192
Vélemények az autóvezetésről
  • gordon 24
    #72
    Igy van.. Mondom az a baj, hogy az auto alapvető kezelését nem ismerik sokan.. Azt se tudja mit kezdjen vele..

    Van egy teherautónyi hely és megáll az egyirányu utcába hogy ő nem fér el, meg stb..

    Ilyenkor szotam frászt kapni.. Multkor kiszáltam bezártam az autot elölre sétáltam, és szépen át navigáltam:D Álltam elötte és mutattam neki merre menjen:DDDD

    Szóval áááhh:D Amig ilyen embereket kiengednek addig nem fog változni semmi.

    Menj be a vásrosba az összes dugó és torlódás ilyenek miatt van.. Zöldre vált a lámpa nem bir elindulni amire elindul piros lesz. Amikor sárga nem készül fel a mögötte lévő.. Igy amikor az első autó elindul akkkor rakja sebességbe stb..

    Tök egyszerű leszürni amikor 3-4-5 olyan ember van elöl aki tudja mivan átmegy 5-6 autó egyszerre. Amikor egy miki egér 2:D

    Szóval ez az egésznek az alapja.. Ugy kellene minden tanoncot kiengedni, hogy tudja mit csinál.. És én azt is hozzáteszem, nem ártana 5 évenként egy uj vizsga minden autósnak!!
  • Csabesz6
    #71
    jaj ez a magyar mentalitás duma, ettől a falra lehet mászni...
  • Darukezelő
    #70
    Igazából lényegtelen kire akarjuk ráhúzni a vizes lepedőt (öregekre, Halálos Iramban című filmen nevelkedett tinikre, friss jogsisokra, "én diktálom a szabályokat" típusú emberekre, stb, stb), a magyar vezetési morál ígyis úgyis szar. Lehet a sok kis csoport teszi szarrá, nem tudom.
  • gordon 24
    #69
    Most nincs nálam könyv! De az hot ziher, hogy amikor én tanultam ott orditottam a müszaki oktatóval, emiatt. Ugy összevesztem vele, utánna azon paráztam tutti meghuznak:D De akkor lehet javitották már bene!
  • autoszimulator
    #68
    hát, nem vagyok én ebben a statisztikában biztos. Alapból rengeteg nő vezet mostanában, néha poénból figyelgetem a szembe jövőket, és hát ha még nem is 50-50%, de már közelít... És ugye evidensen minél több nő vezet, annál több nő is okoz balesetet. És egyet beláthatunk, a nők többsége bátortalanabb a férfitársainál, ami persze nem lenne gond, legalább nem előzgetnek eszetlenül, de ha ez olyan fokú, amivel épp hogy feltartja/idegesíti azt, aki épp mögötte halad, akkor már másik kategória.
    De amit megfigyeltem, az az, hogy váratlan szituációkban, ahol azonnal kell dönteni, a nők azért többször hibáznak. De persze láttam olyan női sofőrt, aki engem simán levezetett, manőverek tekintetében is, míg férfit is, aki teljesen analfabéta volt :D Szal mindenre van pro és kontra, nem kell szétszedni nemekre ezt.
    Na tolatás, az a nők többségénél bevallottan tabu :D
  • FlyHigh
    #67
    Nekem mások a tapasztalataim, engem mindig az öregek akarnak megölni. Jobbra index de balra mennek, éppen a mamával veszekszik a papa és közben az autót vágja ketté a felező vonal, hokiszar reflexek, egy jó részüknél azért lecsúszik reggel az 1 feles. Ebben a kis városban, ahol ilyen borok vannak nagyobb veszélyforrásnak számítanak a nyugdíjas öregek, mint a fiatalok akiknek még fontos a jogsijuk és kb a durvulásuk a téli parkoló csúszkán kívül a zene hangerőben van csak jelen. Állat emberek meg mindenhol vannak elszórva, minden korosztályban.
  • John Cena
    #66
    én decemberbe tettem le a kresszt 1-re 6pont hibával nekem rendesen megtanítottak mindent figyeltem stb. de sok baromság van a műszaki és az autóvezetés elméletében majd a hetekben leszek majd a Rutinon remélem sikerül bár ott még nem leszek kint az úton
  • Vogel
    #65
    Nem erre gondoltam, hanem arra hogy 1esben is van alap fordulatszám amit átad a tengelynek tehát meghajtja. Az alapokkal nem voltam tisztában :) Régebbi VW Polo-nkban volt vmi rásegítő, ha le akart fulladni magától adott gázfröccsöt (éreztem, hogy benyomódik a pedál magától). Persze ettől még le lehetett fullasztani.
  • bardocz
    #64
    Erről a hűtővízről az jut eszembe,amit nagybátyám mesélt:D
    Valami haverja a faluban vett egy mercit,ami akkor kurvanagyszám volt,és az volt a baja,hogy folyton felforrt benne a víz.Lefulladtak,és megállt valaki,hogy segítsen.Mondta a csóka,hogy nem kell,önt bele ásványvizet,ami ráadásul buborékos volt.Erre a segítőkész ember megkérdezte,hogy biztos jólesz ez?Ő azt mondta persze,még büfikézik is tőle:DDD
    Amúgy hallottam már olyan nőről,aki másik irányba akart ellenkormányozni,amikor megcsúszott,amíg ilyen balfaszokat felengednek az utakra,addig ne mondja senki,hogy ez az oktatási rendszer jó.
  • Darukezelő
    #63
    Én inkább elakadok egy bizonytalankodó öregben, várok 10 másodpercet, míg eldönti mit akar, mint hogy egy fiatal túlzottan magabiztos fiú belémdrifteljen 100-zal. Mert neki most úgy van kedve, hogy bemutatót tart a haveroknak / csajoknak.
  • noti83
    #62
    a legrosszabb: három csaj egy kocsiban shopping után
  • FlyHigh
    #61
    Én inkább az öregektől tartok. Fiatalok is tudnak elég durva dolgokat művelni, de legalább nem kell bennük elakadni és nem bizonytalankodnak, főleg ha fiukról van szó.
  • Sanyix
    #60
    Azér indul el 1-esben gáz nélkül, mert van ilyen elektronika benne, ami magától nyomja a gázt, ha fulladozna. Azt nemtudom mire jó, mert a hirtelen (vagy normáli) kuplungelengedést ez se tudja lereagálni.
    De ilyen is csak az újabb autókban van, régebbi az simán lefullad :)
    nekünk régebbi autónk van, de nem zavar ennek a hiánya, mert ritkán indulok 10 másodpercen keresztül szép lassan visszaengedett kuplunggal, na meg a gázpedált is képes vagyok használni :D

