162
  • hottold
    #42
    "A linux meg a gépek 101%-án, én is tudom torzítani az adatokat :D"

    nem torzíottad el erősen az adatokat, sőt egy kicsit szerény is voltál mivel a net alapja, és maga a http:// szintaxis, de még a / jel is Unix/Linux alapokon nyuxik, mint ahogy a netre kötött szerver gépek tetemes része is , ha tehát beleszámoljuk, hogy minden netre csatlakozó gépen még egy linux is fut akkor valójában inkább 150%-ra jön ki az összes gépen futó Linux-ok száma. Linux rulz...
  • lami321
    #41
    "Most itt egy nagyon jó oprendszer, ami stabil, nem eszik sokat, biztonságos, ki lehet kapcsolni benne a sokaknak nem tetsző saját progikat..."

    Keveset eszik? A gentoo-m mikor be bootol betolt egy rakas daemon-t es igyis 120MB ram-ot foglal... Es ez soknak minosul!

    "Akkor használjatok Linuxot azon biztos fut minden játék, van Photoshop is, überkirályság és felhasználóbarát, mi meg akik a felhasználótábor 90%-át alkotjuk köszönjük szépen nagyon meg vagyunk elégedve a Windows 7-tel ;)"

    Minek hasznalnank photoshopot mikor van GIMP?
    Sosem ertettem hogy miert felhasznalo barat egy program hogy ha barki le ul ele es azonnal tudja hasznalni... Nezd meg az emacsot az felhasznalobarat!

  • [HUN]FaTaL
    #40
    Lenyúlhatom aláírásnak?:D
  • DjDano
    #39
    Na egy dolog biztos, olyan Windows soha nem lesz a földön ami a fikázókat kielégíti.. Most itt egy nagyon jó oprendszer, ami stabil, nem eszik sokat, biztonságos, ki lehet kapcsolni benne a sokaknak nem tetsző saját progikat... És akkor jöttök ti újabb és újabb mondvacsinált kritikákkal, hogy ilyen szánalmas meg olyan xar... Akkor használjatok Linuxot azon biztos fut minden játék, van Photoshop is, überkirályság és felhasználóbarát, mi meg akik a felhasználótábor 90%-át alkotjuk köszönjük szépen nagyon meg vagyunk elégedve a Windows 7-tel ;)
  • mousee
    #38
    Cikkhez:

    Tehát a win7-nek az az eltávolítás, ha törli a parancsikonokat, és nem tölti be gyorsítótárba a progit. Kicsit foghíjas, de jobb mint a semmi. Ha valaki nagyon ki akarja venni belőle a zinternetexplorer-t, akkor arra úgyis kijön majd az éppen aktuális 7lite (Vlite után szabadon), amivel mindenki kedvére gyomlálhatja a rendszert.

    off:
    Felhasználóbarátság: Anyámat tudom példának hozni. Ő abszolút a tipikus irodai titkárnő kategória. Anno amikor tesztelgettem a vistát, és nem bírtam tovább idegekkel, felraktam vissza az ubuntu-t, anyám utána azt mondta, hogy "végre letörölted azt a szart". Innentől kezdve az "átlaguser" nálam megfelelt linux alatt. Ő vadul csetelt, MSN-ezett, netezett, ímélezett. Mondta, hogy ez sokkal kényelmesebb, és jobban is néz ki. Jelenleg így.

    Igaz van fent egy XP is a gépen, de már arra se emlékszem, hogy mikor indítottam el. Kapott 10 giga játszóteret, de szerintem még a driverek sincsenek fent rajta :)

    Szóval lényeg mi lényeg, ennyit a felhasználóbarátságról :)
  • NEXUS6
    #37
    Mondjuk ehhez a felhasználóbarátosvitához csak annyit tennék hozzá, hogy ha a Vista olyan jól sikerült volna ebből a szempontból, akkor most nem kéne Win7 néven mégegyszer kiadni. Valamiért nem jött be az embereknek.

