131
  • ilf667
    #131
    töröld le, nem lehet
    senkinek sem érdeke hogy használjad, n00b
  • B0nFire
    #130
    Azonkívül, hogy egyrészt offtopic, másrészt reklám, és úgy egyáltalán megállapíthatatlan, hogy mire való, mitől "informatikai" az az oldal?
  • B0nFire
    #129
    off:

    "nem vitatkozom veled mi mire való, én videókat vágok flessel és animációkat készítek az Adobe ImageReadyvel" - Gratulálok! Akkor sikerült megtalálnod az adott feladatra a legkevésbé megfelelő szoftvereket. Ha ezzel tényleg tudsz dolgozni, mindenképpen dicséretet érdemelsz. De gondolj bele, mi lenne, ha a videót megpróbálnád Flash helyett mondjuk Adobe Premiere Proval vágni! Sokkal hatékonyabb lenne a munka.

    Más. Én tényleg nem értelek téged. Azok után, amit itt műveltél az utóbbi napokban, még meg mersz rá kérni valakit, hogy segítsen neked azzal kapcsolatban, amit égre-földre agyongyaláztál?! Ez egy kicsit tudathasadásos állapotnak tűnik nekem. Tényleg nem csodálkoznék rajta, ha senki figyelemre sem méltatna, még akkor sem, ha 72-es betűvel írsz, triplán aláhúzva.
  • bloodstorm
    #128
    Sziasztok van egy jó informatikai oldalam: http://s1.gladiatus.hu/game/c.php?uid=83179
  • 00 Blue 00
    #127
    Hát barátom, az ilyeneknek, mind te is ,találták ki a PS és ts-ait.
    Ha nem tudsz úszni, ne mássz fára mert elüt a villamos!! vazze!
    Mellesleg csak megjegyzéskén, a Win7, az eddigi leggyorsabb OS!
  • [HUN]FaTaL
    #126
    Nincsen neten se driver, de nem is érdekel.
  • mousee
    #125
    #96
  • vajon kiki
    #124
    [b]na végre sikerült rácsiholnom a netet a win7-re , és most leírom a helyzetjelentést:

    előszőr is leszőgezem (valamiért nincs rővid ő, a nulla ugyanúgy angol billentyűzet 0-át ír nem rövid őt.. a rövidnek még fejből emléxem az ascii kódjára (148)) :)
    hogy nem áll szándékomban tovább pocskondiázni a Windows 7-et,mert
    ezt már lejjebb megtettem, sőt

    inkább szeretném magamnak és másoknak bemagyarázni, hogy jó ez tulajdonképpen:

    ha:

    1. letiltasz egy rakás sz0rvjászt ami alapba automatikusan indul...
    2. a csilicsáré kinézetet visszaállítod ahol lehet XP-s kinézetre..

    egyébként érdekes módon a Total Commander elindult rajta
    és meglepő módon a windows hálózat valóban kellemes , tűrhető sebességű

    végsősoron vannak fícs0rjei is is, ha nem is sok, de pl:
    a Tablet PC sz0vegbeviteli támogatás pl. elég jó.

    valakitől hallottam, hogy tud olyat a Vistától kezdve a Winfos hogy egyszerre két júzer lehet bejelentkezve: az egyik local, a másik pedig remote... a megfelelő privilégiumok és "beállítások" esetén.. tudna valaki ebben segíteni, mert ha ez tényleg műk0dik , akkor adok még egy esélyt a Win 7-nek és nem t0rl0m le még ma..
  • dav1d
    #123
    ennyire hülyegyerek legyen valaki...
  • dav1d
    #122
    kényszeritett valaki?
  • Sanyix
    #121
    engem az agyhalott fogyasztói hozzáállás zavar :)
  • concrete
    #120
    Azt hittem lézetik még BAN, de ezek szerint a fórumnak nincs gazdája ... ez szerintem így nincs rendben!
  • SilwerFox
    #119
    Mert talán nem VirtualPc-vel kéne próbálkozni ugyanis az egy nagy rakás szar úgy ahogy van okostojás pf... Erre a célra ajánlom inkább a VMware-t...
  • qwas
    #118
    Mert fogalmam sincsen a programozasrol. Azert irtam elsore 70MB-ot. De mivel manapsag tele van rakva az OS mindenfele driverral meg felhasznalo programokkal ezert mondtam ra 10x annyit. Swap terulettel egyutt 1GB-bol kijonne a dolog.
  • balee66
    #117
    Szerinted minket érdekel hogy te mit kezdessz a Win7-eteddel??
    Töröld le ha akarod, sőt szerintem az egész géped formatáld, de legjobb lesz ha eladod a fenébe és kezdessz magaddal valamit...
  • vajon kiki
    #116
    [nagy]Valaki azért mondhatna legalább egyetlen dolgot, hogy miért ne töröljem le azonnal ezt a Win7-et ???!!!
  • vajon kiki
    #115
    egy rendes linuxot ki tudsz próbálni a cdről telepítés nélkül is mielőtt telepíted, és cirka másfél perc alatt áll fel egy sznob bu*i erős gépen ami az itt megszólaló sznob, okostojásoknak van...
  • vajon kiki
    #114
    elég szomorú drága bahátocskám, hogy 2009-re még nem volt hajlandó a Microsoft készíteni egy rendes boot-ot, live-cd-s telepítőt... mint egy rendes linux disztrónál, hogy ÉN határozom meg hogy mi kerüljön bele a rendszerbe és nem a microfost...
  • vajon kiki
    #113
    ennyi ?? ezért volna érdemes feltelepíteni a Win7-et ?
  • vajon kiki
    #112
    nem vitatkozom veled mi mire való, én videókat vágok flessel és animációkat készítek az Adobe ImageReadyvel.

