239
  • Justil
    #159
    whehehe, ez nagyon lol. épp az Idiocracy c. filmet nézem. bár alapvetően 1 vígjáték, tehát vicc, de pont idekapcsolódik :)

    http://www.imdb.com/title/tt0387808/
  • Justil
    #158
    Azért a magyarok a mainál jóval ázsiaibb külsővel rendelkeztek anno, a vándorlás során illetve a honfoglalás utáni keveredés is nagyban közrejátszott abban, ahogy most kinézünk...ez kétségtelen. Csak úgy mellesleg. Nem hátsó szándékkal mondtam.
  • Motoroj
    #157
    Mondjuk ha belegondolok, az hogy europid nem biztos, hogy biológiai fogalom. Na mindegy, ha az írom, antropológiailag, akkor talán helyesebb.
  • Motoroj
    #156
    Te, hát nem tudom. Minden esetre a tokhárok is ázsiaiak voltak földrajzilag, ennek ellenére europidok biológiailag. A zsidók leginkább az arabokhoz hasonlítanak, végtére is egy tőröl fakadnak.
  • Justil
    #155
    mosolygok a saját szövegemen amit idéztél :)
    az biztos hogy soxor elkap a hév, úgyhogy ezúton is elnézést mindenkitől.
    az álláspontom továbbra is ugyanaz, a néha előforduló modoromért kérem az elnézést :)
  • Motoroj
    #154
    "azért kiváncsi lennék, hogy egyik másik nagyszájú aki itt ugat, utánajárt -e a családfájának...néha meglepő dolgokat lehetne felfedezni benne."

    Mégis mire gondoltál? Pl. ghánai? Vagy ausztrál őslakó?

    Nyilván nem tudom, hogy 500 évvel ezelőtti, vagy még korábbi őseim milyenek voltak, de amiről tudok, az >90% magyar, a maradék egy kis tóth, meg nagy valószínűséggel akadtak Észak-Európaiak. (Ezt onnan lehet sejteni, hogy barna szem a családban egyáltalán nincs, és elég gyakoriak a szőke különböző árnyalatai is.)

    Olyan nagyon extrém dolgokra ne is számíts, a 20. század előtt nem volt ilyen mozgolódás, mint most. Európán belül persze volt migráció, de nem komoly. Én négert először, valamikor a kilencvenes évek közepén láttam először élőben, kínait valamivel hamarabb. Most gyakorlatilag minden nap. Manapság gyakorlatilag bárhová el lehet jutni, még a bioszférán túlra is, ami nem nevezhető természetesnek.
  • Justil
    #153
    hö, a te őseid nem ázsiából származnak? :)
  • Motoroj
    #152
    Én őket/azokat nem sorolom az európaiak közé, még akkor sem, ha némelyiken nem látszik szinte semmi különös. Idézem, "a zsidó az zsidó", és tényleg van benne valami, hogy külön kezelendők. Mint ahogy Izrael sem Európa része, úgy Izrael fiai sem európaiak.
    Az "one-drop rule" ideillő?
  • Justil
    #151
    a bankárok inkább zsidók szoktak lenni, mint feketék...
  • BaltásRém
    #150
    áááá,te is ismered őket ????(a világ igazi urait) :)))
    honnan tudnád milyen színűek ?

  • Justil
    #149
    ebben igazad van, de a világ IGAZI urai között nem egy fehér van, sőt, döntő többségben fehérek. ezért sem értem a rasszista majmok hőbörgéseit...
  • Justil
    #148
    ott a pont!
  • BaltásRém
    #147
    Ezekszerint téged már be is etettek. :(
    Ez az egész, amit látsz a médiában, profi marketingesek (mert ez a szakma simán kell oda is sztem), pszichológusok megtervezett munkája. A fegyverük az emberi itélőképesség eszközének manupulálása.
    Hatátározott, ezzel egyidőben jámbor tekintetű (hogy szimpátiát, nyugalmat, erőt sugározzon), FEKETE (hogy megnyugtassa a rasszizmus ellenzőit), minta férj (hogy példás mutasson a "szabvány" boldog családi élet felépítésére).....blabla Tapsoljuk meg berekobamát, és örüljünk, énekeljünk !!!!

