311802
  • Tinman #197325
    Nyomhatott -fav-ot... attól még írhat a topikba ;-)
  • tomsolo
    #197324
    Az egész sg ilyen a saját topikokat és a Gumiszobát leszámítva szal vár facebook...
  • n000rbi
    #197323
    Még nem, de most igen :)
  • IMYke2.0.0.0
    #197322
    Rögzítsük a jegyzőkönyvbe [és ez lesz az utolsó hozzászólásom a témában]: ez a topik ÁLTALÁNOSAN a játékainkról szól(na) - az évek gyakorlata bebizonyította, hogy inkább egy klub, felmerülő kérdéskörökkel - és éppen ezért kell óvatosan bánni az ilyen-olyan módon elszórt spoilerekkel, mert itt bizony senki sem számít rá, hiszen ez nem XYZ-játék topikja, ahová tudja, hogy nem megy be, ha nem akar megtudni valamit, gyorsolvasással sem...

    Ha te itt benyögöd, hogy egy Z játékban X trailerben látott, vagy Y oldalon olvasott esemény a játék vége, vagy a főfordulat, és egy aktív/passzív olvasó ezt megtudja - holott direkt nem látogatja Z-játék topikját ilyenek miatt -, akkor (gondolom) téged az nem zavar, hiszen te már végigjátszottad, akár idei, akár 14 éves játék, más meg dögöljön meg, mert te nyugodtan ki akarod írni magadból?

    Érdekes módon, sok-sok külhoni fórumban jártam már, de csak itt probléma a spoiler-tga használata.

    Befejeztem, mert kezdem elveszíteni az emberiségbe vetett bizalmamat.
  • Dzsini
    #197321
    Én azért jöttem ide, mert jó hangulatú, játékokról, játékosokról, élményekről szóló beszélgetések vannak egy normális közösségben a bundle hírek meg a "vettem egy ..."-t hozzászólások között.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lebuktál, nem is nyomtál -fav-ot ;)

  • tomsolo
    #197320
    Jaj de érdekel mindenkit, hogy te mit szeretsz...

    Most meg azzal jössz - újabb érvelési hibával - persze milyen fárasztó lenne nyomogatni a sok spoiler gombot mert akkor _MINDENT abba kéne tenni és _NEM LEHETNE BESZÉLGETNI...

    Ki beszél erről? Senki csak te. Alap, hogy ha arról beszélek, hogy a Jákob Lajtorjája az egyik kedvenc filmem - ami egyébként is többször nézős - és a végén mekkora csavar, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    meghalt és az egész utóélet a filmben eddig egyfajta purgatórium volt


    akkor erről így írok. Nem magam miatt, _MÁSOKÉRT. Pedig marha régi film, még ha nem is eléggé populáris mint a Star Wars - amiben hol is van ilyen szintű csavar?

    Dupla meh...
  • n000rbi
    #197319
    A topik címéből kiindulva bővülő gyűjteményeket, tanácsokat, mit merre, hol, mennyiért, híreket, érdekességeket stbstb. A hozzászólások nagyon kis százalékában van erről szó, a többi leginkább fölösleges rinya valami miatt. Kívülállóként én ezt látom.
  • genndy
    #197318
    Oks, a kritika jogos. Mit szeretnél látni itt? (nem kívánságműsor persze, csak kíváncsi vagyok ki miért nézi a topikot)
  • n000rbi
    #197317
    -fav, nevetséges amit műveltek (tisztelet a kivételnek)
    Naponta benéztem, de 90%-ban a spoilertag, túl nagy képet szúrtál be, videót csak linkben hozzászólásokat és azok oldalakon keresztül tartó megvitatását láttam. Ehhez pedig nekem semmi kedvem, köszönöm.
  • Dzsini
    #197316
    Tehát ha bárki bármilyen játékról/könyvről/filmről/sorozatról/ételről/bármiről beszél, azt tegye spoilerbe, mert hátha valakinek valami kalamajkája származik belőle. Jelentősen javítja a topic olvashatóságát, ami elvileg a képek (300 kilobájt / bármekkora) tiltásának is a célja.

    Én beszélgetni és olvasni szeretek, nem nyomogatni a spoilerkinyitó gombot minden hozzászólásnál. Tudom, hogy ezt fogom csinálni itt, de attól még remélem nem kell, hogy tessen.
  • darkling
    #197315
    Kár, h. a Cataclysm nincs benne.
  • genndy
    #197314
    Akkor te lemaradtál a Far Cry 3 hisztiről
    (és abban benne is voltam, és most is azt mondom, hogy tudatlannak a szigetek száma igenis spoiler volt. Nem dőlt össze a világ, de kimaradt egy meglepetés.)
  • tomsolo
    #197313
    Jaj hát ilyen ostoba érvelési hibákkal nem mész nálam semmire.

