311802
  • Botond #208744
    Nem, mind szubjektíven ítélnek meg vmit. Ez abból is látszik, hogy amikor ide belinkeli vki egy játéknak 10 sajtótermék értékelését, akkor az 2,5től 8ig szór. Most akkor 2,5 vagy 8?
  • Totti5
    #208743
    Ennyi.
  • Tinman #208742
    Random noooooooo meme :-(
  • Tinman #208741
    Hát ha fizetnek érte, akkor talán újra belemegyek ebbe a rémesen lerágott csont témába... n+1x ki lett tárgyalva napokon keresztül.

    Ezer+1 online & offline sajtó használ számokat egy játék 5-6 fő jellemzőinek kifejezésére, általában 10-es skálán. Mind hülyék. ;-)
  • Dzsini
    #208740
    példa - N64-en a Donkey Kong 64-hez azért adta a Rare a memóriabővítőcsomagot, mert anélkül a játék bugos volt, és egy játékkártyát nehéz patchelni.

    Vannak ilyenek, mindenhol.
  • grebber
    #208739
    [URL=http://www.gamestar.hu/darksiders-a-franchise-nem-halott.html]Darksiders - "a franchise nem halott"[/URL]
  • Botond #208738
    Mert csupa nem mérhető dologról volt szó, mint szar nem szar, erre beírtad, hogy vannak mérhető dolgok, és valóban meg lehet számolni a képpontokat, meg játék idő hosszát mérni, de amiket te írsz, hogy milyen a zene? Itt mindenki ugyanazt a zenét szereti? Ebben a topikban van közös nevező ebben? Mert ha igen, akkor gondolom az emberiség is képes egy fajtát szeretni...

    Mi abban a mérhető?

    Grafika? Abban mi mérhető a képpontok számán kívűl? És amúgy a több a jobb? Vagy a kevesebb a jobb? Szintén tényleg egzakt dolog.

    Nehezség, szavatosság szintén egzakt dolog. Megvan a csávó aki 12x vitte végig a ME1et, 9x a kettő, stb? Na akkor ME a legszavatosabb cucc a világon és 11/10, vagy mivel én csak 1x vittem végig, te meg egyszer se, akkor -1/10? Nagyon egzakt dolog ismét.

    Szóval nem, ez pusztán ízlés kérdése. Innen indultunk, Iminek igaza volt, és most is igaza van.
  • zorrobomber
    #208737
    Bocsánat a vulgáris szóhasználatért.
  • zorrobomber
    #208736
    Ez olyan mint ha azt mondanád, hogy a faszt is le kell mérni szex előtt, mert 10 centi alatt nincs orgazmus.
  • IMYke2.0.0.0
    #208735
    "Vannak mérhető dolgok:

    - grafika minősége, igényessége, art
    - zene, hangok, minősége, egyedisége
    - bugok, egyéb nem gameplay friendly megoldások
    - core gameplay, nehézség, összetettség, szavatosság, etc."

    Ezek MIND szubjektív megítélés - a monitor/tévé előtt ülő emberke szubjektív érzései, korábbi (szelektíven megszerzett) játékismeretei, szubjektív szépérzéke, szubjektív zenei ízlése, szubjektív igénye, türelme etc alapján alakulnak ki.
    Egyik sem mérhető.

    A bugok sem. Ami nálad előfordul, az lehet, hogy az én gépemen nem., vica versa [konzolba ne menjünk bele, mert nem fair: nekem nincs, így nem tudom mennyire bugosak].
  • Fpocok
    #208734
    Neee... ezt ne pls, ehhez most nincs kapacitásom.
  • Dzsini
    #208733
    - grafika minősége, igényessége, art - már akinek számít, lásd VVVVV, amitől valaki idegrángást kap, másnak meg tetszik. Nem objektív.
    - zene, hangok, minősége, egyedisége - lásd előbb, ugyanez. Minden kinézettel kapcsolatos dolog szubjektív.
    - bugok, egyéb nem gameplay friendly megoldások - a bugok igen, ha gamebreaking, az valóban objektív probléma.
    - core gameplay, nehézség, összetettség, szavatosság, etc. - vannak egyszer játszós, kikapcsolódós játékok, vannak belemerülős, évekig nyúzós jástékok, stb., kinek ez tetszik, kinek az (Civ 5 vs. Jetpack Joyride). Nem objektív.
  • Tinman #208732
    ME3? Fingom sincs róla, így véleményem sincs. Ezt miért nekem írtad?
  • Botond #208731
    ME3 eredeti kiadás isteni volt, nem fájt hogy a bugyutáknak csináltak szájbarágós befejezést, hogy értsék mi van, de nehogy már szar játék legyen, mert sokan nem értették mi van.

