3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • oreal
    #1701
    Vicodine annyit tenyel mar meg nekem legyszives ird le mivel jatszol manapsag.Csak hogy lassam mi az ami szerinted a Tera-nal jobban megerdemli a szabad idodet.Kesz vicc amit irsz , lesir ro'la hogy troll post azt ege'sz :)
  • 0Fritz0
    #1700
    Valamiért úgy érzem, hogy még nem adtad ki magadból igazán ezeket a fontos és közérdekű információkat. :)
    Szóval még legalább ötször írd le ugyanezt, ha kérhetném.
  • Vicodine
    #1699
    Cence,minden elfogultság és szemellenzés nélkül mondom, hogy iszonyatos csalodás, annak ellenére is, h semmi elvárásom sem volt teraval kapcsolatban.Legnagyobb csalodás a grafika volt, a karakterek egyszerüen szánalmasak, a táj gyönyörü és hangulatos, de ami a lényeg a karik, azok vicc kategoria.Irányitás sem hozott semmi ujat, ezt a minöséget hozta már régebben más mmo is.Viszont az a fantasztikus unalomba fullado "kalandozás" ami vár minden kedves tera fanra, az azért nem mindennapi.Én nem reménykedem tera bukásában,se több se kevesebb nem lesz nekem azzal, de olyan emberek is teljesen egyetértenek velem nem is kevesen, akik amiota meglátták az elsö infokat terarol, arra hokiztak.bár elég csak forumot olvasni...Amugy cence,valoban konkurens lesz tera,ő lesz a sereghajto hátulrol a topplista végén..:DD
    Xerb:mert szerinted a te véleményedre ad vki??:DDD Tudom persze,emos haverod meg a többi hivő:DD Na de majd jön menorel az igazságoszto és töröl és banol és vége lesz itt minden véleménynyilvánitásnak ami nem fényezi terat:)Na jo játékot skacok akinek tetszik tolja ezerrel,de azert ha a szivetekre teszitek a kezeteket és öszintén véleményt kell alkotnotok biztosan érzitek ti is h ez kevés manapság egy "next gen mmo"tol!
    Psychedelic:nemhiszem h bárkinek is örömöt okoz,egyszerüen csak véleményt nyilvánitottam,vagy már ha vkinek nem pozitiv és tömjénezö véleménye van egy álltalad kedvelt játékrol,akkor az az ember csak is bukást kivánhat??Te suttyozol itt bárkit is atya ég komolyan,toljátok ezer évg meg 5 napig kellenek a töltelék mmok is a piacra ettöl olyan szép minden
  • 0Fritz0
    #1698
    Európában törlik a karaktereket az OB után.
  • MeoH #1697
    Persze, hogy lesz wipe OB utan. VAriance forumon pedig talalsz guildokat.
  • Tatyla
    #1696
    azért mondjuk elégé keresztbe rak neki a Diablo 3 megjelenés,én is többek között ezért nem veszem meg ezt két játékra már nem lenne idő de ez csak az egyik ok...
  • oreal
    #1695
    Arrol tudnatok felvilagositast adni hogy az Open Beta utan,head start elott lesz-e karakter wipe ? Tobb oldalon is probaltam utanna olvasni de mindenhol mast es mast irnak.
    Magyar guild-et keresek, ha tudnatok guild-eket ajanlani megkoszonnem.
  • Nuclearity
    #1694
    ezért lesz ott nektek a dinamikus fejlödés egy másik játékban. TERA ban nem ez a lényeg, a fejlödés is olyan sebességgel van, hogy nem idő kb.
  • Me0w
    #1693
    En csak azt sajnalom, hogy a normalis grafika melle megint ez a 'olj-meg-4-farkast-es-harom-kakukkot' szintu questek vannak. A storyline quest is futarkodas, annyira minimalis erofeszitest igenyelt ez, hogy mar faj. Kar erte :/
  • xerb
    #1692
    "Vicodine szeret trollkodni"

    Ez nem trolkodás :)
    Amúgy meg kb mindenki leszarja a véleményét ,szal dw :)
  • playstation9
    #1691
    Sziasztok. Kipróbáltam a játékot, viszont 1 valamit nem értek. 30-35FPS között mozog a játék... ha mindent leveszek minimumra akkor sem változik ez az érték. Tud valaki valamilyen specko beállítást? cfg szerkesztése...stb :) (vagy az ATI kártyákat nem szereti?)
    Gépem: Amd Phenom 2 [email protected] , 4GB DDR3, HD6950@2GB
  • Nuclearity
    #1690
    azért reménykednek a megbukásában mert tisztában vannak vele, hogy mégsem olyan "szar" mint mondják. Tisztában vannak vele, hogy elég kemény konkurens az általuk szeretett MMO-t (Legyen az WoW,Rift,GW2 vagy bármi más...)
  • MeoH #1689
    Igazabol valaszra sem kell meltatni. Vicodine szeret trollkodni es jolmegmondani az "igazat", pedig a legtobbszor csak felesleges posztok, lasd amire reagaltal.
  • Psychedelic #1688
    Ahoz képest, hogy leirod nem akarsz flamet indítani, csak sikerül előszedni azt a tuskó stilust, amivel mást nem lehet mint flamet generálni. Mondjuk többet nem is vártam tőled.

