239
  • Justil
    #119
    attól, ha mindenki megtanul egy közös nyelvet, ami lehet megállapodás alapja, hogy a kommunikáció könnyebb legyen, még nem leszünk egyformák.
    bakker ilyen alapon ne hordj cipőt, mert (majdnem) mindenki hord.

    qwas: nem tudom. biztosan aki a bőrén érzi ezeket a dolgokat, annak szar. nekem is vannak ork szomszédaim (ha kinézek az ablakon, egyből orkokat látok). sőt, olyan is volt, hogy eltulajdonítottak tőlem vmit (mobil). ennek ellenére nem hinném, hogy a mindnyájunk életteréül szolgáló bolygó totális tönkretevésénél, illetve a társadalmunk működése egyik alappillérének számító energia válságánál volnának nagyobb gondjaink.
  • egyén
    #118
    Miért kéne bárkinek előnyt adnom?
  • egyén
    #117
    Pluskast, én nem mondtam hogy mindenki legyen egyforma. Emellett azt te sem tagadhatod, hogy hasznos lenne ha mindenki beszélné az angolt...
    Ez nekem antagonisztikusnak tűnik.
  • qwas
    #116
    Szerintem ne nezz tobb halivudi filmet. Meg jo, hogy az aszteroidat nem emlitetted meg a nap felfuvodasat. Akinek ork szomszedai vannak peldaul annak komolyabb gondjai vannak mint az elovilag miatt aggodni.
  • Justil
    #115
    Pluskast, én nem mondtam hogy mindenki legyen egyforma. Ha nem vennéd észre, pont azt mondom, hogy mindenki legyen olyan, amilyen szeretne lenni, csak fogadja el hogy a másik másmilyen (amellett hogy esetleg a szomszédja). Olyan kocsit, házat veszel, amilyet akarsz (és amilyenre tellik), olyan ételeket eszel, amelyeket szeretsz.
    Amit meg a nyelvekről írsz..hát nem tudom, biztos úgy van ahogy mondod. Csak sajnos kis hazánkban az emberek többsége még a saját nyelvünket is alig beszéli, olyan szegényes a szókincsük, hogy az már fáj. Emellett azt te sem tagadhatod, hogy hasznos lenne ha mindenki beszélné az angolt...ez nem jelenti azt, hogy a magyart be kell "szüntetni". Első körben már az is hatalmas előrelépés lenne, ha minél többen megtanulnának angolul. Persze ez megint felvet 1 csomó kérdést (iskolázottság, stb), úgyhogy ebbe most ne menjünk bele inkább.
  • Justil
    #114
    folytatva az előző gondolatomat, kedves LPG,

    "Nem akarok értékeket veszendőbe hagyni, a jövőt veszni hagyni, a múltat megcsúfolni. Ezért vagyok "rasszista", ezért nem vagyok hazaáruló. Minden ostoba műhumanistának és erkölcstelen önző tévelygőnek egyenként a K anyja!"

    hajrá. foglalkozzál csak ezzel, érezd magad fontosnak és a haza számára hasznosnak, stb stb. Legyél boldog a tudattal, hogy te bizony "rasszista" vagy (szigorúan abban az értelemben ahogy te is értetted magadra), meg nem vagy hazaáruló.
    Aztán ha majd elfogy az olaj, ha lakhatatlan lesz a szeretett országod a klímaváltozások miatt, ha kiirtjuk az élővilágot körülöttünk, vagy ha háború tör ki amiben hozzád közel álló emberek esnek el....akkor majd szidhatod bőszen az "idegeneket" mert nyilván ők és az inváziójuk tehet mindenről. Ugye?
  • Justil
    #113
    "Nem értem hogy mi köze van egyik kérdésnek a másikhoz. Meg lehet úgy oldani a globális problémákat hogy közben a magyar magyar maradhat, a kínai meg kínai."