    Szóval, de van ami ízlés kérdése, ilyen a jó és a rossz, az nem abszolút dolog.
  • Botond #208730
    Nekem 2010 szeptember óta kb ugyanez a statisztikám. Már ha csak a civ5öt nézzük. Ha többi 200 játékom is, akkor az öt-hatszorosa. :)
  • Fpocok
    #208729
    Igen. Bár a TESOnál még van remény.
  • Tinman #208728
    "Ízlés."

    Nem.

    Vannak mérhető dolgok:

    - grafika minősége, igényessége, art
    - zene, hangok, minősége, egyedisége
    - bugok, egyéb nem gameplay friendly megoldások
    - core gameplay, nehézség, összetettség, szavatosság, etc.
  • Tinman #208727
    Na jó, de olvastam, hogy nálad valami édesfx volt a gond. Én ott egy fáklyát sem lőttem el, bezzeg a The Gutter-be... fúúúúúúúú -.-
  • IMYke2.0.0.0
    #208726
    Egyedül is elég vagyok ehhez.

    "Például meg lehet nézni TÉNYszerűen, hogy egy folytatásban mennyivel kevesebb feature van (Forza5). Vagy összehasonlítani a konkurenciával (TESO) vagy akár azt is meg lehet nézni, mit állított, hazudott a fejlesztő (Mass Effect3). Ezek mellett nem tudsz elmenni."

    Oké:
    * Vannak, akik tojnak arra, hogy egy szimulátorban / arcade játékban mennyi liszenszelt jármű van/volt az előző részben, és mennyi most.
    [Vannak viszont, akik arra izgulnak, ha 1000 autó - az már mindegy, hogy csak skin - van benne]
    S arra is tojnak, hogy mondjuk míg az előzőben az oldaltükör dőlésszögét is állítani lehetett, a mostaniban ezt nem.

    * TESO: vicc. Jót röhögtem. Most olvastam a mentegetődzős cikket, a végén az ELSŐ javítás tartalmát, és ha összerakom a Joe videóval = made my day

    * Mass Effect 3: 1-2-3 részeket életemben nem játszottam végig, de elhiszem, hogy "hazudtak"... wait... s miben is változtat azon a tényen, hogy sokaknak:
    - a Mass Effect 3 isteni játék
    - a Mass Effect 3 vége csalódás volt...?

    Ízlés.
  • benőmenő
    #208725
    No Man's Wharf panoráma, ahogyan én láttam 90%-ban :D

    Nekem megjelenés napjától megvan a játék és 25 órám van benne és soul level 80-on vagyok. És még azt hittem én játszok sokat xd
    Apropó, én is csináltam egy playfire-t, ami szerint Steamen (2010 február óta) 454,3 órát játszottam és ezzel 208 achit szereztem.
  • Tinman #208724
    Hagyd, mert Ratgab is mindjárt beszáll és elmeséli, hogy egyáltalán nem mérhető és kimutatható dolgok ezek. :-D
  • Tinman #208723
    ~40 órám van benne és nagyon élvezem... de úgy értem tényleg élvezem és ki is élvezem minden percét :-)

    Soha nem szoktam ilyet tenni, de most visszajöttem egy helyről (Black G.) és beálltam
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a patkányokhoz védeni a terepet. Fura érzés és egy előholt knight-al egy rothadó patkány királyt szolgálni és levágni az arra járó gyanútlanokat. De most már olyan szemét rohadék vagyok, hogy tudom hol spawnolnak, odafutok, lesben állok és azonnal backstab. Volt olyan ürge, akin érződött, hogy annyira meglepődött, hogy zavarában azt sem tudta mit tegyen. De volt olyan is, hogy 5% életerőt vettem le az ürgéről, miközben vagy 4x eltaláltam ilyen 350 körüli sebzéssel és nem is tudott rá felkészülni. Csíter-e? -.- :-D
    . Szenzációs game! :-)

    Nagyon szeretem benne ezt az "azt csinálsz amit akarsz" hozzáállást. Nem pofázik senki, hogy merre menjek, nincs időre menő quest, nincs hozz 2 bikatökét gagyizás, nincs térkép nagy X-el, nincs siránkozó mentsd meg a kölyköm kínlódás, hanem ott vagy csinálj amit akarsz, dögölj meg vagy fedezz fel, vagy szolgálj, vagy verd péppé kit érdekel? :-D

    Vannak benne REMEK helyszínek és szerintem eléggé tud sok téren másmilyen lenni, mind a DeS vagy a DaS. No Man's Wharf pl. egyik kedvencem, ötletes, egyedi helyszín... úgy betanultam már, hogy panoráma festményt tudnék rajzolni belőle fejből. :-)

    Vannak hibái, sőt bosszantói hibái, de majd 1x leülök és jól összeírom a gondolataimat, ha letoltam/kimaxoltam.
  • unusual
    #208722
    A legutolsó : Dargon Age : Origins Ultimate Edition. ;) Thx for steam. ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #208721
    S akkor ettől lesz szar egy játék?

