311802
  • Fpocok
    #208824
    Végre. A GameStar-nak igaza volt. Már két oldal megírta, a hír 100%
  • grebber
    #208823
    PC-re tart a Red Dead Redemption?
  • zorrobomber
    #208822
    Még mindig nem toltam végig. Második részt együltő helyben toltam végig, aztán még kétszer, ehhez képest, ennek az első végigjátszását már isten tudja mióta húzom-halasztom. Szar. Szerintem. Ebből is látszik az értékelések szubjektivitása. Objektív szempontból NYILVÁN nincs ennyi különbség a két rész között, mégis számomra ég és föld.
  • IMYke2.0.0.0
    #208821
    Kombináció készséggel sajnos továbbszőhetően belelátható, és így élményfaktor romboló tud(na) lenni, de ratgab azért igyekezett kerülni.
    Szerintem.
  • IMYke2.0.0.0
    #208820
    Mire visszajössz már másról offolunk. :(
    Jó lenne, ha nem vonnád ki magad mindig a mindennapi offból :)
  • zorrobomber
    #208819
    Nem olvastam bele de spoiler-nek tűnik innen messzirő'
  • ratgab
    #208818
    Ez egy szöveges youtube videó, mely erősen épít a fantáziádra kedves zorrobomber...
  • IMYke2.0.0.0
    #208817
    Törűjjem? :)

    //viccelek ám
  • Fpocok
    #208816
    Most komolyan nem érted, hogy miért rossz az, hogy beleteszel a játékba 100 órát és a vége csak attól függ, mit választasz az utolsó percben? Szerinted ez így rendben van?
  • zorrobomber
    #208815
    Kár hogy ez nem humorosnak szánt mém, Youtube vagy más videó :)
  • ratgab
    #208814
    Nyugodtan válaszolj. Tudom, hogy nem értünk ebben egyet. Ez így van rendjén. Tököm jönne ide folyton egyetérteni a többi ratgab klónnal....
  • ratgab
    #208813
    De miért? Mert nem erre számoltál azért. Mert teljesen más végkifejlettre számítottál azért (ne keverd ide légyszíves a választásokhoz rendelt színeket mert röhögőgörcsöt kapok). És ehhez képest meg lett egy olyan befejezés amilyen, ami szerintem hű az egész sorozat hangulatához (direkt nem mentem bele a részletekbe, hogy ne legyen spoileres).

    Nem kell mindent megmagyarázni, nem kell mindennek tökéletes véget kreálni, nem kell mindig a "they lived happily ever after" arra ott vannak Andersenék.

    Végigjátszottam mind a három részt én is és számomra igazán epikus volt a végkifejlet. Nem volt rossz szájíz. Szar így róla elmélkedni, hogy nem lehet jobban belemenni, de nem akarjuk elszarni a többiek élményét vagy csalódottságát ugyebár a játék kapcsán.

    Pü-ben leírhatod, ha gondolod, hogy konkrétan (!) miért tartod szarnak a végét.
  • Tinman #208812
    Dark Souls miatt baromi fáradt vagyok egész nap, ha lesz erőm reagálok erre a sok szép dologra, persze csak ha van rá igény a t. résztvevők részéről.

    Na megyek is gyorsan hátba szúrni pár szerencsétlent, attól biztos jobb kedvem lesz :-D
  • ratgab
    #208811
    Teljesen igazad van! Néha blődséget beszélnek és igen Thief témában is igazad van. Megbántam, hogy megvettem. Ott lehetett volna hallgatni a szagsajtóra. De azért ne kövessük őket se vakon.
  • Fpocok
    #208810
    "de végső soron csak és kizárólag az számít, hogy milyen szájízzel távozl a játéktól."

    Én az ME3 végén úgy távoztam, hogy... "tényleg erre ment el 100 órám? Soha többet nem játszok ME kampányt (és ezt tartottam is). Szar lett? Szar.
  • zorrobomber
    #208809
    Anry Joe-ra én inkább úgy tekintek mint aki helyettem is kidühöngi magát, nem tudom teljesen komolyan venni. Inkább szórakoztatásként nézem(de még inkább nem nézem).
  • IMYke2.0.0.0
    #208808
    Szívemből szó'tá'.
    Én is ilyet szeretnék, akarnék, vizionálok.
  • ratgab
    #208807
    Tudatosan gyakorlom az önmegtartóztatás művészetét és igyekszem nem felszállni a flamevonat robogó TGV-jére (látszik, hogy az objektív vs szubjektív tesztelés témakörében még mindig elragad a wall of text kreálás így a védelmi rendszerem még mindig nem tökéletes XD).
  • zorrobomber
    #208806
    Kéne már egy PS3 :)
  • IMYke2.0.0.0
    #208805
    Vannak olyan videa-tesztelők, akik a (nyelv)csapásirányban sodródnak (szép magyar szóval: mainstream), és csak $$-t fényképezhetnél le a tekintetükben, és vannak a bevallottan 20-30 éve játszó, a modern világ kütyüinek segítségével [internet, butatelefonok, fészarc, youtube] akarnak minél több emberhez eljutni, osztani az igét, és nem mellesleg finanszírozni az életüket, hobbijukat.

