62
  • Tekken5
    #62
    Mindent akarok! Ide a világot! :D
  • dez
    #61
    +
    szűklátókörű,
    tudnád,
    vele,

    (Aztán, inkább: "..buták. Ha nem..")
  • Blackrav3n
    #60
    Hmm na jó elhiszem:) Hálózattal akkor se hinném hogy hosszabb ideig komolyabb probléma lenne, pl. youtube is képes akár 100-200 Kb/s-sel tölteni, legalábbis nekem eddig ez a max, annál egy 2x-3x gyorsabb hálózat elvileg bírja a hd-t jópár felhasználóval. Igaz itt folyamatosan kell mindenkinek a sávszél, ott meg kb fél perc alatt lent van az 5 perces videó. Akkor 10-15x erősebb hálózat. Az meg elég sok valóban, de ismét csak azt tudom mondani, hogy nyilván ezt ők is ki tudták számolni, és ha irreális lenne akkor nem fejlődne még most is.
  • Gerygrey
    #59
    Amúgy meg a konzolok nem is olyan buták ha nem lenél anyira szük láto körü akor tudnád hogy ugyan azt el lehet végezni vele mint egy pécével.Ha nagyon akarja az ember

    buták,
    lennél
    annyira
    szűklátókörű (lol, egy szóban ÖT!!! helyesírási hiba)
    akkor
    ugyanazt
    végezni,
    . Ha

    (én is utálom a fórumokon helyesíráson kattogókat, de ami sok az sok. A te kezedbe cumisüveg való, nem billentyűzet)

    Ja, egyébként én nagyon akarnám hogy After Effects fusson konzolon. Megcsinálod nekem? :)
  • MrImy
    #58
    "vagy egyszerűbb laptokon is élvezhetjük"
    Ez a tokhal egyszerűbb változatát, a 2D-s tokhalat jelenti?
  • cateran
    #57
    a hivatalos fórumon utánanézhetsz:) 200 topic foglalkozik azzal,hogy high end pcken,high end kártyákkal rosszabb fpst produkál,mint gyengébb gépeken,ugyanolyan beállitásokkal
    Nem lesz túlterhelt a server? Mégis mekkora sávszél kell,hogy kiszolgálj mondjuk akár csak 1000 játékost egyidőben,ha 5Mbps kell a hd streaminghez?
    Hiszen itt nem arról van szó,hogy a kliens nálad fut...gondolj csak bele..még az mmorpg-k is belaggolnak,pedig ott az adatátvitel a töredéke ennek...
  • Blackrav3n
    #56
    Tisztázzuk. Kb. van meg hozzá a net, nyilván még fejleszteni kell. Nekem vidéken, egy nagyobb faluban 10 megás van 7kért. De az ilyen kis falukkal egyébként sem foglalkoznak. Pesten ezért a pénzért néhol már 15 megás is elérhető. A gyakorlatban ezek a sebességek csúcsidőben valóban leeshetnek, de 2-3 év alatt fejlődik annyit a rendszer, hogy stabilan meglegyen a szükséges sávszél. Ha Angliában vidéken még évekig 8 mega a max, akkor ebből az egészből tényleg nem lesz semmi. 2 éve boldog volt aki 2-300 kb/s-el töltött, ők most már szidnak fűt fát ha 600 alatt megy a torrent. A célpont szerver nem túlterhelt, annyi eszük talán van azoknak, akik dollármiliókat ölnek bele, hogy a rendszer alapfeltételét megteremtik. Rendszeresen játszok neten fpst, 50-60as pingig bőven játszható még. Bár úgy, hogy a játék másik gépen futott, és az egész kép laggolt ennyire, azt még nem próbáltam, de gondolom közülünk még senki se, erről kár vitatkozni. A tescos gépek köszönik szépen jól viszik a hd-t. Bár nem néztem utánna, de nem tudom elképzelni, hogy manapság 80-90ezerből ne tudjanak összerakni egy olyan gépet a tescoban is, amin ne menne a hd rendesen. Ma egy 150 ezres laptop erre simán képes, 1.8as core2duo 2 giga rammal bőven elég erre. 2-3 év múlva meg pláne. A nyers számítási kapacitás pedig elég a mai játékokhoz, ha egy 4870x2 nem viszi, akkor vagy raknak alá kettőt belőle, vagy nem ér annyit az egész. Arra a wowos példára azért kíváncsi lennék... Ha a 2 gép más paramétereiben teljesen megegyezik, nem hiszem el hogy annyira félreoptimalizálták, hogy lassabb legyen, bár nem kizárt. De ugye ha a hardver egységesül, akkor külön művészet lesz egy olyan programot írni, ami nem hozza az elvárt teljesítményt.
  • jozing
    #55
    mondjuk itt MO-n UPC 10 megabites silver csomag 10k környékén van. közalakalmazotti kedvezménnyel 7k ha jól tudom.