    pontosan ahogy mondod. a magyar magyar maradhat, a kínai meg kínai. de most nem ez van, nem akar mindenki csak meglenni magában, hanem szidni kell egymás kurva anyját, mer ha valaki kisebbség egy adott országban, akkor bántani kell, meg hazaküldeni.
    ha a magyar magyar lenne, a szlovák meg szlovák, és attól függetlenül, hogy ki hol él mindenki békén hagyna mindenkit, tényleg lehetne koncentrálni a fontosabb problémákra. de jelenleg ez nem így van, hanem óriási figyelmet és energiát visz el az, hogy egymást basztatjuk, pedig itt lakunk egymás mellett, és egyáltalán nem vagyunk olyan különbözőek.
    De aztán jön LPG és társai, akik meg akarják védeni Magyarországot mindenkitől aki nem magyar, és máris kész a konfliktus.
    Már 1x leírtam, de úgy látszik nem volt foganatja. Vannak ennél a "területiségnél" meg hazafiasságnál égetőbb gondjaink is jelenleg, olyan problémák, amelyek nem válogatnak se bőrszín se származás alapján...
  • Justil
    #112
    tévedsz, én egyáltalán nem érzek bűntudatot a fehérek évszázadokkal ezelőtt elkövetett bűneiért. És ha valamely színes bőrű népcsoport azt szeretné, akkor sem fogok bűntudatot érezni.

    "Viszont ha jelentkezel egy melóra és nem vagy, kínai, arab, zsidó stb. akkor lehet, hogy nem kapod meg.

    Hiába nem veszel róla tudomást, akkor is ez megy. "

    ez kétoldalú dolog, sok helyen épp akkor nem kapod meg, ha nem vagy fehér.

    LPG: megnevettettél. Ha te tényleg azt hiszed, hogy Magyarország a kisebbségek miatt van ott, ahol...Minden csak romlott 18 év alatt? Miért? A fehér politikusok keze munkája, egyrészt, másrészt pedig nyilván a globális helyzet tükröződik itt is, amiért persze már bizonyos zsidókat nagy %-ban tömörítő csoportosulások is felelőssé tehetőek. De leszűkítve a kört itthonra, lehet hogy az utcán az orkok el akarják venni a cigid, a parlamentben ülő gádzsók viszont el is veszik, nem csak a cigid, de a kenyered is. Őket persze "politikus" címszó alatt szidod, nem a bőrük színéért...pedig tök ugyanazt csinálják, csak még sokkal nagyobb mértékben. Ez azért elgondolkodtató.

    "Nem akarok kiirtani senkit a származása miatt, de nem fogom hagyni hogy csöndben kiirtsák a fajtámat és kulturámat, vagy hogy más csoportok az én csoportom területét elfoglalják"

    rossz látni, hogy több ezer év után, még mindig itt tartunk. erről ennyi a véleményem, nem több.
  • NEXUS6
    #111
    Ez a szegregáció érdekes kérdés.
    Ha azt mondod, hogy ne legyen, akkor a kisebbségek nekiállnak demonstrálni a saját nyelvű oktatásért, a saját osztályokért, mert félnek a beolvasztástól/asszimilációtól.
    Ha csinálsz ilyen osztályokat, akkor azt mondják elkülöníted, kulturális gettóba zárod őket.
    Így vagy úgy olyan erőfeszítést követelnek a társadalomtól, az esélyegyenlőség nevében, amit az átlag esetleg nem is kap meg. Nem tudom eldönteni, hogy jár-e nekik, amikor egész életüket végigdolgozó kisnyugdíjasok fagynak halálra, mert nem tudják a gázt fizetni, ugyanis a társadalom forrásai végesek. Igen mindenkinek meg kéne adni az esélyt, de láthatólag nem egy ideális Világban élünk!

    Volt valami amcsi pszichológusnak egy kísérlete, amiben az emberekben mélyen gyökerező előítéleteket, azok hatását és irányíthatóságát demonstrálta. A kísérletben egy suliban kihirdette azt hiszem, hogy tudományos vizsgálatok szerint a szőke kék-szeműek (a korábbi űber-ember ugye) szellemileg gyengébbek mint más fajták.
    Marha jó volt olyan szempontból, hogy bebizonyította az előítéletek meglétét és esetenként romboló hatását. Egyet nem sikerült megtalálni, a "megoldást".