    [Igen, a 2 kategória között ott a szürke zóna is, mert nincs csak fehér és csak fekete]

    Ezért kell őket is fenntartással - ők is szubjektívek, mindig - nézni és hallgatni [ratgab is írta, Tinman is tudna említeni biztosan tőlük tesztet, amire felrántotta a szemöldökét, zorrobomber is, Fpocok is, te is, én meg aztán végképp].
  • ratgab
    #208804
    Nem tudom, én élveztem. Meg innen a topikból is jó páran. Most lehet megint jön a kövezés, de GoW semmivel se eredetibb a lerágott csont görög istenek-titánok és bosszú témakörében mozogva. (és akkor a copypaste ellenfelekről egy árva szót sem szóltam, amik mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül tűnnek fel az első rész után is a második részben szinte változatlan külsővel).
  • ratgab
    #208803
    5. résznek valami kombinációs megoldást el tudnék képzelni (választható lovas vagy coopban csapatás, vagy a 4 lovas összefogva egymással vállt-vállnak vetve harcolva... vagy ezek valamilyen permutációját tudom elképzelni).
  • ratgab
    #208802
    Nyilván, de ha nem teljesen és totálisan valós a wishlist, akkor nem lehet totálisan tökéletes (mindenki által tényleg leginkább vágyott) játékot felrakni.

    Azt mondtad olyat veszel, amihez köt valami téged személyesen. Az lehet hogy nem egyező dolog a többség igényével, ezért lesz kevés jelentkező rá (ergó ennyi erővel oda is adhatnád annak, akinek fent van wishlistjén direkt). Én azt gondolom, hogy érdemes inkább a többség által vágyottat felrakni (ha van rá mód), mert annak nagyobb keletje lesz és minél többen vannak annál izgalmasabb a dolot és a nyertes annál jobban örül.
  • zorrobomber
    #208801
    Finomabb a stílusod mint nekem - nem is válaszolt a roppant frappáns és találó hasonlatomra. Mondjuk nagyon mit nem is lehet.
  • Micsu
    #208800
    pedig ők se érnek sokkal többet mint a többi médium csak más aspektusból közelítik meg a témát (mármint angry joe és a hozzá hasonlók), sok esetben triviális hülyeségen lovagolnak percekig, ezért mondtam sokszor hogy nem jobbak egy otherworldnél ők sem, persze némelyik videójuk telitalálat
    azért jó néha a szagsajtóra ránézni mert már az előzetes pontokból látni hogy valami nem klappol, persze ettől még a játék tetszhet de pl a thief lehúzó értékelései nekem pont elég volt ahhoz hogy ne vegyem 1st day
  • zorrobomber
    #208799
    Egyediséget nyomokban tartalmaz, max. így fogalmaznék. Meh volt az egész körítés. Apokalipszis, démonok, lovasok témából SOKKAL többet ki lehetne hozni. Persze jöjjön az új rész, engem nem zavar :)
  • ratgab
    #208798
    Rome 2 tesztben Angry időnként akkora ökörségeket beszélt (ráadásul nagy részét már kigyomlálták azoknak a bugoknak).

    Bound By Flame: Attól, hogy valami nem követi a trendet csillivilli grafikában, valós harcmodorban és egyebekben még lehet kivételesen jó is. Nyomokban elég sok mindent tartalmaz: Kis Witcher, kis Gothic, és igen némi Koar is van meg még egy kis Spiders féle egyéniség (avagy különlegesség).
  • IMYke2.0.0.0
    #208797
    Kíváncsi is vagyok, hogy mennyire lesz más csapás iránya a sztorinak a másik két lovassal, és be mernek-e vállalni egy 5.-et.
    [Death, War, Conquest, Famine, majd egy 4in1]
  • ratgab
    #208796
    Random fuckyeah meme!

    Mai napig nem értem igazán mi bajod van a Darksiders-el (GoW klónságon kívül, ami azért nem egészen van így ezt most 3. GoW résznél kijelenthetem).

    Persze pofátlan nyúlás nem vitatom, de azért van egyénisége is a Darksidersnek (apokalipszis, démonok, lovasok, fegyverzet, világ, harcrendszer ugyan hasonló, de a fegyvernemek egyáltalán nem hasonlóak, talán az egyre ráhúzható, de a kettőre már semmiképp).