    cateran: azért a TV-n a kis felbontás jobban kiütközik mint monitoron. pl. itt monitoron megnéztem a filmet, nagyon szarnak hatott. TV-n pedig semmi baj nem volt vele. szóval a felbontást TV-knél és monitoroknál máshogy kell értelmezni. pl tv-nél távolabbról is nézed.

    zenty: a steam amerikába olcsó, de amióta $=€ az átváltás náluk, plusz most ez euró fentvan a szarban, azóta nem olyan jó buli... nyáron orange box + CS 140-es dolcsival jó vétel volt. ma ugyanez 300-as euróval minden, csak nem jó...
  • cateran
    #54
    Hehh..azért tisztázzuk már,a net sebesség nem azt jelenti hogy olyan gyors a neted,,hanem,hogy az ELMÉLETI maximuma ennyi...hiába van nekem 8 Mbit,ha csúcsidőben még a felet se éri el,illetve hiába ennyi,ha a célpont serverei túlterheltek és 1 csiga tempójával jön be az oldal...hiába ennyi,ha az adat elakad valahol és csak 500-as latencyvel ér ide...és a többi...ha valaki tényleg azt hiszi,hogy neten latency nélkül lehet játszani,az nyilván sosem próbálta
    10 Mbps mindenhol elérhető áron? hát gratta..itt angliában,ahol élek a 8 a maximum és bizony ennyi is marad még évekig...no,persze magyvárosokban nem..de akkor az már nem mindenhol...másrészt azt az sd, hd adatfolyamot meg is kell ám jeleniteni valahogy...az ócsóér tecsó gépek,hogy viszik a hd-t?
    Másrészt a játékok max settings futtatásához nem elégséges a nyers számitási kapacitás...mondok 1 példát: a wow rosszabbul fut 4870x2-n max settingsen,mint 1 3870-en..miért? Mert szarul van megirva..
  • Blackrav3n
    #53
    Hát majdnem igaz, csak azt valahogy kifelejtetted, hogy elméletben ha 2 havonta veszel egy játékot akkor kb. kijön a havi 4000 Ft-os költség. Lehet, hogy az onliveon a havidíjon felül jön pluszköltségnek a játék, de mivel a kiadás annyit jelent majd, hogy letölthetővé teszik, ebből következik, hogy a mai értelemben vett kiadók megszűnnek, onlivehoz hasonló rendszerré alakulnak átt. A kiadés költségei kb. a reklámozásra csökkenek, se papírdoboz, se dvd, se szállítás, a boltban sem raknak rá még x% hasznot, neked nem kell érte a boltba menned, stb., tehát a játékok ára lecsökkenhet. Bár ez elég szomorú, hogy a pénzért semmi kézzelfoghatót nem kapunk, amit pl. a polcra ki lehet tenni. Legalább egy képeslapot küldenének, a dvd ugyis tönkremegy:D. Összességében tehát a játékok ára csökkenhetne, de a kiadók/fejlesztők valószínűleg a nagyobb hasznot fogják választani, ezért mi, a fogyasztók rosszul járnak. A netkapcsolat nem lehet akadály, ha azt mondják hogy 5mbps már HD, akkor gyakorlatban legyen ez 10mbps, ami néhány éven belül mindenhol elérhető áron lesz. Egyedül a serverpark érdekes számomra, bár gondolom az ati azt az 1000 kártyát nem teljesen kiskeráron adta, és ha több hardvergyártóval is szerződnek, töredékéért össze tudnak állítani egy olyan gépet, mint egy átlagfelhasználó: se monitor, se egér, billentyűzet, se gépház, usb, hdd, optikai meghajtó, stb. amiből kijön, hogy nem is olyan vészes. Ha meg hosszabb távon működőképes lesz, kialakulhat egységes hardver is, bár nem olvastam utána, lehet alapból így indulnak. A hardvergyártóknak is érdekük ez a rendszer, hiszen a jelenlegi mindenházba 4 pc szisztéma az onlineval átalakul a mindenházba valami lényegtelen ócskát, a hangsúly a szerverparkon lesz, ami ha egységes hardverből fog állni, akkor csak egy gyártóra van szükség, ezért versenyhelyzet alakul ki a fennmaradásért, vagy az amd marad, vagy az nvidia egyesül az intellel és az.