    Hogy mi van a háttérben, kik irányítanak, és milyen döntést hoznak a világ IGAZI urai, azt nem fogod megtudni soha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Justil
    #146
    én nem vitatom hogy az ember társas lény, sem azt, hogy a közösségekben nagy erő lakozik. csak azt mondom, hogy sajnos ma 1 közösségbe tartozni a legtöbbször egyenlő azzal, hogy gyűlölködjünk a közösségünkön kívüliekkel. így van ez országok közt, de országokon belül is, akár lemehetünk arra a szintre ahol az egyes baráti társaságok, "klikkek" egymást fúrják meg szidják. ahogy valaki nagyon jól írta itt előttem, mindenhol érvényesül az "oszd meg és uralkodj" elve. ok, hogy fontos a család, vagy a szomszédság, vagy egy város lakóinak közössége, vagy 1 nép, de mint mindennek, ennek az éremnek is két oldala van, az egyik amiről te írtál és ami jó, a másik ugyanakkor mindig konfliktushoz vezet.

    ziipp: amit írtam, értelmezd úgy, hogy ha neked ennyire fontos a magyar nép sorsa, akkor foglalkozz, törődj vele, tegyél érte, meg minden. Engem meg hagyjál békén.

    "Ha egy közösséget megtámadnak, a tagokban jobban összekovácsolódnak, és védekezni kezdenek. Szerintem veled is ez történne, ha esetleg valamelyik szlovák nagyokos úgy döntene, hogy nekünk ugranak."

    -> megint ez a tipikus megközelítés. mi lenne, ha ahelyett hogy azon filózunk, hogyan fognánk össze ha megtámadnak, inkább azon fáradoznánk, hogy eleve ne legyen okunk egymásnak ugrani?
  • Justil
    #145
    még jó hogy nem érdemes rám fecsérlened a szót. legalább nem veszed a nevem a szádra.
    mellesleg keményen melléfogtál. bár már nem egyszer lett volna alkalmam, még soha nem szavaztam semelyik politikai pártra, és hacsak nem veszek egy 180ast nem is fogok ezután sem.
  • Motoroj
    #144
    Ha fehér vagy: akkor neked is annyi.
    Ha nem vagy fehér: akkor ki is itt a rasszista?
  • Motoroj
    #143
    Majd rájössz, hogy tévedtél. Kérdés az, hogy mennyi idő után ismered be.
  • gerogina
    #142
    Én boldog vagyok.
    Nem hiszek a csodákban, sem a politikusokban, hajlok a cinizmusra, de mindennek ellenére: most boldog vagyok. Végre megdőlt a fehér faj felsőbbrendűségébe vetett hit. Végre a Föld legnagyobb hatalmú országát (s talán az egyik legrasszistábbat)meggyőzte a józan ész: nem a színünk számít. Kétezer évig élt s uralkodott a fehér faj - most újra remélhetem, hogy sokszínű lesz a Világ. Nem hittem, hogy ez még az én életembe be fog következni....úgyhogy: BOLDOG VAGYOK!
    Egy csendes üzenet a fajgyűlölőknek: van az emberi szervezetnek is szerverhibája - kisebbrendűségi komplexusnak hívják. Ezt kell kijavítani.
    Azoknak akik velem örülnek (régen humanistáknak hívták őket): talán meglátjuk a Szép Új Világot...-a huszadig század után ránk fér- s már nem hiába éltünk..

  • BaltásRém
    #141
    "Olvass monjuk könyvet. Tudod még mi az?"

