136
  • ozric
    #56
    "Magyarán nem a böngészük piacán van a pénz, hanem a kesők piacán."

    Le vagy maradva. Már nem a keresőkből jön a nagy lé, hanem a böngésző platformra épített általában ingyenesen elérhető szolgáltatások értékesíthető reklámfelületéből (pl. Microsoft Live). Meg majd az online bérelhető (böngészőben futó) szoftverekből. Sohasem fog megjelenni W3C szabványaira épülő MS Office vagy Live, csak olyan ami az IE-ben fut. Nem véletlenül.

    "Látom visszatükrözől..."

    Jó látni a visszatükrözés reflexióját, így tudom ki van write-only módban és ki nem. :)
  • Kheller
    #55
    És vajon ki fizette meg az eu korábbi ámokfutásának árát? A media player nélküli N-es windows-ok fejlesztési, tesztelési, csomagolási, supportálási árát? (sokmilliárd)
    Nem, nem billgéc vette ki a családi kasszából. A felhasználók fizették... Volt bármi értelme? Nem.

    Agyalágyultak gyülekezete az eu ezen részlege, nem más.
  • DjDano
    #54
    Nekem az a véleményem aki nem tud letölteni egy másik böngészőt és azt használni, az azután se fogja....
  • A1274815
    #53
    Az hogy az Opera norvég cég, azon valóban átsiklottam. Akkor ezúttal legalább tényleg EU-s céget véd. Meglepő, mert eddig az IBM, Sun, Apple, Real Media, stb. mellet álltak mindig ki.

    "A böngészők piacán hatalmas pénzek mozognak, csak nem a fejlesztő és a felhasználó között, hanem a fejlesztők és a reklámcégek között. Lásd Firefox - Google és IE - MSN/Live párosok."

    Magyarán nem a böngészük piacán van a pénz, hanem a kesők piacán. De ez is csak az alapértelmezett beállítások mellett.

    Ennek ellenére soha nem használom a Live searchöt és valószínüleg nem is fogom. Az MSN Live Messenger, Live Photo Galery-t (MSN Messengert használok egyedül, de semmi mást a többi Live-os dolog közül) pedig ne írjuk a böngészök piacára, se a live.com és annak szolgáltatásait. Ugyan is azoknak az utolsót kivéve nincs túl sok közük a böngészökhöz.

    "Ez szelektív megfogalmazás, hogy bizonyítsd saját látszólagos igazad."

    Látom visszatükrözől... (Nem baj ha nem érted mire gondolok itt.)
  • ozric
    #52
    "Egy programozó csapat megírta egyszer az internet explorert ami jó volt vagy rossz ez lényegtelen. "

    versus:

    "miért jó a Microsoftnak hogy ha ott ül a World Wide Web Consortium (W3C) szabványokat létrehozó csoportjaiban, akkor miért nem követi az Internet Explorer, és miért kell "háziszabványokat" követni helyette? "
    Korábbi hozzászólásom részletesen

    Szóval urban legend az a felfogás, hgy mindent a Microsoft és Bill Gates pápa teremtett és az összes többi koppintás és lopás. Akinek magasabb az IQ szintje 60-as értéknél, az tudja hogy nem így van.
  • zoltannemeth
    #51
    Ez egy nagy hülyeség!Én se használom az Ie-t,de letudom tölteni az általam használt böngészőt!!Nem értem hogy egy cég által fejlesztett Oprendszerbe miért kell beleerőltetni egy esetleges rivális cég akármilyen programját!Akkor ezek után gondolom a Linuxba is lesz IE!?
  • ozric
    #50
    "És millene, ha egyszer egy EU-s "kisebb" cég védelmében tenné"

    Van sapka / nincs sapka játékot játszol? Az EU a norvég Opera nevű cég beadványára indított vizsgálatot. Vagy tökmindegy mi a valóság, mindent támadásnak veszel és ész nélkül véded a Microsoftot?
    Korábbi cikk

    "A másik meg milyen piacról is beszélünk itt, ahol a versenyt garantálni kell?"

