64
Regressziós hipnózis
  • Blacksheep333
    #42
    Lehetne azzal magyarázni mint az Assasin's Creed c. játékban.
    Nem tudom, hogy van a valóság alapja a dolognak, de a lényeg az volt, hogy minden egyes ember magában hordozza az emberi faj egyes emlékeit, amit az ősei szereztek és ez tovább öröklődik. Mint ahogy a vándor madarak is ösztönösen tudják, hogy merre kell repülni melegebb éghajlat felé.
  • tigeroo
    #43
    szerinted a nagy információs forradalom előtt nem csináltak regressziós hipnózist?
  • joebacsi
    #44
    "nem hiszek"
  • joebacsi
    #45
    sok játék/film
  • Olcsóvér
    #46
    a regressziós hipnózis segített emlékezni hogy rappezni jó meg betépni jó mer az egész bio nem úgy mint a régi jó spuri eki trinyó trió
  • Blacksheep333
    #47
    Akkezdet Phiai
  • Fbn Lx
    #48
    ja, az érdekes elmélet. csak szerintem az emberi génlánc nem hordoz akkora mennyiségű adatot, hogy még mozgóképes, tiszta emlékek is eltárolhatóak legyenek.
  • NEOreg3
    #49
    felőlem akkor csinálják, amikor akarják, arra vagyok kíváncsi, hogy az általam említett emberek mit láttak, vagyis képesek voltak-e olyan dolgokat látni, amiről tudomásuk sincs, de mégis létezik/létezett
  • Olcsóvér
    #50
    Érdekes egy dolog! De ki tuggya mire képes az agy ,de sztem nagy kamu az egész...
    Aki használja ezt a regressziós hipnózist az nén nézőpontomból szemlélve a tényeket, szoval az én véleményem erről az egészről az hogy:
    Egy szemilis genetikai hulladék vagy egy depressziós pszihológus lehet aki kitalálta ezt az egész parasztvakítást. Van bizonyíték az egészre havan akkor én kérek elnézést
  • tigeroo
    #51
  • NessieGraf
    #52
    Reinkarnáció, utazás, lélekvándorlás? Néhány apróság csak:

    1. Voltam reinkarnációs utazáson, ahol a mester saját véleménye: előző élet, vagy párhuzamos világ amit találunk?
    2. A Bibliában a mai napig van nyoma a reinkarnációnak.
    3. Volt egy érdekes találkozásom egyszer. Amikor másfelé mentem, mint amerre indulni akartam. Találkoztam egy számomra ismeretlennel, aki egy nagyon komoly problémámra mondta meg a megoldást.

    Apró érdekesség: nem beszéltünk arról se, bármi problémám van. Egy nejlonszatyron lévő tigrisről beszélgettünk. Aztán mondott egy mondatot, ami nem illett a beszélgetésbe. Az volt a megoldás.

    Miután igencsak elkerekedő szemmel ránéztem, annyit mondott: azért térített el az utamról, mert ezt meg kellett nekem mondania. Azt nem tudja mire mondja. Viszont nem ér rá tovább terelgetni a szót, mert le kell szállnia a villamosról. Máshol van dolga.