    A magam példájából kiindulva, én viszonylag kevés cigányt ismerek, azok is viszonylag okosak, el merek velük egy normálisabb étterembe is menni. De olyan ember, aki nap mint nap konfliktusba kerül velük az marhára tudja utálni őket.
    Ha választani lehet, én a magam részéről a gyerekemnek inkább a saját állapotomat, a "távolról-tisztelést" választanám, és nem azt, hogy mondjuk nap mint nap kelljen élethalálharcot folytatnia a suliban a szünetekben.
  • LPG
    #110
    Justil meg hasonszőrű barátai!

    Hozzáteszem Amerikában és Nyugaton is ez a helyzet, csak más szavakkal kell leírni!
    Legyünk gyakorlatiasak: mi haszna származott ebből a beteges világnézetből Magyarországnak 18év alatt? Mióta van "felzárkóztatás", pozitív diszkrimináció, MINDEN csak ROMLOTT!

    - A cigányok szabadabban gyilkolászhatnak, a rendőrség keze megkötve. Kolompár polgárháborús uszítást végez, nem tesz senki semmit.
    - Ha egy kisebbséghez tartozol, ki tudod bulizni magadnak hogy kiváltságok illessenek meg.
    - Minden kultúra, és a hozzá kapcsolódó politikai érdek teret kap, csak a tradicionális magyar kultúra ( amibe mindent beleértek ami magyar ) szorul vissza, hátrál 18 éve.

    Mire jó ez, mire?
    Ha gyengekezű a liberális államhatalom, és (úgy mint nyugaton vagy amerikában) csak úgy tudja végrehajtani a népek és kultúrák összekeverését, hogy tönkretesz és teljesen lezülleszt mindent: AKKOR TAKARODJON.
    MERT MEGBUKOTT MINT A KOMMUNIZMUS

    FEHÉR KERESZTÉNY ELNÖKÖT AMERIKÁNAK
  • LPG
    #109
    Bocs de én nem vagyok egyenlő egy Lakatos Romeóval, aki megerőszakol egy 80 éves nénit, utána levágja a lábát 500 forintot rabolva tőle.
    Aztán jön a köcsög Kolompár és azt mondja, hogy ezért a náci magyarok a felelősek!

    Na ezért teszünk magasról ezekre a szar szdsz-es dumákra, mint rasszizmus meg szegregáció. Leszarjuk, nekünk rend és béke kell. Nekünk, a mi országunkban.
  • NEXUS6
    #108
    Szívesen!:)))
  • LPG
    #107
    Adjunk egyenlő esélyt a néger gyereknek: legyen lehetősége a szüleinek iskolát építeni és tanárt fogadni Afrikában. Nekünk is itthon. Egyik sem szól bele a másik dolgába, "egyik sem fogja a másikat" megkéselni az utcán két szál cigiért.
  • LPG
    #106
    Rasszista vagyok, de nem fajgyűlölő. Szeretem a kulturális és népi sokszínűséget, szeretem a hagyományokat és jót akarok az országnak és Európának. Nem akarok kiirtani senkit a származása miatt, de nem fogom hagyni hogy csöndben kiirtsák a fajtámat és kulturámat, vagy hogy más csoportok az én csoportom területét elfoglalják. Jól felfogott érdekem védeni az érdekeim, a családom érdekét, a barátaim érdekét.
    Nem akarok értékeket veszendőbe hagyni, a jövőt veszni hagyni, a múltat megcsúfolni. Ezért vagyok "rasszista", ezért nem vagyok hazaáruló. Minden ostoba műhumanistának és erkölcstelen önző tévelygőnek egyenként a K anyja!
  • LPG
    #105
    Egy, ostoba gyűlölködő, buta válaszra megadtad a megfelelő reakciót. Köszönöm.
  • Gabe Dearborne
    #104
    Bocsánat, félrekattintottam. Hozzászóéások = hosszászólások.
  • Gabe Dearborne
    #103
    Sok jó, okos véleményt olvastam itt a hozzászóéások között, és sok rosszat is. Némelyik embertől kapásból megkérdezném: gondolkodni szoktál???

