311802
  • Evoluti0N
    #208784
    Nem igaz, hogy minden alkalommal el kell magyarázni a Mass Effect 3 befejezését kedvelőknek, hogy nem azért nem tetszett sok embernek, mert nem értették (értettük). Nem volt benne olyan dolog, amit nem lehetett érteni.
  • zorrobomber
    #208783
    Nyilván ratgab-nak szólsz ki, mert ő már be van idomítva... pfö
  • ratgab
    #208782
    Keblemre tesvírem!
  • ratgab
    #208781
    Késő...
  • zorrobomber
    #208780
    Ezért hülyeség szerintem wishlist alapján giftelni... Semmi személyes nincs benne, csak megveszed egy idegennek azt a játékot amit amúgyis megvett volna előbb-utóbb. Én eddig szinte mindig olyat tettem fel, ami számomra különösen kedves élményem volt.
  • ratgab
    #208779
    Lehet itt feature-öket vizsgálgatni, meg hazugságokat felhánytorgatni, de végső soron csak és kizárólag az számít, hogy milyen szájízzel távozl a játéktól. Vagy szórakozol vele vagy nem. Minden más csak magyaráozm a bizonyítványom kategória. Ha első opció, akkor elérte a célját. Hogy ezen belül mennyire azt is lehet elemezgetni, de szerintem sok értelme nincs.

    És van a másik kategória, amikor hajlamos az ember magának is hazudni. Ez a nem volt rossz kategória az én olvasatomban, amikor ugyan végigküzdötted, de azért egy kis gyomortartalom időnként fellátogatott levegőzni.
  • ratgab
    #208778
    Megmondjam az őszintét? Megnézte, hogy mindenki közepest adott rá és addig faragta a tesztet, amíg ki nem jött az érték. Hogy is szoktad mondani? Jah igen, száni!
  • ratgab
    #208777
    Tökömért nem vártam ezt meg (tegnap este vettem meg, mert ennyiért nem lehet otthagyni).
  • ratgab
    #208776
    Vótmá téma újra. Hurá!

    Vannak ilyen dolgok!:

    -grafika egyértelműen ilyen ebben igazad van, de van akinek nem jön be az adott megvalósítás vagy nem találja a játékhoz illőnek és lepontozza (nem szubjektív dolog ez?)
    - Ezt mondjuk lehet értékelni objektíven kivéve, ha adott zenei stílus nem jön be és ebbe kötsz bele
    - Na ez tiszta sor ehhez nincs is kommentárom (kedvencem mikor feature-t bugnak neveznek, na az priceless... Szarkazmust félretéve ezt lehet elemezgetni, ennek van értelme)
    - core gameplay elemezhető (hogy mi a jobb és rosszabb feature az emberfüggő), nehézség kurva szubjektív (ahány ember annyi féle),összetettség (van akinek ez, van akinek az az összetett, most akkor mihez hasonlítód?), szavatosság (egyik rámondja, hogy első végigjátszásnál is végigokádta a játékidőt, másik meg élvezi és többször végigtolta... akkor most mi is van?)

    Lehet rá szakmaiságot húzni, csak elcsúszik a tyúkszaron az egész, mikor különböző produktumokat hasonlítassz össze. Mert ki dönti el mi a jó elem, mi a jó feature egy játékban vagy bármiben? Azért mert egyszer valaki megmondta a frankót még nem biztos, hogy az másnak is A frankó.

    Ez a baj a játékok tesztelésével, nem tudod kizárni a szubjektivítást. Képtelenség! Hardvert lehet tesztelni így, de szoftvert nem nagyon (na jó bugokat lehet, de a tetszik/nem tetszik dolgokon úgyis elcsúszik az egész egy szubjektív irányba... Az ez nem jól van így, vagy az amagy nem esik kézre, emezt miért is így alkották meg, mikor baromásg (tesztelő szerint) erősen szubjektív.