    Az ötlet tehát mindenképp életképesnek tartom, leginkább azért, mert ők ezt így kitalálták, a felhasználónak nincs sok beleszólása, ha másképp nem adnak majd ki játékot, használni fogják ahol elérhető. Anyagilag egy darabig a felhasználó biztosan rosszabbul jár, de talán majd csökkenhetnek az árak. Ha pedig a hardvert nézzük, a felhasználó kimondottan jól jár, a konzolok pedig hirtelen megszűnhetnek, egyszerűen ha ugyan azok a játékok mennek ugyanannyiért egy olcsóbb pc-n, ami jóval több mindenre jó, akkor nem hiszem hogy lenne olyan őrült ember, aki hajlandó lenne konzolt venni. Akár a pc is átalakulhat fix hardverré. A warez pedig valószínűleg megszűnik, hiába lopnák el a végleges változatot, az átlagember képtelen lesz otthon futtatni, egyrészt a programban nem szerepel az, hogy helyben, egérről, billentyűzetről menjen, és még a monitoron is mutasson valamit. Ez még a kisebb probléma, ezt kb. gond nélkül meg lehetne oldani valami emulátorral, de ha az otthoni gépben közel sincs olyan hardver, ami képes lenne futtatni, akkor esélytelen. És ha az onlive elterjed, a kisembernek nem gyártanak majd nagy hardvert. Munkára se, azok is megoldhatóak lesznek hasonló módon. Bár így meg tudni fogják, hogy ki mikor hol mit csinált/dolgozott. De ezt megoldják annyival hogy ők bizony nemis nézik meg, egyáltalán hogy mer a kisember ilyet feltételezni róluk. Aztán majd véletlen lesz rá valami apró betűs szerződés, hogy csakis a felhasználói élmény miatt csak belelesnek ebbe-abba. Bár ez nemis szükséges, ők megtehetik, hogy megnézzék amire szükségük van, a felhasználó ebbe csak ne szóljon bele. Bár ezzel messzire nem mennek, amit tudni akartak azt eddig is tudtak.

    A módszer tehát egyáltalán nem kivitelezhetetlen, az akadályokat megszüntetik. A net már manapság is kb. megvan hozzá. Mivel a szoftverpiacnak egy onlive féle rendszer csak pozitív tulajdonságokkal rendelkezik (havidíj, egységes hardver, nincs warez, lefigyelhetőség) a mai rendszerrel szemben, kétségtelen, hogy ha az onlive el is bukik, pár év múlva jön egy másik, és végül valamelyik megmarad. Tehát a szoftverpiac gyökeresen át fog alakulni. Ezt követi a hardver piac is, a kettő egymástól függ. A hardver piac nem tud mit tenni, a szofverpiac ezzel több bevételre tenne szert mint valaha, innentől nincs miről beszélni. Kis szerencsével még a kisebb szoftvergyártók is jól járhatnak, mert az új, onlivehoz hasonló "kiadók" kevésbé nyúlhatják le, már csak azért is, mert ha kedvezőbb feltételeket adnak nekik, támogatni és gyorsítani fogják az új rendszer elterjedését. Így a kis cég pénzhez juthat, több, értékesebb játék jelenhet meg, amit mi, a felhasználók, ha jókat hallottunk róla megveszünk, ahelyett, hogy rámondanánk, hogy ismeretlen név, nem kockáztatom rá a 3000 Ft-ot, hanem letöltöm. Így ha a játék jó, a gyártónak ismét lesz pénze, megéri neki fejleszteni. Tehát van esély a minőségibb játékok terjedésére.