    Azoknak, akik keveslik Obama tetteit, emlékeztetőül annyit mondanék: csak most iktatták be, és mindenkinek kijár "ex offo" a száz nap türelmi idő. Neki pláne, miután ekkora történelmi áttörést ért el. Csak megjegyzem, annak válaszul, aki szóvá tette a cigány gyerekek és mások azonos osztályba járását: itt, Izraelben, ugyanez a probléma létezik, csak a másik fél nem cigány, hanem etióp. Vagyis NÉGER. Ha a gyermekeim még mindig iskolás korban lennének, az ellen tiltakoznék, ha szegregáció volna köztük és az etióp gyerekek között. Mindenkinek meg kell adni az azonos esélyt. Bőrszíntől és egyéb idegen meggondolásoktól függetlenül.
  • remark #102
    Gondoljunk csak bele: egészen addig, míg nincs min összeveszni, eszünkbe sem jut a szegregáció. A vita akkor indul meg, mikor azt kell eldönteni hogy kié legyen az utolsó korty víz. Minél "fejlettebb" egy civilizáció, a vita annál összetettebb, és annál korábban indul meg.
  • remark #101
    "Szerintem a gyarmatosítás-kori felsőbbrendűséget követő, nagy össznépi bűntudatból, ami a fehér embert jellemzi ideje lenne kigyógyulnunk."

    Már csak azért is mert a gyarmatrendszer köszöni szépen jól van. Nem tu"nt el, csak átalakult...
    Bu"ntudat helyett inkább le kellene tudni mondani az ebbõl származó elõnyökrõl, ezzel többre mennénk.
  • remark #100
    Nekem a következõ szubjektív véleményem van a dologról:

    Mások lenézésébõl/ledegradálásából lesz késõbb az a jogalap amit arra használunk hogy kifosszuk a másikat. (Ahogy az állatok alsóbbrendűnek tartása is jogalap arra hogy úgy bánjunk velük ahogy bánunk. A logika ugyanaz.)
    Sosem a szegregáció az elsõ, az elsõ a kizsákmányolás, a szegregáció már csak az utólag megjelenõ magyarázat. Tehát itt gazdasági (erõforráselosztási) kérdésrõl van szó.

    Aki pedig alsóbbrendű, azt a logika szerint ki lehet fosztani, hisz annak semmi nem jár meg, mert az úgysem tudja eldönteni hogy mi a helyes és mi a helytelen, mi a lehetséges és mi a lehetetlen, sõt megvalósítani se tud semmit. Így inkább majd mi kézbe vesszük a dolgokat. Kezdve azzal hogy elvesszük amije van, mert nagyszeru" elméleteinkkel meg tudjuk indokolni hogy nekünk miért van a Föld erõforrásaihoz több jogunk. Kedvenc elméletem az, hogy "mert Isten is megmondta". Bravó!

    A szegregáció funkciója a kasztrendszer igazolása. A faji szegregáció az csak egy a sok közül. És én életem során semmi olyasmivel nem találkoztam ami azt igazolná hogy egy ember értékességét faji alapon el lehet dönteni. Arról nem is beszélve, hogy semmi olyasmivel nem találkoztam, ami a kasztrendszer létjogosultságát igazolná.
  • remark #99
    (1) hogy akarjuk megoldani a globális problémákat
    (2) ha közben azon faszozunk, hogy szlovák vagy magyar? fekete vagy fehér?