    Segítek: Lesz vmi bajod ha használsz spoiler taget?
    Válasz: Nem.

    Segítek: Lehet belőle kalamajka, ha gátlástalanul szétpofázok mindent?
    Válasz: Igen.

    Nehéz mi? Spoilerfób a seggem.
  • genndy
    #197312
    Föl bizony. Mert annak sem arról kell szólnia, hogy mi a könyv/film pontos története, mik benne a csavarok, meg főleg hogy mi a vége, hanem hogy jó vagy sem. Érdemes-e megnézni/elolvasni vagy sem. A könyvek rövid ajánlójában sem lövik le a fordulatokat...
    A hsz-eket meg meg lehet úgy is írni, hogy a végén, összefoglalóan a spoileres részt. És akkor nem is töredezett.

    tomsolo: Imy, IMY, IMYke, i2k, stb. de az első betű mindig i és nem y
  • Dzsini
    #197311
    Hálistennek, mások úgyis túlérzékenynek tartanak :)

    (amit leírtam lejjebb azt fenntartom, de emellett betartom az itteni szokásokat is - de a múltkoriban a Mass Effectes nyivákolás már a nevetségesség határát súrolta)
  • Tinman #197310
    Spoiler témához.

    Nem mindenki ismerhet mindent.

    Elnyomjam a Baldur's Gate egyes érdekes fordulatait spoiler tag nélkül, remélve, hogy Zó, aki IDÉN tervezi letolni nem jár erre?

    Mi van, ha beesik ide egy 17-20 éves emberke, aki mondjuk nem látta még a Soylent Green-t. Abba is lehet epic spoilert ellőni.

    Sajnos, még csak tavaly tudtam megvenni a Phantasmagoria 2-öt, qrvára nem ürülnék vele kapcsolatos spoilereknek, pedig 18 éves játék.

    Sőt a Mass Effect 2-öt és 3-at se toltam még végig... pedig az is mennyire releváns, hogy ismerik nem?

    Kis túlzással állítom, hogy legyen bármilyen régi és egy játék/film az érdekesebb/fordulatosabb cselekményeket ILLIK spoiler tag-ba tenni.

    Azért van a fórum funkciói között.
  • IMYke2.0.0.0
    #197309
    Rossz helyen kapargálod a lényegét a dolognak.

    Téged az zavar, hogy egy kibaszott spoiler tagot kell - banner, gomb! - használni mások játékélményének (az elmúlt 4 évben vagy egy tucatszor leírt okok miatt) megóvására?

    Mondom, teljes mértékben érzéketlen vagy.
  • Dzsini
    #197308
    Azért, mert szeretnék úgy beszélgetni (akár sok éves) játékokról úgy, hogy nem azon kell töprengenem minden mondat előtt, hogy ezért ki fog spoilert kiabálni és nyűglődni újabb 30 hozzászóláson át.
  • IMYke2.0.0.0
    #197307
    Szerintem, gondold át még egyszer, miért is ágálsz egész ellen...
  • Dzsini
    #197306
    Ne keverjünk össze egy személyes beszélgetést egy nyilvános fórummal. Ha bemész a Gyűrűk Ura topicba vagy a "milyen könyvet olvasol" topicba, akkor felháborodsz azon, hogy leírják, hogy mi a könyv vége csak azért, mert nem olvastad?
  • n000rbi
    #197305
  • Dzsini
    #197304
    Érzéketlenég az, hogy valakinek a spoilerfóbiáját nem értem meg, és nem érzéketlenség az, hogy valakinek a normális, nem tizenhétszer átgondolt mondatokkal való beszélgetéshez való vágyát más nem érti meg.
  • tomsolo
    #197303
    Spoilerfób mi?

    Attól, hogy ilyen gyökér műszavakat kreálsz semmiből nem ártana elfogadni az YMY féle érvelést. Vagy te egy könyvet is úgy adsz kölcsön, hogy elnyomod az összes fordulatot mint ajánlás? Nem annyit mondasz csak, hogy elég jó könyv?