    Arra azért kiváncsi lennék, miért okoz örömet egykét suttyónak, ha megbukik egy játék, amivel ő nem is akar játszani, mert mondjuk nem tetszik neki.

    Engem a GW2 nem érdekel, de remélem jó játék lesz, és sikeres, mint ahogy szeretném, hogy sok más egyéb mmo is sikeres legyen, szerintem ez mindenkinek jó. Tényleg nem értem, másoknak miért okoz örömet az, ha megbukik egy játék, amivel x db ember szivesen játszik.

    De mind1, kívánom, hogy az legyen a legnagyobb örömöd az életben, hogy megbukjanak olyan játékok amik neked nem tetszenek.
  • Vicodine
    #1687
    A mi szemszögünkböl meg amiket ti irkáltatok, az volt a hülyeség, és az is marad:) Amugy kiprobáltam terat, nem akarok ezzel kapcsolatban flamet inditani, annyi, h elvárásom nem volt a játéktol, de azt is sikerült alulmulnia, szoval nem kell félned attol h összefutunk tera csodaszép világában..:D Az irányitás nem rossz, de ezen a területen láthattunk már ugyanilyet, illetve semmivel sem kell nagyobb tudás az enemy megöléséhez mint egy targetes rendszerben.Nah, a megfelelö helyen elmondtam a véleményemet egy játékrol, lehet ezért oltani, de még annyit hozzáteszek, hogy olyan emberek is ugyanezt mondták, akik ezelött "ismeretlenül" teljesen bele voltak buzulva teraba.meg azok a pandák meg poporik vagy mittomén mi az istennyila, valami hihetetlenl gyerekesen sikeredtek, és még a tera fanok mondják gw2re h disney style..:XDDDD na játszatok csak skacok ezzel a gyöngyszemmel, csak nehogy pár honappal az indulás után becsukják az összes szervert gyorsba élvezkedjetek mert ez eléggé zero
  • Bandee
    #1686
    csodás, us volt fent, tölthem újra a 27gb-ot >.<
  • Bandee
    #1685
    hogy tudom megnézni hogy us vagy eu-e a kliens ami fent van ? mert azt nézem hogy lehet us cucc van, mivel nem a "account.tera-europe.com" oldalon csináltam account-ot és nem is onnan töltöttem le ... ez azt jelenti hogy ránthatom újra ?
  • Bandee
    #1684
    szintén nem pre orderes vagyok és 12:00pm pacific time-ot írnak nyitásra. magyarul hajnalban vmikor ha jól értem ?
  • Wlanseraf
    #1683
    mostanában
  • MeoH #1682
    Delelott 11kor lottek le a szerokat . elotte en is bent voltam, de nemtom mikor indultak ujra.
  • Wlanseraf
    #1681
    nem vagyok pre orderes, egyszer voltam a CBT4-en és most is be tudtam menni, de eddig állt a szeró, most indulhatott el valamikor:D
  • Belton
    #1680
    Én most próbáltam , nem pre orderes vagyok , nem enged be ugyan azt az ERRORt írja hogy majd 20-án indul az ALL customers OBT.
  • Bandee
    #1679
    oks, köszönöm, akkor irány haza és próba :)
  • radical
    #1678
    Welcome to the TERA Open Beta test. Starting on 19th April, this is a limited time invitation to step into the world of TERA before its official release on 3rd May.

    én is kaptam, neked is van B betű az open beta keyedben?
  • Wlanseraf
    #1677
    Nem vagyok előrendelő de én reggel toltam.
  • Bandee
    #1676
    azt amúgy nem találtam hogy melyik serveren kezdjek majd :)
  • Bandee
    #1675
    nem előrendelteknek azt néztem hogy 20-tól 12:00 pm, de gondolom amerikai időzóna. mindenesetre hazamegyek és megnézem mi van (nem rendeltem elő, most próbálnám csak ki igazándiból)
  • Anthrax
    #1674
    tegnap 15től és variance blogon kivan irva
  • Bandee
    #1673
    most hétvégén lesz ugye az open beta hétvége. és annyi a kérdésem hogy itteni idő szerint mikortól lehet kezdeni próbálkozni ? :) másik, van kijelölt szerver esetleg ahova várható a társaság ?
  • Fpocok
    #1672
    Ja, úgy látom igazi...
  • Fpocok
    #1671
    Kaptam Openbeta kulcsos emailt? WTF?
    [email protected]
    és ide akar menni:
    https://account.tera-europe.com/
    legit? Csak fura, hogy openbeta azt itt kulcsozik nekem.
  • aalat
    #1670
    Koszonom a valaszokat :)