    Csak apropóból, mert érdekel !Miért van az, hogy ha vkinek nem tetszik a másik véleménye, akkor a válaszához egy kis oltást is belerak ?Miért ?Ettől lesz súlya a mondanivalónak ? Vagy mi ? Az okos fejeddel gondolkozva ezt írom :
    Majd olvasgatom a halotti anyaKÖNYVi kivonatodat ha ráérek!
    He-he Na ? Milyen volt ? :)
  • qwas
    #140
    Rajtad áll a dolog. Esetleg ne kapcsold be a TV-t vagy az ilyen cikkeket ne olvasd el és akkor nem fogsz hallani rola. Olvass monjuk könyvet. Tudod még mi az?
  • Callisto
    #139
    Tudjátok mit? Keveredjenek el minnél előbb a fehértek, hadd idegeskedjenek a rasszista (éretm ezalatt az agresszív féléket) pöcsök. :D:D:D:D
  • BaltásRém
    #138
    Csak nekem van ki a fssszom azzal hogy a tv-ben, újságban, rádióban orrba-szájba csak berekobamáról lehet hallani ??????????????

    Ő lenne talán a legilletékesebb a világ nagy dolgait illetően ? Nem hiszem, de tegyük fel ő az ! Hát legyen !De akkor mi a fszé mutatják 20 percig azt ahogy a nejével táncol, meg ilyen bulvár-hírekkel milyé kell nyomatni az agyunkat ??????????

    Nem akarok hallani berekobamáról !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Egy szót sem !




  • toto66
    #137
    Sajnos pont ezt látom! A politika a piszkos munkát mással akarja elvégeztetni. Öntik a pénzünket a bűnözőknek + büntetlenséget élvezhetnek. Amikor az embereknek elegük lesz szépen egymás torkának esnek. (LPG is jön rendet rakni). Az elit az tiszta marad, hiszen ők nem fajgyülölők, ők támogatták a C-t. A "fasisztákat" rácsmögé. És már megszabadultak a C-től is meg a F-től is. Az nem számít, hogy emberek mennek tönkre ez miatt (meg az ország), de ők szépen vezethetnek minket, mint a birkákat!
    Oszd meg és uralkodj elvet használják...
  • NEXUS6
    #136
    De azt tudod, hogy kb. pont az ilyen megnyilvánulásokért nem lesz igazán soha népszerű a konzervatív irányzat.:(
  • LPG
    #135
    A kommunizmus is megbukott, és ez a globalizmus vagy nem tudom mi, ami most van, ez is meg fog bukni. De nagyon csúnyán...
    Remélem azért a cigányok és az iszlamisták először a nagyvárosokkal kezdik, és az ún. humanistákat és egyéb hulladékot teszik el láb alól először.
    Addig a szemét csúnya elavult nacionalistáknak pont lesz ideje felkészülni a rendrakásra Európában és az USA-ban.

  • LPG
    #134
    Az kimagyarázkodásokba beleolvasni is szőrnyű. "Gyerekek", nem kell félremagyarázni a dolgokat - azt tegyék csak a politikusok.

    Ami bonyolult azt leegyszerűsíteni, ami egyszerű azt túlbonyolítani. Ez valami korszakalkotó módszer, az egyetemen melyik szakirányban vehető fel?
    Remélem valaki azért elolvasta a második linkhez tartozó cikket.
  • LPG
    #133
    Justil ha egyáltalán magyar volt valaha, eleve a témát nem fogja fel úgy, mint egy normális, egészséges ember. Nem akarja, sőt szerintem nem is tudná megérteni egyáltalán azt, amit mondani akartam. Fajtájához méltóan hülyeségeket ad a számba, tökéletes katonája a rendszernek... Legalább azt cáfolná meg amit írtam. Potenciális SZDSZ szavazó, nem érdemes rá fecsérelnem a szót. Részemről evvel be is fejeződött a dolog.
  • qwas
    #132
    Szerintem Obama unneplesevel meg egy kicsit varjunk. Majd akkor kell isteniteni ha tesz is valamit. Igergetesben a mi politikusaink is nagyon jok, csak amikor a tettekre kerul a sor akkor hajlamosak amneziaba esni. Amugy a be nem tartott valasztasi igereteket mint csalast buntetnem, mert anyagi haszon szerzese celjabol megtevesztik a szavazot.
  • bitbandita
    #131
    Minden tiszteletem Obamáé! Örülök Obamának, de kicsit szomorú is vagyok (és irigy): összehasonlítva hol vannak a mi politikusaink....
  • NEXUS6
    #130
    "De gondoljunk már bele: ha elkezdjük minden "más fajtákból" álló csoportnak kiosztani a saját országát csak azért mert nem tudjuk semmilyen más módon megoldani azt hogy a kölönbözõ álláspontok hogyan férjenek meg egymással, akkor el fogunk oda jutni hogy a Födlön 10 milliárd vagy 20 milliárd ország lesz."