    //Remélem, észrevetted, mennyire másról beszélsz.
  • Fpocok
    #208720
    Például meg lehet nézni TÉNYszerűen, hogy egy folytatásban mennyivel kevesebb feature van (Forza5). Vagy összehasonlítani a konkurenciával (TESO) vagy akár azt is meg lehet nézni, mit állított, hazudott a fejlesztő (Mass Effect3). Ezek mellett nem tudsz elmenni.
  • IMYke2.0.0.0
    #208719
    Jézusom... falnak beszélek.
  • Fpocok
    #208718
    A tényeken alapuló szarság az épp attól az, hogy bárhonnan nézzük, az jön ki. Nem személyfüggő.
  • Dzsini
    #208717
    Azért van "objektív" tény is, amikor konkrétan hibás, működésképtelen, végigjátszhatatlan egy játék (adtak már ki ilyet is, persze nem erről van most szó).
  • wantonly
    #208716
    Hogy haladsz a Souls-al? Jut elég időd rá?

    Én már eléggé benne vagyok a sűrűjében és ugyanúgy - de talán még jobban - élvezem mint az első részt.
  • IMYke2.0.0.0
    #208715
    "Van amikor a szar tényeken alapul."

    Azok a "tények" pedig valaki véleménye alapján születnek... s kezdődik minden elölről.
  • Fpocok
    #208714
    Van amikor a szar tényeken alapul. Az nem szubjektív, maximum az egyén nem akarja beismerni.
  • IMYke2.0.0.0
    #208713
    "Szar játék"...

    Párszor meg lefutott körök.

    Vannak, akik sugárban teszik ki a reggelijüket a "Dark Souls"-tól...
    Egyesek az MMO-kra néznek furán, miközben inger kényezteti a gyomrukat...
    Mások a 8 bites grafika ellenére is nyomatják a mai indie-ket, tonnaszám...
    Megint mások csak FPS-sel hajlandóak, és semmi mással...
    Továbbiak minden más játékstílust kerülnek, utálnak, gyengének, szarnak éreznek, látatlanul is, de bezzeg a Farmerama, vagy más 1 bites játék ezer óraszám...
    Másik csoport szemöldök rángatva néz a Minecraftra, játéknak sem hiszi, leszarozza, miközben mások meg lapátolják a Minecraft-videókkal termelt lóvét a Youtube-ról...

    Szóval, a "szar" szubjektív.
  • Tinman #208712
    Szar játék bundliba jöhet 1 dollárért úgy, hogy mellette legyen 1 jó is... plusz 1 sornak elfér, és lehetőleg kártyát is adjon. :-D
  • davidka003
    #208711
    Vannak olyan emberek akik szar játékért is adnak pénzt.
    Itt a topicban olvastam 1-2 éve, hogy írta valaki, hogy szar játékért max 4k-t hajlandó adni.
    Én akkor is meglepődtem.
    Nálam szar játék még 1 dollárért se.
  • IMYke2.0.0.0
    #208710
    Így van.
    Egyetlen személyes példa a közelmúltból: "Aliens: Colonial Marines"
  • Scooter
    #208709
    Én se teszt alapján döntök, hogy mi érdekel és mi nem. Elolvasom és mondom, hogy jól van, majd megnézem magamnak. Sok olyan játék volt már amit lehúztak és nekem tetszett.
  • IMYke2.0.0.0
    #208708
    //Csak úgy a levegőbe, mert eszembe jutott:

    Elképzelem, ahogy egy szörnnyel vérre menő harcot vívó Hős, a helyből 20-30 kg-os kovácsolt mester kardot egy bitang erős támadás kombó közepén megállít a levegőben, hogy hirtelen irányt változtatva másképp támadja meg a védekező szörnyet... s mondjuk ezt teszi minden támadás indításkor...

    Mondanom sem kell, ez a kép ugrik be: kép
  • tomsolo
    #208707
    "Ám ha mi is elkezdünk egy kombinált támadást - jobb egérgombbal -, akkor addig nem indíthatunk újat, míg le nem jár a szkript."

    Aha remek cikk. Pl. ez teljesen másként van DaS-ban mi? Hehehheh...
  • IMYke2.0.0.0
    #208706
    Valahogy olyan divat-teszt szagot érzek... nem is volt erőm végigolvasni, süt belőle, hogy korábban átnézett pár rossz pontozású külföldit.
    Az összegző kifejtésre is ránéztem, és én is elmosolyodtam, amikor 20 euróért azért ajánlja... de akkor miért ad 4 pontot?! Ha meg 4 pont, akkor ne ajánlja...

    Én viszont, mindenképp ki akarom próbálni. Nagyon kevés embernek hiszek a digitális világban.
  • Sir Quno Jedi
    #208705
    nem warezolok gammát, szal. meg kell várnom, míg jóárasodik

    meg most az orkoknak meg kő halnia első részét vittem végig gyorsba (együltő helyben ment) és esek majd neki a második résznek