    Amúgy szerintem tényleg alpapnak kéne lennie, hogy egy OS telepítő tele legyen progikkal, és ne azon kelljen versenyezni, hogy milyen progik nem kerülnek bele.
    A Win Vista ráadáásul csupaszon annyi helyet foglal, mint egy Lin teljes telepítés rajzprogival, OO-val miegymással.
    (De persze az is eldönthető kéne, hogy legyen, hogy mit akar a júzer és mit nem.)

    Egyszeri júzer érdekes módon a Linuxxal is annyira elboldogul mint a Winnel, a komolyabb fekhasználónak meg a másik is pontosan annyi tudást igényel, mint a Linux. Persze, ha olyan nagyszerű lenne a Linux felhasználói szempontból, akkor ott se kéne pezsgőt bontani minden egyes alkalommal, amikor 0,1%-kal növekszik az elterjedtsége.:)))
  • Benedekco
    #36
    most váltottam le az 5 éves wincsimet amit még most is aktívan használok, csak már nem arra amire eddig... és remélem hogy a mostani is minimum eddig fogja bírni és reméljük még +3év nem okoz neki sok gondot... annak idején a 40MB-os wincsik is elmentek 10évet simán, sőt még most is vannak üzemelő darabok... az megint más kérdés, hogy mire elég ma 40mb...
  • balee66
    #35
    Legyen sokféleség, de legalább az egységességnek egy piciny lángja égne azokban a Linux disztribikben.
    Példa: próbáltál már Suse 7-ről portolni Suse 10-re úgy egy programot, hogy működjön (minimális változtatásokkal)? Közel sem biztos, hogy olyan egyszerű lesz, mint pl. Win95-ről Vistára (sőt!).
    De a felhasználókat igen nagyon nem érdekli a sokszínűség, sőt inkább belezavarodnak a sokféle GUI-ba meg beállításokba. Az oprendszer eszköz legyen, ne cél!

    Azt meg nem mondd, hogy a Win shell nehezen kezelhető, mert itt helyben behalok.
    Legfeljebb nem olyan funkciógazdag, mint egyes Linux shellek, és egy haladó felhasználó hiányolhat belőle bizonyos funkciókat, .... de a "X-re bezáródik az ablak" meg a "Másolás-Beillesztés" című mutatványokkal ritkán szokott problémájuk lenni az 1.0-ás felhasználóknak, ergo könnyen kezelhető.
  • NEXUS6
    #34
    Senki nem akádolyoz meg abban, hogy 4-5 évente vegyél/összehozz egy ilyen gépet!:)))
  • BCS pixel
    #33
    egy pc konzol kellene, amiből hardverileg csak négy évente adnak ki egyet, egy max 50 megás oprendszerrel, plusz egy ajándék, 16GB pendrive, amire pár száz ingyenes program van feltéve, böngészők, szövegszerkesztők, és egyebek
  • lami321
    #32
    "Active windows tracking, saját hotkeyek,... ezek aztán valóban fontosak:D"
    Nem tudom nekunk azt tanitottak hogy a felhasznalo szamara a felhasznaloi felulet a legfontosabb mivel csak azon keresztul talalkozik a programmal. Es ugy tudom hogy a Windows valami felhasznalobaratnak mondott takolmany...

    Linux Disztribek sokfelesege a lenyeg mindenki azt es ugy hasznalhatja ahogyan o szeretne. Szabad a valasztas a dontes a felhasznaloe, kell ennel tobb?

    A win shell meg pont hogy semmire nem jo es radasul extremen nehezen kezelheto.
  • balee66
    #31
    Active windows tracking, saját hotkeyek,... ezek aztán valóban fontosak:D
    Vicces vagy.
    Egyedül a csomagkezelés az, ami jó lenne Windowsba is. De ha a gyártók egységes telepítőrendszert használnának, akkor azzal kiváltható lenne a csomagkezelés.