    Igen, ez a lényege a civil társadalomnak. Adott közösség a korábbihoz képest nagyobb lehetőséggel és felelősséggel tud dolgozni az adott területen. Jelenleg már törvényileg lehetőség van erre, csak éppen az államtól minimális pénzt kapnak vissza az adókból, ráadásul a nagy nemzetközi cégek a globalizáció jelenlegi szintjén eszméletlenül hatékonyan képesek minden más érdekkel szemben fellépni (Pl. a 25 mrd-s M$ szerződés, meg hogy a Siemens kapta a villamos tendert a Ganz helyett, úgy tűnik fontosabb volt mit hogy hazai cégek juthassank munkahelyeket is biztosító szerződéshez).
  • NEXUS6
    #129
    Jó csak szerintem ott a félrevezetés, amikor azt próbálják beadni az embereknek, hogy a válságok megoldása érdekében félre kell tenni az egyéni, de a legfőképp közösségi érdekeiket.

    Az egyén társas lény, de nem akármilyen társadalomban tud létezni, csak abban érzi jól magát, ahova való.

    Ha mindenkit bexaratunk, mindenkiből kisebbséget csinálunk egyénileg, és közösségileg, akkor kapunk egy hatalmas atomizált embercsoportot, amit látszólag marha könnyen lehet, pl a Világ nagy problémáinak megoldására használni. De a dolog célja nem a Világ nagy problémáinak megoldása, hanem épp hogy az emberek atomizálása!!!
    A kisebb állandó közösségek viszonylag hatékonyan képesek rendet, élhető környezetet tartani a saját területükön. Ha viszont odaviszünk egy csomó kultúrálisan nem odaillő embert, akkor megnő a konfliktusok száma és felütik a fejüket a kisebb nagyobb bűncselekmények is. Ekkor viszont kívülről már "segítséget" lehet nyújtani az embereknek, hogy meg tudják őrizni a biztonságukat.

    Amúgy hogy képzeled pl. az energiaválság megoldását? Kivonolunk és aztán egyénileg tudatosan nem fogyasztunk?
    A legtöbb, a mai energia termelési móddal szemben létező alternatív rendszer az épp hogy kisebb közösségi szinten lenne működőképes! Saját geotermikus/gázturbinás/akármilyen erőmű egy falunak, egy lakóközösségnek, mert gazdaságilag/egyéb szempontokból így működőképes.
  • ziipp
    #128
    Nagyon igaz!
  • ziipp
    #127


    "Az, hogy téged felháborítana, ha kihalna a magyarság, a személyes problémád."

    Már megbocsáss, de ezen kacagnom kell. Utána meg sírnom. Slusszpoén, hogy még igazad sincs. A személyes problémám? Miről beszélsz ember? Az összes magyart zavarná, ha kihalna a nyelve, kultúrája, és a több ezer éves gyökerei elszakadnának. Még téged is. Elhiszed? Egyedüli mentséged, hogy szerintem még saját magad előtt sem világos ez az egész, csak elkaptál valami rossz ideológia hullámot, és most kipróbálod hogy milyen. Hát hajrá, de majd úgyis rájössz - jobb esetben.

    "Nevezz hazaárulónak, de engem ez egyáltalán nem érdekel. Úgy gondolom hosszabb távon, és nagyobb perspektívában érdemes gondolkodni. Pl az emberiség sorsa, na az már igencsak érdekel. Mivel mi is hozzá tartozunk."

    Nemzethez, családhoz attól még nem tartozol? Vagy te olyan magasról tekintesz a világra, és globális összefüggéseket keresel, hogy nem is érdekelnek ez a dolgok? Rendben, semmi gond. Írd ki a házad falára: 'Justil az a globálisan gondolkodó.' Nagyszerű lesz. De előre megmondom nem mész vele majd semmire, mert átlagemberként cselekedni, változtatni a világon csak lokálisan lehet, és máris ott tartunk, hogy összeomlik az elméleted.

