710
  • a.carkey
    #430
    Igazi fejezetekre kellett volna bontani. 1 rész-1 fejezet-1 ember története. Se több, se kevesebb. Kellett volna egy előzetes a sorozat előtt amiben felvezették volna Pearl Harbort - esetleg megemlítik a további japán terjeszkedést -, majd Midway-el lezárni a felvezetőt, és végre az igazi "Pacific" sorozatként elkezdeni amit akartak: az első részben bemutatni egyenként az elkövetkezendő részekhez tartozó főszereplőket, hogy miért jelentkeztek, honnan jöttek, fontos részek a kiképzésükből, esetleg a családi háttér, stb, és szépen egymás után rakosgatni a részeket. Egy rész Guadalcanalról, egy rész a minden más tengerészgyalogos hadjáratról (ha már minden áron őket eröltették ...). Szerintem, a visszaemlékezéseknél nem kellett volna híradórészlet, a térképet se kéne mindig majd 1 percen át zoomoltatni, ugyanis nem hinném, hogy az amerikaiak többsége Guadalcanalt valaha is el tudná helyezni a térképen, de lefogadom, hogy ugyanez lenne a helyzet Bastogne, Berchtesgaden és Carentan esetében is. Mivel a BoBban ha jól emlékszem ennyire agybarágósan ilyen nem volt, és mégis működött, hasonlóképpen működhetett volna itt is. stb.
  • tigeroo
    #429
    hát igen. meg pont tesóm mondta hogyha ennyire közük sincs egymáshoz a főszereplőknek akkor az egyik helyett simán lehetett volna a 3. főszereplő egy japán katona is...

  • a.carkey
    #428
  • a.carkey
    #427
    Nagyon nem áll össze. Szépen, lassan, de végignézem. Nem értem, hogy szinte ugyanazok miért nem voltak képesek hasonló módon végigvinni a sztorit, mint pl. a Band of Brothersnél. Tudom, tudom, nem egy alakulaté a főszerep, több különböző emberről szól a történet, de akkor is: kéne, hogy eleje és vége legyen egy-egy résznek, nem pedig úgy hogy bele qurják a pofánkba a különböző szálakat, aztán silabizáljuk ki! Egyik pillanatban még otthon vannak (megj. tök feleslegesen beépítve a történetbe azt a szálat!, különösen annak fényében, hogy egyes filmekből, sorozatokból milyen jeleneteket szoktak alapból kivágni), a másikban meg kb. eddig megismert arcok vannak valahol, és majd valamit tesznek, de amit tesznek se egy húdenagy valami, legalábbis a BoB 88as elfoglalásához, ejtőernyős akcióihoz, Bastognehoz képest. Ráadásul a felvezetőben az öregek elmondják, a régi kópiák meg megmutatják, hogy milyen nehéz volt átmenni a reptéren, majd a filmben megmutatják, hogy milyen nehéz volt átmenni a reptéren, de most ugyanezt filmes katonák teszik.

    Nem tudom. Máig a legjobb Pacifichoz kapcsolódó II. VHs sorozat az a Black Sheep Squadron. Annak van sztorija, van eleje, van vége. Ennek meg? Kár érte! Lehetett volna ebből egy igazán ütős, jól megcsinált sorozat is, de a milliók ellenére sem sikerült véghezvinni. Ha ez nem HBO, már a 4. résznél nincs nézettség, és még az elején elkaszálják, mint a picsa!
  • repvez
    #426
    Én láttam mind a 6 részt eddohg és a 5. második fele meg a 6 ik rész kivételével szinte nincs harci jelenet.
    Sehogy sem áll össze az egész történet.Japánokat csak pár másodpercig látni majd meghalnak.
    Eddig a MOHA pacific assaultnak több izgalmasabb jelenete volt mint ennek a filmnek.
    Amennyire vártam akkor csalodás ez és a maradék rész sem tudja annyira felhuzni hogy ebbol egy jo sorozat legyen.
    Bár azt is el merem képzelni, hogy ennek lesz egy másik oldali verzioja a japán részröl és most azért nem látni öket annyira.
  • polluxware
    #425
    nem beszélve arról hogy 50perc egy rész, amiből az első 10perc intró, az utolsó 7 perc meg zene..

    azért biztos sokba került
  • polluxware
    #424
    1. 2. rész után ... hogyismondjam.. csöppet MOHA, Ryan közlegény rókabőrnek tűnik az egész.

