63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • feca3339
    #23583
    köszi kipróbálom :)
  • Zoliikp
    #23582
    Tudomásom szerint nincs, de az opcióban csak a Low textúrákat engedélyezd:


    Talán javul annyit, hogy jobb lesz az arány...
  • Frenklin737
    #23581
    Sziasztok az ik263 hoz a malév festést hol tudom letölteni?
  • feca3339
    #23580
    Azt szeretném kérdezni h. a 263-as Ikarusból is van olyan kiadás mint a man Nl 202-ből, melynél a texturák le vannak kicsinyítve? mert sajnos a gépemen nagyon szenved :(
  • rarma
    #23579
    Egy kérdésem lenne,az IK263.10 115 mi külömbség van a többi 263-as között ?.
  • ozimak
    #23578
    Ezt meg is fogom nézni! Köszönöm az infót én is!
  • bkvbusz
    #23577
    megpróbálom újra konvertálni
  • Zoliikp
    #23576
    Az általad írt problémára csak egy lehetséges megoldás van:
    -cserélned kell a modellező programodat, vagy az ahhoz tartozó plug-int, mert olyan formátumban menti x kiterjesztéssel, amit az omsi konvertere nem tud értelmezni.
    Más megoldás nincs.

    Még próbálhatod a beállításokat állítgatni, de meglátásom szerint ugyan ezt a hiba üzenetet fogja dobni...
  • omsidriver
    #23574
    *converter-nél
  • omsidriver
    #23573
    Az x convertel-nél az első négyzetből vedd ki a pipát, akkor nem lesz függőleges.
  • bkvbusz
    #23572
    Sikerült egy épületet beimportálni, de függőlegesen áll az oldalán valamint kb 10x vagy 20x nagyobb mint kéne. Erre a megoldást leírná valaki?
  • Erlau Trans #23568
    Nézzél szét alaposabban! Kértelek, hogy ne itt feszeged a témát. Kérlek ismételten erre. Még egy Warez témájú hozzászólás és utána nem csak kérni fogok... Köszönjük!
  • TheSosy
    #23566
    Nézzél körül jobban.
  • feca3339
    #23565
    De ezek "csak" az átfestések nem? :D Nekem maga a busz is kellene? Az melyik ezek közül amelyikben úgymond az is benn van mert van pár letöltési link :D
  • Erlau Trans #23564
    Én töröltem, mert Warez téma itt megengedett, a busz meg sajnos lopott, nem a készítője adta ki hivatalosan csak valaki akinek oda adta tesztelésre. Minden esetre legközelebb kérlek figyelj oda, hogy ide ne írj Warez témát. Köszönjük! :)
  • bkvbusz
    #23563
    1Mb-os fájlnál is kiírja. Bár fájldarabolással lett szétszedve. Ha vasn egy 19Mb-os x fájlom, hogyan lehet megoldani, hogy jó is legyen?
  • TheSosy
    #23562
    Túl nagy méretű file-t konvertálsz.
    Max 2,5 MB lehet!
  • bkvbusz
    #23561
    Biztosan volt már itt erről szó jópárszor, de segítsetek nekem!
    Omsi X Converter convert gomg megnyomása utána nemsokkal azt írja ki, hogy E-A Fehler 103. Volt valami, hogy valamilyen fájlokat be kell másolni,. Tudja valami a megoldást?
  • TheSosy
    #23560
    Csak bejelentkezve lehet belépni a warez-ba.
    Amúgy nem kell ott kérdést feltenni,csak keress ott vissza egy kicsit.
    Még az 1. oldalon lesz 1 link.
  • fiat126
    #23559
    Sziasztok!Tudnátok segíteni nyomógomb animálásában.Előre is köszi?
  • feca3339
    #23558
    Üdv!
    Feltettem itt vagy 2x a kérdésemet a Marci Camo letöltését illetően csak ki lett mind a 2 hozzászólás valamiért törölve... Feltettem a warezba az meg most valamiért nem jó.. (azt írja a link nem működik) Gondoltam szólok
  • Brad33
    #23557
    Köszi!
  • Erlau Trans #23556
    Like! :)
  • Brad33
    #23555
    Ja, igen: természetesen úgy jött össze ez a felüljáró, hogy két zsákutcát összekötöttem
  • Brad33
    #23554
    Mászkáltam Editorban, aztán találtam két zsákutcát. Még maradt két járat, ami nem készült el, szóval ezt az új útszakaszt mindkettőnél fel fogom használni:





