Tera Online

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MeoH
#163
Nemeteknel lesz a szerverpark. Es az anyaceg(BHS) adja a meg a szerver configot, szoval aFrogster nem teheh be mindenfele riszrosz gepet. Persze attol meg lehet nagy ping, de sztem 70-90ms realis lesz

fuck mmo's..i.,

Torzonborz
#162
150es pingel még játszható . DFben amcsiknak 120-150 ms között volt a ping amikor még csak EU server volt és tolták rendesen.
De Mortalban is csak EU server van és elég sok amcsi játszik ott is .

Persze tény jobb ha regionális serverek vannak már csak a sírás miatt is ( mert azért az is szokott lenni ). 😄

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

Jakuza001
#161
Nem hat. Rosszabb lesz annal. 😄 Ennel a jateknal majd a fizikai torvenyek nem mukodnek majd, sot a szervereket is a jovobol hozzak majd, hogy a ping ne legyen befolyasolo tenyezo. 😄
Tudod az adatokat el is kell am kuldeni a kliens gepeknek es minnel tobb jatekos van annal tobb adatot kell ki kuldeni egyszerre a felhasznalok fele es ez bizony nem fog real-time azonnal megtortenni, 100%, hogy delay is lesz emiatt, mig a soros szamu kliens sorra kerul.
Arrol meg ne is beszeljunk, hogy meg akkor is a fizikai torvenyek szerint fog uzemelni, hogyha ti meg nem is szeretnetek azt.

Javaslom tanulmanyozd ezt a par sort is, hogy tisztaban legyel azzal, hogy is mukodik az internet:

Modem Latency -- Current consumer devices have appallingly bad latency. A typical Ethernet card has a latency less than 1 ms. The Internet backbone as a whole also has very good latency. Here's a real example:

* The distance from Stanford in California to MIT in Boston is 4320 km
* The speed of light in vacuum is 300 * 10^6 m/s
* The speed of light in fibre is 60 percent of the speed of light in vacuum
* The speed of light in fibre is 300 * 10^6 m/s * 0.6 = 180 * 10^6 m/s
* The one-way delay to MIT is 4320 km / 180 * 10^6 m/s = 24 ms
* The round-trip time to MIT and back is 48 ms
* The current ping time from Stanford to MIT over today's Internet is about 85 ms

Es ez a legidealisabb szamolas szerint, csakhogy itt nem szamolnak az utvonalon kozbeeso szerverekkel, amik lenyegesen megnovelik a valaszidot. 😉
A legidealisabb esetben is egy UK-ban elhelyezett szerver valaszideje lesz mindent beleszamitva legalabb 150-es, amikor nem tulzsufolt minden.

Torzonborz
#160
azinternetrûûûl !!!!

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

0Fritz0
#159
A négy kérdõjelet kissé kevésnek érzem, legközelebb több lelkesedést kérnék.

Nem a súly nehéz, hanem te vagy gyökér! Táguló világegyetemben élünk. Minden Chuck Norris el?l menekül.

ILLNeo
#158
mélyre ástad magad a témában...

Guild Wars in game: Warwick Sanders, Spirit Of Falling Battlefield 3: Typo83 BFBC2: ILLNeo

Atkamon
#157
Ha megtalálod a választ, akkor írd le ide is légyszi...

#156
Honann lehet letölteni a tera onlie-t????
#155
Nem hagytuk abba😊 A blog is megy tovább és a játékkal is játszunk, én legalábbis biztos, de Cori is be szokott lépni.
A Tera még nagyon messze van, de addig is nyitott szemmel követjük a játékot. Majd elválik, hogy mit hoz a jövõ.

Variance - Tera Hungary: http://tera.variance.hu/ - Tera Hungary fórum: http://terahun.hu/ The Secret World Hungarian Blog: http://tsw.hu/

Anthrax
#154
Aion-t hh abba hagytátok ?

