3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Marfy
    #1541
    Köszi és viszont!
  • menorel
    #1540
    Kellemes és legfőképpen játékban gazdag hétvégét a szerencséseknek.
  • menorel
    #1539
    Nem tudom elképzelni, hogy bármi is ott tartana bárkit a jelenleg aktívan játszók közül. A TERA-ban a szintezés nem nagy kunszt, többünknek is van néhány lvl58-60-as karaktere. Csak azért toljuk a koreait, hogy lássuk az éppen aktuális frissítéseket, tartalmakat; de ezen kívül semmi nem köt oda bennünket.
  • Marfy
    #1538
    Akik most koreai szerveren játszanak, ha elindul az EU, átjönnek oda?
  • KaBuTo666
    #1537
    Egyikhez volt szerencsém, kösz szépen! ;D
  • Marfy
    #1536
    Köszi!
  • menorel
    #1535
    Akkor gyorsan elkapkodták. De akkor kontrázzunk rá, még egy kulcs az SG fórum topic olvasóinak:

    YRTC76DE3YGF3FEH9HWN5EAY469NFYJW

    Sok szerencsét!
  • Marfy
    #1534
    Mind a négy foglalt.
  • menorel
    #1533
    A Variance TERA blogon kora délután óta megy a béta kulcs osztás aki kapja-marja elven, de akkor legyen itt néhány exkluzív kulcs az SG.hu fórum topic követőinek is, aki lemaradna az nézze a blogot, ma még ott is lesz néhány

    WNHMM5KCLK46RPPEDRDPAJKYNHM49DJ6
    ECG3LP95RAJX7X4KFWJNTFE7DMLXMCMA
    L9N7XYJEHHLE6JKWTKEFA6LKFJDEX4HJ
    YRXR3AGKTN7D5JWFE7NTHNH3YDGM9JRG

    Csak annyit kérnék, hogyha valaki beaktiválja az egyiket, esetleg azt jelzi neki bármelyik kulcs is, hogy már az be van aktiválva akkor jelezze, hogy tudjuk mennyi használható még fel. Sok sikert!

    *** A kulcsok a TERA EU terjesztője (a Frogster) felajánlása alapján kerültek a bloghoz és az EU CBT#3 eventre érvényesek csak. (most pénteken 15:00-tól, vasárnap 24:00-ig)
  • KaBuTo666
    #1532
    Kár hogy nem EU-s. De gondolom az is lesz.
  • Morpheus_v2
    #1531
    Béta kulcsok
  • Marfy
    #1530
    EU-hoz a curse-ön keresztül lehet szerezni beta kulcsot, mint legutóbb azt UShez?
  • frango
    #1529
    Az ingyenes/fapados Tera.:)
  • IceFlowerly
    #1528
    EZ A RaiderZ Gépigénye még mielött valaki megijedne és SRY az offért
    I I
    I
    I
    v
  • IceFlowerly
    #1527
    SYSTEM REQUIREMENTS
    Operating System:Windows© XP, Windows 2000, Windows Vista, or Windows 7

