3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Vicodine
    #1741
    Nem, haver emlitette XD
  • Nuclearity
    #1740
    elb****a? (Lassítja?) nem vettem még észre, legalábbis nálam nincs gond vele. (bár telefonról még nem probáltam)
  • foxxi
    #1739
    Az a youtube videó a bannerba nagyon kellett... elbaxxa az egészet ( + lassítja is a böngészőt ).
  • Wlanseraf
    #1738
    Vagy itt sunnyogtál hogy mikor trollkodhass?:D
  • Wlanseraf
    #1737
    Értem és be volt állítva a riasztás hogyha említik a neved valahol a neten följön a böngészőben az az oldal.....
  • Gyogyito
    #1736
    Szerintem felesleges ezt a vitát folytatni! Felesleges egymást győzködni! Valakinek a pap jön be, valakinek a papné! Ez így van rendjén. Aki szereti a banánt, azt úgysem lehet meggyőzni arról, hogy az nem is olyan jó. Ez fordítva is igaz: aki nem szereti a spenótot, az úgysem fogja megenni. Erőltetni pedig minek kell?
    Mindenki azzal játsszon, amivel jól érzi magát. Nincs "tökéletes" játék, ami mindenkinek megfelelne, de mindenkinek van egy "tökéletes" játék, ami neki megfelel. Ez pedig mindenkinek más.

    Értelmesen persze lehet beszélgetni a játékokról ( elvégre ez egy fórum ) de próbáljunk meg megmaradni a kultúrált, személyeskedéstől mentes hozzászólások mellett.

    Ez egy TERA topic, sokan azért járnak ide, hogy információt szerezzenek a játékról. Maradni kéne ezen a vonalon.

    Köszönöm!
  • Vicodine
    #1735
    Cence, erre annyit tudnék mondani, h emlékszel rá miért kezdtem el ide irni?Én teljesen ugy emlékszem, mintha megemlitettél volna, pedig totál az oldal közelében sem voltam:D Na akkor most..??
  • Vicodine
    #1734
    Te frici neked sajna elég komoly szemészeti problémáid vannak, vagy egyszerüen csak nem tudsz olvasni?Na mind1 csak igy tovább:)
    Jockey:te meg ki a fene vagy ne oszd már az észt h ki hova irhat, ha ide akarok irni ide irok, ennyi, ha nem tetszik akkor ne olvasd,bb
    xerb:képzeld csináltam videot, de egy dologra rájöttem amikor készen lett, h ettöl nagyobb szánalom nincsen,mikor az ember összevágja azt amikor megver valakit,és kivágja belöle amikor meghal,ennyi erövel még a haverod ice is csinálhatna pvp videot vagy bárki akinek köze nincs a dolgokhoz:D ha meg nem vágom össze,van h 10perc alatt van benne 2 fight, vagy zerg....ha meg összevágom, nyilván nemfogom vágolapra tenni amikor bezuznak:D nekem elég böven az h akikkel toljuk azok tudják...
    teraban is tuti ez lesz,lesznek majd a hatalmas pvp emberek, akik vágdossák össze a videokat h atya világ h bedarálja az embereket, csak a többi lesz kivágva..:D
  • Nuclearity
    #1733
    általánosságban beszéltem, semmi köze nem volt fincsihez (bármilyen furcsa is, nem minden körülötte forog). és részemről befejeztem a tőletek való commentekre való reagálást legyen az bárkitől (ahogy azt már teszem egy ideje is)
  • Zarachi
    #1732
    Tudnék pér játékot ajánlani csak EU kiadás odébb van sajnos.
    De itt egy kisebb lista: ArchAge,Blade & Soul,Guild Wars 2,WoW Mist of Pandarian Expansion,Age of Wulin,Cabal 2 illetve aminek nem olyan szép a grafikája viszont pár egyéni dolgot és újat tud mutatni az a Wildstar esetleg ha nem csak konkrét mmo kell akkor még a Lineage Eternal illetve Dungeon Striker ami viszont meg mindig nem életszerű grafikát használ mégis tud majd újat mutatni :)
    Még 2-t hozzá adnék a listához: Neverwinter Online és Raiderz

    Na még kicsit kerestem párat neked, igaz ezek már csak többnyire grafikailag szépek többiről sok hír nincsen: Project K,Project X7,Wu Hon Online,Dragon Blade

    Oreal remélem kielégítettem a kíváncsiságod :P

    Cence ezt most nem kötekedésből :D de magadat hazudtolod meg ;)

    "én csak azt imádom bennetek (igen benned is és a díszes társaságodban is), hogy mikor le sem tojom mit ír a cimborád, és DIREKT nem is REAGÁLOK rá, akkor is előtudtok szedni, és megemlíteni. Köszönöm nektek, kívánok a jövőben is minden jót."

