136
  • zboszor
    #96
    Már bocs, de nem találtam parancssoros ftp programot a Windózban. A Total Commander hogy kerül fel a gépre, ha egyébként nincs meg más adathordozón? És kifizetted-e a regisztrációs díjat érte? Vagy az is kalózpéldány? :->
  • chase
    #95
    Kell bele az IE, mert különben egy friss telepítésű gépre hogyan tudnánk letölteni a Firefox-ot? :)
  • Match
    #94
    Baromi nehéz egy total commanderbe beleírni hogy ftp.mozilla.org...én sem szoktam elindítani azért az ie-t hogy leszedjem a firefoxot...
  • A1274815
    #93
    Máskor nem hiszek senkinek el semmit, még ha az indirekt is. Mindennek utánna járok ami leírásra kerül.
  • A1274815
    #92
    Köszi az infót. Akkor ezt nem árt ha ozric is elolvassa. Ez volt a kulcs amibe bele kötött és sikeresen beugrasztott. (megerősítetél egy gyanút bennem)
  • Emmegki
    #91
    Norvégia nem EU-tag.
  • gettoharcos2
    #90
    A Win7 is hasonló nagy bukás lesz, mivel erősen a Vistára épül, arra kisértetiesen emlékeztet és szinte semmi hibát nem korrigáltak benne a Visztához képest...
  • gettoharcos2
    #89
    Magyarországon megbukott a Windows Vista

    http://index.hu/tech/szoftver/magyr090126

    Ezt azoknak a kedvéért másoltam be, akik még mindig tűzzel-vassal ragaszkodnak kedvenc Visztájukhoz...
  • CrW
    #88
    Az eu célja egyértelmű: hosszú távon gyengíteni a windows szerepét a piacon. Gondolom szúrja az oldalukat, hogy egy idegen ország rendszerére épül a gazdaság jelentős része. Kezdődött a wmp-vel, majd most jönnek a böngészők később pedig mindent kiszedetnek belőle és lesz egy csupasz rendszerünk. Amikor is az emberek rájönnek, hogy ez így nem jó. Kényelmetlen és még pénzt is kérnek érte. Helyette fölfedezik az alternatív megoldások csodáit, egyre több program (főleg játék :D ) jelenik meg ezekre, az emberek megszeretik. A végén mindenhol linux lesz, mac-eknek le megy az ára és a eljön a megváltó.
    Ha a mircosoft nem árusítana többé windowst az euban azzal csak nekünk tenne jót... hosszú távon.
  • Molnibalage
    #87
    Azért mert egyes országokban fogalmazott termékekre szabályok vontakoznak. XY élelmiszer nem tartalmazhat ZW dolgot. Attól, mert a szoftver nem ehető az elv ugyanaz. Vagy megteszi ezt, vagy nem forgalmazza. Nem kötelező MS-t venni, de árulni sem kötelező...
  • Molnibalage
    #86
    Kb. 45-45%. Szóvel FF = böngésző egy bornítt baromság.
  • QuippeR
    #85
    tessék, hogy megértsd.
  • QuippeR
    #84
    nem az EU bizottság a nevetséges, hanem a sok itteni egységsugarú user, akik nem képesek nagyobb léptékben gondolkodni.
  • gettoharcos2
    #83
    én se védeni, se támogatni nem akarom a Microsoftot, de egyrészről igaza van az EU-nak, mert az IE6-7 nem követi a WWW konzorcium által előírt webes szabványokat, és az ez által okozott kár tetemes és kézzelfogható a világ minden részén. Másfelől viszont a Microsoftnak joga van olyan böngészőt integrálni az Operációs Rendszerébe amilyet csak nem szégyell, és ha a vásárálkor a vevőt ez nem izgatja, akkor magára vessen. Alternatív megoldásként használhat más OS-t is a PC-jén, pl. FreeBSD-t, Unixot, Linuxot, de használhat még ezenkívül más OS-t a feltelepített Windows-án futó Virtuális PC-ben vagy Virtuális Masinában is (VMware) , de használhat akár a futó Windows-án más böngészőt is: Safari, Opera, Firefox , Chrome ... a lehetőségek tárháza áll a felhasználók előtt...

    Szal ilyenért nem szép dolog perelni az MS-t és el is fogják bukni !
  • zboszor
    #82
    Catch-22: hogy töltesz le egy rivális böngészőt, ha nincs eleve böngésző a gépeden? Funkcióvesztés nélkül nem lehet az IE-t eltávolítani, így logikus ha több van itegrálva és telepítéskor vagy később választhatsz közülük.