    De tényleg ennek az izének mi is lenne a lényege?
  • ba32107
    #59
    Hivatalosan persze nem szabad, de nyugodtan át lehet engedni. Én sokféle helyen vezettem mielőtt meglett a jogsim, tesco parkolóban (ünnepnapon, amikor töküres volt), falun, sőt egy picit forgalomban is. Sokat segített, mert már a rutinpálya elején tisztában voltam mindennel, és csak a tanulóautómat kellett megszokni.
  • ba32107
    #58
    Így van, nem a korhatárt kéne változtatni, hanem szigorítani.
  • noti83
    #57
    engem a mai helyzetben inkább az zavar h. pl egy szülő a srácát még egy vidéki uton se ismertetheti a verdával, hogy a rutinnál meg forgalomban ez már ne legyen gond, és a tanfolyamon már csak a közlekedéssel foglalkozzon
    a gépjármű jogosulatlan átengedése szép bírsággal jár
  • Csirke4
    #56
    Én levinném a korhatárt és legalizálnám, hogy ittasan egyedül lehessen vezetni arra kijelölt (megfelelő akadályokkal ellátott) pályán. És akkor hamar megdögölhetne minden fasz. :D
  • Csirke4
    #55
    Gyááá mentős akarok lenni! :DD
  • ZTM
    #54
    :D milyen jó hogy már évek óta csak traktoron gyakorolok vezetni XD
    Utoljára akkor vezettem kocsit mikor nagybátyám ölébe ülve forgattam a kormányt xd 8-9 évesen
  • noti83
    #53
    én sokféle személyautóval szoktam menni és azt tapasztalom hogy kisautó után könnyű megszokni pl egy terepjáró használatát
    viszont egy nagyautóhoz szokott vezető igencsak bénázik egy darabig egy fapadosban
  • ZTM
    #52
    Nekem nincs bajom még semmivel csak 1 dologgal:már emelni akarják a korhatárt és így olyan értelmes emberektől veszik el a vezetési élményt mint én.
    És arra fogják hogy néhány bulizós ittasan ül a tuningolt autójába a haverjaival és felcsavarodnak a fára:(

