68
Valkyrie (2008) - Valkűr - Bryan Singer filmje Tom Cruise, Kenneth Branagh és Thomas Kretschmann főszereplésével
  • Pretorian
    #1
    Tudom, hogy csak holnaptól nyomják itthon, és tudom, hogy ez is egy rétegfilm lesz, és jó, ha az 50 hozzászólást megéri majd a topik, de én mégiscsak meg mertem nyitni, mert a II. VH igen közel áll a szívemhez, mondhatni a kedvenc témaköröm kamaszkorom óta, és hátha ez a film lesz az, ami a giccses-cukormázas shakycames baszás helyett a dramaturgiával és a suspense professzionális adagolásával hozza be újra a mainstreambe a témát.

    Plot: A Stauffenberg-féle, "Valkűr" fedőnevű Hitler elleni merényletről szól a film, amely, mint tudjuk, kudarccal végződött, és minden, a merényletben résztvevő tisztet nyilvánosan meghurcoltak, mielőtt kivégezték őket. Erwin Rommel vezértábornagyot Hitler nem merte nyilvánosan meghurcolni, ezért öngyilkosságba kényszerítette.
    Plot vége.
  • Bandee1987
    #2
    "mert a II. VH igen közel áll a szívemhez, mondhatni a kedvenc témaköröm kamaszkorom óta"


    Nem vagy egyedül itt a fórumon, sokunkat érdekel a téma (bár engem még a hidegháború is).

    Ezen a héten sztem én is megnézem. Bár a németek általában jobban hozzá tudnak fogni a saját történelmük feldolgozásához, mint mások (lásd das boot, sztálingrád, bukás, a mások élete, stb.)
  • tigeroo
    #3
    meg akarom majd nézni! érdekesnek tűnik de sajna hollywood árnyéka ráfog vetülni a produkcióra szerintem!
    Rommel meg...hát igen...ő kapott egy pisztolyt ...azért ő már olyan tekintéjű emberke volt hogy csak úgy nemlehetett elbánni vele

    de remélem még megfogom élni aztis amikor mondjuk az orosz háborús bűnöket fogják majd bemutatni! (pl. lengyel felkelés)...vagy akár a felvidéki mészárlást...

    na nembaj!
  • Bandee1987
    #4
    nemsokára kijön DVD-n a soviet story (sovietstory.com, tomcatnél lehet majd megrendelni, magyar felirattal), érdemes lesz azt is megnézni.
  • Pretorian
    #5
    Jaja, ebben egyetértünk. Spielbergék, meg a hozzájuk hasonlók (Roman Polanski) egyébként úgy próbálják kompenzálni a hálivúd felől vetülő árnyékot (melyet ők maguk generálnak), hogy néha betolnak egy "a német katona/tisztviselő is ember volt" - jellegű jelenetet a filmbe, lásd Elit Alakulat, Schindler, vagy a Zongorista. Csak tudod mi van: a kivétel erősíti a szabályt. Spielbergék szerint az összes német vérg*ci volt, és akadt egy két olyan "német", aki ember volt, ám róluk általában kiderül, hogy csak anyai ágon németek, egyébként meg csehek. Vagy lengyelek. :D
  • Pretorian
    #6
    Viszont ott van Clint Eastwood, aki előtt le a kalappal. Szerintem ő azért képes objektív módon megközelíteni a témát, mert ő át is élte a háborús éveket, mégha csak kamasz is volt akkoriban.
  • Pretorian
    #7
    Jaja, meg a Nankingi mészárlásról is készült egy ilyen in-depth jellegű DVD, mindenkinek ajánlom a figyelmébe, aki kíváncsi rá, mit műveltek a Japánok '37-ben Nanking-ban, és kellően erős a gyomra ahhoz, hogy el is tudja viselni megvakított, szuronnyal agyonszúrt, kupacokba dobált csecsemők látványát. Én nem tudom, és komolyan rosszul lettem, amikor megláttam a képeket/felvételeket, és olyan mértékben felháborodtam, olyan zsigeri düh és gyűlölet fogott el, hogy az hihetetlen.
  • karajjj
    #8
    ez a tomkrúzos? :O
  • Pretorian
    #9
    Az. De van benne Thomas Kretschmann is, ez pozitív :D
  • msstz
    #10
    alcím.
  • karajjj
    #11
    tényleg, el se olvastam -.-

    ennek láttam a bemutatóját még karácsony előtt a moziban, hát valami eszméletlen nagyon megfogott
  • Pretorian
    #12
    Képek:













  • Bandee1987
    #13
    Ja, remek színész, szerepelt már a sztálingrádtól kezdve a bukáson keresztül egészen idáig mindenféle filmben. (Ja, majd elfelejtem, a kedvenc sorozatomban, a 24-ben is szerepelt)
  • Viktor99
    #14
    A film jónak tűnik... (Jár valami letölthető szemfedő a totyikhoz?)
  • Pretorian
    #15
    Igyekeztem spoilermentes promóshotokat beilleszteni :D
  • Pretorian
    #16
    Jaja, nagyon bírom én is. U-571-ben is jó volt, pedig annál nem sok szarabb filmet láttam a témában. Das Boot klón Das Boot hangulat nélkül, hős amerikaiakkal, gonosz németekkel. De azért ott is elhangzik egy "a Fritzek tudnak ám hajót építeni" -jellegű mondat, kötelező jelleggel. :D
  • Pretorian
    #17
    Hát figyelj...ha kasszasiker lesz a film, akkor Cini Minisbe biztos pakolnak majd szemfedőt...vagy Happy Meal menübe SS-Totekopf sapkát.
  • Legend Killer
    #18
    én ezt má láttam sztem, lol.
  • Legend Killer
    #19
    Valkür hadművelet néven láttam1filmet... most nemtommivan lol :S.
  • Pretorian
    #20
    Akkor írjá' valami véleményt, vagy a lol lenne az?
  • Bandee1987
    #21
    Max akkor láthattad ha a netről leszedted.
  • karajjj
    #22
    majd ha SS tisztigyűrűt adnak, akkor veszek :D
  • Pretorian
    #23
    Holnaptól nyomják csak itthon, bár neten természetesen fent van már mindenféle élvezhetetlen camos verzióban....itthon simán "Valkűr" címmel fog futni.
  • Legend Killer
    #24
    warez. szal nem akarok itt írogatni róla. meg, h főleg sokan talán nem is látták és nem akarom elrontani kedvüket. meg má nem is emlékszem rá, de ugyanez a fószer volt, mámint a képen ez a félszemű :D.

    de privit dobhatok neked, ha gondolod, ha megtalálom még.
  • Pretorian
    #25
    Hát figyelj...ha a marketinggépezet egyszer beindul...:D...lehet hogy Lovagkeresztet adnak majd, kardokkal, gyémántokkal...:D
  • Pretorian
    #26
    Spoilermentes kritika jöhet nyugodtan.
  • Legend Killer
    #27
    eszméletlen jó volt :D.

    megnéztem neten, de má nincs fent, ahol letöltöttem. de emlékszem, h láttttttaaammm!!!!!!!! :D
  • Legend Killer
    #28
    igen Herr Bandee :P :D.
  • Darthmushroom
    #29
    Én csak annyit mondok HATALMAS FILM!!!!
  • Legend Killer
    #30
    :).
  • sandor8206
    #31
    jó film ,akit érdekel a téma kötelező, aki csak egy izgalmas filmet akar látni annak is ajánlott, mert bár tudni lehet mi lesz a vége végig izgalmas és az ember "drukkol" a főszereplőknek, miért nem változtatta meg halivúd a történelmet, akkor itt is nyerhetnének a "jók" :-p
    Amúgy nem tudom miért dugdosta a stúdió ezt a filmet, minden szinten klappol, rendezés, színészek, sztori, izgalom feszültség végig, ja hogy ebben csak jó nácik és rossz nácik vannak, sehol egy hős amerikai katona!
  • Montanosz
    #32
    igen nekem is kedvenc időszakom,bár inkább a "csontstratégiák", azaz wargame-k területén.
    a téma érdekes, amit lehett belesűríteni közel két órába az eseményekből?
    azt megtették.
    kár hogy a német nép 98% birkaként követte a eszement vezérét.

    van még hasonló témájú film: az Amen ami egy papról szól, meg egy az ellenáló diákokról, de a címe nem jut eszembe.
  • Panzermeyer
    #33
    A Stauffenberget láttam, kíváncsi vagyok ez milyen lesz.
  • Carloska
    #34
    van már nézhető verzió :DD

    GOOGLE

    felirat meg opensubon :D
  • Carloska
    #35
  • Carloska
    #36
    SG-n Nincsen warez csak google!
  • karajjj
    #37
    most láttam egy doksifilmet a nesönel dzsiografikon az esetről, kíváncsi vagyok, hogy ebből mit hoztak ki a készítők
  • Seten
    #38

    "A Stauffenberg-féle, "Valkűr" fedőnevű Hitler elleni merényletről szól a film"

    Majdnem. A "Valkűr" nem a merénylet fedőneve. :)

  • karajjj
    #39
    most nézem, hogy egy halom filmes oldalon rosszul írják :\
  • Panzermeyer
    #40
    Így van. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem, hogy a Valkűr az az intézkedéssorozatot jelentette, ami a vészforgatókönyv a birodalom részéről, ha Hitler meghal.