    Az Win shell pedig pontosan elég arra, amire tervezték. Inkább legyen egy egységesen, normálisan működő ablakkezelő, mint ezer és egy féle, gyakran teljesen különböző...
    Gondolj bele, micsoda káosz lenne, ha a különböző Win kiadások eltérő ablakkezeléssel rendelkeznének (alias Linux disztribek). Tönkre is menne az MS :D
  • Rexhawk
    #30
    "Amíg az asztali gépek 95%-án Windows fut, addig nincs értelme arról beszélni, hogy mitől lenne sikeresebb... A felsorolt problémákat én nagyon műnek érzem..."
    ASDASDSADSADASDASD
    A linux meg a gépek 101%-án, én is tudom torzítani az adatokat :D

    "1. Nevetséges, hogy 3-4 giga helyfoglalás számodra akkora probléma"
    igen az
  • lami321
    #29
    Most tenyleg ha bele gondolsz melyik ma gyartott atlagos HDD fog mukodni 8 ev mulva?:D:D:D:D:D
  • Narxis
    #28
    :DDDDD
  • Narxis
    #27
    40-50-et érdemes hagyni, én alig használok 3rd party app-ot, játékok külön partícióra mennek, rendszervisszaállítás funkció kikapcsolva és simán megzabál 30-40GB-ot a Vista. Ezt Win 7-ben se tudták jelentősen csökkenteni. Lemezkarbantartótól kezdve, CCleaner-en át mindent futtattam, de 28GB alá nem ment, igaz rajta van az Office 2007-ből az Outlook, Word, Excel, PowerPoint, de ezek nem foglalnak sok helyet.
  • Benedekco
    #26
    ezt Én sem értem, miért nem lehet olyan változatot venni amit csak rendszergazdák vesznek meg, vagy telepítésnél feltenné a nagy kérdést, értesz hozzá vagy nem?
    az volna a klassz, ha ezeket a dolgokat már telepítésnél ki lehetne iktatni és eldönthetném azt, hogy ha 5 éve nem használom egyik progit sem akkor ezután sem szeretném, és ha esetleg mégis, akkor elviselem azt a "tortúrát" hogy beteszem a dvd-t...
    amúgy Én is röhelynek találom azt a hozzáállást, hogy "jaaaj már mit számít az a pár giga?" ma egy holnap kettő, aztán meg 100, akkorra úgyis lesz 80terás wincsi... node ha a mostani winyóm tökéletesen kielégítené a szükségleteimet még vagy 8 évig... akkor mivan? mivan akkor ha a microsoft "kényszerít" arra, hogy újat vegyek...sokat veszek sokat szemetelek jajj de jó jajjde klassz szétvágom a Földet jajjdejó jajjdeklassz
  • teccikérteni
    #25
    Ez a májkroszoft új vezércsele: A windóvsz betelíti az egész merevlemezt, és így nem marad hely másik oprendszert felrakni multiboot-ba.
  • lami321
    #24
    Windows egyaltalan nem felhasznalo barat. Egy csomo funkciot eleg nehezen lehet be kapcsolni pl az Active windows trackinget. Nem tudom fluxboxon 4db kattintas ennek bekapcsolasa nem kell a registerybe bejegyzeseket modositani...

    Windowsrol hianyzik a csomag kezeles fogalma. Helyette sok takolt telepito programot kell futtatni Ez szinten minden csak nem felhasznalobarat.

    Fel kell telepitgeni programokat hogy ki tudjam kapcsolni pl a hotkey eket es sajatokat definialhassak.

    A winodows ablak kezeloje nagyon szereny kepessegekkel rendelkezik.

    Az a legnagyobb problema de a legtobb windows felhasznalo nem is tud egy csomo olyan funkciorol amit o is hasznosnak tartana de mivel hozza van szokatva a silany minosegu programokhoz...

    dashed_ : Hasznalhatnal... de nem hasznalsz ezek csak kifogasok hogy miert ne.
  • Inquisitor
    #23
    " A Microsoft ezután jelezte, hogy több fontos komponens esetében is ezt a megoldást választották."
    Biztos nagyon meglepő bejelentés volt, tekintve, hogy még a preBéta elött 1-2 hónappal tudni lehetett. Egy csomó komponenst úgy lehet/et letölteni például.
    A "meglepő" inkább az Explorer magában, de arra is számítani lehetett ...
  • atomkrumpli
    #22
    Ez is olyan lesz mint a Vista hogy hiába telepítek mindent egy másik lemezre mégis totál betelik a fő partíció ?
    gondolom 50GB a minimum hogy ne halljon be egy idő múlva ?
  • pedrohsi
    #21
    MS-nél abból indulnak ki, hogy a merevlemez és a ram olcsó, így lehet nyugodtan pazarolni a helyet - végül is igazuk van, hiszen a többségnek megfelel ez a megoldás (bármennyire szánalmas ez nekünk, csak hát nem mi tesszük ki a többséget)
  • Yv@n
    #20
    "1. Nevetséges, hogy 3-4 giga helyfoglalás számodra akkora probléma"

