192
Vélemények az autóvezetésről
  • gordon 24
    #152
    Igy van! Sosem állnak meg! Fölleg ilyen helyen.. Mivel ha megáll felrobantják, vagy megtámadják öket..

    Szar látni amit csinál, de "nincs más választása".
  • malter
    #151
    "állitolag" nem állhat meg a konvoy ezért kell igy közlekedni,és panasz esetén megtéritik az autos kárát
    de persze a gyakorlat biztos mást mutat
  • TheRock18
    #150
    nahh ezt fognám..és közelről sörétessel fejbe..de előtte áthajtanék a sípcsontjain a hummer-ral :)
  • 89
    #149
    Az ilyeneket rugdosnám vissza a picsába amerikába, játszák ott a kibebaszott nagy menőt a gettónegyedben...
    odamennek demokráciát csinálni, hát basszák meg ezt a rohadt nagy demokráciájukat. És akkor csodálkoznak, hogy mindenki utálja őket mint a szart
  • malter
    #148
    Ez is elég jol küldi:D
  • Max7
    #147
    Ez próbálom elmondani, hogy nem az a baj hogy hozzád nyúlnak hanem az hogy olyanok vannak és vagy hozzád nyúlnak vagy nem , de nem értenek hozzá hozzáteszem én sem értek hozzá de szakszerűen tudok adni "ELSŐ segélyt"
  • gordon 24
    #146
    Most komolyan meg akartok győzni arról hogy hülye vagyok??
    Mondom le is irtam ezen vesztem össze az oktatóval! Én azt mondtam amit te is leirtál.. Ő meg váltig állitotta, hogy le kell tekerni és hideg vizet kell önteni rá.

    Sőt! azt is mondta, hogy járó motornál, mertha leállitom megszorulhat!

    Erről beszélek, hogy ilyen emberek oktatnak! Mivel az apám autószerelő én is tudom mi a modja.. Egyszerűen ezt mondta az ember, ami után egy jó 1 órás vitánk volt:D
  • neevous
    #145
    Valahogy úgy van a kreszkönyvben, hogy nem szabad letekerni a kupakot, mert a gőz égési sérüléseket okozhat. Félre kell állni és meg kell várni, hogy lehűljön a hűtővíz. A józan ész ezt diktálja és ez az elméletben sincs másképp:)
  • gordon 24
    #144
    Figyi :

    Egy a nyelvtanba ne menjunk bele.. Billentyüzettel, sose tudtam irni, és nem is fogom megtanulni az életben.. Azt kellene látnod amit papirra irok.. Szóval ezt lezárhatjuk.

    Kettő.. Elfogadom a véleményed..
    De ezzel együtt én azt mondom, hogy hozzám ne nyuljon inkább senki.. Mivel ahogy az emberek vezetnek el tudom képzelni micsoda nagy szaktekintéjek lehetnek ebben is..

    Szóval mindenki ugy csinálja és azt csinálja amit akar.
    De ha elolvasod amiket irtam.. Mind a 2x kihangsúlyoztam azt, hogy én sem hagynám ott és nem szarnék rá..
    Sőt volt már olyan hogy részt vettem ilyen szituban.. (kb 5 éve az országot járom egész nap autóval)

    Szóval mondom nem kell engem meggyőznie senkinek! De hozzám lehetőleg ne nyuljon egy "azthiszem orvos vagyok ember"
  • TheRock18
    #143
    észrevettétek hírtelen,hogy megnőtt a külföldi rendszámok használata?
    naaa nem a külföldiekből lett sok...csak egyesek hozzájutottak olyan rendszámtáblákhoz és sok büntetést megúszva felrakták...
    van imserősöm aki német,sőt még califroniai rendszámmal is jár..:) fogja és egyszerűen ledobálja a parkolásicsekkeket..és a rendőr sem állítja meg...így a forgalmival nem foglalkozik
  • Max7
    #142
    nem folytatom mert a 2. hozzászólás elolvasása után agyvérzés kerülgetett:

    #114: először is nem az a lényeg hogy lehet kibújni alóla mert úgysem nézik és úgysem írják a rendszámodat, hanem arról van szó hagy szarik rá mindenki mindenre és ahelyett hogy baszik megtanulni és rászánni magát évente 1x fél órára szarás közben hogy átolvassa az épp aktuális eu oktató könyvet ami kb. 50 oldal ez nem más mint a magyar szokás! Lopunk, csalunk, sikkasztunk, kibújunk, szarunk rá a másikra... azt lehet mondani hogy cigánykodunk!

