63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • cSuwwi
    #23536


    várjuk
  • Erlau Trans #23535
    Nem baj az ha szűk, nekem már elegem van sok pályán a hatalmas fordulókból, beállókból a végállomásokon. Holott az életben pont helyhiány és költséghatékonyság (inkább utóbbi és nem csak hazánkban) a buszvégállomások, pályaudvarok felérnek egy rutinpályával :) Az OMSI-ban pont a centizgetést hiányolom. Van egy-két pálya ahol kb. a valóságot tükrözik a fordulók, a kereszteződések stb., de a legtöbb esetben igen nagy ráhagyással dolgoztak a építők.
  • Brad33
    #23534
    Berlinhez 10 új járatot terveztem kiadásra, amiből végülis 11 lett. Ebből 8-nak az útvonalával el is készültem, illetve a pálya benyilazása is sorra került, már csak a teszt, a menetrend és az IBIS van hátra belőle, ami különösebben nem okoz nagy fejtörést, inkább csak időigényes. Kb a hét végégére, vagy a jövőhét elejére lesz kiadható állapotban, de le szeretném előtte tesztelni természetesen, ami elég időigényes, ugyanis van benne több járat is, ami oda-vissza több mint egy óra.

    A három új végállomás Kladow Hottengrund, Heerstr. Gärtnereiring, illetve U Kaiserdamm Oktoberfest lettek, amelyek közül ugyan az első kettő nem nagy munka, illetve a harmadik sem lett egy hű-de-nagyon-jól-összedobott állomás (ugyanis egy kicsit szűkre sikeredett), de mégis csak gyarapodott a pálya lehetőséget adva ezzel az új járatok létrejöttének.
  • olimano2222
    #23533
    Okés én is skypen!
  • LMG123
    #23532
    OFF: Most jön az "azt hittem" kezdetű sor...de nem folytatom... :D
  • adam993
    #23531
    Írtam
  • olimano2222
    #23530
    Sziasztok!
    Úgy alakult, hogy sikerült beújítanom egy új gépet, amivel most már rendesen tudom használni az OMSI Editorát.régebben is foglalkoztatót ez a dolog de a gépem nem akarta úgy.Egyedül nem lenne kedvem hozzá de ha valaki csatlakozna hozzám akkor meg beszélnénk a részleteket,és meg alkotnánk egy pályát.Routerest kollégát hiába nyaggatom, ő Börzsönnyel foglalkozik, így ha valaki kedvet kap az egészhez, és elég kitartó hozzá, akkor keressen meg, itt sg-n ,későbbiekben msnen ,skypen ,akár ts-en is beszélhetnénk :)...

  • bmwcrash
    #23529
    van benne igazság:DDD
  • Zoliikp
    #23528
    Ez gyönyörű munka.
    Főleg, hogy a videó alatt megtalálható az Excel tábla letölthetősége...

    Aki szörnyülködni akar, hogy mekkora munkát végzett a készítője, ajánlom töltse le:
    egy életre elmegy a kedve "a mikor lesz kész" című monológoktól....
  • nico79
    #23527
    Valóban nagyon szépek ezek a skinek,de
    Valahol túl makulátlanok.Nem tudom,hol rohangálnak ilyen szép tiszta és precíz festésű buszok.Hamarosan bemutatom mire is gondolok.
    :)
  • Renault Agora
    #23526
    Ezt
  • Renault Agora
    #23525
    Ezt láttátok? http://www.youtube.com/watch?v=UFz6TXIiHQA
  • omsidriver
    #23524
    Még csak csehül van fent róla infó, de én úgy vettem ki, hogy készül benne egy trolibuszvonal is. Kíváncsi vagyok, azt hogyan oldják meg.
  • Brad33
    #23523
    Köszi a választ!
  • halaszfi
    #23522
    Látom új busz készül,új pályarész.
  • halaszfi
    #23521
    Meg lehet a pálya nélkül is csinálni a kijelzőt,mert alap benne sz usti.hof.Ez alapján elkészíthető a saját .hof.De tényleg ez az üzletpolitika.Gondoljunk csak az MSTS kieg.-ekre.
  • Zoliikp
    #23520
    Alapvetően a kijelzőn használt feliratokat a saját "készlete" alapján dolgozza fel.
    Az alap hof-ban a kiírás pl.:
    [addterminus_allexit]
    013
    Betriebsfahrt
    BETRIEBSFAHRT