    Amúgy meg egy Linux disztróban is több böngésző van eleve, Firefox (és egyéb Gecko engine-re épülők, pl. IceWeasel, Epiphany), vagy a KDE-s Konqueror, vagy ott van a kicsi de grafikus dillo. De konzolosak is vannak, csak a hasznos szöveget megjelenítve: pl. lynx, links. De ott van a parancssoros wget, ha csak egy URL-t akarsz leszedni, de nem azonnal megnézni. Szóval itt nincs egyeduralom... :-)
  • beef
    #81
    Nem értem az EU-t, ezzel most mit értek el?
    Melyik böngésző fog akkor bekerülni és miért pont az?
    Miért kellene egy szoftvergyártónak a konkurencia termékét belerakni termékébe?
    EU azt kérheti esetleg, hogy telepítéskor IE kell vagy nem.

    Nem akarom védeni MS-t - valószínűleg nem is szorul rám ;)
    Sőt, IE kifejezetten megkeseríti életem a webfejesztés területén, de ez ebben a formában több kérdést vet fel, mint megoldást.
  • Sanyix
    #80
    igazából azt kéne, hogy az ie-t betiltják, vagy évente jelentős összegű kártérítést fizet a webes programozóknak, a szopásért.
  • Koge
    #79
    erdekes ha nem lenne bongeszo az lenne a baj, majd ha kijon a 7 a bepitett media-codec-jeivel akkor is perel az eu? nevetseges amit csinalnak... eddig az volt a baj h az os nem tudott semmit alapjaraton most meg az a baj h egyre tobbet tud:D irjanak sajat ms kompatibilis os-t es mindjart lesz verseny!
  • Magnificat
    #78
    nálam win7 alatt nem ment a vista-s nv driver... az eszközkezelőben viszont a vga-nál a driver frissítése gomb tök jól megy viszont, gyorsan leszedett egy újabb drivert. játékokban nálam nem lassabb ezzel, sőt gyorsabb pár helyen, mint az xpn...
  • 0Speed0
    #77
    Ennyi erővel minden alkalmazás kaphatna egy plusz alternatívát minimum...
    És így lenne 5 DVD -s vagy mondjuk egy blu-ray -es telepítője.
    Nah szép...
  • turul16
    #76
    IE 6 es regebbiek nagy buntetes mindenki szamara, IE6 market share-je alapjan evente fizetheten az MS hatalmas karteriteseket. Ez talan osztoznozne, hogy szoljon partnereinek, hogy itt az ideje upgradelni.
  • turul16
    #75
    Nem ugyan az a driver valo Vistahoz, mint Win 7 -hez ?
    Veletlenul nem valami mas volt fontosabb driver modell megalkotasakor, mint 3D teljesitmeny ezert nem is lesz gyorsabb az XP -nel ?
  • torjoz
    #74
    Érdekes, mindenki fikázza a win7-et, de beta állapotba hol is volt az xp a '98-hoz, vagy Vista az xp-hez? Ahhoz képest helyenként nemhogy a Vistánál, de az Xp-nél is gyorsabb(pl farcry2)! Egyébként meg kiváncsi lennék, hogy hogy rakták fel a 8.12-es catalistot, amikor még a direkt Win7 beta-hoz kiadottat is kalandos volt felrakni?!
  • DjDano
    #73
    A Windows 7 néhol gyengébb eredményeit a driverek kiforratlansága okozza, ami ugyebár nem MS dolga!
  • traveller
    #72
    Ha az eu felemeli a szavát legalább valami értelmeset is kérhetne pl: moduláris telepítőt vagy gyorsabb hiba javítást stb.. Ennek az ie böngésző cseszegetésnek semmi értelme, majd a user eldönti mit használ.
  • Imothep
    #71
    És ez most mire jó? nem értem ezeket, mi értelme van ezért perelni? xD tiszta szánalom..az opera meg a firefox eddig is ingyenes volt aki akart váltott és ezután is fog... szánalmas, azért baszogatják az Ms-t mert vezető szoftvergyártó cég, és máshogy nem tudnak beléjük kötni... jóhogynem má személyre szabott rendszert kérnek :S cinkes...idióták
    Ms helyébe 1darab windowst nem szállítanék Euba azt verhetik a mellüket utánna... ilyeneken problémáznak de a gáz ellátást hetekbe tellett vissza állítatni :S szánalom
  • NEXUS6
    #70
    Érdekes, OS összehasonlító cikk, játékos szemszögből!