    Két piacról, az operációs rendszerekéről és a böngésző piacról. Az EU problémája, hogy az MS az operációs rendszerek piacán elért magas részesedését felhasználja a böngősző piac bedöntésére. Nincs tiszta verseny, ha az egyik termék be van betonozva egy domináns másik piacon szereplő termékbe.

    "Formálisan immár mindegyik böngésző ingyenes."

    Ez szelektív megfogalmazás, hogy bizonyítsd saját látszólagos igazad. A böngészők piacán hatalmas pénzek mozognak, csak nem a fejlesztő és a felhasználó között, hanem a fejlesztők és a reklámcégek között. Lásd Firefox - Google és IE - MSN/Live párosok.
  • Inquisitor
    #49
    Én se értettem, hozy Internet Explorer, ami elég f*s koppintása volt a Netscape Navigatornak, miként terjedt el, ráadásul fizetős termékként. Akkor sem ha a 8-as verzióa sikerült kigyúrnia magát egészen normálisra.
  • Inquisitor
    #48
    Ööö, mots ÉN nem értem Te miről írtál, vagy legalább akkora baromság, mint amikor USA-ban sok sajtótermék lehozta, hogy az AMD másolja az Intel termékeit, ezért aki hazafi az nem vesz AMD procit ???
  • Gerygrey
    #47
    Egy programozó csapat megírta egyszer az internet explorert ami jó volt vagy rossz ez lényegtelen. Aztán odamegy egy másik csapat lekoppintja az egészet

    Ja persze, mert az IE volt az első böngésző a világtörténelem során. Gondolom, a zinternetet is a Microsoft találta fel közvetlenül a spanyolviasz után.

    Az összes autógyártó is egy szar, mert csak koppintják a Ford T-modellt.
  • Inquisitor
    #46
    Azt megnézném amikor az EU kiszedeti a képszerkesztő, videoszerkesztő alkalmazásokat vagy a Sapharit a MAcOS X-ből .....

    Én nem IE-t használok (általában), de ez az egész dolog baromság.
    Másrészt a Windows 7-el az MS felkészült az ilyen hülyeségekre, hiszen egy halom komponens a telepítés után, külön letöltésként települ, max. lesz pár plusz beépítve és ennyi.
  • Gerygrey
    #45
    Sokan nem is ismerik a szót, nálunk internet=IE.

    Aki nem ért a géphez, az hozzáértőre bízza hogy szerelje össze és telepítse fel ami kell. És aki ért hozzá az jó eséllyel Firefoxot rak rá, én legalábbis azt szoktam a legegypontnullásabb egységsugarú júzernek is.

    Viszont annak ellenére hogy az IE-t nem tekintem böngészőnek, nem értem mit szívózik az EU. Tegye csak bele a Windowsba a MS ha annyira akarja, ahogy benne van Paint, mediaplayer és sok más használhatatlan szemét is. Aki akar, fel tud tenni Firefoxot, Photoshopot, Winampot és VLC-t vagy más playereket, hol itt a gond? Akinek meg megfelel képszerkesztésre a Paint és böngészésre az IE, annak úgyis mindegy.
  • Ravkin
    #44
    Fire Fox opera, meg anyámtyúkja imádóknak :

    A cikk iróniája hogy mostmár az eu az officra is rámászik. Igenám hiszen majdnem ugyanaz történt itt is mint az internet explorel kapcsolatban. Egy programozó csapat megírta egyszer az internet explorert ami jó volt vagy rossz ez lényegtelen. Aztán odamegy egy másik csapat lekoppintja az egészet, mondván kicsit szabványosabb kicsitt gyorsabb a mi verziónk jobb feltaláltuk a spanyol viaszt, mostmár akkor nem is kell az ie a rendszerbe. Ms- open office. Most akkor ez lesz majd az új divat a 21. században a divat, sírva kérdezem. Valaki csinál egy rendszert próbálja árulni, mi meg jövünk átírjuk ingyenesre tudásban ugyanott vagy még kevesebb, és villogunk magunkal hogy mostmár legyen akkor a miénk is kompatibilis az fizetőssel.