    Nem értem hogy mi köze van egyik kérdésnek a másikhoz. Meg lehet úgy oldani a globális problémákat hogy közben a magyar magyar maradhat, a kínai meg kínai.
  • Pluskast
    #98
    "én pl erősen támogatnám, hogy mindenki beszéljen angolul, de ez már 1 másik történet"

    Isten ments! Nem tudom hallottad e de a nyelved határozza meg a gondolkodásmódodat és a logikádat. Pl Magyarország lakosságarányához képest azért adott ennyi kivalló tudóst, mert a nyelvünk igen gazdag képi kifejezésekben és nagyon egyedi gondolkodásra készteti az agyat. Amúgy sem szeretnék egy madáchi falanxterben élni ahol minden egyforma. A nyelv a munka a házak a kocsik az étel amit eszem. Ki a fenének kell ez? Az ember attól egyedi és attól különleges mert különbözik embertársaitól. Nem akarok egy sterilizált világban élni...
  • Sanyix
    #97
    magyarországon meg hogy működnek a szélsőlibsik? Nem voltak a darkelfek gyarmatosítva, mégis folyamatosan bűntudatot akarnak ébreszteni bennünk, és folyamatosan támogatni akarják őket (persze úgy hogy még egyiket se rabolta ki, vagy verte össze egy csapat ork).
  • NEXUS6
    #96
    Szerintem a gyarmatosítás-kori felsőbbrendűséget követő, nagy össznépi bűntudatból, ami a fehér embert jellemzi ideje lenne kigyógyulnunk.

    A szenvedés, amit sajna a fehérek mértek rájuk ugyanis nem tette szenté ezeket a népeket/embereket, és mi, akik nem tehetünk őseink bűneiről, ugyan úgy jogosultak vagyunk az életre, és a boldogságra mint ezek a túlélő népek.

    És nekik, akiknek meg szintén semmi közük már apáik szenvedéséhez, mert pl. ők is itt élnek Európában, persze érdekük, hogy felelősnek érezzük magunkat ezekért a régi bűnökért és nagy össznépi kultúrális öngyilkoságot hajtsunk végre, mert így több jut nekik.

    Szerintem sem elvont ideológiák alapján kell az embereket megítélni, de ez had vonatkozzon már saját népünkre/fajtánkra is!

    Másrészt megint ki kell emelnem, hogy nincs olyan, hogy "emberiség" ebben a kontextusban. Az "emberiség" nem indul választásokon, az "emberiségből" nem tudsz magadnak párt választani, az "emberiség" nem fog neked munkát adni.
    Viszont ha jelentkezel egy melóra és nem vagy, kínai, arab, zsidó stb. akkor lehet, hogy nem kapod meg.

    Hiába nem veszel róla tudomást, akkor is ez megy.
  • Pluskast
    #95
    Remélem több pénzt fog juttatni a NASA-nak is mert ez az évi 17,5 milliárd dollár egy nagy lószar. Bár ez is Bush-nak köszönhető....
  • Justil
    #94
    te is ilyen izé vagy, jössz itt ilyen elnégeresedéses meg fehér világ jövőjéről szóló cikkekkel. szal az már biztos, hogy nem vagyok a barátocskád :)

    de a második linken elérhető írásba beleolvastam. félelmetes. világszerte hanyatlik a fehér ember? és akkor mi van?? tán jobbak vagyunk, vagy mi? régebben rabszolgának és alacsonyabb rendűnek tekintettük a színes bőrűeket (egyesek még most is ebben a tévhitben élnek), most meg, hogy hagyjuk őket fellélegezni, és kicsit élni azt a fajta (erősen idézőjeles) "szabad" életet, amit mi is élünk, kiderül hogy gyorsabban szaporodnak, és a fehér ember meg lassan elfogy. Kövezz meg, rajta, de én nem látom hol itt a gond. Talán pontosan azért, mert nem vagyok 1 rasszista fattyú, és nem teszek különbséget a fehér meg a nem fehér ember között. Szarok rá, hogy mi lesz a fehérekkel, az érdekel, hogy mi lesz az emberiséggel. De ezt már leírtam, csak úgy látszik ismételnem kell magam...
  • Justil
    #93
    "Szóval szerintem abba lehet hagyni a szín szerinti megkülönböztetést és el lehet kezdeni megitélni az embereket azok alapján amik."