    #1690 azért reménykednek a megbukásában mert tisztában vannak vele, hogy mégsem olyan "szar" mint mondják. Tisztában vannak vele, hogy elég kemény konkurens az általuk szeretett MMO-t (Legyen az WoW,Rift,GW2 vagy bármi más...)

    Előtte meg igaz hogy nem Fincsi irományára de személyeskedtél, még azt is megkockáztatom hogy hiányzott neked ezért írtad azokat róla, hogy ide csald őt :P
  • oreal
    #1731
    Azoktol akik ennyi negativ elmenyt kaptak a jatektol,szeretnem ha ajanlanatok nekem valami mas jatekot, ami MMORPG, grafikailag megkozeliti a tera-t es barmi ujdonsagot is tud mutatni,legyen az combat rendszer vagy quest rendszer stb. En szivesen kiprobalnek barmilyen mas jatekot is,nyitott vagyok barmire. Kivancsian varom milyen jatekok nevei merulnek fel majd.Es elore is koszonom a segitsegeteket.
  • Nuclearity
    #1730
    én csak azt imádom bennetek (igen benned is és a díszes társaságodban is), hogy mikor le sem tojom mit ír a cimborád, és DIREKT nem is REAGÁLOK rá, akkor is előtudtok szedni, és megemlíteni. Köszönöm nektek, kívánok a jövőben is minden jót.
  • Zarachi
    #1729
    Na látom egyre több a negatív vélemény :)
    Ha nem gond én is megosztom a tapasztalataimat a játékkal kapcsolatban.
    Először is nem voltak nagy elvárásaim Teraval kapcsolatban de szerencsére meglepett a játék :)

    Negatív:

    Hol is kezdjem mondjuk nézzük először is a mozgást, hát ahhoz képest hogy U3 engine van alatta förtelmesen szegényes a mozgás kultúrája a játéknak és ha ez nem elég mikor leugrok közel fél méter magasságból azt a játék úgy reagálja le mintha egy panelház első vagy második emeletéről ugrottál volna le :DD ezek melett nem mindig hajlandó a földre érkezni a karakter inkább 20cm-e a föld fölött landolok :/ .
    Questek sablonosak semmi új nincsen bennük inkább a szokásos öld meg ezeket a mobokat és vigyél el valamit valakihez esetleg találj meg valamit. Grafikára is kitérnek ha már voltak olyan kedvesek és megerőszakoltak az U3 engint :( szóval a karakterek inkább hasonlítanak viaszbabákra mintsem egy normális karakterre :/ . Ezt már csak a környezett tudta megfejelni mert sivár és szegényes illetve a műanyag hatást kelti így hiába U3 engine ha nem tudják használni :(
    Akkor beszélek egy picit a "Non-Target" rendszerről illetve a live combatról is :) sajnos a játék mind2 dologtól távol áll, hogy miért is?
    Mivel a non-target rendszer lényege az lenne hogy egy cél kereszten kívül semmi segítséget nem kapsz, na már most egy a lock-on dolog nem éppen kis segítség :) mellette míg más célzós játékok tényleg a célzásra hagyatkoznak addig itt ez félig igaz. Live Combat: hát ez az evade dolog ami a játékban van maximum PvP-ben fog rendesen működni mivel a mobok illetve a bossok nemigazán képesek gyorsan reagálni :/ lazán odébb sétálhatsz amíg elkezdi a skillt illetve le animalja kivételt képez pár boss. Action mmohoz képest elág hülyén adja ki magát amikor egy gyermeteg lövésért meg kell álni, illetve a skillek többsége mozgás közben nem használható. Mappok enyhén kidolgozatlanok és ez igaz a városokra is.

