68
Valkyrie (2008) - Valkűr - Bryan Singer filmje Tom Cruise, Kenneth Branagh és Thomas Kretschmann főszereplésével
  • haywire
    #68
    arra a jelenetre gondolok, de a hátraarcra nemamit mond.
  • raven87
    #67
    Leszögezném, hogy én mielőtt moziba mentem csak a bemutatót néztem meg és abból egy teljesen más sztori jött le és akciósabbra vették ott az egészet, ezért vártam akciódúsabb filmet. Semmit nem tudtam a filmről. Így más elvárással ültem be a filmre.
    És még egyszer elmondom, hogy ez a film nem nekem készült. Soha nem voltam oda a 2. vh-s történetekért. Lehetőségem volt "ingyen" megnézzni, ennyi.
  • vérpocok
    #66
    Ha akciófilmet akarsz, akkor nézzél Dáj Hárd-ot. Ez egy politikai összeesküvés részleteit és hibáit taglaló alkotás. Nyilván nem fognak Transformers szintű zúzást az arcodba tolni.
  • vérpocok
    #65
    Arra gondolsz mikor elköszönnek egymástól Heil Hitler köszönéssel és mivel Stauffenberg nem köszön Fromm azt mondja, hogy "magától is halljam". Na ez az, amit nem tudok eldönteni, hogy ekkor Cruise mit mond. Mert ugye olyan karaktert játszik, aki elvből gyűlöli Hitlert és Fromm meg rákényszeríti a Heil Hitlerre.
    Én többször is visszatekertem ennél a jelenetnél viszont sajnos nem lehet egészen tisztán kivenni, de nekem úgy tünik mintha ezt mondaná: "Halj Hitler."
  • [NST]Cifu
    #64
    Őszintén szólva én is kellemesen csalódtam benne. Nem egy olyan alkotás, amelyet évek múlva is elő fogok venni, de határozottan üdítő színfolt a mostani / közelmúltbéli filmfelhozatalból. Mondom ezt úgy, hogy Tom Cruiset egyáltalán nem kedvelem, márpedig ugye főleg hozzá kötik a filmet...

    Ugyan nem igazán akciódus, de nagyon nagyon tetszenek az apróságok, mint például a repterek ábrázolása, a Junkersek (eredeti) motorhangjai, a katonák egyenruhái, az, hogy nem süt mindenről, hogy vadonatúj, ami tipikus hiba a hasonló filmeknél. Egyszóval a díszletek és a kellékek összessége nagyon eltalált. Apróságok, de ezek teszik teljessé a filmet.

    Ami szerintem hiányzik egy kicsit belőle, az a karakterekkel való bánás, egy kicsivel mélyebb is lehetett volna foglalkozni velük, mert szinte dokumentumfilmesen távolságtartó az egész így. De ez nem von le sokat az élvezetéből.
  • DaemoonHunter
    #63
    Haverom is észrevett egyet...az egyik jelenetben egy szobron lévő(sas) horogkereszt elég érdekesen áll, szinte teljesen vízszintes...persze nem nagy hiba, vagy nem is biztos, hogy az
  • ba32107
    #62
    Küldd be IMDb-re
  • haywire
    #61
    én felfedeztem benne egy bakit...lehet nem leszek pontos, de az 56.percnél amikor a i a neve vezérezredesnél vannak utánaszól hogy tőle is akarja hallani. Na itt megfordul de jobbra, pedig a katonaságnál mindig balra fordulnak amikor hátraarc van.
  • viizo
    #60
    ez egy politikai thriller, semmi köze az akcióhoz

    ennyi erővel vígjátékot is várhattál volna :o
  • raven87
    #59
    Most jöttem a moziból. Nekem annyira nem jött be ez a film.
    Igaz nem is nagyon nekem szól. Nekem túl vontatott volt az egész és igazából akció dúsabb produktumot vártam. A trailerbe sajnos benne van az összes akció jelenet. :(
    A terv ecsetelésénél már már az volt az érzésem, hogy egy 2. vh-s Mission Impossible lesz, de szerencsére nem az. :)
    Nálam 6/10-es a film.
  • Pretorian
    #58
    A "világ egyik legtúlértékeltebb alkotása" a The Usual Suspects lenne?
  • Bandee1987
    #57
    Most néztem meg a filmet.