  • mcninja
    #92
    ámen :)

    Gouranga ;D
  • LPG
    #91
    Igen, majd meglátod hogyan fognak viselkedni a normálisak ha abszolút többségbe kerülnek.
    Itt nem arról van szó, hogy valakik rendesek vagy nem. Sajnos a dolog ennél összetettebb. Hidd el nekem, én lennék a legboldogabb akkor, ha csak az lenne a baj hogy különbséget kell tenni jó és rossz emberek között. De sajnos ennél sokkal összetettebb, és súlyosabb a helyzet.

    EZT A KÉT CIKKET AJÁNLOM MINDENKI SZÍVES FIGYELMÉBE:
    Elnégeresedett Amerika (Julius Evola írása)
    Guillaume Faye - a fehér világ jövője a 21. században

    Elnézést kérek a kommenteim tartalmáért és mennyiségéért. Ezeket hozzá kellett fűznöm.
  • LPG
    #90
    Nem tehetünk róla, hogy a fizikai (rablás, lopás, gyilkosság, nemi erőszak) önvédelem, és a szellemi és anyagi (szellemit nem részletezem - média, az anyagi a "legális" lopás tőletek - lásd kormányok, bankok) önvédelem is lényegében 95%-ban a rasszizmussal párhuzamos - sőt még antiszemita is. Gondolom nem kell megmagyaráznom.
  • LPG
    #89
    Mint minden más helyzetben itt is kétféle ember létezik: a divathungarista és a valódi. Az egyiknek a szája nagy, a másik tényleg soha nem járt "mekiben", kínai étteremben, és nem barátkozik putrisokkal.

    Te vagy a nagyszájú barátocskám csak nem vetted észre.

    ..
    A hozzászólások között sok nagyon szép gondolatot találtam. Az az érzésem támadt, hogy nincs minden veszve.

    Csak ne essünk abba a hibába hogy Orbán legyen Magyarország Obamája.
  • LPG
    #88
    Obama egy jelkép. Az USA hanyatlásának a jelképe.
  • nirriti
    #87
    Nem kell a feketéket osztani azért mert olyan a színük, pláne olyanoknak akik eddig csak a TV-ben láttak fekát, én viszont évek óta dolgozom és beszélek többek közt velük is és ha utálni akarjátok őket akkor megmondom mi a helyzet.

    Itt Londonban az van, hogy:
    10-ből legalább 8 lusta, ez abból is ered, hogy szarul fizetik őket, főleg mert legtöbbjük elég gyengén van iskolázva értem ezalatt az egyenesen afrikából érkezetteket. És ezért ugye csak alsó vonal beli nem túl nívós melókat kapnak.
    De ettől még rengeteg közülük jó arc, értelmesen el lehet beszélgetni velük és tudnak rendesen angolul, persze sok volt gyarmatról jött.
    Az utcán viszont a fiatal feka suhancok kb olyanok mint otthon a cigányok, vagy még rosszabbak...
    Viszont én úgy vettem észre, hogy fekete-fekete közt is van különbség, egyes országokból jött feketék hajlamosabbak a bűnözésre mint a többi, illetve látok összefüggést az elkövetett bűntettek fajtái és az elkövetők származási országai közt is.
    Viszont ha egy fekete rendesen iskolázott és normális melót végez az bizony szokott legalább annyira tisztességes lenni mint akármelyik fehér ugyanonnan.
    Eddigi tapasztalataim alapján szerintem a ghanaiak a legnormálisabbak úgy általánosságban és a nigériaiak a legproblémásabbak, de mindig akadnak ám kivételek. De az a durva, hogy még idekint is a magyarok húzzák le/verik át legjobban a magyarokat, láttam már/éltem át erre is példát elég sokat.
    Pedig ameddig nem jutunk el egy olyan szintre, hogy összetartunk meg segítünk egymáson mint a zsidók/lengyelek vagy a legtöbb nemzet addig bizony nem fogjuk igazán sokra vinni.
    Mert itt bizony az van, hogy a zsidóknak mindíg van egy ismerős ismerőse aki segít az adott bajában vagy szerez melót, a legszemetebb lengyelek a munkatársukat feketítik be/rugatják ki, hogy egy másik lengyelnek csináljanak helyet. Persze van ezekből is akad sok kedves/barátságos jóravaló is.
    A legrendesebb nép itteni pályafutásom alatt az amcsi volt, 10-ből 8 tök normális, lehet velük beszélni és szeretnek is, ha segítesz nekik akkor nagyon hálásak tudnak lenni, persze akad köztük sok agyilag gyengén bútorozott, de azt már szinte államilag intézik el, hogy hülye legyen.