    színészi alakítások is olyan... (szóval Joe-nak monják hogy legyen szomorú, és Joe úgy is tesz)

    naaaa

    ettől még lehet jó később :)

    Elit alakulat, Generation kill.. ezek csöppet sokkal jobbak SZTEM

  • zaki
    #423
    torrentről
  • steve89
    #422
    Sziasztok. Vki megtudná mondani honnan tudnám letölteni magyarul a részeket jó nekem a tvből felvett is, csak nincs HBOnk és szeretném megnézni köszi :)
  • polluxware
    #421
    bakkerrrr ez már megyen??? hohááá:)
  • PetruZ
    #420
    Gyanítom, az volt a baj, hogy nem találtak olyan egységet, ami a jelentősebb hadműveletek mindegyikében részt vett volna. Olvastam, hogy rengeteg feljegyzést, listát, könyvet, dokumentumot néztek át, de egyetlen embert sem találtak, aki ilyen lett volna. Ezért - szerintem - ahelyett, hogy kreáltak volna egy nemlétező egységet (és vállalták volna a "történelemnácik" puffogásait), inkább választottak három embert, akinek átfedő történetei voltak és a legjobban lefedték a lefilmezni kívánt eseményeket, írtak még hozzájuk, meg összekötötték őket valami laza szálakkal és ez lett a sorozat, ezért ilyen epizodikus, csapongó és széthulló. Sajnos (?) vszleg már nem tudjuk meg, milyen lett volna, ha az első változat felé indultak volna...

    Most ott tartok, hogy eddig Leckie volt az egyetlen, akit már arcról felismertem és a neve is beugrott, kezdtem megkedvelni és már el tudtam helyezni, erre hazamegy (vajon végleg kiírják? remélem, még nem, bár nagyon félhulla volt), és jön megint egy új, több résszel korábban jóformán csak futólag említett arc, akinek éppencsak elhangzik a neve és máris becenevet kap (jó, spec. ezeket azért nem lesz nehéz megjegyezni)...
  • tigeroo
    #419
    hát, jó rész volt. de szerintem ez a 3 TELJESEN külön szálon mozgó cselekmény sok egy 10részes minisorozatba!

    szentül hittem hogy valahogy összeérnek majd a szálak. erre valami ilyesmi volt: canalnál és melbournig felváltva mutatták basilonet és leckiet, majd leckie "leváltotta"... bejött eugene, összefutott leckievel, majd most ő váltotta le.

    1-1 jelenetig találkoztak a szereplők. hát nemtom. és mindegyik szereplő mellett van 1-2 társ. ez nagyon, de nagyon kevés.

    jó rész volt, de így nem az igazi. a legnagyobb baj hogy nagy összevisszaság az egész.
  • Prof William
    #418
    Szerintem a végén lesz egy még nagyobb ugrás aztán nézhetjük hogy a 3VH ban harcolnak a harci robotokban ülő japánokkal.
  • Molnibalage
    #417
    Ez nem magyrázat arra, hogy összefüggésetelen az egész. Pontosan azokra gondoltam én is, mint te. Úgymond egy csomó "kérdés" van a filmba, de egyet sem válaszolnak meg.
  • akyyy
    #416
    jaja bár elvileg nagy mák kelletr hozzá. kulacs jobban kjellet volna:D
  • Punker
    #415
    nyerted?
  • akyyy
    #414
    Az előbb néztem meg az ötödik részt, erre a postás hozott egy ilyet:P
  • Punker
    #413
    a BoB egy jó könyvből lett átírva, itt gyakorlatilag nincs összefüggő történet, időben is hatalmasakat ugranak.
  • Molnibalage
    #412
    Egyszerűen nem értem a rendezőket. Mintha a BoB óta elfelejtettek volna rendezni...
  • tigeroo
    #411
    nem semmi az ürge:)
  • a.carkey
    #410
    Dale százados vidámparkja :D
  • Prof William
    #409
    DE végre ez a csata nem a "jön a sok japán és lelövik őket éjszaka" Legalább megmutatta ez a rész hogy a pulykavadászat ment másik oldalon is rendesen...
    Amit visznt nem megint nem vittek végig...
    A víz...