    A lényeg hogy nem lesz számottevően drágább mint eddig volt egy konzol, pláne egy pc, amit min. 2-3 évente újítani kellet. A havidíjat ellensúlyozza az olcsó hardvert nagyjából. A minőség hiába jobb, a felhasználót a gazdasági helyzet miatt perpill nem érdekli, az a kis pluszköltség miatt nem váltana, de ez meg a szoftverpiacot nem érdekli, tehát megint csak mi, az átlagemberek szívunk, de ez ellen nincs mit tenni. Örüljünk a szépgrafikának, nagyobb választéknak, mivel drágább játszunk ésszerűbb mennyiséget a ma sok helyen megszokott helyett, oszt jónapot :).
  • Alien!
    #52
    sztereóval egyébként való igaz,hogy csodákat lehet múvelni,engem is megdöbbentett,hogy a holophonic sound térben mennyire pontos,de ezt sehol sem hallhatom,nem lett belőle elterjedt szabvány,nem kerül rá a filmekre,nem használják játékok alatt,egyszóval nem elérhető.pedig mennyivel egyszerűbb lenne vele az élet.
  • Alien!
    #51
    maradjál ebben a tudatban töki.

    egyébként meg pont telibeszarom,hogy mit gondolsz.
  • readswift
    #50
    adott esetben egy pontos sztereo jobb képet ad fázisviszonyokról (3d) minmt 7 db pisis szatelit. Úgyhogy erről ennyit.
  • readswift
    #49
    faxt van neked cuccod 7.1-hez , pisis kis szatelitjeid lehet hogy vannak de akusztikád BIZTOS hogy nincs. Felejtsd el hogy minőséged van tömörítetlen 7.1-hez, MERT NINCS.
  • Alien!
    #48
    Sztem ennek rendszernek a sikeressége azon múlik,hogy hányan állnak mögé...Jelen pillanatban,ez a gép mi is? Egy konzol szerűség ami tud pc-s játékokat streamelni neten keresztül,mondjuk teljes részletességgel 720p-ben,talán minőségromlás nélkül(talán)...A High end pc-sek egyből dobják a kontroller miatt + ott azért már vki ezeket a játékokat fullhd-nál nagyobb felbontásban is élvezheti...A kiadók melléálltak de mivel is?!?!? Azokkal a játékokkal amik a többi konzolra is VANNAK és MEG FOGNAK JELENNI,lévén,hogy a pc-s piac szépen leépítette az exkluzívjait(már a crytek is konzolban gondolkodik)...Mi a helyzet konzol fronton??? A nintendo evvel a kütyüvel jellegét veszti értelemszerüen,tehát kilőve.A Sony nagy név a Playstationnal,valszeg vissza akarja keresni a belefektetete lét tehát a saját franchise-ait ő sem engedi át(God of war,Gran Turismo,Uncharted,LBP,Killzone,stb),ráadásul maga a gép a bluray egyik alapköve,tehát valszeg az onlive kilőve...A microsoft pedig úgyszintén brand építésben van,tehát onnan sem fognak szivárogni a legnagyobb címek,hacsaknem esetleg az onlive az egész projectet tudja tolni csilliárd dollárral,gyakolatilag több éven keresztül,és mondjuk a GTA5 exkluzív lesz onlive-ra....Ami sztem hiú ábránd...

    Tehát saját szemszögemből kapnék egy olyan mégegy kütyüt a ps3 mellé amin játszhatok azokon a pc-s játékokon amik talán ps3-ra nem jelennek meg(lassan ilyen sincs),mindezt 720p-s tömörített minőségben ami valszeg egy 40"-os lcd-n produkál majd csúnya dolgokat(persze tudom,nézzem 12 méterről és akkor nem túnik fel),a hangról,lagról,a netszolgáltatók adatkorlátjáról nem is beszélve...