    Asszem adunk neki egy probat, meglatjuk hogy alakul.
  • szergely83
    #1669
    Igazad van, azok kimaradtak. Bár a Phibis Labot már nem sorolnám ide, mivel a belőle kiszedhető gear nagyon hamar le lesz váltva 60-on, nem hiszem, hogy megérné komolyabban farmolni.
    De a lényeg, hogy lesz mit csinálni az endgame-ben, emiatt nem kell aggódni :)
  • BoneDragon
    #1668
  • menorel
    #1667
    szergi: szépen összeszedted a lényeget, viszont az 5 endgame instance valójában 8 db. Az általad már jelzett 5 instanceon felül ott van ugye Phibis Lab, ami egy belépő szintű instance és nincs neki csak normal módja, valamint ott van továbbá a két instance az Evolution part2-ből (Jambalan Dome és Gulradeuswiui Chains.

    Ha jól rémlik, akkor Jambalannak van normál és hard módja is, valamint Gulradeuswinak pedig _csak_ hard módja van.

    Én a PVE endgamehez sorolnám még egyébként az outdoor world bossok (BAM és field boss) ölését is. Sok szempontból hasznos ölni a dögöket, amiből a potenciális loot csak egy haszon. A legértékesebb craft alapanyagokat csak BAMokból lehet kiütni, továbbá guild questek kapcsolódnak ezekhez a mobokhoz, amikből igen hasznos consumableket lehet vásárolni, stb-stb. Arról nem is beszélve, hogy egy jófajta BAM hunting zónánál keresve sem lehet jobb OwPvP helyet keresni...

    Bár nem kifejezetten nevezhető contentnek, de talán a leginkább time sink tevékenység: itemizáció és item fejlődés. A TERA fejlesztője által diktált tempó bizony komoly tempót követel a játékosoktól is. A legjobb gear megszerzése még csak a beugró... Utána jön a luxolás, enchantolás, bekövezés, festés, remodelling és megannyi további jóság, amik összességében értelmet és célt adnak annak, hogy a játék ne érjen véget a lvl60 bedingelésekor...
  • Alienator
    #1666
    Sry ha volt már, de hidefutjosás háton nem kicsit...
  • Nuclearity
    #1665
    törlés
  • empie
    #1664
    Sziasztok

    lenne egy olyan kérdésem,hogy OBT karakterek is törlésre kerülnek vagy azok már mennek HS-re?!

    segítséget előre is köszönöm.

    üdv
  • szergely83
    #1663
    A szintezés 1-ről 60-ra olyan 2,5-3 hetet jelent a picit kockábbaknak. Ha figyelembe vesszük startkor a tolongást az NPC-kért, quest mobokért, PK-zásokat, GvG-t, akkor ez az idő jelentősen kitolódhat. Szvsz nagyobb tömegben először kb. 1 hónap után fogják elérni a 60-at.

    PvE endgame:
    - 5db instance hard móddal
    - 1 speciális, időre menő (30 perc) instance, ahonnan a masterwork glypheket lehet megszerezni
    - Nexus: large scale outdoor PvE content. Gyakorlatilag argon invázió, csoportokba verődve megküzdve a spawnolt mobokkal tokenek gyűjthetők be endgame itemekért.
    - napi questek. Hiába partyzol, személyre szól és teljesen random. Ékszerekbe rakható kristályokat, kosztümöket, stb lehet kiszedni belőle.

    A PvP content jelenleg abból áll, ami kisebb szinteken is elérhető, viszont komolyabban az endgame-ben foglalkoznak vele. Így a PvP content:
    - PK/OWPvP. Gyakorlatilag a napi questek (és remélhetőleg majd a Nexus is) garantálják, hogy sosem lesz kihalt a világ, a PvP szervereken elég komoly szerepe lesz.
    - GvG
    - Deathmatch. Külön említést érdemel, hiszen rendezett group PvP-t (max 10v10) biztosít, melyen fogadást is lehet kötni.
    - Battlegroundok. Ez már tényleges endgame feature, amiből PvP gear szedhető ki. Ennek mi már az átdolgozott változatát kapjuk, viszont 3-4 hónapot várni kell rá sajnos.

    És végül a political system, ami köré az egész játék épül. Talán guild management kategóriába lenne leginkább sorolható.

    Fontos megjegyezni, hogy a játékot rendhagyó gyorsasággal fejlesztik, és olyan funkciók vannak betárazva, mint az SvS, új classok, raidek. Koreában egy egy jelentős update átlag 4-5 havonta jelenik meg, ha ezt a tempót bírják tartani, akkor nem lesz gond a játék iránti érdeklődés fenntartásával sem :)
  • 0Fritz0
    #1662
    Később belassul, de elég hamar fel lehet majd húzni egy karaktert.
    "Mert ha max szint vagy tegyük fel egy honap alatt... mi lesz utána?"
    Majd meglátjuk, mert itt bukik el a legtöbb MMO.


    Ezt meg most lőttem. Először azt hittem, hogy a Pedobear Online-t indítottam el. :)