    Pozitív:

    Politika rendszer de sajnos ilyet már láttam persze ez picit tovább van fejlesztve pl.:Archlord,Lineage II ezeknek a keveréke pár sajátos dologgal kiegészítve, de így is tetszik :)
    Skillek nem néznek ki rosszul persze azért nem is olyan nagyon látványosak vagy kidolgozottak de azért jó :)
    OBT alatt az area chat :D ez volt talán a legnagyobb pozitív dolog a játékban igencsak elszórakoztatott engem :)

    Észrevétel:

    Ez egy picit flame lesz de hát muszáj :) szóval látom nagy sírás alakult ki a játék cenzúrája miatt, na mér most nemtom miért kell ezen felkapni egy olyan játékban ahol mosómedvéket illetve aranyos kis kopasz patkányokat lehet kreálni, ezek melett a táj is túl gyermeteg egy picit de az i-re a pontot a féregjáraton át közlekedő pegasusok tették fel. Ezek melett szerintem nem kéne reklamálni a cenzúra miatt.

    Flame:

    Ha már szokás szerinte 10 támadjatok Fincsit :D azért nem kéne azt állítani, hogy Fincsi fröcsögte szét a másik blogot mivel ha jól emlékszem olyan jártak oda a játékot szidni vagy csak vitázni Fincsivel akik már rég nem játszottak az adott játékkal szóval mielőtt mutogatni kezdtek rá még ha mondjuk valamikor nem is volt igaza amit nem láttam azoknál a hszk-nél amiket olvastam akkor is nem ő "fröcsögte" szét a blogot hanem azok az emberek akik úgy vizáztak vele, hogy nem igazán a témához szóltak hozzá és legfőképpen nem is játszottak a játékkal.

    Alientor látom te egy vicces fiú vagy :D de szerintem neked elkéne egy szemüveg ha erre a grafikára azt mondod hogy olyan jó :)

    Cence neked csak annyit mondanék hogy nem akarsz elmenni mentalistának? :) Már csak azért is mert te mindig jobban tudod, hogy mit gondol vagy gondolt a másik még akkor is ha az illető mást állít.

    Traki neked meg csak annyit hogy :DDD kivetted már a hűtőből a gépedet? :D amugy meg mizus? :P

    A végere egy pontszámot is érnék a játékhoz az meg valahogy így fest a saját véleményem szerint 5,5/10 és sajnos én is úgy érzem mint Belton, hogy ez a játék AAA game létére nem igazán üti meg egy P2P szintjét maximum egy nextgen F2P játéknak felelne meg.

    Végére még annyit lehet szidni ha gondoljátok de ezt a kritikát nem azért írtam hogy fikázzam a játékot vagy bármiféle flame háborút indítsak csak azok akiknek nemvolt esélye kipróbálni azoknak mutatom be a véleményem illetve tapasztalatomat a játékkal kapcsolatban. Illetve sorry azért a pát személyeskedés miatt amit belevontam csak muszáj volt reagálni rá :/

    ui.:Az Area chates dolog amit írtam fentebb hogy jól elszórakoztatott az sajnos a flame volt ami 2 troll tábor között folyt :( az egyik fikázta gusztustalan módon a játékot az OB ideje alatt illetve DIO 3 OB-ra invitálták az embereket. A másik fél meg azok a fanatikusok voltak akik a normális kérdésekre illetve kritikákra a játékkal kapcsolatban alpári módon reagáltak illetve különböző trágár szavak írtak rájuk vagy csak simán valamelyik meglévő vagy hamarosan megjelenő játék fan táborát szidta mivel ő úgy gondolta hogy az illető oda tartozik. (És ezek az emberek azok a trollok akik még meg is vették a játékot remélem nem sok van belőlük)

    Na ennyi volt a gyereknap mára :) akik megvették azoknak sok sikert illetve jó gamelést aki meg csak tervezi megvenni annak tudom ajánlani mások kritikáit illetve újságok,blogok és videok megnézését, hogy valamilyen személyes rálátása is legyen a játékra.