    Jöjjön csak az a maradék 2 lovas és legyen szépen négyrészes a sorozat!
  • zorrobomber
    #208795
    De öö, izé, eleve csak arra jelentkezünk ami érdekel, nem?
  • IMYke2.0.0.0
    #208794
    Így van - nekik is "kell" a nézettség -, de fájdalmasan sokszor tapintanak rá arra a bizonyos lényegre.
    Megkímélnek sokszor a csalódástól embereket.

    Ellenben: én is adok a topiklakók szavára, de emellett még mindig a magam értékítéletével szűrök, lehetőleg próba okán és után.

    "Bound By Flame" például így kap majd tőlem verdiktet. És nem várok AAA+++ játékot. Ha nyomokban KoAR-t tartalmaz, engem kilóra megvesz.
  • ratgab
    #208793
    Ezt hogy érted?
  • ratgab
    #208792
    Azért nem hülyeség,mert így olyat veszel, ami tényleg érdekli. Ezért kéne szépen feltölteni a wishlistet és szépen sorba is szedni a játékokat. Meg aztán még ott van a random faktor is. Ez nem szimpla megvétel ez inkább célirányos lottó... :-)
  • ratgab
    #208791
    4 pontnál jobb nem lehet Gamepod is megmondta!
  • ratgab
    #208790
    Ha az olvasók hajlandóak lennének olvasni is, akkor nem lenne szükség a végső pontszámra. Akkor tudnák a szerzett infó függvényében maguk értékelni adott játékot.

    Én alapvetően nem hiszek abban, hogy azt kéne leírni egy feature jó vagy rossz (bugokat természetesen kötelező említeni). Én úgy gondolom az olvasó elé kell tárni a játék mivel rendelkezik, milyen feature-ök, grafika és miegymás és majd ő eldönti, hogy ez izgalmasan hangzik-e számára, felkelti-e az érdeklődését vagy sem. Tesztet és a kritikát szerintem nem biztos hogy szerencsés dolog egy lapon emlegetni.
  • ratgab
    #208789
    Számtant kár belekeverni a dolgokba. Kinek van igaza az 1000 embernek vagy az 1 milliónak? Az 1000 hülye, mert szar játékkal jól szórakozik, vagy csak az 1 milllió követi a fotórealisztikus grafikai megoldásokat, marketinget, meg a lélektelen játékmenetbeli megoldások, az akcióorientáltságot.

    Kár ezt idekeverni, mert ezt így sem lehet egyértelműen elhatárolni egymástól.

    Tesztelésnek szerény véleményem szerint az értelme, hogy felkeltse a vásárlók figyelmét és vegyék a produktumot (legalábbis a nagyok tuti, hogy ezt csinálják, akiktől előszeretettel gereblyézzük össze a pontszámokat... van egy része a tesztelőknek, akik mennek a sodrásban és vannak akik leírják, hogy milyennek találták a játékot... na ők a kisebbség és legtöbbször blognak tekinthetjük őket semmi másnak).

    Én azért sokkal inkább hiszek egy Angry Joe-nak vagy Total Biscuitnek. Ők azért még a nagyokat is le merik húzni!
  • zorrobomber
    #208788
    GOG-on állítólag az ingyen cuccok most nem tizedmásodpercekig lesznek kitéve, hanem random kapják majd az egyes user-ek.
  • ratgab
    #208787
    Ha 20 szubjektív tesztből vonunk egy számtani átlagot és kijön egy szubjektív számtani átlag, akkor annyi a játék hiteles értéke/értékelése? Ez így teljesen rendben van (irónia off).

    Maximum indikátora, hogy mainstreamhez képest mennyire találták hasonlónak, mennyi csúszópénzt kaptak, hogy jó tesztet kanyarítsanak stb.
  • ratgab
    #208786
    Egyébként ezért is jók pl. Angry Joe vagy kedvenc Britünk videótesztjei. Amellett, hogy elmondja mi a szituáció még meg is mutatja. Így mindenki külön kiértékelheti, hogy kedvenc tesztmániákusának éppen igaza van, vagy hülyeségbe köt bele (azért van ilyen is na).
  • ratgab
    #208785
    Nem hülyék. Nincs más módszer a tesztelésre, mint pontokba szedni és feature-öket vizsgálni. Egyszerűen csak nem mutatnak valós képet a játékokról, mert nem is mutathatnak. A végső pontszám, meg maga a bullshit halom tetejére a tejszínhab. A világ legfélrevezetőbb megoldása.

    Nyilván azért a nagyon borzalmasakat van mód kiszűrni, ha más nem a bugok tengere okán.

    Ezért hiszek én az itteniek véleményének inkább, mint egy tesztnek. Közülök is azokét fontolom meg, akikkel tudom, hogy hasonló az ízlésünk. (Persze te is adtál már jó tippet jó játék terén... Mondjuk Cursed Crusade kapcsán meg gyökeresen eltér a véleményünk).