    Ott rinyáltak 25 percen át hogy nincs víz bemutatja hogy kínjukban már mindenhonnan vizet próbálnak fakasztani aztán egy új jelenetben mutatják hogy 2 katona háttérban iszik. Vazze egy 10-15 másodperces kis jelenet kelett volna hogy megkapják a vizet és örülnek neki mint majom farkának és máris teljes lett volna az elmúlt 20 perc.
    Ami még fura volt... 1 megzakkanó bajtársra odalőnek a japánok de amikor egy teljes zászlóaj röhög éjszaka az meg nem veszélyes?

    Az átfutás komoly volt mutatta hogy azért még 44-ben is nem kis potenciál volt japánokban.
  • Molnibalage
    #408
    Azért még ez sem volt az igazi. Tényleg volt csata, de még a 10 éves Őrület Határán filben is jobb jelenetek voltak szerintem.

    A BoB 4. részének csatajelene vagy Carentan is jobb volt. Kicsit uncsi volt tizenx percig nézni, hogy fut, robban, hullik a végtag. Okosabban is lehetett volna vágni.
  • ZsirosKenyer
    #407
    tényleg jó volt, de a Lekiék most tényleg hazamennek??
    Végre kezdtem megszeretni őket, végre volt akiért izgulhattam, erre lelépnek?
  • barcalaci84
    #406
    Na ez a hatodik rész nálam már ütött, s látszik mostmár az is hogy a következő részek is legalább ilyen jók lesznek...
    én is kezdtem temetni ezt a sorozatot ,de ebben a részben benne volt minden amit egy ilyen sorozatban benne kell hogy legyen és előzetes alapján a következő se lesz gyengébb...

  • Prof William
    #405
    Láttam őket és tényleg sokkal jobbak. Különösen a Flags of our Fathers tetszett de a Levelek... is nagyon jó volt.
  • Neoncsoves
    #404
    BoB-ban az első részben már megismerted nagyjából a szereplőket... nevek szerint már a 2. részben tudtam hogy ki-kicsoda és azt is, hogy milyen beállítottsága van a háborúban. Óvatos, vakmerő, stb... Itt most meg azt látom a legutolsó rész óta, hogy valami nyálbuzi kiment harcolni és fosik akármit is csinálni csak rohangál össze-vissza... Nagyon gyenge ez a sorozat a BoB-hoz képest.

    Akit esetleg érdekel a Csendes Óceáni téma, annak ajánlom a Flags of our Fathers-t és a Levelek Iwo-Jima-rólt. Az előbbiben a hírhedt amcsizászlós téma van (amikor kb. 6an állítják fel a zászlót), a 2. említett film pedig japán szemszögből mutatja be a dolgokat. Mindkettő szerintem nagyon jó film, meg merem kockáztatni hogy ennél a sorozatnál sokkal jobbak, pedig csak filmek nem sorozatok
  • Prof William
    #403
    Tényleg. Most belegondolva egy jelenet se jut eszembe az eddigi 5 részből. A BoB-ből meg percekig tudnám sorolni a jó jelenteket.
  • TDantes
    #402
    Igen én is így vagyok vele. Ezért is hoztam fel, be lehet ezt a háborút zseniálisan is mutatni .

    Tehát az a magyarázat, hogy más hadszíntér, ezért más a sorozat, ez marhaság. Lehetne ezt jól is bemutatni , de nem jött össze, és nem hiszem hogy az utolsó öt részre változna bármi is.
    Egyszer jó lesz végignézni,de többet nem. Nagyon akartak valamit összehozni, és nem olyat akartak mint az Elit Alakulat, csak épp nem sikerült.
  • repvez
    #401
    mégha az utolso 5 rész jo is lesz, akkor is hogy néz ki hogy egy sorozatnak az elsö fele hiányozni fog, merthogy annyira nem tortént az elsö négy részben semmi és sehogy nem kapcsolodik a többihez, hogy nem is érdemes megtartani a többivel.
    Én ott látom az egész bukatoját, hogy 3 szerzö 3 könyvéböl ollozták össze a történetet.A másik hogy tul nagy az idöugrálás és dramaturgiailag nem kapcsolodnak össze .
    Pedig nem kellelt volna nekik ennyire csapongni mert a bob 1 évet ez meg bö 3 évet kellett volna hogy átfogjon('41 dec-'45 aug), igy 5 rész alatt kellett volna 1,5 évet bemutatni nem ugy mint most ahol már talán most tartunk 3 évnél ('44 szeptember). ebböl az következik hogy a vége azért lesz jobb mert több idöt fognak forditani a maradék csatáknak a bemutatására.
  • tigeroo
    #400
    én még azért adok neki esélyt...

    sajna most nézem párhuzamosan újra a BoB-t, és rá kell jönnöm hogy

    1.) mennyire zseniális az a sorozat

    2.) a pacific hozzá képest mennyire langyos (eddig)

    sajna már a fele lement az alkotásnak, vajon spielberg kiégett mostanra vagy a végére összehoznak valami maradandót?
  • ba32107
    #399
    A Meztelenek és holtak de jó könyv, úristen! Legalább ötször elolvastam, és ott tényleg érzed, ahogy végkimerülésig cipeled Wilsont a sivatagban.... nagyon jó.

