3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • menorel
    #896
    Bocs, de ez egy kicsit ambivalensen hangzik. Ha nem tartod annyira a játékot, hogy megvedd, akkor miért drukkolsz a sikerének?

    Én elfogadom, hogy minden vélemény vélemény, azé is, aki azt mondja, hogy ez egy jó játék és persze azé is, aki 7-8 szint után megállapítja, hogy 'fúúú ez egy grindfest' izé. Volt szerencsém néhány távolkeleti játékban már játszani és volt szerencsém maxra húzni egy karaktert a K-TERA-n is. Egy perccel sem tartott tovább, mint anno vanila wowban felhúzni az első karakterem és egy perccel sem grindeltem többet itt sem. Ez is nyilván egy vélemény, az én szubjektív véleményem. Én személy szerint nagyon nem örülnék, ha a TERA-ban nem lenne egy csomó 'ölj meg 5 ilyen meg 6 olyan mobot', hiszen a TERA-ban az egyik legnagyobb újdonság a combat rendszer és a mobok változatos harci viselkedése. Márpedig az ilyen questek nélkül nem lenne értelme folyamatosan harcolni a mobok ellen. Lehet másnak a storytelling, dynamic, multilayered quest rendszer jön be, ahol a játék felében cinematicsot nézel; nekem az nem jön be. Ha unalmassá/monotonná válik a hunting questelés, akkor behúzok 5 mobot egyszerre és evade dancelve leölöm őket.Nekem ennyi is elég ahhoz, hogy jól ellegyek.
  • Frosty01
    #895
    hát ja, ez tény :)
  • BoneDragon
    #894
    Nincs rózsaszín köd előttem, mert nem fogom megvenni. De rengeteg keleti mmo-t probáltam már ki huzamosabb ideig és ez viszi a pálmát. Felüdülés játszani ezzel a farmjátékok után... Sok lehetőség van benne remek ötletekkel én drukkolok neki, hogy befusson itt is. :)
  • Psychedelic #893
    Mitől grind az, hogy felveszek egy küldit, megölök 6 mobot, majd leadom?
    Ha 30-50 db kellene azt mondom grind quest, de 2 percnel tovább egyik se tart, pár mob és vége...

    Illetve ha ez grind, akkor L2-ben ahol egész nap álsz 1 teremben és ölöd a mobokat, az micsoda ha ez grind?

    És nem kell beirni, 10x, hogy nem jön be a játék, te ezért nem adsz pénzt, szerinted ez szar, és a GW jobb, mert kb leszarja mindenki, hogy érzel, megosztottad velünk, lehet tovább haladni. Nem kell 100x beirni ide, csak hogy vmi flamet generaljatok, felfogtuk egy post után is.
  • Running
    #892
    3 óra questezés és fásultné savanyú olga lettem
  • Nuclearity
    #891
    én is :)
  • Frosty01
    #890
    :DD

    most ezen kicsit elmosolyodtam
  • Nuclearity
    #889
    mégis elkapott a hatalmas gw 2 hype amitől pedig te nem látsz.
  • Frosty01
    #888
    jó azért nem kell szegénynek nekiesnetek :D

    majd ha lehull a rózsaszínű köd a szemetek elől, ti is hasonló véleménnyel lesztek. most még túl véres szájjal véditek a friss zsákmányt

    aionnál én is igy voltam, jól be is cumiztam, és 2 év után szenesre égtem ki belőle, azóta picit óvatosabban kezelek minden játékot xD

    és a tera sajnos ugyanannak tűnik, csak cifrább köntössel.