    "De ekkora populációnál, és egy ennyire globalizált világban, szerintem 1xűen ostobaság nacionalista érzéseket táplálni, még ha azok jóindulatból és szeretetből fakadnak is (értsd: szereted a hazádat és a népedet)."

    Lényegében te azon a véleményen vagy, hogy az egyszerű ember tehetetlen. mert a nagy dolgok úgy is globálisan dőlnek el. De odáig már nem jutsz el, hogy nincs olyan ország, város, falu, hogy globalizáció. Minden kisebb egészekből tevődik össze.

    "Az olyan emberek mint te, szerintem el vannak veszve a részletekben, ahelyett hogy az egésszel foglalkoznának, ami sokkal fontosabb."

    Megint, összevissza beszélsz. Nem érted a közösség fogalmát. Ha egy közösséget megtámadnak, a tagokban jobban összekovácsolódnak, és védekezni kezdenek. Szerintem veled is ez történne, ha esetleg valamelyik szlovák nagyokos úgy döntene, hogy nekünk ugranak.

    Egyetlen egy dolgot látsz jól, a nacionalizmus nem feltétlenül visz előre. Ha csak ennyit írsz, nagyságrendekkel jobb lett volna ez a hozzászólásod.
  • kvp
    #126
    Ha minden ember egyenloen reszesedne a bolygon megtermelt javakbol, akkor mindenki egy atlag afrikai szintjen elne. Ezen az erteken jelenleg (meg) nem tudunk javitani. Igy a legtobb ember hajlamossa valt az emberiseg helyett egy szukebb csoport erdekeit szem elott tartani. Ilyen szukebb csoport egy nep is, leginkabb kulturalis okokbol, ami a magyarok egy reszere nagyon jellemzo, mivel az anyanyelvunk miatt jobban el vagyunk szigetelve a vilag tobbi nepetol es a gondolkodasunk is eltero. Ennel szukebb csoport lehet a csalad, mar amennyiben valakinek van ilyen.

    Az emberek egy resze ezek utan ugy dontott, hogy csak a szemelyes erdekit nezi, viszont igy az erdekervenyesito kepesseguk nagyban lecsokkent az egysegesen fellepo csoportakkal szemben. A nagytokesek is ilyen csoport (gazdasagi), a vilag muzulmanjai is ilyenek (vallasi), de pl. az oroszok is hasonloan viselkednek (kulturalis). Ehhez kepest a globalizmusban hivo ember ott all a nagy toleranciajaval, a tobb tucat beszelt nyelvevel, de teljesen egyedul es senki nem kivancsi a velemenyere. Ez egeszen addig jo, amig nem alakul ki erdekellentet kozte es egy nagyobb csoport kozott, akkor ugyanis eselye sincs.

    Aki most ebben az orszagban (magyarorszagon) nem tarozik semmilyen ismert nagyobb erdekervenyesitesre kepes csoporthoz, annak surgosen keresnie kell egyet. A trivialis megoldas ilyenkor a magyarokhoz tartozni, pedig akar letre is lehetne hozni egy uj tetszoleges csoportot. Persze ez utobbi eleg nagy mereture novelesere jelenleg nem sok lehetoseg van. A magyar csoporthoz tartozok pedig szokas szerint nem tudnak egysegesen fellepni.

    ps: A bolygo problemaja jelenleg masodlagos, mivel egy csoport donthet akar ugy is, hogy nem vedi meg a bolygot, csak a sajat tuleleset nezi, ami jeleneg mar megoldhato a foldi bioszfera nelkul is.
  • remark #125
    Egyébként meg marha jó ez az (1)-es idézet, sõt még az a meglátás is rendben van hogy Európát gyarmatosították. De az okok megjelölésével van baj! Nem a déliek meg az USA gyarmatosít minket, hanem õket is ugyanazok gyarmatosítják akik minket is! És azzal hogy délibábokat hajkurászunk pont a gyarmatosítók nyernek:
    1) Mivel egymás ellen fordítanak bennünket, így nem a valódi problémával foglalkozunk.
    2) Mivel egymás ellen fordultunk, így nincs is erõnk arra hogy a globális problémára globális választ adjunk.
  • qwas
    #124
    Ebben igazad van elismerem, csak az a gond, hogy mig az ork kerdessel lehetne valamit kezdeni addig az energia valasag es a korabban emlitett gondokkal nem. Szerintem a problemeakat rangsorolni lehet aszerint, hogy kinek jelent mekkora es kozvetlen vagy kozvetett gondot, illetve, hogy a megoldasuk mekkora "befektetest" igenyelne.

