72
Settlers a weben
  • Palinko
    #72
    hogy tudok gold orehoz jutni? látom később fontos lesz az egységeknél, nekem pedig egy bányám sincs, majd hamarosan eljutok az objectiveknél odáig, hogy kell új települést alapítanom szeretném olyan helyre ahol van sok gold érc, vagy minden helynek egyforma tulajdonsága van?
  • Palinko
    #71
    én még küldöm :D bár seregem egy szál se, birodalmi védelem alatt építgetem a várost, az biztos hogy unalmas taktika de elvagyok vele :D
  • Láma!
    #70
    no, ki hogy áll?

    esetleg vannak uj jelentkezök?

    a amgyarra fordítás jelenleg 67%-os:)
  • Palinko
    #69
    köszi :)
  • Láma!
    #68
    lookout towerben.

    1 armor az ára.
  • Palinko
    #67
    a scoutot hol lehet gyártani?
  • Palinko
    #66
    valószínűleg alkalmazni fogom ezt a taktikát.
  • daleks
    #65
    persze ha van katonad es telre is szeretnel ellelmet es sort akkor nyaron is kell keszitened elelmet es sort de csak annyit ami szukseges,es haszon is legyen.
  • daleks
    #64
    en ugy szoktam hogy telre gabonat meg olyan zsakot ha nincs tel akkor a sima husn termeles is. jo. de ha tel van akkor nem termelsz gabonat es akkor nem tudsz zsakot termelni vagy mit en nem lesz se elelmed sew sorrod. ha van katonad akkor ez a n nehez helyzet. es ugy szoktam hogy telre raktarozok gabonat igy elegendo lesz a sor es az elelem ha sereged van.
  • Palinko
    #63
    köszi!
  • Láma!
    #62
    kb 8-10 nap egy évszak, és igen befolyásolják nem is kicsit, szinte mindent:)

    kattints rá és megtudod hogy mit mennyire.
  • Palinko
    #61
    jaaa... az évszakok mit befolyásolnak? milyen gyakran változnak, mert azt megfigyeltem, hogy mikor kezdtem akkor ősz volt.
  • Láma!
    #60
    azért nincs buzád mert tél van.:)
    télen nincs buza.

    sör kell a támado egységekhez.
  • Palinko
    #59
    hmm van farmom mégsincs búzám, miért nem termelek búzát?

    a sör mire jó a játékban?
  • Láma!
    #58
    ma kifejlesztettem a telepest.. már csak le kéne gyártani te irtozatosan drága...
  • Láma!
    #57
    igen ez már tervben van, mondták nekünk, igy már nem kellett beleirnunk a sajátunkba:)

    bizony, nem olcso...:)
  • Palinko
    #56
    jaja én is észrevettem, bár mintha kevesebbet ennének ha dolgoznak. emígy kár hogy nincs erre is táblázat. mint pl hogy x es fűrészüzem mennyit termel egy óra alatt. mert van mindenről adat, hogy mennyibe fáj, mennyi idő alatt épül fel, csak épp a lényeg nincs... még pár helyen láttam ilyet, talán belefogalmazhatnátok abba amit küldetek a fejlesztőknek :)

    most nagyon húztam a favágót, a fűrészüzemet, meg a kőfaragót, kezd eléggé emelkedni a főépület ára :O
  • Láma!
    #55
    tévedtem. a "beépitett" parasztok is növelik a fogyasztást.
  • Láma!
    #54
    igen a 15ös föépület sokat segit, amikor nekem is meglett, megugrott a kaja termelés:)
  • Palinko
    #53
    igen most már van stratégiám, a főépületet, húzom, hogy legyen kaja gyártás, és amit mondtál a mostani lelőhelyeket minnél tovább, ha a fűrészüzem stb nem is lesz max...
  • Láma!
    #52
    nos a taktika a következö.
    a jövöben nem csak az épületekhez de a fegyverekhez és szerszámokhoz is kell fa(értsd: deszka). szoval a másik helyre nyugodtan huzz favágot. a gyalogsági katonák 1 food-ot esznek oránként. a lovasok többet, de a bal also kérdöjel ikonra kattintva Unit list menüpont. ott az utolso oszlop mutatja a fogyasztást.
    maxra épületeket nem egyszerü tolni hiszen soknak 30 szintje van, a többinek 20. és a 29. vagyok a szerveren 138-as népsséggel, és még mindig csak 13as a fürészüzemem, pedig zsákmányolok rendesen a támadásoknál.

    a fogyasztásról: ha legyártasz egy parasztot, az csökkenti 1-el a termelést, de amint "beépited" egy épületbe, ez megszünik. szóval csak a faluban találhato "mozgatható" egységek fogyasztanak.

    fegyverkovácsot ne csinálj, inkább huzd a food termelöket, fürészüzemet, köfejtöt, és lassan a bányákat hogy legyen sok vasad. a fegyverek ugyanis nagyon zabálják.

