63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • bpo451
    #32304
    Nem hiszem el, hogy megint nem jót rakott fel :)
    Na majd holnap megmutatom :)



  • bpo451
    #32303
    Ikarus 260 BKV Étkeztetőbusz festés

  • Erlau Trans #32302
  • Erlau Trans #32301
    Sajnálom. De a tapasztalataim szerint teljesen hasztalan, ha normálisan kérek, írok. Nem Neked szól, Te is tudod.

    Meguntam, hogy hülye gyerekek oktassanak ki. Okok meg LMG leírta, teljesen átlátja.
  • TaRka0107
    #32300
    Igen, most már jó. Eddig is grundorf volt, de most az alsóra mentem amikor kiválasztottam a buszt és kihozta hogy honnan kezdjek.
  • Zoliikp
    #32299
    A busz mappájában benne van a Grundorf.hof?

    Illetve a kiválasztásnál a honállomás Grundorf?
  • kem001
    #32298
    Hof fájlok helyén vannak? Busz kiválasztásánál is Grundorf van kiválasztva?
  • TaRka0107
    #32297
    Mindent úgy csinálok ahogy kell de amikor a route-ot írom, akkor kiírja hogy Falsche Route. 01-et írok, de 02-vel is kiírja. Előtte pedig beállítottam hogy 76-ossal megyek.
  • vikimaki1
    #32296
    Igazad van... Másrészt nem teljesen off, mert a fórum "jövöjéről" is szó van :D
  • Zoliikp
    #32295
    A táblázás könnyítésére kapott egy kis kezelőszervet, az SD77-es működési elve alapján:

  • LMG123
    #32294
    Bocsi a picit OFF-ért. Azért Erlau-nak alapvetően igaza van, rengeteg ember nem azért ír, mert problémája támadt és nem tudja megoldani, hanem mert a gúgliba beírni a dolgot is lusta...mint pl. az ilyen örök kérdések, hogy hogy kell AI-t berakni vagy hogy egy adott pályán csak X busz járjon XY festéssel. Beírja az illető a gúgliba, hogy "omsi ai" és máris az első 2-3 találat ezekről szól, másrészt ott vannak az alap pályák, alap vasút, repülő, helikopter...mindent meg lehet nézni, hogy mit hogy kell és még csak érteni sem kell hozzá, főleg, hogy a legjobb segítség az, ha az ember orra előtt van a konkrét példa. És ez a sok-sok "lusta vagyok, inkább megkérdezem" eset hosszú távon az ember agyára megy és a fórumon is mondhatni spammeli, és ezért elsiklik az ember sokszor a lényegi kérdések felett, nem beszélve arról, hogy sokan 1 oldalt visszaolvasni is lusták.
    Sorry az ömlengésért. :D Szóval a házigazda úrnak igaza van!
  • SnyperDv2
    #32293
    Hali! Valakinek van lehetősége készíteni vagy van tulajdonában kép 3 ajtós rába premier hátsó ajtójának a lépcső elrendezésről? Lehetőség szerint több szögben? mert neten semmiféle információt nem találok :)
  • gera995
    #32292
    Alba Volán
  • nrgasdasd
    #32291
    Szia!

    Nem tudom, hogy sikerült e megoldani a problémát. Ha nem, esetleg van egy olyan megoldás, hogy , Beállítások -> Grafika(haladó) Max. Tex. Mem. a Magas-részl. Tex Betöltéshez, ilyen opció, ott az értéket átírod 1024.0-ra.

    Nekem is hasonló gond volt, csak nagyon be be szaggatott, elég durván. Nekem is napok-órák- mentek rá mire rájöttem, hogy ez a probléma, nekem is napról napra kezdte el ezt csinálni. Próbáld meg, hátha!

    üdv: Krisz
  • TaRka0107
    #32290
    Köszi! Megértettem! Kösz mindenkinek a segítséget!
  • atty707
    #32289
    Azért nem kell ilyen durván. :)
    Tutorialok:

  • Erlau Trans #32288
    Kedves TaRka0107, üdvözöllek a Fórumon!

    Kezdjük a kályhánál!

    1.

    Elolvasod fent a topic szabályzatot!

    2.
    Most leszel szíves elolvasni a fenti ismertetőket a szimulátor és buszkezelésről, vagy a játék használati utasítását! Ajánlom kinyomtatni esetleg, hogy az OMSI működése közben közvetlen tudd lesegetni, s aszerint kezelni a buszt, próbálgatni a játékot. Nekem aki a való életben is tisztában voltam hogyan kell egy buszt beüzemelni, még nekem is el kellett olvasni.