    a grindelős questekhez meg annyit fűznék hozzá hogy: igen van más is. pl a gw-ben pvp-vel való fejlődés, párhuzamosan a pve rész mellett. sokkal barátibb, itt viszont nem látok sok más választást, ha fejlődni akarok akkor ugrálok naponta 3 órát, és nincs más választásom :D
  • KaBuTo666
    #887
    Jogos, de azt ne felejtsük el hogy az mmorpg alapja a farmolás, és az eféle questek. GW más, persze ott is vannak ilyen questek de nyilván kreatívabb, azért van az a játék, szóval ha ez nem teszik, GW2 start. Engem ez nem tántorít el, szerintem a farmolás lehet kevésbé unalmas ha van egy jó csapat, teamspeak és stb. Főleg hogy láttam mi tájak vannak, meseszép. De ott a példa a cabal online...ott 150+ lvl felett mindenféleképp csapatban kellet grindelni, közben duma volt és rohadtul elment az idő így, persze a durva skillek is dobtak rajta meg hogy halomra húztuk a mobokat, de ez szerintem mmorpg függő mint pl ott a silkroad ami nyilván egyedül full lvlig eltolni vicc lenne annyira okádék soloban és az embernek rámenne 24/7 ideje, ezért is botol mindenki...Gondolom te is várod a GW2t.
  • KaBuTo666
    #886
    Őszintén megmondom hogy örülök neki, mert akkor legalább szarrá tudjuk instázni magunkat, stb.
  • frango
    #885
    Azért vannak ám más questek is. A partyban elitezés marha jó tud lenni. Meg a dungeonozás is tökjó. Sokszor kell gyűjtögetni is, elkísérni valakit valahová, megmutatni valakinek az erődet...
    Igazából ezek a fajta -ölj meg ennyi meg ennyi mobot- questek nekem sem jönnek be, mert unalmasak és "gépiessé" tesznek... Viszont a látvány kárpótol majdnem mindenért. Pl. lvl30 körül a tengerpartos pálmafás hely gyönyörű.
  • Nuclearity
    #884
    hagyd..
  • BoneDragon
    #883
    Én tudom mi az a grindelés sajnos és ahhoz képest, hogy ez keleti mmo nagyon is jó ebből a szempontból.
  • Tatyla
    #882
    a mobokat ölni meg a grindelés az nem ugyan az szerintem de ne haragudj tudom te nagy mmo veterán vagy...
  • BoneDragon
    #881
    Mondj már egy mmo-t ahol nem kell mobokat ölni? Ne fárassz...
    Szerintem te tévedésben vagy az mmo-kal kapcsolatban.
    Hogyan is kéne fejlődni akkor? Nézzük egymást a városba? Mondjuk te ezt minden mmo-nál eljátszod nem is vártam mást.
  • Tatyla
    #880
    semmi komoly de ne grindquestek legyenek már egy mmo-ban,ez minden rosszindulat nélkül karácsonyra f2p lesz mondom ezt úgy hogy a játék még meg se jelent...
  • BoneDragon
    #879
    Mégis milyen questekre vágytok? Főzzünk közösen a tábortűznél vagy mi van?:)
  • Nuclearity
    #878
    nincs kövezés, menjetek pve zni gw2 be ahol dinamikusan csinálod ugyanezt! hiszen ti ugyis ezért játszotok (nyilván a questelés már egy JÓ ideje igy ebben a formában jelen van egy játékban, DE ez egy eszköz a max lvl ig ahol végülis mindenki eldönti mit szeretne. én inkább questelek igy, majd pvp zem szét az agyam mind ow mind arenakban, mint minden amit a várt játékom nyujt az a dinamikus quest legyen, meg a craft meg ilyen pve dolgok...) szóval nem kövezik senki, nincs is gond ezzel, szimplán nem egy az izlésünk.
  • Tatyla
    #877
    és szerintem ezért én nem fogok havidíjat fizetni
    /kövezés on
  • Frosty01
    #876
    +1
  • Tatyla
    #875
    megmondom mi a legnagyobb bajom a játékkal most léptem ki egy lancert huztam level 9-ig,a problem auz ölj meg 10 moncsicsit majd 10 szarvast ,majd 5 mászkáló fát,na quest ötlet kábé nulla...
  • frango
    #874
    Ultragyors a fejlődés. Aki Archlordozott annak egy vicc lesz. Rengeteg quest van és simán lehet soloban is fejlődni. Nekem a max. karim egy lvl34-es zerker volt. Ezen kívül volt még egy lvl26 körüli archer, lvl25 mysic, lvl20 priest és sorcerer, lvl19 warrior, lvl12 slayer. Ezeket olyan 80 óra játékkal csináltam meg. Ebből 20-30 óra gyűjtögetés, solo elitezés, kraftolás és a területek minden kis zugát megnéztem.
    A max. lvl58. Simán lehet húzni egyszerre akár 2-3 karit is kényelmesen.
  • Thaddeus
    #873
    Valóban kissé fárasztó az öldöklés, így 5 és fél óra játék után én is elfásultam kicsit :D Ami nem tetszett, az az mikor a lószerző küldetésnél 4 virágra jut 20 játékos, és 10 darab kell belőle :D Voltak ott vicces szituációk.
  • Frosty01
    #872
    na végeztem mára a terával. lv 11 slayer, kb 1es graf beállításon (technikai okokból kifolyólag) letoltam pár questet eljutottam az asszemfővárosba, szétnéztem, láttam a gm-et is, sajnos hanyatt nem estem, de annyira nem is rossz. az első 1 órában kényszerítettem magam h ücsörögjek itt, hogy legalább lássak belőle valamit, a másik 2 óra már lazán elröppent amikor ráéreztem.