    Trolloknak meg csak annyit hogy nem akarok flame wart de mielőtt hülyeséget írtok gondolkodjatok picit szerintem ;)
  • xerb
    #1728
    Belton!
    Nyugi nem fog oltani senki mert leírtad a véleményed :)
    Izlések és pofonok . Mindenkinek nem jöhet be ugyanaz.
    Ami az alábbi mondatod illeti : "De mint ahogy a topic is mutatja nem nagy aktivitásnak örvend"
    Nem hiszem hogy az mutatja meg egy játékrol hogy milyen szinvonalu hogy sgn a topic mennyire aktív.
    Lást pl aion topic ami most virágéletét éli , viszont a szinvonal néha a béka segge alatt van a sok 12 éves "ingyenes az aion , hol tölthetem le" emberke miatt. :)
    A magyar tera community más forumokat használ , talán ez miatt is kevés itt a hozzászólás sg-n.
    Én is csak ha nagyon unom magam és az egyéb tera siteokat átnyálaztam akkor nézek fel ide.
  • xerb
    #1727
    Lol fincsi :)
    Megvan már az aion pvp videod amit vagy 2 éve várunk ? :D
    Linkeld már be , had lássuk!
  • Belton
    #1726
    Videók alapján én sokkal többet vártam volna el a játéktól , vártam is hogy ki tudjam próbálni , de sajnos a videókba nagyon ki szinezték a dolgokat :(
    Környezet : Szép lett , karakterek mozgása röhelyes , karakterek kinézete ill grafikája nagyon gyenge. (Max Grafika amit csak engedett a játék 1080p HD felbontás)
    Quest rendszer össze csapott le egyszerűsített , ami jó quest tracker gyorsan lehet haladni vele .
    Nekem eléggé monoton a játék menet , értem én ezalatt azt hogy fel veszem a questet menj ölj le ezt azt utána masik quest ugyan ez csak pár méterrel arébb.
    A skillek tetszenek jól el találtak jó kombók vannak.
    De mint ahogy a topic is mutatja nem nagy aktivitásnak örvend , egyszeri megvétel unalom el űzésre tökéletes , de havidij szinvonalon nincs a játék.
    Terveztem hogy meg veszem de a videók után nagy csalódás ingame a játék.

    A véleményemet , tapasztalatomat mondtam el mielött valaki el RAGE- el és habzó szájjal el kezd oltani.
  • Jockey
    #1725
    no ifju don quijote, ezzel meg is volnal, koszonjuk latogatasod, kereshetsz magadnak ujabb szelmamot ha javasolhatom masik topikban, bye
  • JulesC
    #1724
    Akkor nem is tudom, akkor melyik személyiséged szokott szájkaratézni aionblogon.
  • 0Fritz0
    #1723
    Jöhet még, ma csak háromszor írtad le.
  • Vicodine
    #1722
    Te valami nagyon vicces gyerek vagy, szerezd meg fábri elérhetöségét tuti alkalmazna ezek után
  • Vicodine
    #1721
    Mutasd meg azt a postomat, amiben hangoztattam, h "az én játékom sokkal jobb"!!!Na ugye, nem is irtam ilyet ,akkor meg??Kis suttyo ...
    Meoh:egyetlen egyet kommenteltem amiben leirtam a véleményemet , utánna ugrottatok rá, és aztán mégegyet irtam.Tényleg hihetetlen sok poston keresztül fikázom a ti kis játékotokat, csak irtam egy saját véleményt, de vaze itt egyböl 10en ugranak az embernek h a fenébe mer itt valaki a teranak a saját oldalán negativ kritikát irni erröl az istenkirályrol..??!!! Szálljatok már magatokba, én pont az a fajta ember vagyok aki rohadtul elismeri ha hülyeséget irok és kiderül, de itt a többség nem ezen a szinten mozog, téged nem ilyennek ismertelek meg de ugylátom te sem ütöd meg a mércét. Alapbol a nevem miatt ugrottatok rá a kritikámra, és elfogultság beszél belöletek velem szemben,ennyi...Elfogadom h másnak tetszik, ez igy jo, de a negativ kritikáknak is ugyanakkora teret kell adni mint a pozitivnak, ergo ha én kielemzem az összes szarságot amit találok, akkor ahoz ugyanakkora jogom van mint nektek az istenitéshez, ezt meg ti is fogadjátok el.És ennek semmi köze nincsen ahoz, hogy játszom-e vele vagy sem
  • Alienator
    #1720
    Nem szépek a karakterek???

