311802
  • Zóanagyvarázsló
    #213122
    Egy játék grafikája szerintem akkor jó, ha adott költségvetés mellé megtalálják azt a stílust, melyben szép, stílusos és a lehetőség szerint időtálló a látvány. (És ez diavetítés se legyen, mert szép allóképet renderelni nem nagy kunszt.) Egy indie játék esetében éppen ezért is csacskaság fotórealisztikusat elvárni, ettől még egy Braid vagy Machinarium - de megítélésem szerint a Hotline Miami is, sőt a VVVVVV vállalása is működik - ütősen néz ki, és sokáig az is marad - valószínűleg tovább, mint egy Crysis. Elég megemlítenem a The Curse of Monkey Islandet, most is gyönyörű.

    Én az alábbiakkal vitatkozom:

    1. A csúcsgrafikás játékok jellemzően rossz játékmenetűek. Ez nem igaz. Nyilván sokkal van probléma, ahogy sok csúnyasággal is, de egy csomó ma klasszikusként kezelt nagy név borzasztó ütősen, akár fotórealisztikusan nézett ki a maga idejében. Nincs fordított arányosság, csak hát nem minden játék jó, külcsíntől függetlenül. (Nyilván egy nagy költségvetésből fejlesztett csoda jó eséllyel tömegeknek, kevés kockázattal fejlesztett mainstream termék lesz, de ettől sem biztos, hogy rossz a végeredmény, ha nem is rajongok ezekért. Ez már messzire vezetne.)

    2. Nem számít a 60 fps - de a 30 se. Te leírtad, hogy ignorálod az érveimet, mert csak. Ezzel nehéz mit kezdeni. Amíg nem játszol pontos időzítéseket igénylő, valóban nehéz játékokkal (van, akiknek ezek jelentik a szórakozást - a szemetek!), addig nyilván elszüttyögsz 20 fps-sel is. Bizonyos műfajokban ez jobban lehetséges, másokban nem. Ez tény, ahogy mondom, a fejlesztők is képesek így belőni a játékmenetet és a kihívás szintjét. A legtöbb mai egygombos mainstream játéknál, az önmagukat játszó AC-knál persze ez valóban másodlagosnak tűnhet.

    Azt pedig elutasíthatod "mert csak" alapon, hogy kellemesebb a szemnek, de nyilván aki rendre tapasztalja, és tőled eltérően éli meg, azon nem segít, ha konstruktív módon kényesnek nevezed. El kellene fogadni, hogy másnak okkal is számíthat, ha neked nem is. Ha ez nem megy, akkor magadat írod ki a témában a számba vehető beszélgető partnerek közül, ezt könnyű belátni.

    Ennek ellenére méltányolom, hogy a más véleményt elnyomni szándékozó sajátod ellenére sem kívánsz flame-et generálni, nyilván csak nem gondoltad át, hogy a tiédtől eltérő megközelítéseket otrombán dorongoltad le, ha nem poénnak veszi az ember a szavaidat.
  • Evoluti0N
    #213121
    Utálom, hogy a hülye Uplay miatt GMG-n is, meg mindenhol máshol nem lehet Steames kulcsot venni Ubisoft játékokra.
  • Maak
    #213120
    GMG-n
    Day1 : Sega
    Day2 : Bethesda
    Day3 : Square Enix
    Day4 : 2K Games
    Day5 : Microsoft - EA
    Day6 : Warner Bros - EA
    Day7 : Rockstar - Codemasters - EA
    Day8 : ?

    ubi nordic volt meg valahol

    Telltale nem vooot.
  • ratgab
    #213119
    Adalék grafhoz: Sokan fosozzák az indie-ket is, mert mi az már, hogy rajzolt grafika, meg elnagyolt megvalósítás (nem nézik a stílust sem a játékélmény és a szórakoztatási faktort sem). Don't Starve-ról is hallottam, hogy mi ez a szar, mikor baromi szórakoztató kis játék. Szépnek azért nem nevezném, max stílusosnak.

    De be is fejezem, mert úgyis csak flame lesz belőle a továbbiakban arra meg nem leszek partner ezentúl.
  • ratgab
    #213118
    Pont megtehetném, hogy évente gépet újítok, sőt félévente is. Úgyhogy ez most mellément. Csak tök fölösleges, mert nem érdekel a graf és az fps szám.
  • ratgab
    #213117
    A csúnyát nem úgy kell érteni, hogy csúnya. Hanem, hogy nem a kornak megfelelő a grafika, vagy valakinek nem tetszik (értsd nem olyan realisztikus a grafikája, mint amit elvár).