    " Atöbbit nem tudom kik írták, de:
    7.1-es tömörítelen hang...hagyjuk már, nem sok embernek van erre igénye, de még a vájtfülűeket is kielégíti egy rendes sztereo. Egyébként is a hang minősége, a játéktól függ, hogy mennyi és milyen munka van a felvételekben."

    Persze igazad van,de ha a ps3-nál én megszoktam ezt a minőséget,cuccom van hozzá,szerinted van affinitásom ahhoz,hogy minőségben visszaugorjak egy sztereóra?!?!? Miért tenném?!?

    Kösz de nem..
  • haxy27
    #47
    Ja hát arrol nem irnak hogy mekkora sávszéleség kell hozzá.
    Nekem van 3/386 ezzel tuti nem jácanék valosidöben. És szerintem vidéken szinte mindenhol ez a helyzet. Addig mig egy vidéki 10x áron kapja meg a netet mint egy városi, tuti nem lesz nagy érdeklödés.
  • Azorut
    #46
    Ja, és még valami azzal az aggodalommal kapcsolatban, hogy egyáltalán nem birtokolhatjuk a játékot, hanem tulajdonképpen csak kölcsönözzük.
    Tudomásom szerint, a dobozos játékoknál is csak a használati jogok vesszük meg, igazából nem a mi tulajdonunk, de ebben nem vagyok teljesen biztos, valaki felhomályosíthatna.
  • Azorut
    #45
    Pff, tudtommal a kiadók nem fejlesztenek semmit, hanem erre vannak a fejlesztők.
    A kiadók majd eldöntik, hogy nekik jó-e ez, a nagyok közül sokan támogatják már most, ami bíztató.

    A konzolok eladása igen sokáig veszteséges, ezt a veszteséget, az eladott játékokon hozzák be. Itt viszont nincs szükség ilyesmire, a mikrokonzol árára akár tehetnek is egy kis hasznot.

    Nincs warez.

    A latency tényleg lényeges és sorsdöntő dolog, én is emiatt vagyok kicsit szkeptikus, de hát 7 év fejlesztés után lehet, hogy valamit tényleg kitaláltak, és nyílvánvalóan csak egy bizonyos távolságon belül működik az is.

    Atöbbit nem tudom kik írták, de:
    7.1-es tömörítelen hang...hagyjuk már, nem sok embernek van erre igénye, de még a vájtfülűeket is kielégíti egy rendes sztereo. Egyébként is a hang minősége, a játéktól függ, hogy mennyi és milyen munka van a felvételekben.

    Azzal kapcsolatban pedig, hogy mennyi szerver kell ehhez, hát biztos nem kap, mindenki saját távoli gépet, itt is kell lennie valami okosságnak.

    Részemről szinte hihetetlen, de nagyon kíváncsian várom, és ha egyszer elérhető lesz kis hazánkban is, biztosan adok neki egy esélyt, de lehet, hogy többet is.

  • Zenty
    #44
    De egyébként nagy számba, még úgyse lesz elterjedt, mert a havidíj, és a nem mindenhol jó net + online számla hiánya stb. elriasztja az embereket.
    Ezért is amcsiba nyomatják csak, egy bizonyos rétegnek. Max pár százezer felhasználójuk lesz, aminél tesztelhetik a rendszert, hogy megéri e tovább folytatni stb.
  • Zenty
    #43
    A kiadóknak nem tetszik? Akkora a legnagyobbak biztos véletlenül kötöttek szerződést a rendszer kitalálóival...
    Ha ez beválik olyan lesz mint a steam. Nem kell doboz, és ezért olcsóbb lesz nekik a game, és a fejlesztésük is egy gépre mehet, mint a konzoloknál + a reklám felület is adott, hogy a rendszeren belül hirdethetik a játékukat, és persze warezt is jobban vissza szorítják.
    A kiadóknak biztos nem hülyeség ez...

    Állandóan pedig minek sírni? Azért mert nem te találtad ki? Már csak szar lehet? :D
    A Guild Warst is mennyien fikázták, hogy biztos a reklám miatt ingyen csinálják a játékot, és ezért ingyenes. Aztán mára kiderült, hogy a lehető legnyereségesebb a játék, és nem a server park náluk a kulcs hanem az agyon optimalizált nettkod, és azon belüli trükközések.