    A nyelvtanulashoz meg annyit, hogy nem az kell mindenki angolul csak beszeljen. Mindenkinek kell beszelnie a sajat anyanyelvet es nem csak elegseges szinten ahogy ez manapsag szokas, valamint angolul a nemzetkozi kommunikacio miatt, a tobbi nyelv szabadon valasztott. Europa nem egy orszagaban sikerult megoldani a tobbnyelvu nemzet "problemajat", mert pont nekunk ne sikerulne. Gyermekkorban olyan mindegy, hogy egy nyelvet tanul e meg az ember vagy harmat. Fel sem tunne.
  • remark #123
    Ez egy régi probléma hogy lehetsz-e önmagad anélkül hogy a hozzád hasonlókkal összefogva saját országot ne alapíts. A kérdésre máig nem sikerült megnyugtató választ adni.

    De gondoljunk már bele: ha elkezdjük minden "más fajtákból" álló csoportnak kiosztani a saját országát csak azért mert nem tudjuk semmilyen más módon megoldani azt hogy a kölönbözõ álláspontok hogyan férjenek meg egymással, akkor el fogunk oda jutni hogy a Födlön 10 milliárd vagy 20 milliárd ország lesz.

    Én szerintem legalább odáig el kellene jutni hogy a problémáink okaival foglalkozzunk az okozatok helyett.
  • remark #122
    Múlt héten verték át egy közeli rokonomat egy hülye trükkel. Nem orkok voltak.
    Nemrégiben besurranó tolvaj járt a házukban. Nem ork volt. (Lehetne még sorolni.)
    Ez is hozzátartozik a kérdéshez, nem?

    Szóval nem állítom, hogy helyén van ma Magyarországon az ahogyan a kisebbségeket kezeljük, de könyörgöm emberek a probléma okával foglalkozzatok, ne a tünetekkel!!!! (Ez most nem konkrétan neked szólt.)
  • remark #121
    (1) "Európa a Római Birodalom bukása óta sohasem volt ilyen drámai helyzetben, mint ma, amikor történelme legsúlyosabb fenyegetésével szembesül, és nem tud róla, vagy inkább nem akarja meglátni. Az európaiakat gyorsan és tömegesen elözönlötték, megszállták és gyarmatosították a déli népek és az iszlám, és egyedül a saját hibájukból alávetették magukat az Egyesült Államoknak, amely kíméletlen gazdasági háborút folytat ellenük."

    (2) "Adjunk egyenlő esélyt a néger gyereknek: legyen lehetősége a szüleinek iskolát építeni és tanárt fogadni Afrikában. Nekünk is itthon. Egyik sem szól bele a másik dolgába, "egyik sem fogja a másikat" megkéselni az utcán két szál cigiért."

    Van olyan terved Európa régi fényének visszaállítására (1) ami nem tesz keresztbe automatikusan (2)-nek?
    Kapcsolódó kérdés: látod-e egyáltalán hogy (1) a történelmünk során eddig miért tett keresztbe (2)-nek? És ezzel hogyan okozta azt a problémát magát ami ellen ma hadakozol?
    Valamint érted-e hogy a gyarmatosítás rendszere nagyott változott, és alapvetõen ennek a jelenleg is meglévõ modernizált gyarmatrendszernek köszönheted hogy gyenge vagy és hogy nem élheted úgy az életed magyarként ahogy szeretnéd? Rossz taktika a hozzád hasonló helyzetben lévõket okolni.
  • egyén
    #120
    "ami lehet megállapodás alapja, hogy a kommunikáció könnyebb legyen" ez már elfogadhatóbb nézőpont.