6569
12149940121232355297.jpg
  • BladeW
    #5893
    De könyörgöm! A neutron NEM bomlik szét. Ugyanúgy egyben marad a 3 kvark az erős kölcsönhatás miatt. A neutron ÁTALAKUL protonná. wikipedia rulz...
  • Zephyr Retiring
    #5892
    Csak szívatsz ugye?

    "Az atommagon kívüli, szabad neutron nem stabil, átlagos élettartama 885,7±0,8 s (majd 15 perc). Elbomlik protonra, elektronra és anti-elektronneutrínóra"

    "Bomlását a GYENGE kölcsönhatás okozza."

    Szerinted a szabad neutron honnan válik ki? A semmiből?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.02. 19:12:37
  • BladeW
    #5891
    Nem találom, hol írja, hogy az erős kölcsönhatás idővel gyengül?
  • Zephyr Retiring
    #5890
    Ez egy megmagyarázhatatlan eset. Ami Irdasus szerint úgyis csak képi videofelvétel manipuláció lehet.
    Hiszen a tudomány ezt a jelenséget nem támassza alá, ergo fals infó...
  • overseer-7
    #5889


    erre mi lehet a magyarázat?..
    ki vagy mi LÁMPÁZIK ott a felhők között?

    a nap fénye verődik vissza ilyen élesen?.. de miről?
  • Zephyr Retiring
    #5888
    Akár innen is.
    Tulajdonságok fülecske lenyit és olvas. Majd elcsodálkozik...
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.02. 19:02:20
  • overseer-7
    #5887


    ez mi?
  • Zephyr Retiring
    #5886
    Tessék. Míg nem törlik megint..

  • BladeW
    #5885
    Ugyanis idővel gyengül, majd a neutron bomlani kezd.. Mármint az erős kölcsönhatás gyengül? Én ilyenről nem tudok. Honnan veszed?
  • Zephyr Retiring
    #5884
    Jól tudod :)
    Mindjárt keresek egy ütős ufo vidit neked..
  • overseer-7
    #5883
    a neutron valóban egy elektron tömeggel nagyobb mint a proton.. úgy tudom

  • Zephyr Retiring
    #5882
    Ne hívd fel a figyelmem rá. Sem senkijét se, köszike :)
  • overseer-7
    #5881
    beszéljünk már inkább a földönkívüliekről..

    valami ütős ufo videót rakjatok már be..
    olyat ami meghökkent.. "úgy is fake a nagy része"
    vagy valami frisset ha van..

    azért szeretem az ufo videókat.. mert habár sejtjük, hogy a nagy része hamis..
    de mindig ott van az a lehetőség is, hogy egy valódi, létező földönkívüliek által készített technológiát látunk.

    ez azt is megmutatja nekünk, hogy erre a szintre mi is elérhetőnk majd egyszer..
    talán minket is befogadnak majd a galaktikus közösségbe


  • Zephyr Retiring
    #5880
    Hagyd már ki ebből a keringést. Te arról beszélsz, hogy erős kölcsönhatás tartja össze a protont és a neutront. És pont.
    Ami részint igaz, de nem állandó! Ugyanis idővel gyengül, majd a neutron bomlani kezd.
    Szóval minkét állítás valójában igaz, de csak ebben a sorrendben ahogy leírtam..
  • BladeW
    #5879
    Mi nem igaz? Fogalmazz meg légyszi egy állítást, mi köze a "keringésnek" a gyenge kölcsönhatáshoz?
  • Irasidus
    #5878
    Nem trollkodás, felhívtam a figyelmedet a véleményed miért téves. Arról nem tehetek, hogy te magadból indulsz ki, így a véleményed a te személyedhez köthető, és nem egy fizikai tényhez. Ezt nem az én hibám. Amúgy, nagyon szépen visszamondod leckét, de te mióta is nem beszélsz, az idegen lényekről? Azt hiszem az amire neked válaszoltam, sem arról szólt. de most sem arról beszélsz. Mondom a vita alapvető szabályait nem érted.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.02. 18:45:11
  • Zephyr Retiring
    #5877
    Ami nem igaz, hiszen pont a gyenge kölcsönhatás miatt bomlik szét.
  • Irasidus
    #5876
    Hát, te eredetileg ezt írtad: "A kvantumfizikában nincs szerepe a gravitációnak.". Nem elhanyagolhatót, de természetesen nem elhanyagolható, csak kis gravitációs térben kis hatása van, viszont nagy gravitációs térben... és erre írtam a Hawking-sugárzást ami a kvantumgravitáció egyik kézzel fogható bizonyítéka. És persze nem elhanyagolható hatás.
  • BladeW
    #5875
    Fogalmam sincs miről beszélsz. Össze-vissza beszélsz és megpróbálsz a számba adni olyat, amiről szó sem volt. Tehát mégegyszer. Proton nem kering a neutron körül. Nem számít melyiknek mekkora a tömege. Az atommagokat az erős kölcsönhatás tartja össze.
    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2018.08.02. 18:40:25
  • Zephyr Retiring
    #5874
    Az állításom (szerinted) tévességéről beszélni kezdeni, na pont ez a trollkodás.
    Arról kezdeményezz beszélgetést, ami a téma: idegen lények.
    Ne arról, hogy én miben tévedek ennek kapcsán.
  • Irasidus
    #5873
    Nem értek veled egyet. Valamit nagyon benéztél szerintem.
  • Irasidus
    #5872
    Nem, ez szorosan témához tartozik. Nem rólad szól, hanem arról, hogy mit is állítasz, és az állításod tévességéről volt szó. A különbség ordít, csak számodra nem, mert te képtelen vagy a vita témáját a saját személyedtől elvonatkoztatni. Neked ez kivagyisági kérdés, ha történetesen tévedtél, nincs igazad, akkor téged a személyedben sértetek meg, ha valaki rávilágít, hogy ---> rosszul látod a dolgokat, szintén. Fogalmad sincs mi a vita. Neked ez csak vagdalkozás. Ennyi.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.02. 18:36:37
  • Zephyr Retiring
    #5871
    Akkor velem is egyetértesz :)