    Ez az egy dolog ami konkrétan kurvára nem nevetséges, hanem sokkal inkább szánalmas win esetében. Értem ezalatt a side by side versioning-et. Nézzünk csak bele a WinSxS mappába telepítéskor, és telepítés után 11-12hónappal. Nem tartom teljesen normálisnak, és egy legyintéssel magyarázhatónak, hogy a dll hell-re ezt találták egyetéen kézenfekvő megoldásnak, hogy nagyjából 1év használat után, a windowsom egyik rendszermappája 11G kell legyen, csak mert képtelenek egy normális lib dependency rendszert megalkotni.

    Azt pedig tökéletesen mutatja, hogy az adott könyvtár tartalmára jóformán semmi szükség nem lenne, hogy ha slipstreamelsz egy új telepítőt a frissítésekkel, akkor már meglepő módon ez a könyvtár jóval kissebb, semmi szükség a benne lévő cuccok javarészére.

    Egész egyszerűen amit egyszer felrak, azt program eltávolításkor innen nem törli. Azt említettem már, hogy ezen könyvtár karbantartására kézzel sincs lehetőség, bármennyire is "értessz hozzá"?

    Jelen pillanatban a telepített oprendszer(vista64) nálam egymaga 20+GB helyet foglal a C: meghajtón(2G pagefile, hiberfil letiltva, így az nincs). Winen kívül telepítve nagyjából egy google chrome, egy firefox3, pár codec és egy imgburn van - a játékok egy külön winyón piehennek - szóval nem zabálják az alkalmazások a helyet, ez a winupdate-tól durrant fel ekkorára.

    Ne magyarázzuk már meg ezt annyival, hogy ez teljesen normális, mert szerintem kurvára nem az. :)
  • Yv@n
    #19
    "Hacsak nem akarsz egy szervergépet beállítani valahova a sarokba amit csak bottal akarsz a későbbiekben piszkálni, akkor mindenképpen szükséged lesz egy windowsra."

    Te sem sok linuxot láttál mostanában, ugye?
    Amennyiben nem játszol pc-n, és nem köt valami általad használt segédprogram windowshoz, úgy elég rendesen el lehet tölteni az időt linux desktopon. Szerintem(!) még felhasználó barátabb is jónéhány dologban.(Win alatt nekem kurvára hiányzik a vágólap kezelése)
  • DjDano
    #18
    Amíg az asztali gépek 95%-án Windows fut, addig nincs értelme arról beszélni, hogy mitől lenne sikeresebb... A felsorolt problémákat én nagyon műnek érzem...

    1. Nevetséges, hogy 3-4 giga helyfoglalás számodra akkora probléma

    2. Azt meg ne várd már el, hogy semmit se pakoljon fel a rendszer... Akkor miért fizetsz nagy pénz a csupasz kernelért? Egyáltalán miért zavar, hogy ezek fent vannak, nagyon sok dologhoz elegendőek ezek az alap programok:D

    3. Töltsél le "kigyomlált" oprendszert, aztán ne siránkozz ha erős kompromisszumokat kell kötnöd és ráadásul instabil rendszert kapsz
  • dashed_
    #17
    Az a baj ,hogy aki linuxot hasznal az egybol felsobbrendunek erzi magat egy wint hasznalo-tol..En miert nem megyek linux portalra fikazni ?vagy mac-es hirhez obegatni?
    Hasznlatam mar mind a 3 rendszer mindennek megvan az elonye hatranya. En siman hasznalnek linuxot ha (foleg mert ingyenes)tudnek olyan dolgokat csinalni vele amit jelenleg sajnos nem tudok. szintugy sajnos az osx-el.