    CPU: Intel© i3-2 3.3GHz CPU or better
    RAM: 4GB of RAM
    Hard Disk: 16GB of Hard Drive Space
    Graphic Display: nVIDIA GeForce GTX560 with 1GB RAM
    Sound Drivers: DirectX 9.0c compatible sound chip or onboard audio
  • IceFlowerly
    #1526
    nm
    nm
    annak aki unatkozik
    péntek-ig :)
    http://www.mmorpg.com/giveaways.cfm/offer/321/RaiderZ-Alpha-Key-Giveaway-Event.html
    Holnap van cbt
  • MrStokes
    #1525
    Halas koszonet! :)
  • IceFlowerly
    #1524
    https://forum.tera-europe.com/showthread.php?t=27286
    itt vannak a Beta időpontok
  • IceFlowerly
    #1523
    Bizony volt itt teljes partició újrarakás am javult a helyzet Windows 8-al sokkal magasabb lett a min és max fps ink 25-50 de 25 nagyon ritkán, Velikában is 40-50 már csak xp-n kéne kipróbálnom :D
  • MrStokes
    #1522
    Ez a closed beta most folyamatosan megy, vagy csak elore bejelentett hetvegeken?
  • kovalik
    #1521
    a feltöltési sebességeddel semmi probléma nem lehet, nekem is UPC Fiber Power 25 van, semmi gondom vele, a ping is jó.Ismerősömnek 1 mbit a feltöltése, neki sincs a Terával gondja.
    Hardverileg teljesen jó a géped, tehát szoftveresen lehet vmi.
    Talán egy windows tisztítás, töredezettség mentesítés , stb. jól jönne, bár lehet ezeket már végigzongoráztad.
  • IceFlowerly
    #1520
    200 kbyte
    Fiber power 25
    most vettem 50 est ami akciósan 3 hónapig 120 as
    9.én bekötötték na azóta is 25Mbps van :(
    látom már balhé nélkül nem úszom meg
  • kovalik
    #1519
    a feltöltésed 200 kbyte vagy 200 kbit ? Ha az előbbi, akkor az simán elég, ott nem a net a ludas.
  • IceFlowerly
    #1518
    47k-ból éhen halni nem lehet :D
    főleg hogy 93k az(álláskeresői Járadék)most
  • IceFlowerly
    #1517
    Na FPS gondjaim nekem is vannak
    sajna 120-20 fps között mozog a játék
    Fx6100 3950 MHz oc+Asus Gtx 560 OC+8GB ram SSd nincs
    most rendeltem nagyobb netet mert 200k a max feltöltésem és csak reménykedem benne hogy az a baj
    am. játék alatt 6-os beállításon+Full HD
    Proci 30-40% Vidkari úgyszintén
    Lassan megeszem a nemlétező kalapom ha ezt értem :D
    Utoljára nekem ilyen a Darkness II ben volt gyenge gép kihasználtság alacsony fps de annak a miértjére sem jöttem rá.
  • Nuclearity
    #1516
    akkor bizony nerfelni kell a magyar béreket, ha te tudsz félre rakni a megélhetési 47k mellett... :D
  • Psychedelic #1515
    Senki se mondta, hogy alapkövetelmény a 2500k meg a 6950, de szerintem nem véletlen hogy te is 4 magos procit ajánlottál és nem 2 magosat. Az SSD valóban nem csinál több fpst, viszont jelentősen gyorsul a töltési idő. De ne magyarázzunk bele olyat amiről nem beszéltünk, senki nem mondta hogy ilyen gép kell, azt mondtam, hogyha tökéletes futást akarsz minden körülmények között egy 4-5 éves konfig már kevés lesz hozzá és az 5770 meg az x4-es gép nem 4-5 éves konfig, mint amilyen az enyém volt, vagy mint amik fel lettek sorolva.

    Viszont én ha már új gépet vettem, nem akartam több éves technológiát venni, rakhattam volna bele 4 giga ramot, de akkor 1 év mulva lehet vehetek bele még 4 gigát, vehettem volna fele ennyiért videókártyát, a 9800 gt után nagy előrelépés lett volna, de akkor lehet 1 év mulva cserélhetem le, mert kijön xy játék, amihez már nem lesz elég egy jelenlegi 30-35 ezres videokártya, vehettem volna bele 20k-val olcsobban procit, aztán késöbb ugyanugy kiadtam volna azt a 20k-t ha nem többet, amikor már kevés lesz az a proci. Sőt azt is csinálhatnám mint a munkatársam, aki 1 év alatt többet költött használt videokártyára mint amibe a 6950 került, mert mind elszált neki 1-2 hónap után és garancia egyre se volt. Annyi hogy én nem olyan gépet akartam, amin most a tera tökéltesen fog futni, hanem olyan gépet, amivel még jó darabig ellehetek.

    Szerencsére a 47 ezer forinton felül ami kell a megélhetéshez tudok félretenni annyit, hogy 4-5 évente letudjam cserélni kompletten a gépemet, egy jóval erősebbre.
  • frango
    #1514
    Ez az FPS dolog nagyban függ a server/channel/terület terheltségétől is(legalábbis én így vettem észre). CH1: 'Lókisérgetős' questes zónában volt kb. 20 player. 35-50 között volt az FPS és nagyon szaggatott. Átmentem CH3-ra. Ott is ugyan úgy volt 20 player, de csak néztem, hogy -40-60 közötti FPS-nél- úgy "folyt" a kép, mint egy 60FPS-es videónál.