    A sorozattal kapcsolatban csak csatlakozni tudok mindenkihez, teljesen jelentéktelen az egész. Én konkrétan senkire sem emlékszem, csak Leckie-re, de csak azért mert két rész is róla szólt. De hogy ki hol van, és miért, mi történik, nem értem. A részeket is csak az unalmasabb perceimben szoktam megnézni, nem azonnal ahogy letöltöm... egyszerűen nem érdekel annyira.
  • galmat
    #398
    6 rész promo

    Úgy néz ki talán beindul az akció vonal a promo alapján, na meg az 5. rész második fele is ezt sejteti.
    Amúgy a részek címénél találtam Iwo Jima-t is, ami a 8. epizód lesz, úgyhogy azért remélem, hogy tényleg nem spórolják ki az akciót.

    Amúgy én Az Elit Alakulatban sokkal jobban együtt tudtam érezni a katonákkal, a kemény kiképzés, a zord tél elviselése a szabadban, mind-mind hihető volt.

    Ha legalább akció fronton hozni tudnak egy jó színvonalat (amennyi pénzből készült, ez talán kötelező), akkor tisztességes iparosmunka lehet ez a sorozat. Mert eddig olyasmi volt, mintha össze nem illő visszaemlékezéseket láttunk volna. Nem volt ok-okozat az események között. Meg hát az is fura, hogy ha már belemennek a lelkizős vonalba, akkor ne ütnék agyon azzal, hogy próbálják vázolni a katonák érzéseit, majd a következő részben ugrunk 1 évet.. Azért kiváncsi lennék, hogy az 1 év alatt mi történt? Mi változott meg ilyesmi, mert erre még utalás se volt pl az 5. részbe se...
  • Molnibalage
    #397
    Bizony, képtelen vagyok a legtöbb archoz nevet kötni, 5 rész után. Egyedül Bleckie neve maradt meg. A másik két csóka neve már be sem ugrik.

    Lehet, hogy az a baj, hogy európai szemnek nagyon idegen környezet a Csendes-óceán? Mondjuk akkor nem értem, hogy a 12 éve Thin Red Line harci jelenetei miért jók még mostani szemmel is.

    Mondjuk a harci jeleneteket leszámítva a film tényleg az őrületbe kergette az ember, és a végére az is olyan semmilyen lett. Ment a film, oszt egyszercsak végetért.

    Egy biztos. Lehet, hogy lesznek jó részek, de valahogy egyáltalán nem érzem veszélyben a BoB koronáját...
  • TDantes
    #396
    Igen. Pontosan ez a baja. Semmilyen. A karakterek is semmilyenek. Öt rész telt el, de igazából még a nevük se maradt meg, se a személyiségük, semmi.
    Nem érezni át, hogy milyen volt a katonai élet . Oké, sok a rák, a patkány, hol esik, hol meg nagyon meleg van. De ezt magamtól is gondoltam, és ez is, olyan semmilyen.
    A harcok látványosak, de ....itt is, mivel egyik karakter se érdekel, az se érdekel, hogy halnak-e vagy élnek.

    Meg lehetett volna ezt jól is csinálni, Norman Mailer : Meztelenek és holtak című könyve pont ezen a hadszíntéren játszódik, és sokkal jobban bemutatja a dolgokat mint a The Pacific.

    És igen, azért a Band of Brathers-hez hasonlítja az ember, mert azaz etalon. Igazából már a kezdésnél elszúrták. Jön három alak, akik a franc se tudja kik, két másik tol egy biciklit, és azon nyavalyognak, egyikük nem lehet katona , majd megyünk egy szigetre, ahol van egy kis piff-puff, majd kiderül ők ott nagyon szenvedtek. Ja, remek, ezt így elmondják: NAGYON SZENVEDTEK. Ezt nem mondani, hanem megmutatni kellet volna, de nem az első részben!
    Az első részben a kiképzés legyen, ismerjük meg az embereket, ahogy a néző azonosulni tudjon velük!
  • Molnibalage
    #395
    Ja. Egyszerűen nem áll össze. Látsz innen-onnan képeket, de jóformán semmi kohézió. Nem hiszem, hogy ez a polcomon vagy a vinyómon fog pihenni valaha...