    Tartom magam ahhoz is, hogy a PhotoShop 6.0 megy telepítés nélkül más gépen a telepített könyvtárból. Aki nem hiszi járjon utána!
  • balee66
    #111
    Valamit jól elcsesztél, ha nálad 3Gb-t foglal és 4 órán keresztül telepítetted.
    A Win7 összesen 2,43Gb, a telepítése normális esetben 20-30 (max 40) perc.
  • vajon kiki
    #110
    format c:
  • vajon kiki
    #109
    DELETE+DESTROY haladéktalanul !
  • vajon kiki
    #108
    na kipróbáltam mégiscsak ezt a Win7-et és akkora egy ótvar rakás fos, VirtualPC-ben fut egy 3 gigaherces P4-en amiben van 1 giga fizikális ram , ebből 512 megát megosztok a Win7nek... az istennek nem akar felmenni a netre, pedig rendesen átnatoltam... ezenkívül SEMMI, ismétlem: ZÉRÓ fícsört nyújt még a Visztához képest is (na jó leszámítva a telepítésnél a címkép-animációt, és a Szuperbárt (!) /oda ne parkírozzak!/ ami valami nagyon gagyi effektel van odabiggysztve és egy úgy néz ki mint egy giccses trutyifos , nem is lehet egy napon említeni egy MacOSX-el vagy egy Beryllel....

    phööö

    na ezért kellett nekem terhelnem a netet a drága 3 gigával (!??)

    ezért kellett nekem 4 órán keresztül telepítenem ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kryst
    #107
    Menny az eszközkezelőbe, és a videokarinál menny a frissítésre, és ott is a netes csatlakozást, és onnan fel fogja frissíteni magát, az új driverre. Utánna a Tulajdonságokba, és csinálj megint, egy Teljesítmény ellenőrzést. Utánna, magától fogja engedni a Aero felületet. Nekem sem volt hozzá alapból driver, de neten keresztül egyből frissítette magát.
  • [HUN]FaTaL
    #106
    Notebookomon nem megy az aero valami fostalicska intel van benne, tud DX9et de nincs WDDM driver (GMA93x nemtom már a típusát sem, xp van rajta, 1,5 mobil cerkára nem is való a vista, de amire kell a noti arra megfelel).
  • asysoft
    #105
    Rendszergazdaként indított parancssoron kiadva "vssadmin list shadowstorage" parancs mond valamit értékelhetőt?

    Aerohoz: nekem Vistán minden probléma nélkül megy az Aero Intel GMA950 integrált grafikuschippel (mostanság maximum netbookokban fordul elő), gondolom Sevennel sem másként (ha lesz időm, majd felrakom a bétát).
  • Ahoy
    #104
    sárcok nekem a Vista 30 gigát eltüntetett a lemezről...egyszerűen nincs meg. lehet hozzánemértő vagyok, de nemjönnek össze a számok sehogysem :((((
  • balee66
    #103
    Nem vállalok érte felelősséget, de nálam is ugyanez volt a felállás, és simán működik a két rendszer egymás mellett.
    Én úgy csináltam, hogy a D:-re töltöttem le és onnan indítottam a telepítést (nem tudom, ez számít-e).

    Igen, bootoláskor kell kiválasztani, melyiket indítod.
  • balee66
    #102
    Mekkora volt a Vista feltelepítve?
    Min. 8Gb, de inkább több (10-14 szolgáltatásoktól függően)!
  • [HUN]FaTaL
    #101
    A legótvarabb intel kari is 128megás már amit lehet kapni, de nem szükséges az aero, ugyanúgy működik egy gef2n is a rendszer mint a Vista.
  • mousee
    #100
    Amúgy a rendszer méretére még én is picit húzom a számat... bár nekem nincsenek nagy igényeim, szerintem az optimális az lenne, ha egy rendszerpartíció kényelmesen elférne 10 gigán. XP nekem kb ilyen volt anno, 10 giga volt a C:, ez volt a rendszerpartícióm, D:-re meg ment az adat.