    Én pl diszkóba nem is járok mert fölösnek érzem ha le akarom inni magam itthon is megtehetem,és vhogy nem hiányolom.

    De ezt a baromságot a korhatáremeléssel....
    Nem hiszem hogy lesz értelme,akkor max jogsi nélkül csavarodnak fel a fára.
    Attól hogy az ember 18 helyett 21 évesen kap jogsit még nem lesz rutinosabb-.-
  • Csirke4
    #51
    Pont hogy azt tanítják, hogy ne tekerd le!

    FAIL.
  • Vogel
    #50
    Engem meghúztak rutinon mert nem voltam rutinpályán sosem. Nem is tudtam, hogy kell-e az ismerete :) Meghúztak, mert "rosszul" fordultam ki Y után. Balra kellett volna de ott volt egy nagy fal. Oktató utána szidott, hogy miért nem álltam meg elötte. Nekem nem volt egyértelmű, hogy mi a faszé álljak egy fal elé?! Télen vezettem, hóban, késő délután, sötétben a Keletinél. 40 percből 20 perc dugóban állás. Padka mellett parkolás ugye 30 centi. Esett a hó, vizsgabiztos kinyitotta ajtót, lesöpörte a havat a padkáról aztán: "több mint 30 centi, hibapont". Jókurvaanyát, aztán sávváltás egy lámpa elött. Full havas út, alig megy az 1 literes gázüzemű szuzuki. Megszólal megint, "hibapont, bizonytalan sávválasztás". Bazz, nehéz észrevenni a fehér elválasztót a hóban.
    EÜ vizsgafelkészitő házilag, a maszek oktató felesége nyomta le. Úgy kezdte, hogy rosszul lesz a vértől és nem segitene ha látna vérző embert :S nocomment.
    Mivel suta vagyok autókhoz és csak a szállítóeszközt látom benne, azt sem magyarázta el oktató, hogy 1esben elindul az autó magától :D Honnan a rákból tudtam volna? Gamek alapján is egyhelyben állt 1esben :D szal az első 10 óra ezzel telt, lefulladás ami a csövön kifér.
    Összegezve: 6 éve van jogsim, baleset nélkül. Többen mondták, hogy jól vezetek. Igazából az első félév egyedülvezetés edzi meg az embert. Utána látványos a javulás.
    Hát egy élmény volt.
  • samuraimico
    #49
    öcsém full hangerőn navigált ide az oldalra, és nem hiszem, hogy így lehet tanulni kreszt? :-)
  • samuraimico
    #48
    ha ilyen zenét hallgatsz mint ami az oldalon van akkor nemhogy vezetni, de még vezetni tanulni sem akarsz majd http://animalwel.atw.hu/
  • Hellhammer
    #47
    "Nem azert dolgoztam es vettem 2000 kobcentis autot, hogy 30al docogjek."

    Na pont ezért tartunk ott ahol...

    Már ne haragudj, de ez irtózatosan hülye hozzáállás. Az a baj, hogy mindenki így gondolkozik, és ez meg is látszik amint autóba ül valaki. Ha arra vágysz, hogy száguldozz meg kiéld magad, akkor lehet sok helyen bérelni pályát. Ha nagy teljesítményű autóra futotta, akkor arra is lehet pénz (nem is kell sok hozzá, ha okosan csinálja az ember).