    Meh...
  • IMYke2.0.0.0
    #197302
    Hihetetlen, hogy mennyire érzéketlen vagy.
  • Dzsini
    #197301
    Én arra próbálok rámutatni, hogy a spoilerfób viselkedés, és a túlságos érzékenység tönkreteszi azt a lehetőséget, hogy az ember nyugodtan és tizenhatszori átgondolás nélkül beszélgessen itt valamiről, ami érdekli olyanokkal, akiket szintén érdekel a téma.

    Főleg olyan esetekben, amikor sok éves témákról van szó, és csak azért kell minden mondatot spoilerbe tenni, mert csak. Nem dől össze a világa senkinek attól, hogy úgy nézi meg a Csillagok Háborúját, hogy tudja ki kinek a gyereke.
  • tomsolo
    #197300
    Ez kb olyan info ami miatt az ember lelkendezve olvas egy krimit és igen ettől nem dől össze a világ de attól még az embernek joga van nem örülni ilyennek nem?

    Egyszer a szemét Knézy szopatott be: a brazil-francia meccset egy időben adták egy (senkit sem érdeklő) másikkal amit Ő közvetített, így az mögé csúszott, erre a rühes nem úgy búcsozott el hogy bemondta a végeredményt?

    Mai napig kijár neki a pofon, elég ha csak rágondolok...
  • IMYke2.0.0.0
    #197299
    Remélem, nem az mellett kampányolsz az ilyen stílusú hozzászólásaiddal, hogy bátran mindenki minden játékot részletekbe menően írjon itt le...
  • Dzsini
    #197298
    Nem azt mondtam, hogy jelen esetben tudtál róla, hanem azt, hogy attól se dőlt volna össze a világ, ha látod egy trailerben/valaki megemlíti, mert pont a Mass Effect olyan, hogy ketten ugyanúgy nem játsszák végig (sőt, egy ember se kétszer), mindenkinek más a történet, még ha a mellékszereplők neve, ugyanaz is.

    Szerintem ez kb. annyira játékélmény-törő információ, mint az, hogy egy platformer végén boss van.
  • tomsolo
    #197297
    Semmit nem tudtam róla, sőt addigra a sztoriban simán elkönyveltem mint szükséges rosszt - végig ezt sulykolják az emberbe ill meg sem említik ennek a lehetőségét és csak a kvárik nyüfögésével foglalkoznak...
  • IMYke2.0.0.0
    #197296
    Nem néztem meg a spoilert.
    Magamról tudom, hogy sajnos bármi komolyabb, amit előre tudok (hallottam, láttam, olvastam - akarva, akaratlan) egy adott történetről - film, könyv, játék - az azonnal beugrik, amikor az adott produktummal megismerkedem.
  • genndy
    #197295
    Ez érdekes, mert pont ő már a legelső trialerben is benne volt (mondjuk azt tényleg nem lehetett tudni hogy mi a szerepe).
    És pont ugyanebben a trailerben spoilerezték el, hogy Shepard
  • Dzsini
    #197294
    Láttad képen, esetleg tudtad, hogy lesz ilyen - de hogy pontosan mikor, hol, a te történeted szerint milyen módon, azt nem.
  • tomsolo
    #197293
    Nana, Mass Effect 2-ben én majd összehugyoztam magam, úgy megörültem mikor megjelent:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Legion a távcsövessel és joinolt


    Nem örültem volna annyira ha ezt előre tudom...
  • zorrobomber
    #197292
    Fos Purszujt - 5 dollár
  • grebber
    #197291
    Homeworld HD Now Called Homeworld Remastered Collection
    Három indie játékot ad ki a Bandai Namco
  • DarkSector
    #197290
    akkor jó köszönöm.
  • Dzsini
    #197289
    isthereanydeal.com a barátod

    ... amúgy a GOTY volt már bundliban, akkor olyan 5-7 euro környékén volt (bármelyik tételre a listában rányomva láthatod a régebbi árakat)
  • DarkSector
    #197288
    Persze, egy támpont, nem mindig jó, de nagyjából ja.
    Azért vitt már végig 5 óra alatt játékokat amit én elsőre 10 orát nyomtam. :D
    Kimaxolásra nem mondom meg mennyit.

    De igen egy fastrun időt mutat. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #197287
    Így azért megtudhatjuk, hogy a grebber-állandó (nagy sebesség) alapján ki-ki, a saját stílusa alapján nagyjából hány játék órára számíthat.
    Ez azért valahol jó.
  • DarkSector
    #197286
    Srácok Batman AC mennyiért megy manapság?
    Hány ajró a minimum ár? :D