    Szóval szerintem abba lehet hagyni a szín szerinti megkülönböztetést és el lehet kezdeni megitélni az embereket azok alapján amik.
    Értelem/viselkedés/szorgalom/kitartás/hozzáállás/csapatmunka sokkal többet jelent a gyakorlatban mint a bőrszín.
    Cigányból se diszkrimináljuk azt aki rendesen melózik és nem lopni jár és segélyért szaporodik.
  • feamatar
    #86
    a videó kapcsán csak azt nem értem, miért akarják olyan sokan hogy vonják ki a csapataikat az amerikaiak afgánból meg irakból. Mivel szétzúzták a helyi államberendezkedést, az a legkevesebb, hogy ott maradnak, míg stabilizálódik az új rend. Anélkül csak megismétlődne az ezerszer látott dolog(kambodzsa, algéria, vietnám...) Persze ez a háború sem tesz jót senkinek. Törekedni kell a hely stabilitására. Illetve ne feledjük megemlíteni, hogy azért ott kórházakat és iskolákat emeltek. Mondthatjuk mennyit romboltak, de azt sem tagadhatjuk, hogy Husszein egy szunnita támogatást élvező rezsim volt, amely mind a shíták mind a kurdok ellen meglehetősen elnyomóan viselkedett. Így morálisan is volt talán valamennyi oka a háborúnak. Persze valójában mindig a pénz beszél...
  • readswift
    #85
    http://www.youtube.com/watch?v=j0D-WLu8Ws4 , erről van szó :((
  • NEXUS6
    #84
    Én is általában válaszolgatnék:

    Emberiséget mint közösséget akkor értelmezhetnénk, ha lenne rajta kívül valami más közösség is. Akivel szemben aztán definiálnánk magunkat. Igen vannak közösségek közötti konfliktusok, de aki úgy hiszi, hogy ezek megszűnnek valamikor a közeli/távoli jövőben, és akár lemond a saját identitásának egy részéről emiatt, az igencsak idealista, és legtöbbször arra ítéltetett, hogy mint "zsoldos" harcolgasson más csoportok érdekeiért, annélkül, hogy esetleg ezt észrevenné.

    Van olyan szervezet, ami arról szól, hogy az egyes népek közötti vitás kérdéseket lehetőleg békésen megoldja, szal a népek kicsit erősebb képvíselete nem feltétlenül permanens háborúskodást jelent. Úgy hívják ezt a szervezetet, hogy ENSZ. És működne is, ha pont a legnagyobb szabadságot, egyenlőséget hirdető országok nem szarnának rá. Amúgy az utóbbi 1-2 száz éveben pont Amerika volt, az a nagyhatalom, ami a legtöbb háborút indította. És pl. Obama nem a két szép szemünkért mondja azt, amit mond, helyesebben nem a miénkért, hanem az amerikaiak két szép szeméért, mert újra erősnek és a Világ vezető államának akarja látni. Bizonyos mértékben sovinisztább, mint Bush. És ő is megharcolja, majd a maga kis háborúit, mint Bush. Ez nagyjából 100%.

    Jelenleg az folyik, mint ahogy mindíg is folyt, lásd terror-elleni háború, hogy kihirdetnek egy úgymond népek feletti veszélyt, ami ellen háborúzni kell, amit meg kell oldani. Majd a közösség rákényszerít rajtuk kívül álló népeket arra hogy alávesse magát akaratuknak. Lásd Iraki tömegpusztító fegyverek hazugságával összehozott koalíció, ami gyak azt szolgálta, hogy Amerika viszonylag nagy nemzetközi támogatottsággal az tehessen amit akar.
    Ez változni fog a közeljövőben?
    Nem hiszem!