    Jó példa erre egyik delikvens, aki GTA 5 pc-s bejelentés kapcsán kijött videóra bevágta, hogy gta 3 szintű a grafika. Még ha úgy is lenne se számít ana, ha a tartalom rendben van.

    Átlag játékosnak nem lényeg az FPS szám. Az már csak multiban lehet fontos. Gépi ellenfeleknél egy folyamatos gördülékeny grafika az ehhez szükséges megfelelő fps számmal bőven elegendő. Minden más ezen felüli érték csak faxverésre jó (lásd Aullah állandó fuck it 30 fps-ezését).

    Aki 30 fps alatt ránézésre megmondja, hogy mennyi az fps, annak meg emelem a kalapol és kívánok neki több IRL élményt. Még mindig szórakozás a játék. Ha már átmegy méregetésbe akkor megette a fene. De lehet ezt is komolyabban venni természetesen csak murvára felesleges szerintem.

    Leülök, játszom, szórakozom (ha nem akkor shift+del), ha megfelelően fut örülök neki, de rohadtul nem érdekel, hogy mennyivel fut.

    Nem kell ezt tudományos szintre emelni (sokan ezt csinálják, de minek) ez csak sima játék semmi más.
  • Botond #213116
    És van percre pontos megjelenési dátum? :) És a rise of nations ee-nek? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #213115
    Ashly-nél 5 perctől...
  • IMYke2.0.0.0
    #213114
    Laura Bailey [szinkronhang]: [URL=http://www.youtube.com/watch?v=E-rYgoJF0v4]The Many Voices of "Laura Bailey" In Video Games[/URL]
    Ashley Burch: Nekocon 16 Tiny Tina's Tea Party (Part I)
  • Botond #213113
    Ezek eredeti játékok, van aki ilyenekkel játszik. :)
  • Evoluti0N
    #213112
    A képek felett írja. :P Úgyszintén pár kommentel lejjebb. Pro tipp: középső gombot az egéren próbáld lefelé görgetni.
  • tomsolo
    #213111
    Kik ezek és mit keresnek itt?
  • IMYke2.0.0.0
    #213110
    Na most meg vagyok ütve... Ashly Burch... Borderlands 2; Laura Bailey... Saints Row.
    Memorizálnom kell.
    Azért a hasonlóság majdnem meg is van:

    Ash [Tiny Tina]:


    Laura [SR- és társaik]:

  • Shep
    #213109
    Hát így is meg lehet magyarázni azt, hogy nincs pénz gépbővítésre :)
  • Zóanagyvarázsló
    #213108
    A legjobb indie játékok piszok jól néznek ki, ahogy a régi klasszikusok is gyakran kimondottan szépek. Nem a grafikáért játszom a játékokat, de nagyon kevés olyan játék ugrik be, ami csúnya, de jó. Most komolyan, tudtok például mondani olyan nagy FPS-élményt, ami a maga idejében csúnyácska volt? (Elavult engine-t használó játékuk utolsó mohikánjai lehetnek talán ilyenek, mint például a maga idejében már elavult Strife vagy Shadow Warrior, de a műfaj nagyjai többnyire mind ütősen néztek ki a maguk idejében.)

    Az fps pedig praktikus okokból is fontos. Egyszerűen kellemesebb a szemnek, ahogy folyik a játék. Másrészt játszhatóság szempontjából sem mindegy. Egy pörgős platformert, hack'n'slasht vagy bunyós játékot el tudnak rontania technikai problémák, sokszor az fps-hez lövik be - akár butítják le - a játékmenetet. De a Quake 3-mal multizni sem ugyanaz 15 fps-sel, mint jóval többel; a Broken Sword 4, bár kalandjáték, de teljesen játszhatatlan az 20 és 120 között ugráló frame rate-tel, ha nem fixálod; a Heroes V-ben kínlódás nagy térképnél állítgatni 2-3 fps mellett a kamerát; a kiváló Wing Commander III-ban is csökkenti a sebességélményt a korabeli fix 24 fps stb.

    Aki tempósabb, nagyobb precizitást igénylő játékokkal (is) játszik, pláne multiban vagy nehezebb nehézségi szinten, annak a 60 fps reszponzivitása nagyon jól jön. Eleve rossz élmény a külső technikai feltételek miatt "hibázni". A KotOR ugye éppen mindennek az ellentettje, hiszen pseudo-turn-based, ráadásul hírből sem ismeri a kihívást.