    Azért megköszöntem, mondtam megoldás volt.
    Válasz: Azt én is tudom, csak azt nem, mire.
    Kérdés: Hogyan jött ez ismeretlenül?
    Válasz: Régi barátok közt ez a legkevesebb.
    Válaszom: De hát nem is találkoztunk még!
    Válasz: Rá fogsz jönni hogyan működnek ezek a dolgok, ha itt lesz az ideje. Ezek szerint még nincs.
  • msstz
    #53
    Rossz a példád. A madarak a Nap és a csillagok állását, a Föld mágneses mezejét és a napok rövidülését használják fel tájékozódáshoz, nem pedig az "előző madáréletből" megmaradt emléküket.
  • Gladkathie
    #54
    Éppen nem régiben beszélgettem egy barátommal aki megszálottan hitt ebben az egészben, messzemenő részletekig, hogy a lelkek fejletségétől függ a színük, blabla. Váltig állította, hogy ő nem "hisz" mert ez tudomány. Nem is volt hajlandó meghallgatni az ellenvéleményt. Nem mondom, hogy részben nem tartom elképzelhetőnek az egészet, de túl sok minden szól ellene. Már eleve ahogyan az ellenzőkhöz hozzáállnak. Azt állítják, hogy mindenféle lökött hívők vagyunk, ezzel is próbálják magukat tudományosnak tüntetni. Közben szó sincs "jaj a csúnya Sátán bácsi elviszi a lelked" témákról. Volt szerencsém jelen lenni egy hipnózison, ahol egy barátnőm többek között arra kereste a választ, hogy miért is fél betegesen a vérvételtől. Persze valójában ÉN félek ettől, de kiváncsiságból meg akartuk tudni, mi lesz, ha kamuzunk kicsit. Először is, a "doktornő" elég kedves, szimpi fazon volt, megengedte, hogy én is jelen legyek. Őszintén szólva semmi értelme nem volt az egésznek, azt leszámítva, hogy egy valag pénzt dobtunk ki. Ahogy azok is, akik megveszik az állítólagos bizonyítékot könyv formájában arra, hogy a halál után nincs vége, nem nyiffanunk ki. Vagy ne adj Isten, miért ne legyenek öngyilkosak.
    Érdekes, hogy a többség átlag ember mindíg átlagon felüli sztorikról számol be. Senki sem volt parasztnéni előző életében. Az pedig a legkevésbé sem igaz, hogy olyasmiről számolnak be, amiről nem tudhatnak. Legfeljebb, amiről azt hiszik ! hogy nem tudnak. Soha életemben nem tanultam Japánul, mégis álmodtam már japánul. Miért? Mert a halántéklebenyünk, ami a hosszú távú memóriánkért felel van olyan jó, hogy hihetetlen mennyiségű dolgot tároljon el, amit az utcán, a tévében, stb. hallunk, aztán elő sem keveredik onnan. Bizonyára többünkkel előfordult már, hogy váratlan szituban elszóltuk magunkat valamilyen nyelven. A Biblia ezt nyelveken való szólásnak nevezi és ez rá az egyetlen tudományos magyarázat. Hogy jön ez ide? A hipnózisok alatt kimutatták, hogy a vizsgált alanyoknak éppen a halántéklebenye a legaktívabb. Szóval vagy a hosszú távú memóriánkból szedjük elő a sztorit, vagy a lebenyünkbe bújnak be a szép fejlett lila lelkecskék. A másik említésre méltó ellenérv (megjegyezném olvastam ennél jobbakat is, de ezek voltak amiken magamtól kezdtem gondolkodni és elsőre nem nagy nevű tudósoktól hallottam), szóval a másik ellenérvem, hogy a hipnózis alatt lévőket többnyire irányított kérdésekkel célozzák. Amennyiben feltesznek egy kérdést a hipnózisban levőnek, a vizsgálatok ezt is bebizonyították, és ezt a lélekvándorlás pártiak is elismerték, az onnan fog kiindulni a válaszadásnál, hogy a kérdés alapfeltevése igaz. Például ha azt kérdezem, hogyan ízlett a fagylalt? Akkor az alapfeltevés az, hogy ettünk fagylaltot. Ilyenkor a páciens akár evett akár nem, el fogja mesélni, milyen volt, akár részletesen is, volt aki egészen a csokiöntetig elment! Illetve még egy utolsó lábjegyzet, érdekes, hogy a "nagynevű" "tudósaik" mind névtelenek voltak és senki sem ismerte el a munkásságukat amíg el nem kezdtek foglalkozni a témával ami bizonyos körökben hírnevet és megélhetést is hozott nekik.
    Ettől függetlenül, hogy egy állati nagy népbutításnak tartom az egész maszlagot, vannak benne részletek, amik igenis érdekesek, és talán még hihetőek is. Kár, hogy bebukták amikor nyilvánosságra került az első videó ahol összegyűjtötték azokat az embereket, akik az előző életükbeli évszámra, lakcímükre, egyéb dologra, ami alapján lenyomozhatóvá vált az "előző élet" emlékeztek. Egyik közülük váltig állította, hogy a Baker str. 221 alatt élt. Aki ebből nem értette, hová akarok kilyukadni szégyelje magát, és vegyen pár Doyle regényt.
  • Gladkathie
    #55
    Azt elfelejtettem még hozzátenni, hogy természetesen most nem a valóban tudományos oldalát minősítettem a témának, amivel valóban gyógyítani lehet, és ahogy a cikkben is szerepelt, csupán elfogadja a terapeuta a páciens saját valóságát, és ezáltal próbálja megérteni és kezelni, ezzel semmi bajom nincs. Csupán nemrég szembesültem azzal, hogy milyen komoly tanításokat építettek már rá erre az egészre, amitől kiver a víz.
  • Anaid
    #56
    A médium halála fejezetről vélemény?
  • upszilon
    #57
    Ez egyike lehet azon eseteknek amikor egy emberi testben nem egy, hanem egyszerre több (például 200-500) lélek lakik. Osztozkodásuk, alárendeltségük egy ponton felszínre tör.
  • Anaid
    #58
    Nézd meg a dátumot. Szerinted mit tudtak abban az időben megállapítani az agyról? De magyarázat azért volt egy halálesetre. Részemről no komment. De azért orvosilag, meg tudományosan jól hangzó magyarázat nem?
    Ennyi.
    A lelkeket meg hagyjok a helyükön....:D
  • upszilon
    #59
    Egyetértek.
  • Fbn Lx
    #60
    azt még nem írtad le, hogy milyen élmény volt egyáltalán ez a hipnózis amin részt vettetek, és hogy miért is volt ez hülyeség.