    Jah, és valszeg azért van elméletileg a havidíj, hogy na nő a felhasználok száma akkor a havidj, és egyébmás nyereség többlet miatt "talán" aserver parkot is lehet növelni
  • cateran
    #42
    Az eredeti oldalról:
    "OnLive connects you to game servers through the Internet, instantly sending your controller actions upstream and the results back downstream at blinding fast speeds"
    És itt be is bukott az egész...a latency miatt annyi meg 1 bambi az online okosságoknak...vagy kifejlesztették a 0 latencys internetes csatlakozást...
    Másrészt:
    "OnLive works over nearly any broadband connection (DSL, cable modem, fiber, or through the LAN at your college or office). For Standard-Definition TV resolution, OnLive needs a 1.5 Mbps connection. For HDTV resolution (720p60), OnLive needs 5 Mbps."
    Bocsi,de mennyi is az SDtv felbontás? Bár mindegy,mert játékoknál a 1280x720 sem nagy was ist das....
  • szily3
    #41
    Ja meg állítólag direkt a gyengébb gépek tulajdonosai számítanak célközönségnek, szóval nem hiszem hogy egy közepes hardvernél magakadna a folyamat.
  • Ruley
    #40
    Gondolom ez nem igényel olyan nagy erőforrást, ha egyszer az egész PC teljesen megkerülhető a cikkben említett mikrokonzol révén, ami meg egy kis fekete doboz ami az internetre és a monitorra kötve teljesen fogadja az OnLive-ot
  • JTBM
    #39
    Technológiailag teljesen megy minden egészen a lag-ig.
    Ma is lézezik remote desktop, ez teljesen ugyanaz.

    Meg kell oldaniuk, hogy a játékos reakciója azonnal eljusson a szerverhez.
    Ma mindenki megszokta, hogy a mouse v. a billentyűzet azonnal reagál.

    Éveken keresztül dolgoztam remote desktoppal, munkára tökéletes. De játékra nem biztosan.

    A probléma másik fele a költséghatékonyság. Tényleg megéri? Majd a piac eldönti...
  • jozing
    #38
    erre még nem is gondoltam... ha pl jön egy fps pl 500kb-ként akkor azt kikell csomagolni 5 megabytra (hasamra csaptam) ami 30fps full HD-ban már szép. és mivel ezt a mi gépünknek kell kódolnia, mégis kell hardver... ha meg nem tömöríti hanem 1:1-be küldi akkor meg kell majd sávszél rendesen.
  • Tetsuo
    #37
    en nem ertek hozza, de mi van a pinggel??
  • balee66
    #36
    Pontosan nem derült ki számomra, hogy miről is van szó a cikkben.
    Ha a tömörített képinformációt az én gépem videókártyájának kell feldolgoznia, attól még ugyanúgy akadozni fognak a csúcsjátékok, mert az oké hogy a processzornak vagy a videókártyának csak minimálisat vagy semmit sem kell számolnia, de a játékok nem csak a számolástól lassúak, hanem magától a megjelenítéstől is. Úgy lenne a legjobb, ha a képinformáció a videókártyát megkerülve, közvetlenül a monitorba érkezne, viszont ez is elég sok problémát felvet.
  • Ruley
    #35
    Ez már egy egészen más dolog, a renderelő gépek túlterhelésétől inkább szaggatni fognak (lag), nem lemaradni(latency).