    Ugyan ez igaz a környezet szenyezésre, vagy minden globális veszélyre, pl a jelenlegi pénzügyi válságra. Amerika lakói, de inkább azok vezetői, más országok állampolgárainál sokkal jobban érintettek ezen problémák előidézésében. De nyugodt lehetsz, hogy amikor azt mondják, hogy a Világ stabilitása érdekében te fogyassz kevesebbet, akkor ez nagyobb mértékben fog ránk vonatkozni, mint az amcsikra.
    A mintázat láthatóan egyszerű, hirdess ki egy nemzetközi veszélyt, majd aki nem áll be a sorba azt verjétek meg, a suliban, a dedóban is így működik a dolog.

    Másrészt az ember változtathat identitást, én nem mondom, hogy nem. Ehhez mindenkinek joga van. De az identitás változtatásával referencia közösséget is választasz magadnak, és akkor azon közösség szabályai kapcsolatai vonatkoznak rád, ennyi.

    Amúgy valóban nincs akkora nagy különbség az Európán belüli fehér közösségek, országok kultúrája között, mint a fehérek és a betelepülő más kultúrájú emberek közt. És épp ezért én is hiszek az európaiságban, amit sajnos feláldoznak azon vezetőink, akik nem hisznek ebben. És nekiállnak más érdekeket szolgálni. De azzal, hogy lexarják európát, és inkább Amerika, Oroszország, stb seggét nyalják, azzal lexarják Magyarország, szűkebben pedig saját választóik érdekeit is. Ugyanezt az Amcsik, vagy az Oroszok nem tennék meg.

    Az európaiságnak van egy közös gyökere, ami egy a jelenleg igen csak megosztott gazdasági, politikai rendszerben, ideológiai támaszt jelenhetne, mert tartalmazza az erőnek és emellett a humanizmusnak és az elfogadásnak azt a keverékét, amit a jelenlegi eszmeiségből, oly sokan hiányolnak.
    Ez az eszmeiség pont olyan erős, ha nem erősebb, mint az "Amerikai-álom" eszmeisége, viszont sokkal régebbi, és sajnos évszázadokon belül kisebb érdekek kiszolgálásához soxor fel is használták. Csakhogy most létezik egységes Európa, ideje lenne tükör elé állnunk, és szembenéznünk azzal, akik valójában vagyunk.
  • Motoroj
    #83
    Kiszúrtam magamnak ezt a két szót, hogy "túlzott védelem".
    A helyzet az, hogy éppen fehér/európai ember a legkiszolgáltatottabb, talán ezért is van az, hogy erőteljesebben próbálja magát védeni. Csak kínaiból több van, mint, amennyi fehér emberből (mondjuk kaukázusi) összesen. Fekete afrikaiból szintén.
    A dologhoz hozzátartozik még az is, hogy még Európán belül is sokkal dinamikusabban növekszik az ázsiaiak, afrikaiak száma, mint az európaiaké. Magyarul hazai pályán is gyengélkedünk.
    A keveredéshez még annyit, hogy az európaiakra jellemző világos színek recesszíven öröklődnek, ez is egy indok.

    Aki vevő rá érti, aki nem, annak hiába magyaráznám tovább.

    Kis érdekesség
  • Callisto
    #82
    Úgy látom nem figyelsz arra, amit írt. Olvasd el még 1x és ha kell még 100x. Nem a főnök(ök) fognak harcolni a frontokon, hanem a katonák, akiknek valaamiféle okot kell adni hogy harcoljanak a fönök(ök) hatalmi és pénzügyi céljaiért. És milyen okokat lehet adni/mivel lehet feszkót kelteni hogy önként és dalolva menjenek a katonák a frontra ölni és meghalni? Vallási, faji okok miatt.
  • wednes
    #81
    Ezzel teljesen egyetértek.
  • toto66
    #80
    Az előző a #74-re ment!