    Az utolsó bekezdéshez: olyan emberek is annak, akik váltig állítják, hogy elrabolták a földönkívüliek, akik kicsik, szürkék és nagy fekete szemeik vannak. Sok olyan idióta van, aki elhiszi a saját fantáziáját, ez önmagában még nem bizonyíték arra, hogy a hipnózis hülyeség.
    Mellesleg magában a reinkarnációban sem hiszel?
    Egyébként nekem is vannak kételyeim, meg vannak dolgok, amiket rendkívül érdekesnek tartok.
    ez a "Senki sem volt parasztnéni előző életében" már bennem is felmerült, de leginkább az, hogy ahogy a lelkünk útjában sorra olvasom az esettanulmányokat, még egyik páciens sem volt egyik előző életében sem indiai!
    Mivel az indiaiak több, mint egy milliárdan vannak, gyakorlatilag minden hatodik ember indiai, így matematikailag minden hatodiknak előző életében indiainak kellene lennie, arról nem is beszélve, hogy úgy általában ázsiában se nagyon élt senki előző életében itt a nyugatiak közül... talán jobban ismerjük európát és amerikát?
    Persze erre is megvan a saját magyarázatuk: a lelkek kötődnek bizonyos jól bejáratott helyekhez, így az európai nagy valószínűséggel már előző életében is az volt... kicsit sántít ez nekem.

    Egyébként sokan vannak, akik szeretnének ebből az egészből pénzt csinálni, és ahogy a természetgyógyászatban, itt is rendkívül kevés hiteles ember van.
  • Fbn Lx
    #61
    csak az "Életem szereplőit már régről ismerem" sztorit olvastam el innen, de... érdekes.
    Szóval látta a halálát egy gázkamrában.
    És ha most bebizonyítanám, hogy a koncentrációs táborokban a gázkamrákat nem emberölésre, hanem fertőtlenítésre használták?
    Akkor először rám fognák, hogy antiszemita vagyok, aztán meg azt, hogy összeesküvés-elméleteket gyártok.
    Az viszont senkinek nem jutna eszébe, hogy a nő komolyan vette élénk fantáziájának szüleményét, ami a nácikról és táborokról szóló filmekből és könyvekből származik.
    De a köztes részre már nem emlékszik... Talán ezt nem tudta hitelesen elképzelni, meg mert az könnyen visszanyomozható is lett volna, hogy nem mond igazat.
  • Anaid
    #62
    Huh. azt nem olvastam. Nem az érdekelt. Majd ha lesz időm elolvasom...
  • Olcsóvér
    #63
    szerintem ezvolt a végszó
  • pirosmajom
    #64
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni a következőkben.

    Szakmailag is megbízható hipnoterapeutát keresnék.
    Tudna- e valaki ajánlani nekem ilyet? Olyan érdekelne, aki vett is már részt regressziós ülésen.

    Köszönöm!