha képesek vagyunk nem-meggyártani magunknak ezt az amúgy kézenfekvő baromságot :)
  • DarkSector
    #195682
    Jah ne veszekedj velem , ugyanazt irom amit te is. :D
  • davidka003
    #195681
    Hát igen idősebb korban már nehezebb párt találni de nem lehetetlen.
    Az a baj, hogy 35-40 év körül már olyan csajok vannak akik elváltak és van 1-2 gyerekük. Aztán nem mindenki akarja nevelni másnak a gyerekét.
    Pont azt beszéltük haverokkal, hogy talán addig a legkönnyebb becsajozni amíg az ember suliba jár(főiskola/egyetem) mert akkor még több ideje van eljárni bárhova is. Munka mellett meg francnak van kedve menni bárhova is.
    Nem könnyű ilyen szempontból az élet.