    remélem válaszoltam mindenre:)
  • Palinko
    #51
    máris elértem hogy a weaponsmith et kéne csinálnom, most mi a megfelelő taktika? hadjam a fegyverkovácsot és húzzak fel minden mást maxra? kérdésem, hogy maradt még 1 fás építő helyem, egyiket a vadásznak másikat a favágóknak adtam, a 3. al mi legyen, jövőt tekintve mire legjobb, gondolom vadásznak, mert később úgysem kell nyersanyag ha minden felépült, hanem kaja kell a katonáknak (tényleg esznek egyáltalán az emberek, mert nem csökken a kaja úgy veszem észre pedig csak 18 at termelek óránként az emberek meg elég sokan vannak akik dolgoznak). vagy csináljam úgy hogy fejlesszem nyersanyagnak, dobjak rá pár levelt amíg nem tartom drágának építeni, később ha kell akkor alakítsam át kajásnak?


    esetleg legyek bátor és építsem fel a fegyverkovácsot, úgy sem leszek megtámadva? mondjuk ebben nem bízok :D

  • Palinko
    #50
    amiről nem tudok még semmit mivel nincs tapasztalatom de beszélnék pár témáról.

    szerintem a legfrankóbb az lenne, ha a régiók egymás ellen tudnának csatázni, tehát nem klánok lennének, hanem régió lenne egy klán. ott lehetne értelme az imperial citynek, amit a "klán" legjobb embere irányítana, vagy akár választási alapon lehetne megoldani. ezzel az lenne a baj, hogy úgy kéne elhelyezni a városokat, hogy a kezdők ne a szélére, közvetlenül a harcvonalba kerüljönek... ha elfoglalnák a falud, valami biztos lerobanna, de onnantól már a másik térség lenne a térséged mivel elfoglaltak, de itt is meg kéne oldani, hogy ne legyenek a háborús faluk totál lerombolva és ide oda dobálva, talán úgy lehetne, hogy egy csatatér lenne ún senkiföldje, és nem egy falunként lehetne elfoglalni hanem négyzetenként.

    persze a fővárosból, irányítanák a harcot, a faluk be tudnának szállni ezzel azzal, ha szorosabb a hurok akkor lehetne kötelező satcot kivetni, ilyenkor persze mi a város vezetők vagy támogatnánk fagy fújolnánk, ezért a birodalom vezérének igazán jól kéne mérlegelni a lehetőségeit.

    na de ezt úgy sem csinálják meg mert nagyon elüt a mostani felépítéstől.

    nektek milyen ötleteitek voltak?
  • Láma!
    #49
    ha van valami ötletetek a játék fejlesztésével kapcsolatban, ami megkönnyitené írjátok be ide nyugodtan, most állítunk össze egy listát amit elküldünk a fejlesztőknek.
  • daleks
    #48
    kosz a noveremnek mar sokkal konnyeb az angol hazi feladata. de nekem is konnyu koszonom.
  • Palinko
    #47
    semmilyet már fel van építve csak rá kell fejleszteni.
    webforditas.hu ha nehezen megy az angol talán ez segít
  • daleks
    #46
    mert amit eltudok olvasni hogy valamilyen haz vagy mi de milyen hazat kell epiteni?
  • daleks
    #45
    szi nem tom hol kell warehouse epiteni? help.
  • Palinko
    #44
    egy hasznos kép, építkezési fa, remélem mindenkinek egyértelmű lesz ha ránéz, hogy mi ez:
    katt

    daleks talán neked is segít.
  • Palinko
    #43
    jaa köszi szépen, tényleg azt hittem automata lesz a dolog, na sebaj így már menni fog :)
  • Láma!
    #42
    nos akkor.

    fát termeltek, nem deszkát. ahhoz hogy deszka legyen belőle, kell sawmill, azaz fürészüzem, de az obcetiveknél irja is valszeg:)))
    ha az megvan, berakjátok termelésre a fát, és csinálja, nem kell folyton online lenni.

    daleks!
    változtasd meg a falu nevet, leirást, ha ez megvan akkor a sárga háziko ikonok jelzik hogy hova lehet épitkezni. az erdőbe tudsz favágot (woodcutter) és vadászt (hunter).

    ahol kard ikon van oda majd harci épületek mennek, egyelőre azokkal nem tudsz mit kezdeni.
  • VRSDM
    #41
    ja rájöttem, a sawmill-be át kell aprítani :D
  • daleks
    #40
    it lehet falatepiteni?
  • daleks
    #39
    Megvan
  • daleks
    #38
    es most? meg mit tegyek?
  • daleks
    #37
    ok.
  • VRSDM
    #36
    azt hogy állítsd át a városod leírását.
  • daleks
    #35
    meg ez It is also possible to leave a message for everyone who checks your village. This is called the village description. Change it to something nice!
    Reward: - ezmit jelent?
  • daleks
    #34
    nekem ez nem meggy, ezek mit jelentenek talan ezeket kell megcsinallnom?

    Gain a new rank by complete the objectives given below. Your current rank is: Serf
    Reward: 3 days of Land of Destiny premium subscription.

    As you just learned in the tutorial, it is possible to change the name of your village in the options menu. Change it to something nice!
    Reward: -
    meg alul meg van ilyen favago azokkal mit kell csinalnom?
  • daleks
    #33
    Valaki help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!