    Hát a kurva annyukat az ilyen férgeknek... de tényleg...
  • feherf
    #43
    Nézd Meg
  • Cat 02 #42
    Oksi, akkor rosszul tudtam, régen próbáltam frissíteni.
  • vmiki88
    #41
    nem is lenne az IE-vel probléma, ha nem lenne egy RAKAT SZEMÉT egy Fireoxhoz vagy egy Operához képest.
  • A1274815
    #40
    "Mert ha 25 állam együtt nem tudja lenyomni, akkor egy kisebb konkurens cégnek mennyi esélye van életben maradni és alternatív termékkel jelen lenni a piacon?"

    És millene, ha egyszer egy EU-s "kisebb" cég védelmében tenné, nem pedig egy ugyan olyan made in USA cég érdekében. Az EU-nak az EU-s cégeket kéne védenie első sorban.

    A másik meg milyen piacról is beszélünk itt, ahol a versenyt garantálni kell?

    Formálisan immár mindegyik böngésző ingyenes. Na persze hatalmi megmérettetések vannak mögötte, de attól még senki se fizet értük a felhasználók közül.

    Ami a bajom az EUb. döntéseivel az, hogy:
    1., Nem szakértők, hanem politikusok
    2., Külföldi és nem "belföldi" érdekete szolgálnak ki ilyen ügyekben
    3., Erősen korruptció gyanúsak
  • A1274815
    #39
    Miért is kéne: lássuk csak. A KRESZ vonatkozik mindenkire, mint ahogy mondtad. Ha az MS-et azért akarják megbüntettni, mert az IE integrálva van a rendszerben, akkor az Apple-t is illene ugyan ezért meg az *Ubuntut is. Amennyíben az nem történik meg, akkor ez azt jelenti, hofgy kivételeznek, magyarán a törvényeket nem úgy hajtják végre ahogy kellene. Na persze a törvények egyrésze tartalmaz kivételeket, mag lyukakat, biztonsági réseket, kis kapukat, nagy kapukat.

    De lássuk azt is csak azért tapsolsz ennek, mert az érintetthez negatív érzemeket társítasz.
  • ozric
    #38
    "Akkor windows update, valamit nem lehet :s "

    Sajnálatal közlöm, hogy egy érvvel kevesebb can az IE integrálása mellett. A Microsoft lecserélte az ActiveX alapú frissítési szolgáltatást egy különálló verzióra (Windows Update version 7), a böngészővel csak egy web alapú grafukus felületet látsz. Tehát a frissítés az IE nélkül is működni fog.
  • xNoodlex
    #37
    Ha beleintegrálnak valami böngészőt IE-en kívül windows telepítőbe az is csak valami harmadosztályú senki nem használja lesz...
  • macleod2005
    #36
    Jah, aztán amikor blue-rayen lesz a win telepítő, és 60 gigát fog telepíteni, akkor meg azért fog az eu rinyálni, hogy irreális a telepítő mérete, és ez sérti azoknak a jogait, akiknek, kis kapacitású gépe van :)
  • smv
    #35
    Szerintem az M$ rakja bele az összes létező programot a Windowsba, hogy tudjak választani, hogy melyiket szeretném használni
  • mrzool
    #34
    Miért akarnád elérni mással? Nem bízol az MS saját programjában amivel a saját frissítéseit akarja leszedni a saját honlapjáról?

    Ha nem bízol a frissítésekben, az no comment (de akkor nyilván nincs szükséged az update futtatására sem, ergo irreleváns, hogy IE-vel működik-e vagy sem).
  • Cat 02 #33
    Akkor windows update, valamit nem lehet :s
  • balee66
    #32
    "1. hanyomanyos, 4 kerek, metalfenyezes
    2. 3 kerek (nincs IE), kormany csak jobbra huz
    3. 4 kerek, de a kocsi tele van ragasztgatva reklamokkal es a muszerfalon csomo haszontalan kutyu vilagit (IE+Opera+Firefox+Chrome+Safari+...)"