    8.5/10

    Ahhoz képest, hogy amerikai film, szerintem remekül ábrázolta a német világháborús történelem eme szeletét.
  • martindante
    #56
    Kritikám a filmről
  • Legend Killer
    #55
    ja asszem.
  • karajjj
    #54
    pl ez?
  • Legend Killer
    #53
    lövésem sincs melyik az.
  • ba32107
    #52
    Fingom sincs....én csak a Tom Krúzosat láttam
  • Legend Killer
    #51
    bővebb komment? miafaszé van erről két film?
  • ba32107
    #50
    :D
  • Legend Killer
    #49
    letöltöttem, belepillantottam és majd végig nézem. én1másik Valkürt láttam, LOL.

    ...két film van, gecc, beszarás...
  • Pretorian
    #48
    Nahh...szóval...nem is tudom, hol kezdjem...
    Azt kell mondjam, minden előzetes elvárásomat felülmúlta a produkció...az elmúlt években nem sok ehhez hasonló film készült a témában, és ezen kevés film közül sem tudnék olyat mondani, ami ilyen szinten betalált volna (nálam)...minden a helyén van, a dramaturgia, a zene...
    Az hagyján, de nem is tudom, hány olyan filmet láttam a Valkűr-ön kívül, amelyben képesek naturalista ábrázolás, illetve a brutalitás, a kegyetlenség képi ábrázolása nélkül bemutatni az elnyomást, a terrort...nem sokat, az biztos.
    Folyt. Köv. (ez ilyen több részes kritika lesz) :P
  • karajjj
    #47
    tán fakeze volt asszem
  • nonicks
    #46
    Én is megnéztem a moziban.
    Nem rossz film,bár Stauffenberg-nek nem fél keze volt csak?
  • szucsy89
    #45
    ilyen jó kritikát régen olvastam
  • ba32107
    #44
    Jó, részletes kritika volt
  • Pretorian
    #43
    Nahh...megnézetm, és azt kell mondjam, hogy beszarás...
    A többit majd holnap. :D
  • Pretorian
    #42
    Jajahh. Ma nézem egyébként, már alig várom. Éjjel rittyentek valami kritikát majd.
  • Pretorian
    #41
    Igaz.
  • Panzermeyer
    #40
    Így van. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem, hogy a Valkűr az az intézkedéssorozatot jelentette, ami a vészforgatókönyv a birodalom részéről, ha Hitler meghal.
  • karajjj
    #39
    most nézem, hogy egy halom filmes oldalon rosszul írják :\
  • Seten
    #38

    "A Stauffenberg-féle, "Valkűr" fedőnevű Hitler elleni merényletről szól a film"

    Majdnem. A "Valkűr" nem a merénylet fedőneve. :)

  • karajjj
    #37
    most láttam egy doksifilmet a nesönel dzsiografikon az esetről, kíváncsi vagyok, hogy ebből mit hoztak ki a készítők
  • Carloska
    #36
    SG-n Nincsen warez csak google!
  • Carloska
    #35
  • Carloska
    #34
    van már nézhető verzió :DD

    GOOGLE

    felirat meg opensubon :D
  • Panzermeyer
    #33
    A Stauffenberget láttam, kíváncsi vagyok ez milyen lesz.
  • Montanosz
    #32
    igen nekem is kedvenc időszakom,bár inkább a "csontstratégiák", azaz wargame-k területén.
    a téma érdekes, amit lehett belesűríteni közel két órába az eseményekből?
    azt megtették.
    kár hogy a német nép 98% birkaként követte a eszement vezérét.

    van még hasonló témájú film: az Amen ami egy papról szól, meg egy az ellenáló diákokról, de a címe nem jut eszembe.
  • sandor8206
    #31
    jó film ,akit érdekel a téma kötelező, aki csak egy izgalmas filmet akar látni annak is ajánlott, mert bár tudni lehet mi lesz a vége végig izgalmas és az ember "drukkol" a főszereplőknek, miért nem változtatta meg halivúd a történelmet, akkor itt is nyerhetnének a "jók" :-p
    Amúgy nem tudom miért dugdosta a stúdió ezt a filmet, minden szinten klappol, rendezés, színészek, sztori, izgalom feszültség végig, ja hogy ebben csak jó nácik és rossz nácik vannak, sehol egy hős amerikai katona!
  • Legend Killer
    #30
    :).
  • Darthmushroom
    #29
    Én csak annyit mondok HATALMAS FILM!!!!