  • Brad33
    #23553
    Nem emlékszel véletlenül, hol van ez a fórum? Mert lenne egy ötletem, ami nagyon egyszerű és sokat segítene.
    Gyakran van (leginkább nagy pályákon), hogy kereszteződésekbe beragadnak a járművek, mert az egyiknek már pirosra váltott, de még átjött a kereszteződésen, a másiknak meg épp zöldre váltott, és már elindult... így alakul ki az, hogy senki nem tud tovább menni. És több időt kéne ráhagyni a lámpaváltásra: miután az egyik pirosra vált, legalább 10mp teljen el, amíg a másik zöldre.
  • TheSosy
    #23552
    Kellett lennie agy Fonts mappának is,
    ha nem volt benne,töltsd le még1x a buszt.
  • rarma
    #23551
    Na akkor mégegyszer, mert rosszul jelöltem be a válasz gombot.
    Tehát.
    Én ahogy letöltöttem a buszokat, és kicsomagoltam,
    és betettem a vehicles mappába, nem volt mellette semiféle betükészlet fájl.
  • generalGGabe
    #23549
    igen, valami fórumot direkt létre hoztak emiatt, ha jól emlékszem....
  • Frenklin737
    #23548
    Szia a malévos festés honnan van?
  • Zoliikp
    #23546
    Akinek erősebb a gépe, az indítsa a játékot fejlesztői környezetben.
    omsi.exe -debug

    Bal oldalt fent a helpers alatt, felülről a második a Show Buildingbox kapcsoló.

    Ezzel láthatóvá válnak a "dobozok" az objektumokon...


    Ha "lekövetsz" egy AI-járművet, akkor látni lehet, hogy az "mit lát, és mit nem", megkönnyítve ezzel pl. az úton a sebességhatár beállítását.
    Ugyanis nem biztos, hogy a bekanyarodni készülő kocsi Téged lát, hanem a mögötted érkező, és lassító gk-t, de mivel megszűnik a jel, elindul, pont akkor, amikorra odaérsz...
  • Brad33
    #23545
    Mármint az OMSI készítőinek?
  • generalGGabe
    #23544
    Anno volt valami olyasmiről szó, hogy meg lehetett írni a készítőknek a hibákat, és amit lehet, korrigálnak.
    Ha jól emlékszem, ez is bele lett véve.
    Ezekről a hibajavításokról nem mondogattak valamit a készítők?
  • cxaxoxc
    #23543
    Sajnos én is kénytelen voltam kikapcsolni a ütközéseket, mert folyamatosan belém jött valaki... Volt, hogy csak simán álltam a megállóban, erre teljes erőből nekem jött egy autó Ugyan így kevésbé valósághű, de legalább nem történik valami minden második sarkon
  • Erlau Trans #23542
    Sofőrként és pályaszerkesztőként is tapasztalom... semmi, de semmi értelme, hogy beállítgatom a közlekedési szabályokat, az időt cseszem el vele. Én a kis keresztutcákból ki-bejövő forgalmat egész egyszerűen letiltottam, akármit csináltak kikanyar elém, bekanyar elöttem és társai....
  • generalGGabe
    #23541
    Sajnos én is tapasztalom a hülye AI-t.
    Észak-Pesten többször nem adják meg az elsőbbséget- hiába van beállítva.
    Pl van az Elem utcánál az a rész, ahol a belső sáv beszűkül.
    Hiába állítottam be az elsőbbséget, egyszerűen nem veszik figyelembe.
    Szerencsére a gyalikkal nincsenek gondjaim. Úgy csináltam meg a pathjaikat, hogy az útkerekben vagy letiltottam, vagy nem is csináltam nekik úgy pathot, hogy a busz útvonalát ne keresztezzék.
  • Brad33
    #23540
    Igen, én pont emiatt vettem le az objektumokkal való ütközést. Az én hibámból szinte nem is volt karambol, viszont az AI....
  • Erlau Trans #23539
    Sajnos az AI nagyon hülye... szűk kanyaroknál én néha nem is értem mit akarnak... megáll, akkor amikor elindulok elindul az is, pedig akkora már nem fér el egyáltalán és durr belém... de sok helyzetben úgy látom elenged, én nem is tétovázom, hogy megállnék vagy valami és durr belém... Hülye össze-vissza sávváltások... kereszteződésekben simán kivág elém... lassit, meg is áll és amikor már elérek mellé akkor simán kijön és bele a busz farába. Akárhogy is csinálom, egy-egy kanyar alatt van legalább 1-2 iyen, főleg ha hosszabb mentről van szó. Akárhogy is vigyázok ezek annyira lehúzzák a vezetési százalékom (nem mintha valamit is jelentenek ezek miatt; nem mintha számítana bárhol is), hogy öröm nézni...
  • Brad33
    #23538
    Alapjában tényleg nem baj, ha kicsit manőverezni kell, de lehet, hogy picit túlzás lett. Vagyis éppen még bevehető (ha nem jönnek a szembesávban), viszont az AI legalább 3 villanyoszlopot letarol kanyarodás közben...

    Köszi cSuwwi, igyekszem :)
  • koj
    #23537
    Bemásoltam az összes letöltött pálya ".hof"-ját a buszok főmappájába és ugyanúgy nem száll fel senki... csak ami alapból benne van a programban.