    Nekem se kis autóm van (2800 köbcenti), de valahogy nem érzem állandóan szükségét annak, hogy nyomjam neki. Van egy típushoz kötődő klub aminek tagja vagyok, vannak rendezvények ahol közös pálya/repülőtér bérlés van, és azokon simán kiéli magát az ember. Van a klubban pár arc akik driftelni járnak, valahogy ők is meg tudják oldani, hogy normális keretek között (értsd: nem forgalomban) csinálják a hobbijukat.
  • sz4bolcs
    #46
    Jó, hát én meg Carmageddon 2-n nevelkedtem. Szerencsére kevés a tehén az utak mentén Mo.-n... de azért a villámokat szórom. :-)
  • zsutyesz
    #45
    :DDDDD
  • zomgzerg
    #44
    én nem mernék kormány mögé ülni 10 év gta meg nfs után :(
    anyósülésen is pánikroham fékezésnél ha eszembejut vmelyik
  • sz4bolcs
    #43
    juj. Biztosan nem stresszes meló.
  • sz4bolcs
    #42
    Üzenem az ismerősödnek, hogy őt meg akkor sittelik le, amikor én kiugrom elé a gyalogosátkelőn. Úgyhogy figyeljen..
  • Sanyix
    #41
    ja persze a forgalomnál fizettem, a többinél nem szoktak szopatni, hiszen elég a végén is, bár már hallottam azt is, hogy rutinnál is csinálják a bizniszt (a vizsgabiztos jutalékot kap a buktatásért, vagy csak azért csinálják, hogy rákényszerítsék az emberre a kenőpénz adást?).
  • Gio
    #40
    Az oktatasi rendszer elavult, legalabbis amikor en vizsgaztam az volt. Nem tudom azota valtozott-e az elmelet (muszaki resz peldaul) de ha nem az nagyon szomoru.
    A masik problema szerintem, hogy a sokan nem tudjak milyen autojuk van, teljesitmeny, hataraik.
    A hungaroringi tanpalya szerintem is nagyon hasznos lenne, csak nem olcso mulatsag. Kotelezove kene tenni az oktatasba, akkor az emberek kenytelenek kifizetni.
    A kressz meg olyan amilyen, az elmelet egy dolog. Nem erre kene megtanitani a tanulokat, mert gyakorlatban egesz mas a helyzet. Probaljon meg ugy kozlekedni a varosban....:)
    Szugoldozas, gyorshajtas meg igen, nem tagadom en is csapatom ha tehetem, esszeru keretek kozott. Nem azert dolgoztam es vettem 2000 kobcentis autot, hogy 30al docogjek. Ezzel is az a problema, hogy nincs hol kielni magat az embernek. A hungaroring lehetne ugye, de ki tudja megfizetni. Eleve motorosoknak van nyilt nap, azt tudom, de autosoknak?
  • Sanyix
    #39
    te meg egy feljelentéssel...

    engem is semmiért húztak meg 2x, 3.-nál már fizettem egy 10-est (már mikor hozzákezdtem már mondták, hogy csúsztassak egy 10-est mert úgy engednek át... és tényleg. Volt ez 3 éve, azóta nuku baleset, 1 rámdudálás (mert elbambultam a sorompós parkolóban az előzőre várva :) ), és hát kezdettől fogva nem a mereven előre néző 20-al közlekedő kezdő vezető voltam, elsőre felvettem a ritmust.