    Én: " Ugyanis a kvantumfizika és a fizika törvényei nem ugyanazok."
    Lásd: #5849.
  • Irasidus
    #5870
    Szerencséd van, hogy nem kell feltenni ezeket! Ugyanis ezek tisztázott kérdések, és úgy nézem googli segítségével, hogy 7. osztályos tankönyvben már tisztázva van. Kulcsszavak: mozgási energia, potenciális energia, keringés, elektronfelhő, hullámok. Google. Ha nem megy így sem, segíthetek, de gáznak érezném...
  • Zephyr Retiring
    #5869
    Nem állítólag #5856.
    Remélem csak nem tagadod le amit írtál :)
  • Zephyr Retiring
    #5868
    Bocs, de #5844-nél te kezdtél eltérni a témától előbb :)
    Addig sikerült tartanod magad most.
  • BladeW
    #5867
    Nos a pontos megfogalmazás, hogy "elhanyagolható", ezért nem is számolnak vele. A kvantumgravitációról meg kb semmit sem tudunk (én legalábbis).
  • Irasidus
    #5866
    Igen. Én veled egyetértek. Csak abban nem, hogy a gravitációnak nincs szerepe kvantumfizikában. A többivel mindennel egyetértek.
  • Zephyr Retiring
    #5865
    Tegyük fel: nem keringnek. Hanem? Csak mozdulatlanul állnak?
    És a mozdulatlanságból egyszercsak az atommagon kívülre kerül a neutron? :D
    Csak úgy? Gondol egyet és azt mondja: ennyi! Én léptem innen.. :D
  • BladeW
    #5864
    Elvesztettem a fonalat. Ráadásul állítólag olyat írtam, hogy a bomlást az erős kölcsönhatás okozza.
    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2018.08.02. 18:30:28
  • Irasidus
    #5863
    Aha, én. Ez sem trollkodás, és faszméregetés ugye? Á dehogy, éppen vádaskodok. Mert ez a szokásom. Ugye, nem te kezdtél el személyeskedni, érvek helyett itt #5849 - azaz félre vinni a témát? Á, dehogy.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.02. 18:27:26
  • Zephyr Retiring
    #5862
    Örülök, hogy még képbe vagy mi is az eredeti téma, úgy elkanyarodtál már tőle :D
  • Irasidus
    #5861
    "Senki sem kering senki körül, főleg nem a tömegük miatt. A kvantumfizikában nincs szerepe a gravitációnak. A protont és a neutront az erős kölcsönhatás fogja össze. "

    Ez így ebben a formában nem igaz. Kvantumgravitáció. Egy példa: Hawking-sugárzás. Szerepe van. Bár valóban nem abban, hogy egymás körül "keringenek", azt a magerők tarják össze. Ja és persze igazad van abban is, hogy nem keringenek.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.02. 18:23:50
  • Irasidus
    #5860
    De van érzelmi töltet. Leírtam azokat a szavakat is. Az, hogy te nem látod, az csupán annyit, jelent, hogy te nem ismered fel. De ezen ne rugózzunk jó. A hírnek nincs helye itt, bármit meg lehet így írni, és akkor mindennek helye lenne itt. Téged ennyire könnyű lenne megvezetni? Nem hiszem.