#153
Sziasztok, szeretném jelezni, hogy Varianceos csapatból jómagam, kiegészülve Corival és Fübennel, belevágtunk egy Tera blog projektbe. A blog persze a szokásos "Variance" égisz alatt jelenik meg. Elérhetõsége:
http://tera.variance.hu/

Variance - Tera Hungary: http://tera.variance.hu/ - Tera Hungary fórum: http://terahun.hu/ The Secret World Hungarian Blog: http://tsw.hu/

#152
Persze, outdoorban ez teljesen normális Island of Dawn-on (kezdõzóna) szinte csak ilyen "grind spotok" vannak. Anno még FGT#1-ben volt szerencsém megismerkedni ezekkel az instant respawnoló mobtengerekkel:

Variance - Tera Hungary: http://tera.variance.hu/ - Tera Hungary fórum: http://terahun.hu/ The Secret World Hungarian Blog: http://tsw.hu/

BEAST
#151
Fogalmam sincs, de szerintem lesz több ilyen is. A különbözõ beta gameplay videokban is lehetett látni, hogy a "nagyvilágban" is vannak csoportos kismobok, amik együtt támadnak/spawnolnak/megminden.

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

#150
(tudom, nem most irtad már a bejegyzést, de...) Ez az instance egy lvl16-os kis instance, a neve koreaiul: 밀수푼의 비밀기지, ami kb annak felel meg, hogy Csempészek titkos bázisa. Szóval nem kizárt, hogy ez a millió kicsi mob inkább csak az instance jellegébõl fakad. De persze, ha ez mondjuk mégis tendencia lesz az instanceok esetén, én speciel azt sem tartom annyira elitélendõnek, végre egy kis hentelés instance szinten is<#wink>

Variance - Tera Hungary: http://tera.variance.hu/ - Tera Hungary fórum: http://terahun.hu/ The Secret World Hungarian Blog: http://tsw.hu/

Atkamon
#149
Tényleg nagyon jó, jelentkeztem is fordítónak😊 Ma amúgy kijött egy új gameplay videó GameTrailers-ön, nézzétek meg!

Anthrax
#148
Nagyon jó az oldal, nekem nagyon tetszik, fõleg az interjú fordítás jó

finaltrekker
#147
Elnézést azoktól, akik nem szeretik a reklámot:
Elkészültünk a terahun.info honlappal. Még alakítjuk, bõvítjük és folyamatosan fordítjuk a cikkeket, de már mûködõképes az oldal. Regisztráljatok 😉

www..KALOZOK.com

Enosh Chan
#146
töröld az accod.

...for eg. u say \"n00bx0rz3rz0r jajajjajajjajajaajjajajajjja\" after u shot 20 arrow into an AFK player... DividedByZero LvL3x Rouge [SH][L2] *818*GyaMoltalan [BF2142]

L2Goku
#145
Azkéne még 😄 dehogy Lifeot tolom 😄 de MOn nincs valami sok 😄

WTS L2 / WOW EU-US 15-30-60 Day GC 1500-6000HUNF WTS Walker 30 Day WTS Adena Bármely Szerveren.

Atkamon
#144
Ma kijött amúgy GameTrailers-ön egy bemutató, amit az európai megjelenés hírét hozta. Már van EU-s oldal is, bár még nem mûködik. tera-europe.com

#143
goku te még azóta is az l2-t tolod? omfg

\"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man\"

#142
bocsi h megkérdem nézegettem a google-ben de nem találok megjelenési dátumot v havidíjat valaki felvilágosítana légyszi?? Köszi!

#141
Miért ne lehetne egy hozzászoláson belül több embernek válaszolni?Ez a te szabályod vagy mi?😊 Amugy meg nem kell a sértödés,nem érthetsz mindenhez te sem,biztos van olyan dolog amiben te vagy a jobb,de e témában sajna nem vagy jártas,ha csak azota nem lettél az! Felnött emberek vagyunk,hagyjuk már ezt az emo stylt pls!
L2Goku
#140
Mer kecseg vagy Beast😄😄😄D De ugyis lesz europai szerver ahova kb 50 es Pingunk lesz vagy kisebb , es amcsi szerverekre is csak 150 es ping van 😛

WTS L2 / WOW EU-US 15-30-60 Day GC 1500-6000HUNF WTS Walker 30 Day WTS Adena Bármely Szerveren.

Enosh Chan
#139
Ez nem ugy mukodik mint a CS

...for eg. u say \"n00bx0rz3rz0r jajajjajajjajajaajjajajajjja\" after u shot 20 arrow into an AFK player... DividedByZero LvL3x Rouge [SH][L2] *818*GyaMoltalan [BF2142]

BEAST
#138
És pontosan miért is lenne 300-600 körüli pingünk?