    Most is ubin így van, / az 10 giga, ebből 3,8 giga a foglalt, többi üres, /home-ba pedig a maradék hely.

    Szóval szerintem az lenne a "tökély", ha egy 10 gigás partíción kényelmesen elfér a rendszer.
  • WoodrowWilson
    #99
    Miért pont a 700MB az elfogadható? Miért nem mondjuk annyi, amennyit a dos vagy a win3.1 elfoglalt?
  • mousee
    #98
    Na most meg rosszat emelek ki...fáradok, bocsi :)

    Jóccakát
  • mousee
    #97
    "...módon leégeted magad, mind az opensource..."
  • mousee
    #96
    Érdekesnek ígérkezik ez a win7. Rengeteg tesztet olvastam róla, és idáig kimondottan tetszik. Ha sikerül iszonyat villámgyorsra optimalizálni, akkor ez lesz az a windows, amit meg is veszek :)

    Igazából szerintem a vistának kellett volna ilyennek lennie (rengeteg jó ötlet, de sajna a pocsék optimalizálás miatt használhatatlan volt nekem). Röhej, hogy a wow, amivel játszogatok, gyorsabban fut wine-al ubi alatt, mint vistán, sőt -igaz itt elenyésző a difi- mint az XP-n.

    Vistával csúnyát szívtak, de most azokból a hibákból tanulva csinálják a win7-et, ami nagyon jónak ígérkezik.

    És egy kis off:
    Kedves vajon kiki! Én nem akarok beleszólni a nézeteidbe, de az, hogy kalóz XP-t hirdetsz, és amilyen marhaságokat nyomatsz a linux-al (meg amúgy mindennel) kapcsolatban, azzal iszonyatos módon leégeted magad, mint az opensource közösséget, szóval pls, vegyél vissza picit. Egy HSZ-be is le lehet írni, hogy mit gondolsz, nem kell egymás után 4-5-be vastagon kiemelve, villogva, aláhúzva stb megerősíteni. Megértjük elsőre is.

    ThX
  • Ahoy
    #95
    szerintem felesleges ilyen elvekhez ragaszkodni. Amíg gyorsabb, fejlettebb, és stabilabb az elődeinél addid tőlem lehet 20 giga is. Másrészt meg az egyre összetettebb/dizájnosabb rendszereket sokkal nehezebb méretoptimailizálni mondjuk 700 megára...és lényegében marhára felesleges a DVD és az 1 Terás vinyók korában. Ma már nem tétel pár giga +-... Inkább jöjjön ki előbb, minthogy évekig zsugorítsák.

    Végül pedig a vindóz lelkébe sohasem fogsz belelátni, ahogy még a fejlesztők sem látják át szerintem :D ha kis oprendszer kell akkor ott az Ubuntu. Azt pendriveról is bootolhatod. Bár nekem meggyűlt a bugjai miatt vele a bajom :(
  • B0nFire
    #94
    Úgy van, két partícióm van, rendes körülmények között a C a rendszer, a D-n pedig a saját dolgaim, és a programok nagy része. Tehát akkor feltelepíthetem a D-re, és bootoláskor kell kiválasztani, hogy melyiket akarom indítani? A setupban nézegettem a boot szekvenciát; persze ott ki lehet választani, hogy CD-ről vagy HDD-ről bootoljon, de partíciót nem láttam. Még sosem próbáltam egyszerre két OS-t egy gépre tenni, de ha nem származhat baj belőle, akkor egy próbát megér. Köszi a választ!
  • qwas
    #93
    Nálam ez elvi kérdés. Képzeld el hova vezet ez. A win20 mekkora lesz 20 giga? Szerintem ez puszta lustaság és pazarlás.
  • balee66
    #92
    Mondok tanácsot:)
    Lényeg, hogy 2 partíciód legyen (nem kell két külön merevlemez, csak 2 partíció), mondjuk C: és D:.
    C:-n van a jelenlegi operációs rendszered, és a D:-re teszed fel a Win7-et, és akkor megmarad az oprendszered (ugye nem akarod ezt a beta verziót fő oprendszerként használni?).
    Utána lesz, amit újra kell telepíteni, de szerintem ha csak kipróbálni akarod, akkor felesleges minden progit újrarakni.
    Könyvjelzőket exportálni-importálni amúgy sem nem tart sokáig.