    "...és mint tudjuk sosem a nagyobb tömegű test kering a kisebb körül. "

    Azta. Test? Kering? Mintha leragadtál volna a Rutherford féle atom modellnél.
  • Irasidus
    #5859
    Mások véleményét elfogadni? Dehogy kell gyakorolnom, ugyanis a tudományos eredmények nem véleményekből állnak. Ha állítasz valamit, és történetesen a fizikai valósággal, a tényekkel áll szembe, akkor a te véleményed nem igaz (alternatív tények mi?). Másrészt jó lenne, ha lenne benne egy kis felelősség, azért amit nagy nyilvánosság előtt írsz. Nem kocsmában vagy a haverjaiddal, és osszátok az észt, hanem nagy nyilvánosság előtt, és a "véleményed" gyerekek, és járatlanok is olvashatják. És még ha oda is írnád minden egyes bejegyzésedhez, hogy ez csak egy buta vélemény, amiért semmilyen felelősséget nem válasz (de ugye nem teszed), szóval akkor is van (rossz) hatása másokra. Sajnos. Egyedül ez ellen lépek fel, a te személyed, a véleményed, vágyaid, és egyéb járulékos szerveid, amit lóbálsz, nem érdekelnek. De ezt már írtam egyszer, de ugye falra hányt borsó. Én nem vádollak torllkodással, soha nem vádaskodtam, mind esetben érveltem, és bizonyítottam - hogy miért, és mikor trollkodsz. Nagy különbség van a két dolog között. Te soha nem tetted ezt meg, tudod? Nem, honnan is tudnád a különbséget az érvelés és vádaskodás között. Ennyi. Rólam, rólad egy szót se többet. Ez a téma: földönkívüli élőlények. Ha képtelen vagy a témára koncentrálni, inkább ne írj. Köszi.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.02. 18:20:04
  • Zephyr Retiring
    #5858
    Ami szintén nem véges. Hiszen a neutron az atommagon kívülre kerül idővel. Majd ott 15 perc elteltével három összetevőre bomlik. És egyikük a proton.
    A bomlás oka pedig a gyenge (és nem az erős ahogy írtad) kölcsönhatás.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.02. 18:22:11
  • Zephyr Retiring
    #5857
    Nincs ebben semmi érzelmi dolog. Csak a százaz tények: valahonnan ismeretlen helyről az univerzumból rádiójeleket fogtunk. Pont.
    Amíg az eredete illetve forrása nem tisztázott, bőven elfér ez a hír itt.
  • BladeW
    #5856
    Senki sem kering senki körül, főleg nem a tömegük miatt. A kvantumfizikában nincs szerepe a gravitációnak. A protont és a neutront az erős kölcsönhatás fogja össze.
  • Zephyr Retiring
    #5855
    Részben egyetértek. Másrészt meg, azzal ha elmondom a saját véleményem az adott témáról, még nem válok trollá.
    Korábban már direkt vastagon is kiemeltem neked valahol mindkét pontot (1) ki a troll és(2) mire való a fórum.

    Mivel te láthatóan szándékosan felrúgod mindkét pont valódi jelentését, így értelmetlen arról vitatkoznunk, hogy kettőnk közül ki is a troll.
    Segítek: megtudod ha a tükörbe nézel.

    Lejáratásról..ez meg már megint egy félreértelmezés a részedről, de minek is csodálkozni, míg nem tisztázod magaddal a fent említett (1) és (2) pontokat. Ha téged bárki is lejárat, az csakis önmagad lehet. És ez be is következik rendszeresen minden vitád kapcsán, amikor elkezded egy idő után minősíteni a vitapartnered. Bárki is légyen az. Majd eljutsz arra a pontra, amikor már kifogysz a használható érveidből és trollkodással kezded vádolni a vitapartnereidet. És ez rendszeres nálad. Csak én már ezt megszoktam, így nem is rovom fel neked..

    Persze lenne egy megoldás rá, de azt neked még évekig kellene gyakorolnod. Úgy hívják: mások véleményének elfogadása.
    Nem egyetértésről beszélek. Mert az más. Elfogadni azt, hogy más másként lát, vél, érez és tapasztal meg dolgokat, nem könnyű.
    De nem is lehetetlen...
  • Zephyr Retiring
    #5854
    A kétrés kísérlethez nem sok, ugyanis az a fotonról szól. Meg egyébként is, az egy másik hozzászólás volt.
    Ami a proton-neutron kapcsolatot illeti, az atommagon kívülre kerülve a neutron bomlik el protonra (meg elektronra is) és nem fordítva. Vagyis a neutron a nagyobb tömegű (hisz az osztódik tovább), és mint tudjuk sosem a nagyobb tömegű test kering a kisebb körül.