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Jakuza001
#137
Azert majd nem fogtok ti annyira orulni ennek a real-time harcrendszernek, ha majd legalabb 300-600 pingetek lesz es kb a palya masik szegleteben erzekel titeket a szerver mikozben valaki mast kellene utni vagy tapolni 😄

#136
Köszönöm MESTER, hogy jól megmondtad nekem a frankót, hogy milyen hülye vagyok, és nem értem az Aiont. De legközelebb légy szíves vegyél arra fáradtságot, hogy Netmesternek ne a nekem szóló válaszodban válaszolj.

79 SE/77 BD Naia

Enosh Chan
#135
Mi baj van a skill nyomogatassal? 😄 vagy miert pont ezt irtad? 😄

...for eg. u say \"n00bx0rz3rz0r jajajjajajjajajaajjajajajjja\" after u shot 20 arrow into an AFK player... DividedByZero LvL3x Rouge [SH][L2] *818*GyaMoltalan [BF2142]

BEAST
#134
<#hehe>

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

kemelol
#133
Huha skilleket kell nyomogatni meg ugralni is lehet, milyen meglepo fordulat johet meg ?

I had this dream the other night, about these two skeletons havin\' a fuck. Was a right bloody racket, woke me up.

Enosh Chan
#132
Tudom milyen jatek lesz, nem a szep cime miatt varom 😊 Csak azert gondoltam, hogy nem lesz benne ugras, mert azthittem, az is olyan dolog lesz mint a harcosok kozt, hogy nem mindegyik tud elugrani a tamadas elol 😊
Leginkabb azt remelem igazabol, hogy legalabb meg egy evig csinaljak ket okbol, hiaba kezd nagyon feljonni meg mindenki mondja, hogy jojjon mar ki, egy ev alatt fenyesre lehetne csiszolni a jatekot 😊 a masik ok meg... hat... szeretnek sikeresen leerettsegizni 😄

...for eg. u say \"n00bx0rz3rz0r jajajjajajjajajaajjajajajjja\" after u shot 20 arrow into an AFK player... DividedByZero LvL3x Rouge [SH][L2] *818*GyaMoltalan [BF2142]

finaltrekker
#131
Lesz. Asszem a fórumon olvastam, hogy a DPS-nél elég fontos lesz a kitérés és nem az +agi buffokat kell nyomni, hanem ugrálni kell 😄 Ez ilyen reflexXx játék lesz.

www..KALOZOK.com

BEAST
#130
Azért remélem túléled... 😄

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Enosh Chan
#129
remeletem, hogy nem lesz benne ugras :S nem birom nezni ahogy nehany ember egyszeruen setal a varosban a tobbi meg pattog minte gy hulyegyerek

...for eg. u say \"n00bx0rz3rz0r jajajjajajjajajaajjajajajjja\" after u shot 20 arrow into an AFK player... DividedByZero LvL3x Rouge [SH][L2] *818*GyaMoltalan [BF2142]

finaltrekker
#128
A, D: oldalazás
W, S: elõre, hátra
Space: ugrás
Ezek konbinációi: oldalra ugrás, hára szaltó, elõre szaltó
Egér mozgatás: irányváltás
Bal egér gomb: fegyver használat
Numerikus billentyûzet: Skillek

Ezek mellett mit kezdenél még 20-30 vagy 100 skillel? Nem tudnád használni õket. Itt az köt le, hogy amikor healer vagy, akkor a közelébe menj a tanknak, hogy gyógyíthasd és közben félre ugorj az ellenséges mágus tûzgolyója elõl, mert megteheted, nem nyomkövetõs mint a többi mmo-ban, itt minden varázslat és fegyver odaüt, ahová céloznak vele. Aion-t soha nem próbáltam, de ha tényleg olyan, amilyennek írod, akkor az ottani koncepció életképtelen lenne a Tera-ban. B&S-ról pedig annyit, hogy mindenki azt várja, de 2011-tõl hamarabb nem fog megjelenni ázsiában, nállunk meg csak 1-2 éves késéssel (lsd. Aion, már 2007-ben GY.I.K. volt hozzá, hogyan lehet kijátszani a blokkot és így játszani ázsiai szervereken) és mire EU-ba elér addigra, már teli lesz moderálva, szétcincálva a játék, mert túl brutális és aberáltan véres a fehér civilizációnak. Rengeteg ázsiai játék van, ami itt nem jelenhet meg😛

www..KALOZOK.com

L2Goku
#127
Gondolom még mindig nemlehet CB be bejutni sehogy😄 v igen ?😄 És Open mikorra várhato?😄

WTS L2 / WOW EU-US 15-30-60 Day GC 1500-6000HUNF WTS Walker 30 Day WTS Adena Bármely Szerveren.