    Egyéként tényleg ez a legnagyobb kihívás, de ezt sem lehetetlen megoldani ha figyelembe vesszük hogy jó ha az összes előfizető tizede játszik egyszerre, tehát a 10 játékos által befizetett havidíjból kell minden pillanatban 1 gépet fenntartaniuk.
  • zola2000
    #34
    Másrészt meg pl nem annyira hülyeség, mert ez futhat simán böngészőből is, és azt nem csak otthonról lehetne elérni hanem pl iskolából, munkahelyen :) nyilvános internet terminálról, és az embernek mindig lenne hozzá hardvere, tehát majd elválik. A hardvereket egy helyről biztosítani szerintem lehetséges a streamelt video meg már nem olyan nagy dolog a késés sem vészes, ha az lenne akkor nem lehetne online játszani, majd elválik...
  • zola2000
    #33
    Hát ha belegondolok akkor ez ilyen formában egyrészt hülyeség. Most nézegettem képeket az xbox360as cryengine3ból, ami 1280x720as felbontásban stabil 30 fpsel fut, és kb alig lehet megmondani hogy nem egy valódi fényképet látok, tehát nagyon jól van optimalizálva, és az ehhez való hardver 40ezer forint, ami már viszonylag megfizethető, nem hiszem hogy ennek a versenytársa lehet egy olyan technológia aminek a havidíja mondjuk havi 4000forint lesz, tehát gyakorlatilag évente kifizetnénk egy konzol árát amit ugyebár 5 évre vesz az ember...
  • jozing
    #32
    igen, de volt max 10'000 tesztelő (és sokat mondtam). ahhoz képest hogy online most kb minimum millióan játszanak... és egy CS vagy crysis szintű játéknál mát 0,5s lagg is elég ahhoz, hogy játszhatatlan legyen. szvsz nekem elég meredek, hogy 1000db HD4870-nel meglehessen oldani.

    sztem egyelőre valami hibrid megoldás lehet... de nemtom az mit takar :D
  • Ruley
    #31
    És pont ez a reakciós késés az amit már tényleg megoldottak az elmúlt évek alatt, és ezt már nem csak ők állítják, hanem az összes újságíró, játékkiadó, GDC látogató, akik a fönt látható képeken tényleg kipróbálták a rendszert, igaz nem egyszerre milliónyian, de attól még ugyanúgy egy messzi szever irányította az egészet. A szerver mindent fogadott, szétosztott, összegyűjtött, betömörített, elküldött, és a tesztelők EGYÁLTALÁN NEM észleltek késést, se a Crysis, se a Burnout Paradise, se a Mirror's Edge esetében, pedíg mindhárom elég reakcióra építő játék.
    A legnagyobb problémájuk a tömörített kép minősége volt, ami a cikkírók szerint "észrevehetetlen", és "alíg észrevehető" között ingadozott.



  • readswift
    #30
    amig konkrétan 3d tereket modelleznek addig pontleszarom hogy tömörített a hang. Hány embernek van 5 subwoofere, és hányan hajtják stereoban? ugyanmár.
  • NEXUS6
    #29
    Gyerekek ne hülyéskedjünk már!
    Lejárt már az a korszak, amikor valaki mondott egy okosat pláne ha nem is értettük, és akkor csak bólogattunk, meg hümmögtünk, hogy kicsit furcsa, de akár igaz is lehet, nem hülyeség, csak forradalmi.

    Ezzel a rendszerrel nem mondom, hogy nem lehet néhány, aktuálisan becsatlakozott felhasználónak akár folyamatos nagyfelbontású képet generálni. Csak éppen amit ez a redszer a jelenleginél is sokkal rosszabbá tesz az a lagg!!! Amikor ha kicseréled a monitort észreveszed, hogy különbség van a között, hogy milyen gyorsan reagál a progi az egérmozdulatodra, akkor egy olyan rendszer, ami először megvárja a neten keresztül beérkezett reakciód, szétosztja a feladatot, összegyüjti az infót, betömöríti az adatot, kitömöríti a gépeden, na ez mit fog okozni?

    Legyen nem sokkal rosszabb, csak 1 másodperces a lagg: FPS, autóverseny, verekedős gyak játszhatatlan lesz!
    Wow-ozni mondjuk lehetne, mert ott az ilyen cooldown-os késleltetést többekközött pont erre találták ki.