    FullHD, Minden graf. beállítás maxon persze. Nekem is 50-70% között húzza a procit a játék.
  • gurubefree
    #1513
    na csak hogy ne keseritsunk el sok embert ..... en GT540m 2GB 1920X1080 jatszom egy laptopon .Ez a jatek azert szuper mert nincs hatalmas gepigenye es megis frankon nez ki szoval ne beszeljunk bele olyan dolgot ami nem fedi a valosagot :)

    Ehez a jatekhoz nincs szukseg HD6950-re hogy elvezheto legyen ... plane nem 8GB RAM-ra es az SSD sem csinal tobb fps-t. Ezt azert merem kijelenteni mert epitettem hasonlo gepet es ez nem Tera kategoria ...



    Szoval mindenki batran kiprobalhatja regebbi gepeken is gond nelkul ..........

    Szereny ajanlasom az a HD5770 . CPU eseten AMD Phenom II X4 955 Black Edition ami kozel 20ezer forinttal olcsobb az Intel i5 2500K-nal. Ezt nem tartom egy "kell" dolognak inkabb neveznem "olcson jot" dolognak ( mar ha valaki szeretne ujitani a jatekhoz )

  • Nuclearity
    #1512
    majd ha talán kicsit több pénzből is megél a magyar ember mint 47000 Ft. Akkor majd talán én is be tudok újítani egy nagyobb monitort. Reménykedem... Persze a remény hal meg utoljára... :D
  • Psychedelic #1511
    Nah igen, nekem a régi gépnél is 1680*1050 felbontás volt, a mostaninál full HD, azért ez sokat számít a teljesitménynél. Mondjuk, én még ezt a 24-es monitort is kicsinek találom, szerettem volna egy 27-est legalább, de ilyen szar euro árfolyamok meg árak melett, arra már nem volt keret.

    Persze nem használja ki a játék a procimat, de nem is 1 évre terveztem vele, 3-4 évig még szeretném ezt a procit hajtani. Mondjuk a te procidat pláne nem használja ki, igaz gondolom te nem is tera miatt vettel i7-et.
  • menorel
    #1510
    Igen, a pénz már mindenhol az új formátumban (gold/silver/bronze) jelenik meg. Beleértve az inventory, vendorok, AH és még a chatet is. A földre droppolt pénznél egy picit másabb a helyzet. Ha pl 6 silvert és 5 bronzot dob az adott mob, akkor az item neve felett a silver jele és mögötte a "6+" jelenik meg. Ha pl. 2 goldot és némi aprót akkor pedig a gold érme jele és a "2+" jelenik meg.
    Egyébként a lvl59/60-as mobok átlag 1-2+ gold körül dobnak. A lvl59-ről a lvl60-as szint megdingelése kb 800 goldot hozott (ez ugye régi pénzben 8 millának felel meg).
    A lvl60-as skillek + az új glyph együtt kb 600goldba kerül.
    A lvl60-as normál questek 10-14goldot, az 5 fős group questek 18goldot adnak, a lvl60-as campaign questek jutalma 50-100gold. A BAMok 10-30gold között droppolnak. Érdekesség, hogy a daily questek is busás jutalommal kecsedtetnek, az egyébkénti daily token mellett 12gold/quest. Amiből ugye naponta 10-et csinálhatsz meg. Szóval lesz bőven pénz az enchantolásra.
    Ha valami ennél konkrétabb érdekel, akkor szólj és megnézem.
  • Nuclearity
    #1509
    1280x1024 ben nincs gond, tehát fejlesztésre egyenlöre nincs szükség (pénz sincs rá de ez nem is lényeg most). Ez nem full hd, ezt bírja a samsung monitor. Monitor tervezést meg még ugyse tervezek a közeljövőben :). Én elhiszem, tudom miről beszélsz, de mielött nekem is ilyen configom lett volna mint ami most van olyanom volt mint neki, és bár 30-40 ember pvp jénél azért lejebb kell venni a grafikát, de élvezhető és nem képkockákat nézel, ezen felül nincs gond. Persze ezt is befolyásolja sok minden, (lásd nem első generációs a procija mint az én régim volt.) Per pillanat amugy a különbség tényleg annyi, hogy mig ő mondjuk egy velikában, vagy nagyobb pvp ben ugyanazon a felbontáson és grafikai beállításon mint én, kicsit szaggat. Viszont ha lejebb vesszük akkor nincs gond. Nekem meg livestream és fraps+mass pvp ben jelentkezik elöször az ilyen.
    De azt is vedd, hogy amit pl te említettél konfigot, és felhasználtságot, pl azt pedig nem használja ki a játék. Ergo csak TERA miatt felesleges. (hisz a procid felét nem eszi meg a játék)
  • OzI20
    #1508
    Sikerült valami Kék 32 Geart összeszednem a USA CBT#3-mon akit érdekel itt a link nagyjából viszonyíthat milyen lesz a saját classának