    Érdekes amúgy a Braid streaminges példája, bár nem teljesen ugyanez, de a reszponzivitás fontosságát jól mutatja, hogy Onlive-on kipróbálva a lag miatt nem jutottam át az első pályán úgy, hogy előtte rendesen játszva ujjgyakorlat volt az egész. Nyilván lehet alkalmazkodni, de ne az a játékos legyen az elkényelmesedett, aki a pénzéért minőséget vár el.
  • Overburner
    #213107
    Ha valakit érdekel PID nevezető gáma akkor itt van ingyen Steam-re.
  • IMYke2.0.0.0
    #213106
    Laura a legjobb játék-szinkronhang a világon. Nem is kérdés :)
  • zorrobomber
    #213105
    Gamer csaj?
  • Botond #213104
    :(
  • Evoluti0N
    #213103
    Érdekes csatornára akadtam Youtube-on tegnap. A Borderlands 2 írója és Tiny Tina szinkronhangja testvérek és van egy gamer(szerű) csatornájuk. Itt most nem végigjátszáskora kell gondolni, hanem játék témájú rövid videókra. Úgy tűnik, hogy a csajnak a 2011-es kedvence a Saints Row 3. Szóval ezt a videót külön ajánlom Iminek. :D A legtöbb videóban az apjuk is benne van, aki hatalmas arc.
  • zorrobomber
    #213102
    Én majd bundliban 1 dollárért :D
  • IMYke2.0.0.0
    #213101
    A figyelőlistámra is.
  • Troger911
    #213100
    Megpróbáltam, de nem fogadja el a serialt a steam!
  • Maak
    #213099
    GTAV felkerult.
  • Botond #213098
    Nem a legok között szokott lenni, hanem van ilyen akciós pult, ahol mindig vannak kirakva kifutó maradék szarok, meg néha pár kisebb dobozos lego/playmobil is, meg persze ott szoktak lenni a maradék cd-k/DVD-k is, amik között szoktak lenni játékok is, de ilyen deus3 csak most csak nektek 3500ért, mert utolsó darabok, azokon csak röhögni szoktam. :)
  • ZsZso
    #213097
    LEGO csekk ... felírtam a listámra. Most már akkor oda is be fogok szaladni néha, hátha lesz valami jó áron. Köszi a tippet.

    (Eddig nekem se sikerült semmi, csak pár filmes DVD.)
  • IMYke2.0.0.0
    #213096
    S tényleg...
  • Botond #213095
    Néha szoktam ilyet is csinálni, de még sose volt szerencsém. :( De többnyire nincs ennyi időm bevásárlás közben.
  • Botond #213094
    Paradox...
  • Botond #213093
    lego lotr tuti nem steamworks cím? Mintha az az lenne, nem?
  • IMYke2.0.0.0
    #213092
    Ránéztem a "Cities in Motion"-re: STEAM
    Ehhez is egy zsáknyi DLC van, és azzal tették egésszé a játékot :(
  • ZsZso
    #213091
    Ebből nekem egyik se játszik sajna, mert 2 megvan, a DLCt meg nem tudom használni, mert nincs alapjáték. Hátha más rácuppan!
  • Troger911
    #213090
    Na, nálunk meg az nincs... Pedig a nagyobbik fiammal nagy Lego fanok vagyunk :)
  • Maak
    #213089
    Amugy itt gyorben sem volt kiirva a dishonoredre, valami 3600 koruli aron volt. De mondom elballagok mar egy leolvasoig es megnezem...szal erdemes csekkolni.
  • Troger911
    #213088
    Illetve pécsieknek (meg aki eljön érte) steamen nem aktiválható:
    Bionic Commando (2 db) – 125 Ft/db
    Lego Lotr – 350 Ft
    Wings of Prey Platinum – 250 Ft
  • Botond #213087
    Azokba a tescocba, ahova én járok ott mindig lego van csak nagyon akciósan. A spajz már tele van 3-4ezer forintos legókkal, amiket 5-800 forintért vettem mert majd jó lesz vmikor vmire. Vmikor vmire értem ezalatt a gyerekeknek vmi nem nagy alkalomból, vagy ha meghívják őket vmi szülinapi buliba akkor oda, vagy ilyesmi. PC gémet sose látok olcsóért. :(
  • Troger911
    #213086
    Cities in Motion - 125 Ft
    Heroes VI Pirates of the Savage Sea kieg. (2 db) – 240 Ft/db
    Magicka – 125 Ft
  • MarkBlade
    #213085
    Hétvégén benézek én is a rákoscsabai tescoba hátha...
  • ZsZso
    #213084
    Mi maradt?
  • Maak
    #213083
    Eredeti jatekok csoportban vagy benne?