    Gondolom itt sokakat inkább ez izgat;)))
  • macleod2005
    #69
    Én integrált autocadet és mayat kérek szépen :)
  • gettoharcos2
    #68
  • IcE TeE
    #67
    Kerüljön inkább Steam :)
  • balee66
    #66
    Opera->Google szintén, mivel az Opera Software bevételeinek nagyrésze a keresőcéggel való megállapodásiból ered.
    Továbbá asztali Opera->Opera Mobile, mivel az asztali Opera tkp. csak egy reklám a mobil verzióhoz, az Opera Software második legnagyobb bevételi forrása az Opera Mobil.
  • avengir
    #65
    Google Chrome lobby
  • A1274815
    #64
    "Maximum egy olyat tudnék elképzelni, hogy a Windows települése után felkínálja letöltésre a fent említett 4 böngészőt, egy sima párbeszédablakban..."

    Nem jó, mert egy alap böngésző motor kell ahoz is, vagy minimum fix linkekkel beégetve egy HTTP protokol kliens, ami megint csak az IE részéből származna.
  • A1274815
    #63
    Ja lenne még egy kérdés. IE->Live/MSN, Chrome, FireFox->Google, akkor Opera->?

    Nagyon kíváncsian váram a megoldást.
  • A1274815
    #62
    "Már nem a keresőkből jön a nagy lé, hanem a böngésző platformra épített általában ingyenesen elérhető szolgáltatások értékesíthető reklámfelületéből (pl. Microsoft Live)."

    A kereső is csak reklám felület, a Gmail is csak reklám felület, az MSN Live Messengerben is van reklám felület, csak hát soha az életben nem hatottak meg, kb. mint a spam. Rám nem hat, sőt meg se hat.

    "Jó látni a visszatükrözés reflexióját, így tudom ki van write-only módban és ki nem. :)"

    Nem értetted.
  • AidanPryde87
    #61
    Nade nehogy már az MSnek kelljen hirdetnie a konkurenciát. Nem is értem ezt hogy gondolják a fejesek... Bezzeg amikor nem jött a gáz és jelentős probléma volt több országban, akkor annyival elintézték a dolgot h légyszi-légyszi küldjeteeeek...
  • DjDano
    #60
    Na igen és akkor nem beszéltünk arról, hogy van a Firefox, Opera, Safari, Google Chrome négyes, de ezen kívül még számtalan "klón" létezik ami ezen böngészők és az IE motorjára épül (Flock, Avant Browser) ... Őket is belerakják?

    Maximum egy olyat tudnék elképzelni, hogy a Windows települése után felkínálja letöltésre a fent említett 4 böngészőt, egy sima párbeszédablakban...
  • AidanPryde87
    #59
    Gratulálok az EUnak, nyilván az lenne a legjobb megoldás, ha csak 1 kernelt árulnának, ami megoldja a többszálú működést, és ennyi... Tiltakozzunk még az intéző ellen is, hiszen az csak a total commander pozícióját gyengíti. Játékok se legyenek, hiszen az aknakereső ki tudja hány potenciális vevőt hódít majd el a Starcraft 2-től, a számológép pedig a legrosszabb, képzeljétek csak el, mennyivel kisebb ettől a TexasInstruments forgalma. Nonszensz...
    Én marhára örülök h van 1 komplett rendszer, amit felteszek, és mindenre megoldást nyújt. Ha valami nem tetszik, akkor nyugodtan használhatok más böngészőt - ahogy teszem is. Jobbat kell csinálni, és hirdetni, erről szól a kapitalizmus. Ha meg korlátoznak, akkor ne csak az MSt...
  • peterxy
    #58
    Ha én írok egy képszerkeztőt, akkor a Microsoft köteles lesz terjeszteni a saját oprendszere mellet, mint választható komponenst a paint helyett? Mindezt a saját telepítő dvdjén, akár a saját költségén?

    Remélem ertitek mire akarok kilyukadni...
  • Vardar
    #57
    pl Avant Browser. IE motorra épül, tehát lehet, hogy az integráció, 2 percnyi programozás lenne, nem tudom.