    3.
    Ha a leírások segítségével sem megy, akkor térj vissza. A fórum nem az az alapvető ismerethiányok pótlására szolgál, nem mások lustaságának a megoldására.

    Ha elolvastad, kezelgeted a buszt aszerint és akkor sem megy, akkor gyere ide, vagy írhatsz Nekem is privát üzenetet és ha időm engedi segítek!

    Kellemes időtöltést!
  • atty707
    #32287
    Előtte kapcsold be a rögzítőféket.
  • TaRka0107
    #32286
    De sebességbe hagytam. Nem tudtam hogy a busz csak üresben indul be. Pont az előbb jöttem rá. Nekem most az ajtót nem akarja kinyitni. / jelet nyomom, műszerfalon is látszik, hogy lenyomom, de nem nyitja ki.
  • kem001
    #32285
    Nem hagytad sebességben véletlen a buszt? Utasokat meg először be kell állítani a járatszámot majd a célállomást..
  • Erlau Trans #32284
    Az is igaz, de 4GB Ramom van "csak".
  • TaRka0107
    #32283
    Üdv!
    OLyan mért van, hogy egyszer csak nem tudom beindítani a buszt? Elején sikerül, utána meg nem indul be. Gyújtást ráadom, nyomom az M betűt és semmi. Utasokat hogy kell felvenni?
  • YoGabN
    #32282
    a kályha bekapcsolásához van valamilyen billentyűparancs? tehát a helyzetjelzőhöz pl Shift + L.. A Mercedes Vario lassan melegszik fel, kályha bekapcsolásra alkalmas gombot viszont nem találok benne.:/
  • atty707
    #32281
    Nem hiszem, hogy mindegyik pályát, buszt használod. Nekem fenn van a Usedom, Schasen-Anhalt, Kispest, Miskolc, buszok közül a Lion's City, Ikarus CCV, Ikarus 250.12, Ikarus 260.01. Ez 3Gb környéki fogyasztás. 4Gb a RAM-disk, így még Szczecin is felfér.
  • Erlau Trans #32280
    Még... Telepakoltam a szokásos pályákkal, buszokkal, Rathausnál már rögtön csak 18 fps...

    Ram diskbe, de hogy? Mert ahogy olvastam az ugye a ramból választ le, csinál belőpe meghajtót, ahová fel lehet telepíteni/másolni a gyorsítani kívánt programot. Na de az Omsi könyvtáram most jó 18giga, ennyi leválaszzható felesleges ramja kinek van.. Mert nekem nincs:D Szóval, hogy csináltad? Az Omsi egy részét is elég berakni, vagy hogy? :)
  • atty707
    #32279
    még...
    Én meg beraktam RAMdisk-be, így Spandau 1989 30fps körül mozog, Rathaus-nál is 27fps a gyári MAN-okkal. (Sima hdd-n 12-16fps, ssd-n 18-20fps körül mozgott ez az érték.)
    Úgy vettem észre, hogy itt is fél másodperc erejéig - amikor sok textúrát tölt be - leugrik 15-16fps-re, de mivel rövid ideig tart, így nem okoz nagy galibát.
  • Erlau Trans #32278
    Felnyomtam egy SP3-as XP-t, ezen a megszokott módon megy az OMSI.

  • ozimak
    #32277
    Ikarus 260 BKV mod-nál nekem csak "KY_csengo" van "csengő" helyett. Próbáltam hozzáadni a listából de ott is csak sima csengo van. Ilyenkor mi a teendő? Természetesen erre nem működik a csengő.
  • TaRka0107
    #32276
    Értem. Köszönöm a segítséget, mindkettőtöknek!
  • gera995
    #32275
    be :D
  • olimano2222
    #32274
    AltGr és egér ikon :)
  • TaRka0107
    #32273
    Üdv!
    Be lehet állítani, hogy egérrel kormányozzak?
  • gera995
    #32272
    Ha valakit érdekel odaadom a letöltési linket! :)
  • YoGabN
    #32271
    megy, köszönöm:)
  • kem001
    #32270
    Akkor töröld ki maps-ból. Keresd meg benne a mappáját, és töröld ki, majd tedd fel legfrissebb verziót.
  • YoGabN
    #32269
    nem. :|
  • kem001
    #32268
    De törölted előtte régebbi verziót?
  • YoGabN
    #32267
    régebbi verzió volt fent,de a 3.1-et raktam fel utoljára, mindent bemásoltam a helyére.
  • halaszfi
    #32266
    Melyik a legkevésbé gépevő Ikarus?
  • gera995
    #32265
    Ikarus 260.32 Heineken festés