20
  • Thomas Von
    #20
    Ez már megint egy unatkozom, balhézzunk dolog pár agyhalott majom részéről.
  • who am I 7
    #19
    akkor morzsi téged szaratna valamelyik ucca sarkán vágod
  • Balumann
    #18
    Szerencsére a kutyák nem törődnek ilyen civilizált hülyeségekkel :P (hű mi lenne ha ők is ilyen jogokat követelnének mint mi :D)
  • Myron
    #17
    ha jól látom akkor éppen a zacskót húzza a kezére amivel majd fölveszi a szart. itt max a kutyát kéne kitakarni mert szarás közben fotózzák...
  • Bith
    #16
    Sztem, annak, hogy valakit egy ilyen fotón kiszúr egy olyan, akinek nem kéne látnia, ugyanannyi kb. az esélye, mint, hogy véletlen meglátja pont az utcán. Sőt, lehet, hogy kisebb. A másik meg, hogy olyat ne csináljon akkor, amit nem vállal.
  • n3whous3
    #15
    Nem kitakart az arc feltétlenül

    Am meg az a szívfájdalmuk, hogy esetleg meglátja a feleség, hogy xyz utcán tartózkodtál valamikor, ami épp a volt barátnőd háza van ott és akkor biztos megbasztad meg stb... Semmi értelme az egésznek.
  • n3whous3
    #14
    Bázmeg, ez nem topik, hanem egy cikk
  • n3whous3
    #13
    Ez is faszság, omg
  • M0rph3u5
    #12
    olyan már van. azt hívják google earth-nek(pl. new york-ban már megoldott)
  • who am I 7
    #11
    és aki TOR-t használ az a képen egy egészben kitakart nagy "titkosított" maszlag lesz elmosódva
  • Balumann
    #10
    Kisfelbontásu képek kellenek, esetleg egy kis blur 1-1 arcra ha nagyon kivehető és kész...
  • mousee
    #9
    Amúgy nem fényképeket kéne csinálni, hanem a fényképekből készített 3D modelleket. Elég fejlett szinten jár manapság a grafika... Tájékozódás is menne, és nem lenne jogi perpatvar....szerintem
  • smv
    #8
    TOR ruha?
  • Rexhawk
    #7
    használjatok TOR-t. Azt még az utcai kamerák se veszik észre
  • B0nFire
    #6
    Jogos a felvetés! Ennyi erővel lázadhatnának a térfigyelő kamerák ellen is. Úgy tesznek egyes emberek, mintha nem is tudnának róla, hogy percenként hány kamera veszi őket. A korral jár. Persze a térfigyelők is úgy vannak belőve, hogy XY hálószobájába azért ne lásson be (ha mégis belát, kitakarják), de alapvetően ha valaki tilos dolgot művel, akkor érdeke az ilyesmi. Én például örülnék, ha az én fatornyos falum utcaképei is méltóak lehetnének arra, hogy a Google Earthbe bekerüljenek. De egyelőre még nem lehet minden tanyát feltérképezni.
  • smv
    #5
    Áh... Aki a járdára szaratja a kutyáját, vagy éppen grefitivel fújja a falat esetleg nyilvánosan vizel az ne anyázzon már lécives, hogy komprommitáló képek kerültek fel róla. A többieknek pedig miért sérti? Mert lesz egy fotó rólam, hogy ki tudja mikor az utcán sétáltam? (Ráadásul kitakart arccal). Nevetséges.
  • meszi3
    #4
    szegény Google pénzt, időt, energiát nem kímélve járja ezt a szargolyót készíti a képeket hogy megnézhessünk kvázi élőben más országokat, tájakat erre jönnek ezek a faszfejek és kötözködnek a személyiségi jogaik miatt... arra nem gondolnak hogy mikor mennek az utcán akkor is több száz ember látja őket, az arcukat, a kocsijuk rendszámát... idióta paranoiás seggfejek, na meg aki kitalálta ezt a kifejezést, "személyiségi jogok" azt jól orrba kéne baszni
  • passatgt
    #3
    arcokat és rendszámokat automatán kitakarják
  • B0nFire
    #2
    Na, ezért kár volt nyitni egy új topicot! De ha már itt vagyunk. Ha kikapcsolják, kikapcsolják. Érdekes a Street View, de meg lehet lenni anélkül is. Sőt, őszintén szólva a 3D modellezés is csak azoknak jó, akiknek gyors az internetjük. 1 Mbps-sel nem igazán lehet látványkodni, amíg betölti az épületeket egy félóra, egy másik félóra míg ráhúzza a texturát. Egyébként nem értem, miért sértené ez bárki személyiségi jogait is? Ha már egyszer kimegyek az utcára, és felvesz a híradó stábja, semmiféle követeléssel nem élhetek velük szemben, ugyanis közszereplést vállalok. Jó, hogy azt nem kérik, hogy amíg a Google emberei fényképeznek, az utcák legyenek szívesek elnéptelenedni! Egyébként pedig a fotókon az arcokat vagy az autók rendszámait, cégneveket, logókat ugyanúgy ki lehet takarni, mint a tévéadásoknál. Photoshop van, tessék nekilátni, eltüntetni az arcokat, és nem lesz miért reklamálni.
  • passatgt
    #1
    pff..