    2. Hülyeség, mert a kormány és a kerék alapfunkciók (oprendszer esetén ilyen pl. a memóriakezelés, fájlkezelés), és mert egy kerék hozzáadása + a kormány megjavítása neked pénzbe kerül, míg a böngészők ingyenesek
    3. Nem, a műszerfalon egy kütyü világit, de te választhatod meg, hogy IE, Opera, FF, Safari... világítson-e ott.
  • ozric
    #31
    "amiket valéamiért csak a Microsoftra karják alkalmazni, Apple-re nem, Linux distribuciókra nem, BMW-re nem. Ez a baj. "

    A trösztellenes jogszabályokat miért kellene a fentiekre alkalmazi? Nem értem, magyarázd el.

    "De a windows nem EU-s ország terméke, és nem tudom miért kell ezzel állami szinten foglalkozni"

    Mert ha 25 állam együtt nem tudja lenyomni, akkor egy kisebb konkurens cégnek mennyi esélye van életben maradni és alternatív termékkel jelen lenni a piacon?

    "Viszont tegyük fel, hogy egy kis közösségben élsz, messze a várostól, és van összesen 1 pék."

    Van egy pék és több mint 2 milliárd fogyasztó (aki hozzáfér a számítógépekhez). Nem tetszik, hogy csak egy termékvan? "Erre egy pék válasza az lesz, hogy jó, akkor csináld meg magadnak."
  • snorbi
    #30
    Lehessen a gagyi Notepad és a Notepad++ közül is választani :)
  • macleod2005
    #29
    Visual studiot tanulok, és szeretek játszani, választhatok a winxp és a vista közül
  • Reg5
    #28
    "Oprendszernél van 3 + ezek változatai."

    Attól függ, ki mire használja.
  • Kaadi
    #27
    Egyszeru lenne a megoldas: hozzanak ki megint egy EU-s verziot, amiben nincs benne az Internet Explorer es a Windows Media Player. Lassuk hanyan veszik meg!

    Gondoljatok bele, milyen lenne, ha kocsivasarlasnak lennenek alternativak:
    1. hanyomanyos, 4 kerek, metalfenyezes
    2. 3 kerek (nincs IE), kormany csak jobbra huz
    3. 4 kerek, de a kocsi tele van ragasztgatva reklamokkal es a muszerfalon csomo haszontalan kutyu vilagit (IE+Opera+Firefox+Chrome+Safari+...)

    szoval...
  • macleod2005
    #26
    Nem a boltos dönti el, hanem többnyire a pék. Amúgy igazad van, csak élelmiszernél, ruhánál, zenénél, van millió+1 választási lehetőséged. Oprendszernél van 3 + ezek változatai.
    Viszont tegyük fel, hogy egy kis közösségben élsz, messze a várostól, és van összesen 1 pék. És valaki bemenne hozzá, hogy na akkor a kenyeret ne így süsd, meg az összetevők arányát változtasd meg. Erre egy pék válasza az lesz, hogy jó, akkor csináld meg magadnak.
    Egy szoftvercég ezt nem fogja megtenni, de esélyes, hogy jól kicseszik velünk, mert valaki pattog, néhány jelentéktelen dolog miatt.
  • A1274815
    #25
    "Ha rád vonatkzik a KRESZ, a BTK és a többi akkor miért baj, hogy a Microsoftra is vonatoznak európai szabályok?"

    A baj az, hogy az EU Bizottság olyan új szabályokkal jön elő, folyamatosan (miért nem lehet egyszerre az összessel baja? Ráadásul mindig külső ingerre, soha sem EU-s cég védelmében vagy őnszántából.), amiket valéamiért csak a Microsoftra karják alkalmazni, Apple-re nem, Linux distribuciókra nem, BMW-re nem. Ez a baj.
  • Tucker Case
    #24
    De a windows nem EU-s ország terméke, és nem tudom miért kell ezzel állami szinten foglalkozni, ez majdnem olyan mintha egy játékszoftwert, vagy akármilyen szellemi terméket vennék meg.

    Teszem azt ha megvenném a cs-t, akkor reklamálhatnék jogosan, hogy T-ként nem tudok M4-et használni? Én azzal szeretek lőni, akkor beperelhetem őket? :D
  • A1274815
    #23
    Én az MS helyében azt mondanám OK, de a support egyrészét akkor válalja magára az EU Bizottság.