    Ez a cég nem a Sony, vagy olyan kaliberű. A PS3-ról szóló első infók pont valami ilyen gépről szóltak. Lehet találgatni, hogy a Sony miért nem csinálta meg.
  • szily3
    #28
    Alien! : Idézet egy GK-s cikkből:

    "Az OnLive elérhetővé teszi számodra a megállapodásban résztvevő kiadók produktumait: a Warner Bros., a Ubisoft, az Electronic Arts, az Atari, az Eidos és a Take-Two már csatlakozott, s a lista még tovább bővül majd. A játékokat megvásárolhatod vagy kölcsönözheted, utána pedig letöltés nélkül, rögtön futtathatod őket szaggatásmentesen, maximális grafikai beállítások mellett, a programok ugyanis az OnLive szerverein futnak. Az OnLive az idei év végén startol, várhatóan két tucat játék lesz kezdetben elérhető."
  • Ruley
    #27
    Szerk.: A hasonlatban a PS3 áráról beszéltem ha nem lett volna nyilvánvaló
  • Alien!
    #26
    jó kis technológia lesz ez egy pár év múlva...de addig a pillanatig amíg a képen mondjuk a streamelés miatt blokkosodás látszik,és amíg nem tudja tolni a tömörítetlen 7.1 hangot minimum a kép mellé,és addig amíg a a napi 3-4 óra játék után basztat a UPC az adatkorlát miatt,addig ez a sztori nálam csak szimpla jó ötlet...meghát ugye az sem mindegy hány kiadó áll mögé,mondjuk a konzolos fronton....
  • Ruley
    #25
    szily-vel értek egyet, próbáljunk már meg abból a feltételezésből kiindulni hogy akik hét év alatt dollármilliókat öltek bele ebbe, és munkaórák ezreit, azok talán már belegondoltak azokba a problémákba amikbe ti most itt a cikk elolvasása alatt felfedeztetek, és neadjisten megoldási tervük is van rá.

    Ugyanaz az effekt mint amikor mindenki olyan magától értetődően kijelenti hogy a Sony-nál milyen hülye mindenki mert nyilvánvaló hogy árat kéne csökkenteniük.

    Még az is lehet hogy az ilyen jóslat beigazolódik(gyengül a Sony, nem jön be az OnLive), de emögött általában lényegesen mélyebb okok vannak mint amiket egy fórumon hallhat az ember.

    Igen, buktak már el életképesnek tűnő tervek, ennél erősebb háttérrel is, még olyanok is amiknek a józan ész alapján működnie kellett volna.
    Viszont sikerült is sok olyasmi ami jobb esetben megosztotta a közvéleményt, roszabb esetben mindenki temette.
    Másfél évtizede még maga az Internet is ilyen volt, érdekes cikkek jelentek meg róla (papíron-lol!), amik egyik fele szerint ez a jövő, a másik fele szerint meg úgysem terjedhet el mert [...].


  • NEXUS6
    #24
    "Az előfizetők nem mind egyszerre fognak játszani,..."
    Ez szinte biztos!
  • NEXUS6
    #23
    Nézd, bocs, ha nem jött be a hsz-em, azért raktam a szmájlit a végére, mert nem teljesen komolynak szántam. Eccer.

    Másodszor, aki manapság veszi a fáradtságot és belemélyed 1-1 játékba meg a hozzájuk szükséges hardverba, és nem csak tényleg naggyon aranyos flashjátékokkal nyomja, az tudja, hogy mi miért szar és miért nem lehet esetenként még nagyon-nagyon sok pénzért vett géppel sem sokkal jobb teljesítmény elérni, mint a szomszédpistike 50 e Ft-os Tecsó PC-jén. Amikor a legújabb vidkaris, 10 GB RAM-mal felszerelt gép térdre imához helyezkedik pl a Crysist futtatva, vagy amikor a COD multiban a killcam-on visszanézve az eseményeket ketten két külöbnböző verziót látunk, akkor ne jöjjön egy cég és mondja meg a frankót egy kínából nagytételben megvásárolt modemmel felszerelkezve, mert rögtön körberöhögöm magam.

    Amúgy nagyon sok nagyon okos ember is tud hülyeségeket beszélni teljesen elhive és elhitetve azt amit mondanak, lásd a Világgazdaság helyzete, ami nem tavaly december óta lett ilyen, hanem kb 20 évnyi kemény munkával!
    Érdekes módon tavaly novemberig a davoszi konferencia ellen tiltakozó globalizációellenes emberkék, kb. az alkaloida terrorhálózatával voltak egyszinten véve, mostmeg kiderült, hogy baxa meg, hát nem igazuk volt!