    Szumma: Nincs objektív játéktesztelés. Soha nem is volt és soha nem is lesz... SZERINTEM!

    Szórakoztatóipari terméket minősíteni. Komolyan röhej az egész gyerekek. Egy vicc! Eleve úgy szar a pontozásos rendszer ahogy van, mert mocskosul torzít.

    Ui.: Remélem sikerült bekapcsolódnom a szokásos offba...XD
  • Fpocok
    #208775
    It’s official: you can pay to unlock Driveclub content instead of earning it

    WOW
  • Scooter
    #208774
    Nem tudom, hogy volt-e már a topic-ban. Egész jó zenéi vannak, ha már nincs meg a játék.

    Mars War Logs zenéi ingyen
  • benőmenő
    #208773
    Igen, de eredetileg hasonló lett volna a játék, csak azt nem tudni, hogy mennyivel vették vissza az elérhető fáklyák számát a fejlesztők.
    Egyébként nem elég, hogy sok helyen nem látsz fáklya nélkül amikor bekapcsolsz mindent a GeDoSaTo-ban, ráadásul a srác plusz effekteken dolgozik (pl. HDR) és tervben van az is, hogy ha pl. a patkányos barlangban az ellenfél ellő egy lightning (vagy más nagy fénnyel járó) támadást, akkor egy kis időre "megvakulsz".
  • wantonly
    #208772
    Helyes, örülök, hogy neked is nagyon bejön a folytatás! :)

    A No Man's Wharf elsőre elég kemény volt nekem, aztán később még durvább helyszínek jöttek, de elég változatosak, érdekesek.

    Amit írsz ott még nem jártam, legalábbis, ha jól sejtem, hogy ez a Majula-s gödrös irány. Oda még nem mertem lemenni... :D

    Viszont ezzel az elejétől fogva elérhető teleportolással nagy lehetőséget adtak a kezünkbe, mert így könnyebben fel tudjuk fedezni a helyszíneket, rejtett dolgokat és a lehetőségek száma így sokkal nagyobb. Most is mehetnék többfelé, rengeteg felfedezni való dolog vár még.
  • zorrobomber
    #208771
    Van benne belezés?
  • Evoluti0N
    #208770
    Mennyi pontot adnál rá?
  • tomsolo
    #208769
    Mondtam már, hogy nem is lett olyan rossz a Bound By Flame? :D
  • Micsu
    #208768
    én sose szerettem a pontozást, úgy is pillanatnyi kedv kérdése, valszeg egy év múlva más pontot adnál rá
  • zorrobomber
    #208767
    Az újságot is el kell adni valamivel azt meg nem lehet 2-3 pontos játékokkal. Na meg a topikban is ha szétnézel rengeteg olyan ember van akiben már berögzült hogy ha lőni lehet benne, esetleg belezés is van akkor már jár a minimum 6 pont. Na, sok ilyen újságíró is van.
  • MerlinW
    #208766
    Az olvasóknak úgyis csak akkor tudsz pontozni, ha adnak a véleményedre. Azt pedig keményen ki kell harcolni:)
  • benőmenő
    #208765
    -3
    Egyébként nem az a legnagyobb baj, hogy pontoznak, hanem sokszor következetlenül és aránytalanul (7 pontos játék már közepes, a 4-5 pedig már fúdegané a szimplán középszar helyett).
  • zorrobomber
    #208764
    Amúgy ha írnék kritikát, én is pontoznék, de nem az olvasónak, hanem magamnak. Évek múlva biztos érdekes lesz visszanézni milyen hülye pontszámokat adtál egy-két címnek :)
  • zorrobomber
    #208763
    +1
  • Tinman #208762
    Mert hülye vagyok.