    #115: te mire figyeltél eü oktatáson? először is a motoros nyelve helyre igazítható rostély felhajtása után tehát nem kell levenni a bukósisakot! Ha mégsem akkor oktatják, hogy egy motoros sisakját hogyan kel levenni hogy a nyaki sérülését ne fokozd... erről beszélek! meg kell tanulni és tudod mit kel tenned! amúgy nem cikizésből nyelvtan orákon én is aludtam általában de nem "csigójája" hanem csigolyája!

    És nem azzal kezdődik egy elsősegély nyújtás hogy stabilan oldalra fektetem hanem mérlegelem a sérüléseket... nyilván artériás vérzésnek neki esetek mint hülye gyerek a legónak mert ott nincs idő... de mielött stabilan oldalra fektetem megkérdezem a bámészkodó tömeget hogy mi történt ha elesett és beverte a fejét akkor nincs gerinc sérülése!


    #116: azért örülök hogy valaki érti a lényeget... annyit azért javítanék, hogy nem illik hanem embertársi kötelességed segíteni!


    Amúgy nem az eü-t nyomatom folyton mert ha az emberek betartanák a KRESZ-t akkor nem kéne eü csak sajnos sokszor láttam olyat hogy embert gázoltak és ott állták körbe és a közelébe nem tudtál volna férkőzni (illetve akkor még nem volt jogsim, de stabilan oldalra tudtam volna fektetni)
  • FlyHigh
    #141
    Én aránylag jól megvoltam az oktatómmal, elejében 1X-2X hangosabban szólt, de aztán a normálisabb rájön, hogy belőled él és te nem az ordibálásért fizetsz viccesen magas árat.
  • bardocz
    #140
    Ennek még kéne 3 év a gyakorlati pályán legalább.És ilyen tuti jogsit kap.
  • TheRock18
    #139
    kedvencem mindig ez volt az oktatótól:
    "nem fogjuk belül a kormányt,mert eltöri a kezünket" xD jóó mondom...
    meg:
    oktató: "rakd már ki az indexet"
    én: "minek?úgy idegesít a hangja" (új ford fiesta volt)
    oktató: "csak! mert mindig elfelejtitek" xD
    én: "jóó..a te kedvedért"
    jó fej oktatóm volt..ilyen 25 év körüli (őrülten vezető) csávó aki mindig a nyugodt vezetést hangsúlyozta.. :D
  • TheRock18
    #138
    xD
  • Hixer
    #137
    annyira nem különbözik az én oktatómtól... főleg mikor a váltót nem rendesen akasztja be, már hallom a fejemben, jönnek fel az emlékek:

    "Jahahahajjj, micsináááálsz? Szegény autócska! Jaahahajj! Hát hallod ezt? Recseg ropog! Hát finomabban! Jaaahahahaaaj!"
  • gordon 24
    #136
    Aztakurva életbe:DDDD