    BETRIEBSFAHRT
    BETRIEBSFAHRT
    Betriebsfahrt.tga
    Betriebsfahrt
    A Renault-hoz készített hof-ban viszont egy ilyen bejegyzés:
    (inkább nem másolom, mert akkora, hogy elfoglalja az oldalt...)
  • Routeres
    #23519
    Ugyan úgy "egyedi" hof fájl kell neki, a hagyományosat továbbra sem eszi meg.

    A changelog-ban valami ilyesmi van:
    * Automatikus megállóbemondás törölve, ezek után csak manuálisan lehet.
    * Kijelző javítva. A betűk most már rendesen jelennek meg. (???)
    * Jegyek elhelyezése javítva.

    A módosítás telepítése után két verziót kapunk a buszból. A 'Citybus DPMÚL' változatlan maradt, és 'Citybus' néven érhető el a módosított verzió.
  • Brad33
    #23518
    Nem tervezem a busz letöltését, de csak kíváncsiságból: miben más az a hof fájl, amit használ?
  • Renault Agora
    #23517
    És jó? Vagy olyan mint az eredeti manoknak?
  • LMG123
    #23516
    http://www.usti.omsi.cz/
    #13-as bejegyzés
    Letölthető a Renault normál kijelzős változata...
  • Erlau Trans #23515
    Amúgy így kell ezt csinálni... kérni pénzt egy olyan pályáért ami nem is akkora durranás, csinálni hozzá egy buszt amit csak ahhoz készítek el, nehogymá' másik pályán buszozzál vele és vedd meg a pályát ha vezetni akarod kijelzőstül, mindenestül. Árukapcsolás... :)
  • halaszfi
    #23514
    omsi.cz-n van egy csomó .hof fájl kifejezetten ehez a buszhoz.Így ezeken a mapokon már mükszik.Amúgy más .hof fájlt használ,mint a többi busz.
  • fjx235
    #23513
    Sziasztok! valakinek sikerült már működésre bírnia a Renault kijelzőjét?
  • bmwcrash
    #23512
    Na jó ennyi a logot nem tudtam igazán megcsinálni viszont kicsit felújítottam a belsejét, lefestettem a tetejét:



    Letöltés
  • Routeres
    #23511
    A betűkészlet fájlokat telepítetted?
  • rarma
    #23510
    Üdv mindenkinek!

    Egy észrevétel a Rotterdam-ban,nem tudo ki játszott már vele úgy hogyha a Ikarus 263.10 & 263.11 választom,egyik sem írja ki a járatszámot és a célállomás nevét.

    Egy kép menetközben,jó sokan összegyültek a buszon az utasok.

  • halaszfi
    #23509
    Köszi.
  • halaszfi
    #23508
    Köszi.
  • omsidriver
    #23507
    Jó lett.
  • bmwcrash
    #23506
    ok ok kösz
  • halaszfi
    #23505
    Many thanks for Routeres!
  • halaszfi
    #23504
    Lehetne a tiedhez egy tanácsom?:a bkv-logót áttetszővé tedd.Nem akarok beleszolni,csak tipp.
  • bmwcrash
    #23503
    Link:
    http://data.hu/get/5351406/Camus_Ext.png
  • halaszfi
    #23502
    Kisebb elütések vannak, azt késöbb javítom.De belülről kell vezetni a buszt,igaz?:-)
  • halaszfi
    #23501
    .
    Döntsétek el!Mára ennyi.
    Letöltés,V 1.1
  • Renault Agora
    #23500
    Hogy hogy kint festik át? :S és köszi!
  • bmwcrash
    #23499
    köszi, még nem láttam a te új verziódat az is biztos nagyon szép:)
  • halaszfi
    #23498
    Kint festik át?Amúgy baromi jó!A tied is bmwcrash!
  • Renault Agora
    #23497
    Köszi! :)