    De azt el kell ismerni, hogy lassan-lassan, de fejlődik az EU bizottság, legalább már nem banális hülyeséget akarnak.

    Viszont, mindenki tippelhet hármat, hogy malyon melyik lesz az az alternatív böngésző amit felfognak erőszakolni a Windows 7 telepítő DVD-jére.

    Ki is indította el ezt a pert?
    Ki nyavajog az alacsony részesedése miatt?
    Melyik lesz az a böngésző, mely a Windows DVD-re kerül?




    Opera!
  • Tucker Case
    #22
    Nem értem hogy egy ekkora cégnek miért nem telik ügyvédekre. Én is azon vagyok fennakadva, hogy milyen jogon követeli akárki is a MS-től, hogy a saját software-én belül a saját terméke ellen biztosítson konkurenciát. Ez abszurdum. A windows is egy termék, ha valakinek nem tetszik, nem kel megvenni. NEM kötelező, mintha az MSnek kötelessége lenne alternatívát nyújtani mindenkinek.

    Ráadásul az Európai Bizottság ugat? Hát le se sz**nám őket, mi közük hozzá?
  • ozric
    #21
    "mit szívózik az EU megint. a Microsoftnak egyszercsak elege lesz belőle, és nem ad windowst európának."

    Ezon elgondolkodtál, hogy az EU, mint országok szövetsége, nagyon nehezen bír a Microsoft nevű céggel? Azaz van egy cég, amelyik erelye vetekszik 25 önálló országéval? Ha rád vonatkzik a KRESZ, a BTK és a többi akkor miért baj, hogy a Microsoftra is vonatoznak európai szabályok? Vagy támogatod azt a nézetet, hogy a kis emberre vonatkoznak a szabályok, a nagyokra nem, és ebben még segítesz védeni is őket?
  • Reg5
    #20
    1 hónap erejéig vezetett, amíg az FF3-at kiadták(agyonhypeolt download day ugye), de utána megint az IE került első helyre.

    Hopp, most nézem "nálunk"-ot írtam "náluk" helyett.
  • ozric
    #19
    "Kicsit el van szállva magától ez az Európai Bizottság..."

    Jó a memóriám, emlékszem a Microsoft szívózására mikor sok OEM-em hadakozott, amiért le merték cserélni a boot logót. Végül vesztett, de évekig titlva volt az OEM-eknek a legkisebb kép lecserélése is. Mivel a Microsoft az IE-t a Windows szerves részének tekinti, most sem lehet csak úgy eltávolítva vagy lecserélve értékesíteni.

    "a Microsoftot egyáltalán nem érdekli mit akarnak(pénz beszél, user ugat)"

    Ez így van, a Microsoft azt nyom le az user torkán amit akar. De miért jó az neked, ha a boltos dönti el milyen kenyeret vehetsz? Mivel nincs választék, eszed, nem eszed... Az ilyen mentalitású embereknek kívánom, hogy egyszer próbáják ki milyen lehet az ha valamiből csak egy van és nem kötődik az informatikához. Egyél egy hónapig minden nap kenyeret, parizert, krumplilevest meg babfőzeléket. Járjál szürke kezeslábansban biciklivel, egy zeneszámot hallgatva. Akkor megtudnád milyen jó ha az élet többi része hasonlít ahhoz, amit a Microsoft akar. Szépen is nézne ki, ha például a 20mm-es M6-os hatlapfejű csavart nem szabványok szerint gyártanák, hanem csak egy cégtől lehetne ilyen kötőelemenet vásárolni, mert így elkerülhető az inkompatibilitás. LOL :DD Akkor is lenne sok önjelölt $&#%+, aki holtig bizonygatná, máshogy nem is lehet, csak így jó...
  • macleod2005
    #18
    Aztán amikor befejezte a microsoft cseszegetését, akkor jön a gm, chrysler, ford, és szépen lassan kitakarítja az amcsi márkákat ez eu-s piacról. Ha ez is megtörtént jönnek a japán márkák
  • MrBlowfish
    #17
    Ezzel nagyon mellé lőttél mert a Frefox megelőzi az IE-t Magyarországon.

    szóval nálunk "internet"=firefox