    Mondjuk ezt az oktatót is ki kéne rugni:D

    Nem baj egy utazás után lesz egy laza Pipa aztán meg is van a jogsija:D
  • RIZLA
    #135
  • TheRock18
    #134
    ezzel ne is rémísztgess...múltkor ígyis neki csúsztam (szerencsére) szemből a patkának...tán múlthéten szerdán..mikor itt nagy hó esett...és asszitem kanyec a gépnek...
    megnéztem mindent...szerencsére csak a lemezfelni ütődött...nagyrészt a gumit érte...oszt még a nő beszól,hogy "óvatosabban vezessél"...mondom jóó..."csókolom csúszik az út..." xD
  • FlyHigh
    #133
    az volt a legdurvább mikor annyira megpadkáztam télen, hogy eltörtek a motortartó bakok és a motor leült a betonra. Akkor volt egyedül, hogy nehezen akart összeállni újra.
  • FlyHigh
    #132
    Persze kis utcák azok menők, első autóm egy golf2 volt, 2 tél alatt körbetörtem, volt h nem adta ki a mutatványt. Mondjuk kegy szemétdomb volt, mostanival azért más a bánásmód.
  • ba32107
    #131
    Lassabban kell menni, ennyi. Nagyobb féktávokat venni, elővigyázatosabban menni, kész. Ja, és a nyári gumi felejtős. Persze, tudom, hogy nem mindig van rá lóvé, de ez tényleg megéri, mert nagyon fontos. Még ha nincs hó, akkor is veszít a tapadásából a nyári gumi a hideg miatt.
  • TheRock18
    #130
    kinek a pap,kinek a paplan..:)
    én a nyarat szeretem..:) nem csúszik az út se...nem kell reggel kocsiról kaparni a havat..:) és lehúzhatom az ablakot is,és közbe nem fagyok meg :D
  • ba32107
    #129
    Télen a legjobb vezetni
  • TheRock18
    #128
    lehet,de ilyen 25méteres kisutcákban csúszkáljál...ráadásul én nyári gumival nyomom..:D múltkor jöttem haza...200méteres út,már sehol semmi hó...útca végén 3 méteren hó..és áll egy szélehossza ugyanannyi asszonyság a suzukijával,mert fogalma nem volt a kreszről..erre meek,mint a barom...gondoltam leesik neki,hogy védett úton van..de nem...hát...2 lábbal álltam a fékbe,mire leesett,hogy az asszonyság..nem indul el..és én meg minnyá belecsúszok...mert ő tudatlan és megáll..:)
  • FlyHigh
    #127
    Minden télen megyünk csúszkálni, ez benne a legjobb, mikor más rakja el a kocsit, mi akkor állunk ki.
  • TheRock18
    #126
    javítom a hülyeségem...
    nem jogsit,hanem KRESZT*
  • TheRock18
    #125
    nem tom valaki mondta itt,hogy 5 évente újra kéne rakatni a jogsit,mert elfelejtődik. ezt támogatom!
    apámnak már több,mint 30 éve van,és sztem csak azt tudja,amiket használ :) jó..több millió km van mögötte,mert sofőr mióta jogsija van..de akkor is...időnként újra kéne ellenőrizni,hogy a kresszel mindenki tisztában van-e
    én már nem vok kezdő hivatalosan sem,és én sem emlékszek már mindenre...
    de 1 tuti,ha beállok egy kereszteződésbe gondolkodás nélkül tudom ki után jöhetek...
    vezettem havas,jeges utakon..nah az egy rémálom...rendesen halál félelmem volt,hogy megtudok-e állni,ugyanis a fék olyankor nem is létezik...felesleges is nyomni...
    tehát aki azt hiszi,hogy tud vezetni,az menjek ki télen,mikor esett 5-10 centi hó...vagy pestre,vagy külföldre...és,ha ott is megy neki,akkor tud vezetni..:)
  • Hixer
    #124
    Igaz. Ezek veszélyes esetek. Nem írtam csak arról a részről amit gerincsérült vagy nem, meg kell tenned.

    Ugye motoros bukósisak leszedés két emberes munka, ha nincs ott másik ember, nem szedheted le, de a légzést meg tudod nézni bukósisakkal. (mellkas mozgás a legrosszabb esetben) Sok mai bukósisak egyszerűen felhajtható az állrésszel együtt és így az arc szabaddá válik.

    Másik történet, hogy motoros balesetnél senki nem szedte le a bukósisakot, csak megnézték lélegzik-e. Kiértek a mentők, éppen kezdték leszedni, mikor észrevették, hogy átlátszó folyadék csöpög a sisakból. Hoppá az bezony liquor másnéven agyvíz. Na bukósisakban be a kórházba, röntgen, minden lótúró. A csávó 1 hónapot kellett töltsön a sisakban, mert az tartotta össze a darabokra tört koponyáját és csak az. Ha leszedik a sisakot meghal azonnal, de ugye ez nem várható el senkitől aki az utcán odaszalad segíteni, hogy ilyen diagnózist felállítson.

    Persze, ha valaki ott fekszik és lélegzik!, illetve sanda gyanú van, a balesetből következtetve, vagy abból, hogy nem mozog, netán nyöszörög ha magánál van, akkor stabil oldalfekvést rég elfelejtettem. Ha több más sérült van, percenként ránézek, hogyha hányna, akkor azt kiszedjem a szájából. Ha egyedül van végig ott vagyok és figyelem hány-e, kiszedem.