    +1
    +1
    +1
    +1
  • Micsu
    #208761
    én se értettem sose hogy te a tgt gamingben miért is pontozol

  • Evoluti0N
    #208760
    Nálam is. Állítólag novemberben, de lehet, hogy csúszni fog. Itt a topic, aminek én vagyok a legaktívabb (egyetlen aktív? :D) tagja. Van benne pár infó, videó, satöbbi, ha érdekel.
  • benőmenő
    #208759
    Rossz az időzítésük. Bankkártyám üres, holnap emelt infó...így semmit nem tudnak rámsózni.
  • Evoluti0N
    #208758
    Múlt héten szabin voltam, jól kikockultam magam. Belevágtam a FF X HD-ba, eddig 30 óránál tartok. ÉS JÓ! Vannak érdekes dolgok, mint a random encounterek (ékes magyar nyelvem), de emígy . Harcok jól kidolgozottak és nehezek néha és taktikát igényelnek, fejlődés százféle és százfelé, grafika szépen fel van tuningolva, zene jó, történetben vannak érdekes fordulatok, a játék világa pedig nagyon hangulatos. A Ni No Kuni és 30 órányi FF után ki merem jelenteni, hogy a JRPG-k is bekerültek a kedvenc műfajom közé. Az RPG a kedvencem, legyen az oldschool HC fajta, akció vagy JRPG vagy akármi. Nah, jó a Dark Souls kimaradt, de abba félek belekezdeni. :D
  • MerlinW
    #208757
    Idén jön a Dreamfall Chapters. Első számú várólistás nálam.
  • Totti5
    #208756
    Egy játék minőséget meg lehet ítélni, mert vannak viszonyítási pontok. Ettől még bárki élvezeti.
  • zorrobomber
    #208755
    GOG-on megin' Insomnia sale...bleh
  • zorrobomber
    #208754
    Így van. Ha rajtam múlna csak a lődözős-autózós meg nyilazós-kardozós game kaphatna 80+ pontot.
  • Dzsini
    #208753
    Nem, arra próbálunk utalni, hogy nincs olyan, hogy egyetemlegesen "jó" és "rossz" a játékok terén. Hanem olyan van, hogy nekem, neked, akárkinek tetszik, vagy sem.

    Nem kell mindent és mindenkit kategorizálni, besorolni, beskatulyázni.
  • Totti5
    #208752
    Nem. Élvezze azért csinálják,de attól még a játék az ami. Most úgy írjátok hogy ha x embernek tetszik akkor már jó. Ezzel az erővel minden játék tökéletes mert mindig akad 1000 ember aki élvezi...
  • Botond #208751
    Egyes eseteken kényszer gyógykezelés is megfontolandó! :D
  • MerlinW
    #208750
    Dark Souls 2 eladások. Első héten 1.2m példány (csak a konzolos). Érdekesség, hogy a fenti linken megtalálható a Bandai Namco teljes éves pénzügyi kimutatása is.
  • IMYke2.0.0.0
    #208749
    ///Mindjárt jön a Metacritic...
    ///Esküszöm, fel fogok röhögni, ha valaki beírja...
  • Dzsini
    #208748
    Ha meg alacsony pontokat kap, és valaki mégis jól szórakozik vele, akkor biztos azzal a játékossal van baj, hogy ő "mérhetően rossz" játékkal játszik :)
  • Totti5
    #208747
    Mindig kijon egy átlag. 20 teszt után át tisztán látszik hogy hol helyezkedik el a termék.
  • zorrobomber
    #208746
    Megszokásból, a normálisabbja már rég elhagyta.
  • IMYke2.0.0.0
    #208745
    "Mind hülyék. ;-)"

    Nem hülyék - még ha egy-egy ilyen másvilág-szerű csatornát néha azoknak is bélyegeztünk nem kevesen, valami Sötét Lélek teszt és pár játék kirohanás után -, csak egyszerűen szubjektív értékskálával próbálnak minket, odatévedt olvasókat tájékoztatni és/vagy befolyásolni [attól függően, mennyire nyílt ki a pénztárcája adott kiadónak]...