    Koma vegyél olyan egeret amin van olyan kis kerek izé. Azzal lehet zoomolni. Próbáld csak ki...
  • Nuclearity
    #1719
    van is olyan lehetöség ami nincs pve-n ez a pk ahogy te is mondtad (mint a legtöbb játékban.)
  • Enosh Chan
    #1718
    Elvileg inditas utan kb 2 honappal rakjak be
  • KaBuTo666
    #1717
    Azt hittem pvp szerveren lesz olyan lehetőség ami pve-n nem...pvp-vel kapcsolatos, vagy ilyesmi de nem a pkra gondoltam. Rosszul értelmeztem valamit, ennyi.
  • Nuclearity
    #1716
    hogyan másképp lehet egy PvP Szerver? :)
  • Nuclearity
    #1715
    utolsó informácioim szerint gondolkoztak rajta nem?
  • KaBuTo666
    #1714
    Oh, akkor itt se lesz másképp, persze nem probléma, köszi.
  • frango
    #1713
    Most akkor lesz a PVE szervereken is GvG? Nem lenne rossz mert, én PvE szerveren leszek.:)
  • Nuclearity
    #1712
    a PvP hez nem feltétlen kell PvP szerverre menni, amiben különbözik a PK, amiből semmi ingame bonuszod nem keletkezik, csak leölhetnek nyílt terepen, ill te is megteheted ezt. Ha kisebbeket ölsz akkor szép penatlyt kapsz amitől elmehet az életkedved és a játékkedved is. ennyi.
  • KaBuTo666
    #1711
    Jogos. :D De elméletileg ebben az mmorpgben, mivel hogy ne halljon ki, a pvp is fontos szerepet játszik akkor már érdemesebb pvp szerverre menni nem igaz? Vannak mmorpg-k ahol a pvp ratyi vagy nincs kifejlesztve és ott nyilván akkor pve és kevesebb bosszúság is jár vele együtt.
  • Gear
    #1710
    "de ami a lényeg a karik, azok vicc kategoria."
    Komolyan érdekelne hogy ezzel a mondattal mire hondolsz? Hogy a popori vicces azt senki nem vitatná szerintem de a többivel mi a baj? Grafikusan szép részletesek a karaterek a ruhák ,felszerelések, fegyverek. A karakter animok pedig nagyon jól megvannak csinálva.
  • Nuclearity
    #1709
    Érdemesebb? ezt az embernek kell eldönteni mit szeret és mit nem. Szereted, hogy bárhol bárki átvált pk-ba és "megsimogathatja" a hátad? akkor PvP, szeretnél békében fejlödni és késöbb endgame fele, BG-k GvG...stb? Akkor PvE szerver.
  • KaBuTo666
    #1708
    Ha jól olvastam, PVP szerverekre érdemesebb lenne menni?
  • 0Fritz0
    #1707
    A Republic együttest idézve:
    "Még, még, még, még, még
    Ennyi nem elég!"

  • MeoH #1706
    Vedi a fene, megsem vettem/veszem. Az, hogy neked negativ a velemenyed, nincs azzal baj. Csak te leirod 8szor es froccsogsz osszevissza, ahogy talalod az a baj. Amugy a tobbsegunk mar jol tudja milyen vagy, ismerunk masik topicbol, "csaknekemlehetigazam" tipusu vagy, ha vkinek mas a velemenye, akkor mar neked az nem ember. Ha tera nem tetszik ne jatsz vele, de posztokon keresztul csak fikazni felesleges a sajat topcjaban. Mi elfogadjuk, hogy neked nem tetszik, valszeg senkinek nem fogsz tulzottan hianyozni. De te is fogad el, hogy vkinek pedig tetszik. Es most menj vissza az Aion topicba, ott oszd azt eszt.
  • JulesC
    #1705
    Cunci,

    "Tudom,mindenki azt mondja,aki védi a kis gamejat, h vicc amit a másik ir,ha negativ a vélemény akkor az csak is egy hülye embertöl jöhet"

    Pontosan Te gondolod ezt, és hangoztatod, hogy a te játékod sokkal jobb. Menj el innen, húzd meg magad egy sarokban és várd a GW2-det, vagy menj vissza PvEzni AION-ba.
  • Nuclearity
    #1704
    és infót is ilyen dolgokról :)
  • Enosh Chan
    #1703
    Uristen ez a forum ugye nem lesz olyan mint az Aionos?
  • Vicodine
    #1702
    Tudom,mindenki azt mondja,aki védi a kis gamejat, h vicc amit a másik ir,ha negativ a vélemény akkor az csak is egy hülye embertöl jöhet,csak a pozitiv vélemény az amit betudtok fogadni,ez van...Kiprobáltam,leirtam a véleményemet,ez sokaknak szurja a szemét de lefosom ugyanannyi jogom van a negativ véleményhez mint mindenki másnak a pozitivhoz!Szerintem is vicces ahogy ti itt véditek terat...
    Fritz:annyiszor irom le ahányszor csak akarom.Official forumon is ugyanazt a szidalmat leirják ezredszer is,én is megtehetem,te is fogadd el a negativ kritikát