    amik tetszettek:
    szép területi sebzéseket osztogathatok, elég sok mobba, volt hogy 3-4 mobcsoportot magamra rántottam és úgy henteltem ;D

    a grafika.

    a karakterek, épületek, egyéb dolgok kidolgozottsága!

    a skillezés közben a levegő a fegyver körül :D. ez nagyon el van találva.


    amik nem tetszettek:

    a questek egyszerűsége (ölj meg öt trappsita sajtot, menj oda, ölj meg két penészes trappista sajtot, aztán menj vissza) illetve hogy a storylineból semmit nem értettem, pedig olvastam és próbáltam figyelni rá.

    a csak-tábortűznél-restelés

    horribilis árak a general storeban

    nem lehet leugrani a szirtről :((

    üvöltve ordít róla a koreai perverzió, a ruhamániások, a kurvák, a pedofilok, a nekrofilok, és az animal s.x kedvelői örülhetnek

    a mászás és az úszás. iszonyúan béna, nem is értem minek tették bele...
    véleményem szerint, teljesen fölösleges volt a jelenlegi formájában.


    250 screenshot kezdőzónától Velika városáig
  • Győri Devi
    #871
    én is a másikon tolom Yssaisha néven
  • AnarchoiD
    #870
    mit talaltam ;)

    TERA Elin Un-Censor Mod V1.0
    "Mod to change the censored Elin models in the US/EU client of TERA back to the original Korean models."
  • Tatyla
    #869
    mindegy csak csináltam egy lancert a másik szerveren...
  • Nuclearity
    #868
    hát ez most ilyen, nem azért van még mindig a szerver, hogy játsz, hanem hogy teszteljék a dolgokat. majd ha a játék miatt lesz, csinálhatsz több karaktert.
  • Tatyla
    #867
    1 nem akarok más szerverre menni mert a többiek is azon vannak
    2 meggondoltam magam mert mégse ilyen kaszt tetszik de azért erőltessem mi mert ezt kezdtem?
  • Nuclearity
    #866
    új server és csinálhatod... amugy
  • Nuclearity
    #865
    igy van, kapják be mert nem az a cél hány altot tudsz lekreállni, hanem hogy teszteljék az új dolgokat...
  • Nuclearity
    #864
    nem lesz vége a tesztnek 6 kor, kitolták a tesztet de még nem mondták mennyivel (majd írják)
  • Tatyla
    #863
    AKKOR MEG KAPJKÁK BE...
    ezzel itt be is fejeztem a bétát ilyen faszságot meg a tököm se öl x darab moncsicsit...
  • KaBuTo666
    #862
    Ha már így megtapasztaltad a játékot, azt szeretném kérdezni hogy a fejlődés milyen? Bele kell halni vagy normálisan el lehet fejlődni a végéig?
  • frango
    #861
    Nem hülyeség az. Élesben lehet 8 karaktered. Az mindenre elég...(sok is)
  • Iceman
    #860
    Na akkor itt is ilyen lineage-es hülyeség lesz.
    Tegnap még tudtam törölni egyből.
  • Nuclearity
    #859
    ez egy teszt, egy karakter lehetséges (tehát nem lehet altokat csinálni,) és ha lvl 5 feletti a karid akkor 1 hét míg kitörli a karaktert.
  • Tatyla
    #858
    ááááááá miért nem engedi egyből törölni a karaktert és miért nem lehet újat csinálni?
  • frango
    #857
    Zsír kösz. Tolom is:)