    /me azert kopkodi iras kozben magat, mert wint hasznal...
  • Vanek úr
    #16
    Szerintem...
    Egy tényleg hozzáértőnek nem kellenek olyan dolgok, mint amiket leírtál, mert kb. ugyanannyi időbe kerül a szükséges szolgáltatásokat bekapcsolni, a szükséges cuccokat feltenni, mint a nemszükségeseket letiltani, leszedni.
  • Palinko
    #15
  • Ravkin
    #14
    Kedves Lami !

    Hacsak nem akarsz egy szervergépet beállítani valahova a sarokba amit csak bottal akarsz a későbbiekben piszkálni, akkor mindenképpen szükséged lesz egy windowsra. Egyébként birom az ilyen jópofa beírásokat, hogy a windows vicc számba megy... indoklás vagy valami ??? Ja hogy neked nem tetszik szerintem ez magasról le lesz szarva mellesleg senki sem kérdezte. Olvasgass liniuxos meg bánomis én milyen témákat és kérlek ott folytasd a diszkurzust...
  • BCS pixel
    #13
    továbbá jó lenne, ha ezt az új linuxknál vagy macnél is megcsinálnák
  • lami321
    #12
    A hozza ertok nem akarnak windowst hasznalni ez a problema a felteveseddel:D
  • BCS pixel
    #11
    szerintem az lenne a legtökéletesebb megoldás, ha nem csak átlag felhasználóknak való változatot adnának ki, hanem egy olyat is amiben

    1.) amiben nem másolja fel a nem használt drivereket a vinyóra
    2.) az alap oprendszeren kívül, egyetlen windowsos programot sem rak fel, és nem is másolja fel(szövegszerkesztők, video playerek, wordpad, paint, háttérképek, játékok, számológép és még sokan mások)
    3.) a szolgáltatásokban és az automatikus indításnál alapból minden tiltva van, kivéve a legalapvetőbb, az oprendszer felalításához szükséges cuccot, a hozzáértő informatikus majd később bekapcsolhassa ami neki kell

    hozzáértő informatikus felhasználó számára ez maga lenne a paradicsom, egy ilyen változat nagyon nagy siker lenne
  • lami321
    #10
    Az egesz windows el kellene felejteni. Jo viccvolt regen, de mara egyre kevesbe az:D
  • Kingfisher
    #9
    Na ez előtt állok én értetlenül. Minek másolja fel az összes drivert? Ha kell, húzza le Windows updateről, vagy kérjen meg szépen, hogy helyezzem be a DVD-t.
  • tomcsa4
    #8
    Hmm, hamarabb válik Vista kompatibilissé a pentium kettesed, mint hogy megjöjjön az eszed.
  • Narxis
    #7
    Nem eltávolítani hanem letiltani. Ezért nem kell majd újra elővenned a telepítő DVD-t ha meggondolod magad. Ott is marad a komponens meg nem is. :)
  • msstz
    #6
    hülyevagy, kész. tudod, miről van itt szó? arról, hogy felhasználóbarátabb lesz a windows. a csökött agyadnak biztos túl komoly a cikk.
  • Kaadi
    #5
    olvasd el meg egyszer a cikket: minden felsorolt komponens benne lesz, csak el lehet tavolitani.

    az operacios rendszer nem eszik olyan sokat. a pagefile, a hiberfile foglal sokat a RAM meretetol fuggoen.
    az XP-hez kepest a Vista/Windows7 sokkal tobb drivert tartalmaz, a DVD-n kb. 1.5GB, amit felmasol a merevlemezre. Az XP eseteben az olyan 300MB volt (ugyebar CD-n jott)
  • balee66
    #4
    "már csak az a kérdés maradt fenn bennem jogosan" hogy mikor kapsz már egy IP bant...
  • hottold
    #3
    már csak az a kérdés maradt fenn bennem jogosan, hogyha nem lessz benne semmi, akkor mégis mi a búbánatos kisfa**omért foglal el 8-10 gigabájtot (tehát min. 5x-6x nagyobb helyet ) le a merevlemezemből, mint mondjuk egy Windows XP ????!!!!!??????!!!!!!!?????!!!!