    LINK
  • OzI20
    #1507
    bocsi én írtam el nem úgy értettem . arra voltam kíváncsi meg gondolom a többiek is hogy a Gold/Silver/Bronz ez már benne van és milyen a droppolás a mobokból . Csak ennyi.
  • Psychedelic #1506
    Nalam is billentyüzet mutatja, de 20-30%nál jóval többet mutat.

    Mindenesetre, nálam a 2 magos géppel, folyamatosan 100%-on pörgött a cpu, és ha 30-40 ember harcolt körülöttem már játszhatatlan volt számomra 0-nal nagyobb beállításokkal.
    Persze annó wow-ot is toltam 1 magos procival, fos videokártyával, raiden volt jo esetben 10 fps-em, játszani lehetett vele úgy is, sőt még élveztem a játékot, de attól még szar volt, és jóval könyebb lett a játék késöbb amikor új gép után lett normális fps, és mondjuk pvp-ben ha igy leesik az fps, az minden csak nem előnyös.

    De én tartom magam ahoz, hogy manapság, ha úgy akarsz játszani, hogy élvezhetően fusson, és emelett, ne egy 1024x768-os felbontáson kelljen tolni, hanem mondjuk full HD-n, és azért még nézzen is ki valahogy a játék, már nem elegek ezek a 4-5 éves konfigok, mint amilyen az enyém volt, vagy a barátnődé.
  • Nuclearity
    #1505
    elfelejtettem megemlíteni, hogy 2 dologgal nézem a proci használatát. All CPU Meterrel, illetve a billentyüzetemen is kijelzi ha éppen az van beállítva.
  • Nuclearity
    #1504
    érdekes v nem, nálam ennyit fogyaszt, ha 0 án lehetne csak élvezetesen pvp zni akkor nem emlitettem volna meg a configot. Ha nem full grafkon hanem mondjuk 5 vagy 4 esre visszaveszed a grafkot akkor még annyira sem. Hidd el egy 2 magos processzor még bőven jó a mai mmokra. Persze nem mindegy, hogy milyen. de még bőven elmennek vele.
  • Psychedelic #1503
    Nemtudom hogy eszik 20-30%-ot, az elég érdekes lenne de mind1. Amugy nem sok minden fut a háttérben. A 2 magos gépnél 100%-on volt folyamatosan a cpu használat. Mivel nézted?

    És igen, a 2,9 ghz, 4 giga ram 9600 gt, az kb azt tudja amit a régi gépem, de sok értelme nincs ugy a játéknak, ha szaggat egy normálisabb pvp csata közben. Ennél a játéknál meg pláne, ahol aztán nem ártana jól célozni, és nem épp a legjobb ha harc közben mellé lösz mert megakadt a játék 1 kicsit. Vagyis totál 0 grafikán játszható volt tömegben is, de ugy meg mi értelme az egésznek?
  • Nuclearity
    #1502
    o.O nekem 3,4 GHz I7 2600 asom 20-30% ot eszik. Kérdés mi megy a háttérben. A páromnak AMD Dual core 2,9 GHz 4 giga ram és 9600 GT je van, full grafkon nagy tömegben van szaggatás nem mondom, de amugy semmi gondnélkül fut a játék. Szóval nem feltétlenül kell 4 magos processzor a játékhoz.