#126
hát nem tudom, nekem atól élvezetes egy játék hogy van kivel játszani, fõleg 1 mmo. ez viszont lényegtelen mindenkinek más tetszik meg a játékban, ill más miatt játszik. mindketõnknek igaza van.
részemrõl ennyi.

#125
Mindkét hozzászolásodbol látszik,hogy annyira nemvágod aiont,hogy azt el sem hinnéd utolag..😊Ezért,meg azért mert nem Aion topicban vagyunk,bele sem mennék veled egy ilyesfajta vitába,mert olyan dolgokat irsz itt hogy a hajam égnek áll😊) Netmester:a skillek nem azért kellenek egy mmoba hogy a sok kis pöcsnek legyen mit nyomkodnia,hanem azért hogy élvezetes legyen.Neked biztos az jön be ha van 2 gomb és azt nyomkodod felváltva(hiszen az csudegyszerü),az aztán tényleg érdekessé tesz egy pvpt pl.😊 Neked Cabal lenne jó,ott egymással szemben beáll a 2 kari,és elkezdi ugyanazt a combot 10000000re is,mert nemlehet benne variálni a skillekkel.a sok skill lehetövé teszi a változatos harcrendszert,hogy ne mindig ugyanolyan szituácioba kerülj egy mobbal vagy playerrel,mert ha ugyanazt a szitut letolod 1000szer is,akkor nyilván egy kicsit beleunsz.Aionban is sokan nem "skillesek",ahogyan azt szokták mondani,fele skilljüket nem is használják,ki sem probálják,ráfogják hogy a másik jobb stb stb...,aztán amikor szembekerülnek vkivel aki használ mást is,és kifekszenek 1 sec alatt,akkor csak ennyi van h:LOL rohadt csiiiter.Ezért,és nem másért hiányolom TERAbol a nagyobb skillistát,mert érdekes kis MMOnak tünik,bár fizetni biztosan nemfogok érte hiszen B&Sig tuti Aion marad,de szorakozgatni kicsit ellehetne vele néha az ujdonság ereje miatt meg a grafika miatt😊 Jelenleg Aion elég magasra tette a mércét grafikailag,de TERA azt bevallom jobb picit😛 Bár ugyhallom a gépigénye is az lesz sajna,de hát vmit vmiért.
BEAST
#124

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

#123
nem értem mindek 600 skill egy karinak, de mind1.
sok alja mmoban szokták telepakolni skillekekl a karikat,hogy sok kis pöcsnek legyen mit nyomkodnia

#122
Én is Castor Asmo oldal keresd Traki-t, írj egy mailt majd dumálhatunk hogy is van ez 😄
Ha meg Elyos vagy reszkess 😄

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.

#121
Nem vagyok elégedetlen a clericcel, sõt tulajdonképpen azért is lett az az új mainem, mert szeretem, de az a skilltömeg sincs, amit Vicodine sejtetni engedett.

42-es gladim van, de azzal beleuntam a játékba. Ha az ember sokat költ a stigmákra, akkor valóban nem fogy ki a skillekbõl, de egymagában életképtelen. Az extra jó cucc persze segít, de az nem gladi sajátosság... Vicces módon igazából csak tanknak jó, csak sok party fél a gladi tanktól, pedig ha félrecsúsznak a dolgok, akkor szerintem jobb tank, mint a templar.

És aoe: nem igazán lehet aoe-zni aionban, csak akkor minek az aoe skillek? A gladi - ha nem tankol, és nem aszerint stigmázik, készít be skilleket - félkarú óriás nélkülük, mert a sebzés jelentõs részét azokkal osztaná ki. Ha nincs másik mob akkor nincs gond, de ha van, vagy altattal, root-oltak egy mobot, onnan a gladi elfejthet jópár skillt.

Amúgy rendesen officialon nyomom a castoron.