    Semmi bonyolult dolog. Később, ha valaki netalán meggyanúsítana, hogy hát a stabil oldalfekvés? Szépen megmondod, hogy bocs, de úgy véltem gerince sérülhetett és nem akarta kockáztatni, de figyeltem hány-e és a savas gyomortartalom ne kerüljön a tüdőbe.

    Egyébként igen azzal máris sokat tettél, ha kihívtad a mentőket pl. de egy légzést nem túl bonyolult ellenőrizni, mégcsak mozgatni se kell nagyon semmit.

    Szíved joga, de csak biztatgatni próbálok embereket, hogy valami minimális veszélytelen dolgot. Mégha nem is kezd el lélegeztetni, ha megmondja a mentőknek, hogy a csávó nem lélegzik, akkor jobban tudják mire kell számítani. Ja és a legjobb tudásom szerint a keringés és légzésleállás után 4-6 PERC van az agyhalál beálltáig.

    Persze ott vannak a menthetetlen emberek. Egyszer pont egy mentő előtt pördült ki egy BMW az autópályán, bumm oldalkorlátnak, meg a másiknak, áttörte a külsőt, de még félig az úton maradt. Mentő megállt, odarohantak, csávó kóvályogva kinyitotta az ajtót, kiszállt, odacsászkált a korláthoz, kinyitotta a száját, placcs, 3 liter vér körülbelül ki, összeesett, meghalt. Ez körülbelül 10 mp és extrém eset. Nem az elsősegély témához kapcsolódik, inkább a vélemény az autóvezetésről.
  • Lammer
    #123
    en kiprobaltam brahibol a kis benzines Fiestam elindul 3asban is :D van ott ero(gyari MK7 ST+K&N 57i kombo) ^^
  • Vogel
    #122
    Öv témával kapcsolatban: ha beülök akkor reflex az öv és a lámpa felkapcsolása. Ha hátul ülök, el szoktam felejteni bekapcsolni.
  • ba32107
    #121
    "...nemhogy arra NEM lesz lélekjelenléte....."
  • ba32107
    #120
    Elméletben mindenki okos ám.........aztán ha valóban bekövetkezik a baleset, a nagy többségnek nemhogy arra lesz lélekjelenléte, hogy levegye az akksiról a sarut, hanem még jó, ha eszetekbe jut a mentő telefonszáma....

    Nekem volt balesetem, felborultunk az autóval, és még az se jutott eszembe, hogy levegyem a gyújtást. Csak arra gondoltam, hogy kimászni, azonnal. Ha ott valaki megsérül, semmit nem tudtam volna tenni érte.
  • bardocz
    #119
    Dízel akár kettesben is elindul.Tök jó volt vezetni benzines borat a dízel megane után,végre nyomhattam a gázt,nem ment magától:)
  • bardocz
    #118
    Jéézusom,és te hogy kaptál jogsit?Biztos az elektronika adja a gázt...
  • FlyHigh
    #117
    Súlyosabb balesetnél én sem mernék hozzányúlni senkihez, csak ha közvetlen életveszélynek van kitéve az illető. Félig lángoló autóból tuti kihúzgálnám az embert akármilyen gerinc sérülése is lehet, de ha csak simán ül egy összetörött autóban, akkor egy gyújtás/akku saru levétel meg egy telefon mentőknek és kész.
  • Gyocsika
    #116
    Természetes, hogy olyan esetekben, amikor tudod, h ártanál a sérültnek,( pl a motoros példa amit említettél) ilyenkor jó hogy nem kell elkezdeni lábra állítani... de amikor tudja az ember h nem árt... akkor bizony illik nekiállni segíteni.

    Persze értem, amit mondasz, h akkor most mit csináljon, az ember amikor belefut egy tömegesbe? Mit? Állítsa le a forgalmat, ne engedje el az autósok, mert olyan nyomokat is eltüntethetnek, ami a helyszínelőket segítheti. Emellett ne az legyen az első gondolata, h "úristen nah menjünk tovább, amíg lehet, mert sosem szabadulunk, ha megjönnek a rendőrök..." Biztosítani a terepet, megnézni hány sérült, milyen súlyos. Ezek az információk, mind mind nagyon értékesek, a mentésirányítóknak (megfelelő számú mentő küldése, esetleges segítségkérés más városból, helikopter, Balatonnál mentőmotor...)
  • gordon 24
    #115
    Nem értek egyet dolgokban..