    Sok az idióta vezető, nem feltétlenül az oktatás miatt, pl az utak királyai (audisok főleg, de bmw is néha, meg a tuningverdák) vizsgaeredményektől függetlenül, 90% büdös bunkó sávok között index nélkül, 50-el haladó összefüggő kocsisor között 100-al cikázó, jó nagyokat fékező majom.
    Na meg az utak is szarok. Teljesen lekopott útfestések, roncsderbipálya szerű útfelület, hülyén kialakított nyakatekert sávok és útvonalak, ahol néha azt se tudni hogy most merre mész...
  • Hellhammer
    #38
    Nekem feleségem most tanul vezetni, asszem még 3 óra rutinja van hátra a vizsgáig. A keresztapám oktató, nála tanul. Szal mindkét oldalról látom nagyjából a dolgot :)
    Én 14 éve szereztem meg a jogsit, de ahogy látom kb. ugyanaz van most is. Annyit fejlődött a rendszer, hogy már nem papírra nyomtatott tesztlapok vannak, hanem számítógépen csinálják, és ott variálja a gép a válaszokat, szal nem feltétlenül megoldás az, hogy valaki bemagolja, hogy a válaszok a,b,b,d,a,c... Az egészségügyi oktatás sokat fejlődött, sokkal több mindent megtanítanak, sztem ez jó dolog. Amikor még én tanultam, szinte csak ladák meg skodák voltak tanulóautónak, elvétve volt 1-2 suzuki is, szal kicsit küzdelmesebb volt az autó kezelését megtanulni (én kicsit megszoptam, mert télen ladával 15 centis hóban vezetni tanulni érdekes dolog :)).
    Sztem igazából ott van a gond, hogy manapság már az alsó kategóriában is vannak 90-100 lóerős gépek 800 kilós súllyal, aztán ezek mennek is rendesen, és 30 óra tapasztalattal tud ez a kombó életveszélyes szituációkat eredményezni.

    Nekem miután megvolt a jogsim apám odaadta néha a 65 lóerős diesel sierrát, na az mindent tudott csak gyorsan menni nem :) Utána volt kispók, maruti amik szintén gyengécske verziók, de arra tökéletesek voltak, hogy tényleg megtanuljak vezetni. Aztán mikor elkezdtem melózni, akkor vettem erősebb autókat, és nem volt akkor már az, hogy na akkor most kanyarban gyorsítok és meglepődök ha elkezd kifelé menni a segge vagy az orra.
    A másik meg az, hogy lehet akárki akármennyire rutinos, tapasztalt, egy kis figyelmetlenség, és kész a baleset. Erre példa az, hogy novemberben hátulról rommá törte az autómat egy helyijárat busz. Álltam a kereszteződésben, kanyarodtam volna balra és a szemből jövőkre vártam, mikor hátulról fékezés nélkül belémjött a busz. A buszsofőr 50 év körüli faszi volt, aki 30 éve vezet buszokat, és annyi volt, hogy sietett mert késésben volt, és épp a tükröt figyelte és nem azt hogy ott állok előtte. Szal megbaszhatja a rutinját.
    Sokan nem fogják fel, hogy az autó az életveszélyes üzem, és azt hiszik megy az magától is, és nem figyelnek oda a vezetésre. A sok telefonálós, rádiótekergetős, olvasós lazulós baromnak ajánlanám azt, hogy csak úgy 30-as sebességgel csattanjon egyszer, és utána csinálja azt, hogy 150-nél fél kézzel kormányozva, telefonálás közben szendvicset egyen, miközben az anyósülésen lévő notebookon híreket olvas.
  • zsutyesz
    #37
    úúú, azt el bírnám viselni, hogy a Hungaroringen vezessek
  • V43 1105
    #36
    Kár általánositanod ... mindkét "oldalon" vannak idióták ...
  • Zetorg
    #35
    érdemes elolvasni totalcaron a kreszről szóló cikket...

    mindenki akkor tanul meg vezetni, ha már a kezében a jogsi :)
  • zsutyesz
    #34
    szerintem az oktatással nincs különösebb probléma, inkább a vizsgáztatással. Ismerősömet olyan pitiáner dolgokért húzták be kétszer is...de szívesen veszik, ha adsz egy kis lóvét a vizsgabiztosnak, egyből átmész.
  • zsutyesz
    #33
    kikérem magamnak...