79 SE/77 BD Naia

#120
Te el vagy tévedve 😄 Cleric nagyon jól fejlõdik, bármilyen elitet leszólózik, a gladi meg 42-n nem fogy ki a skillekbõl (egy kis aaw nem árt), nekem is van, most 41es és nagyon faxa dmg-e van persze én jó gearben is vagyok. AION pedig nem aoe játék, de ha annyira akarsz aoezni akkor a gladi jó választás mert stigmából van 3 aoeja + a chained és ez legalább, nem nézek most utána pontosan.
Ha meg privát aionon tolod akkor te nem aiont játszol hanem vmi teljesen más szart.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.

norbi2fraktal
#119
most nézem az oldálán, kinn van a gépigény, meg egy tetsztelõ hogy megy-e, 40Giga hely kell neki<#wow1>

Chieftec 450W,MSI PT890 Neo-V2,Pentium D DualCore 2.8Ghz,2x1Giga DDRII800,480GB HDD,Gigabyte HD4670 1G,LG 19\", Win7 64 & XP Logitech Chillstream Xfire & Gamertag: norbifraktal

#118
Én is aion-t tolok jelenleg, és elárulom, nem vagyok elájulva a cleric skill listájától. Kevés skillje van a clericnek, lehet, hogy 50-en sok, de most 34-en 1! teljes új skillt kaptam.

Van egy 42-es gladim is. A skillek ott katasztrófák. Pl. nincs elég aoe skill, hogy aoe-zzak, ellenben az aoe skillek nélkül még egy templar is jobban sebez nálam (van templarom is, onnan tudom). Az pedig, hogy a feltételes skillek szinte csak akkor jönnek be, amikor már rég nincs rájuk szükség, vagy ha ezért meg kell törni egy chaint, nos, hagyjuk. Mert meg sem éri törni miattuk a chaint.

Ellenben az, hogy egy ranged hit akkor is utolér, ha közben fedezékbe húzódtam, nos ez sok mindent elmesél a point and click rendszerrõl.

És hogy a non target rendszerben nem lehet pvp-zni. De lehet, csak hozzá kell szokni, hogy nem 3-4 gombnyomás egy ellenfél. Túlélhetõ lesz a pvp, ami nem baj, mert ez hozza majd ki, hogy ki mire képes és hajlandó.

79 SE/77 BD Naia

#117

Sosem az er?, mindig a szellem gy?z.

finaltrekker
#116
Jó pár hete én is készítettem TERA oldalt. Én csak az "About Tera" és a "World" cikkeket fordítottam le, de aztán idõ hiányába félbe hagytam. És az oldal külselye is ideiglenes. A címe terahun.info és a két cikken kívül semmi sincs rajta. Ha valakinek esetleg van ideje és felkarolná az oldat, azzal szivesen mûködök együtt, ha kell fõadmin rangot is adok, mert én már nem nagyon érek rá, túl becsültem a szabadidõm mennyiségét.

www..KALOZOK.com

#115
Nemrég megalakult az elsõ magyar tera online oldal ,de egyenlõre csak ilyen költséghatékony módon:
http://terahun.wordpress.com/
#114
Csak egy dolgot nemnézel L2ben,mégpedig azt,hogy ott a grind élvezetes,mégpedig azért mert folyamatos pvpvel van tálalva:"kseltél kisköcsög..?!! " és fekszik az ember,az hivja a haverokat és már megy is a mass pvp,sosem lehetett nagyszinten ugy fejlödni fél óránál többet egyhelyen, hogy ne lett volna mellette még egy óra pvp,na meg a siegekröl nem is beszélve,izlések és pofonok ugyebár ez tény,de az is h ezt egy darabig senki sem fogja überelni olyan a hangulata,igy 4 év L2 után vágytam már kis ujdonságra azért hagytam abba,meg sokan azért mert 1-2 óra játékidö után következtetést vonnak le róla,de az tény és valo hogy kisszinten szopokás,utánna meg eszméletlen pvp élményt nyujt.ezt az egyet sajnálom aionban hogy lett ez a 2 frakcios dolog,nem pedig L2 mintájára akit érek ütök style,de terában ez az egy pozitivum lesz azért szerintem😊bár igy skillek nélkül nemtudom hogy milyen pvpk lesznek,ez egy mmo akar lenni elvileg de vagy vmi nagyra készülnek,csak még ök sem tudják,vagy vmi atom nevetséges kis csumplika lesz és mehet a levesbe.ha megjön euba mindenesetre kiprobálom majd a bétáját az tuti,de ez a fpses irányitás...