    De most nem irok egy több oldalas dolgot.. Egy lényeg, nem vagyok orvos és senki sem az..
    Nem azt mondom, hogy le kell szarni, és menj tovább, de.. Pl elesik egy motors, te oda mész bent van a nyelve a légutban.. leveszed a sisakot, hogy hozzáférj kihuzod neki, de pl el van törve a csigójája és belehal abba hogy levsedz a sisakot.. Akkor mit csinálsz?? Ott fog állni egy egész család két nap mulva elöted hogy megölted a gyereküket vagy stb..

    De hangsúlyozom, nem azt mondom , hgy hagyd ott és le szard a dolgot.. Egyszerüen maximum olyan dolgot kell tenni amivel nem ártasz neki. Ez a stabil oldafekvés is egy faszság. Lehet, hogy megfulladna a hányásától, lehet de nem biztos! De ha Gerinc sérült és elforditod soha nem áll lábra többet..

    Szóval érted mire gondolok? Sok olyan bajt tudsz csinálni ezzel ami egy életre kihathat.. És csupán a jószándék vezérel. Nem véletlen az, hogy az emberek nem avatkoznak ebbe bele!..


    Az őv kérdés.. Mivel nekem az egész napi munkám az hogy árut szállitok igy egésznap a kocsiban ülök, majd kiszállok beszállok stb nem szoktam bekötni magam a városban.. De ha hosszabb utra megyek, vagy elhagyom a várost mindig be vagyok kötve!
  • Darukezelő
    #114
    Egyet kérdezek, mire szeretnél kilyukadni ezzel a nagy egészségügyis monológgal? :) Ha fontosabb lenne, mint a KRESZ, akkor mentős képzés lenne az eü oktatásból, vizsgából. Valljuk be, nincsen nagy hangsúly az eü témán, ami a könyvben van az meg bőven elég, néhol még sok is. Van egy 4 órás oktatás belőle (legalábbis nekem egyszer 4 óra volt), oszt' csókolom, jöhet a vizsga, ahol ha rendes a vizsgabiztos, akkor kb 3 perc a szóbeli része az egésznek. Tőlem csak annyit kérdezett, hogy milyen vérzés, hogy látom el, és hogy milyen következményei lehetnek egy fejsérülésnek, mondtam rá pár példát, viszontlátásra, sikeres vizsga. Volt egy srác, aki kb mindent elbénázott, tőlem kérdezte a vizsga előtt, hogy hogyan kell lélegeztetni, meg hogyan működik a stabil oldalfekvés. Aztán a szóbelinél arra nem tudott válaszolni, hogy hogyan segítene azon, akinek valami elakadt a torkán, makogott össze-vissza, de átlökdöste a vizsgabiztos. Kb ekkora hangsúly van az eü témán ma Magyarországon. Szóval ez is vizsgabiztos függő, hogy egy olyan ül bent, aki megbuktat azon, ha véletlenül összekevertél valamit (majd kijavítod, de már mindegy), vagy egy olyan, akinek ha felsorolsz 3 sérülést, akkor átmentél. És igazából nem hallottam olyanról, hogy valakit megbüntettek, mert nem állt meg segíteni. Rendőr akkor még nincs jelen mikor elsőnek érsz oda, más meg gondolom nem azt nézi hogy ki nem áll meg, és írja a rendszámot, hogyan tudnának így elkapni és megbüntetni. Ezen sincsen hangsúly, ez is csak benne van a könyvben. Nem azt mondom, hogy ne tudjuk azt, ami van az eü könyvben, vagy hogy ne álljunk meg segíteni, hanem azt, hogy itthon mennyire veszik komolyan ezeket a dolgokat. És erről már nem mi, autóvezetők tehetünk, hogy mennyire veszik komolyan a vizsgákat, vagy hogy mennyire ellenőrzik ezt az elsőnek meg kell állni és segíteni dolgot.
  • Max7
    #113
    egy rugóra jár az agyunk :) sokáig tartott legépelni mindezt ezalatt megelőztél :D hmmm ez gyorshajtás.... 30.000 ft lesz.. najó nem humorheroldoskodok :D