    Nem az a baj, hogy más mint a BB. Az a baj, hogy olyan semmilyen az egész...
  • galmat
    #394
    Nekem is felemás érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban.

    Az első dolog, hogy az első 5 rész nemigazán az akcióról akart szólni. Ez idáig rendben van. Viszont a lelkizős vonal meg úgy el hasal, hogy az fáj nézni. Először is, alapból 3 szálon fut a sztori, aztán ami legjobban bezavar, hogy dramaturgiailag nagyon furán van összerakva az egész. Állandóan ugrunk a részek között úgy fél vagy 1 évet is, ami totál megakasztja az egész kibontakozását. Pl 4 részben Leckie rehabon van egy szigeten, de ott csak kicsit beszélget pár emberrel, aztán szevasz, le is lép, nemigazán történik semmi. Köv részben meg már megint ugrunk az időben, és megint, mintha félig egy új sztorit kezdenénk.

    Az egész nem akar összeállni egy egészbe, mivel a készítők mindenből beleraknának egy kicsit, úgy 4 év eseményeit lefedve, ami meggyilkolja a sztorit.
    Ugye az Elit Alakulattal azért nehéz összehasonlítani, mert ott nem ugráltak állandóan helyszínek között, és ott kb 1 év eseményeit mesélték el.

    Az akció rész azért az 5. részben már rendben volt.
    De akkor is nekem olyan az egész sorozat,mintha egy sitcom lenne, ahol azonos szereplők vannak, de összefüggés nagyon nincs a részek között.

    3 ember 4 év alatti sztoriját eddig nemigazán tudják szerintem normálisan elmesélni, erre is jó példa, hogy Eugene miután mégis beáll a USMC-be, az egész kiképzéséből kb egy 2 perces jelenet van, totál jelentéktelenül benyomva a 4. részben, ami előtt meg utána se róla van szó...
  • Bulykin
    #393
    opensubtitles.org
    itt van normális
  • Bulykin
    #392
    időzítette már esetleg valaki? mert akkor nem kínlódnék fele feleslegesen^^
  • repvez
    #391
    Valahogy én is igy vagyok vele.Az elit alakulatba szépen fel volt épitve a dolog az elsö részbe megismertük a föszereplöket, de ugy igazábol hogy a többi résznél tudtuk hogy ki kicsoda.
    MEg ott minden résznek volt egy kezdete meg egy vége és tudni lehetett hogy merre tartanak legközelebb .
    A kamera kezelés is jobban hasonlitott a ryan megmentésére és olyan volt mintha tényleg ott harcolnánk .
    Ezzel szemben a pacific :
    Egyböl a csendesoceáni szigeteken találjuk magunkat azt sem tudjuk ki kivel van akirol azt hisszuk hogy föszereplö az a köv részben meghal.
    Már lement a fél sorozat, de még egy értelmes harcos lejenek nem volt csak este amiböl nem látni semmit.
    Szinte csak lelkizés az egész eddig és nem lehet tudni, hogy hova mennek legközelebb mi a fö cél semmit csak ugrálnak össze vissza. azzal hogy kiirják hogy mikor és hol játszodik még nem rögzül az emberbe .
    Azt érzem hogy nincs rendesen felépitve a történet.
    Az elsö részt kezdhették volna a pearl harbori támadással és hogy miért áltak be katonának.
    Ahogy látom ez csak egy föszereplös sorozat nem ugy mint az elit alakulat ahol tényleg egy csapatröl szolt , ha valaki megsérült vagy elküldték gyögyulni azt letuták 10 percben és nem egy egész részt pazarolnak rá.A csajozos résznek is akkor lett volna értelme, ha tényleg ott megtalálta volna párját akinek irni fog levelet meg a végén hazautazik hozzá.
    És nincs nevesitve sem az alakulat, hogy kik azok (vagy csak nem jegyeztem meg) valos alakulat volt e mint a másiknál a 101esek.
    Eddig nagy vonalakban ez a meglátásom.
    nem hozza azt a szinvonalat amit vártam , de azért megnézem minden részét és a végén eldöntöm hogy fennt lesz e a polcomon.