320
Minden, ami a BlackBerry-vel kapcsolatos.
  • ClassicLook
    #320
    Windows 7-re felraktam a Blackberry Desktop Software-t, de nem indul el. Mi lehet a gond?
  • adamq01
    #319
    Melyik a jobb Z10?
    STL100-1 / STL100-2 / STL100-3 / STL100-4 ???
  • Lantee
    #318
    Na, egy könnyű iPhone-os / Windows-os kitérő után azt hiszem visszatérek a BB-re. Van valami infó a Passport startjáról?
  • acanthophis
    #317
    Sziasztok!Van egy blackberry 9900-om .Lenne egy kérdésem van egy kis gondom.A telo wifi-je nem jó ,pontosabban rácsatlakozik,látja ,kiírja a nevét full a jelerősség és mégsem megy a böngésző meg a youtube .A facebook meg közösségi cuccok mennek. Ha rámegyek a böngészőre azt írja ki hogy kapcsold be az adatforgalmat , pedig a wifi megy.A másik nem tudom rátenni az operát mert azt irja ki hogy az it irányelv ......valami ilyesmit.Előre is köszönöm.
  • romii
    #316
    Z10 most 64990 Ft a T-Mobile-nál kártyás csomagban. Eléggé megéri.
  • Geno
    #315
    Haliho!

    Telefonokat nézegetek, és az új Blackberry Q10 a szimpatikus. Jelenleg egy Sony Go-m van, de kezd kicsit elegem lenni az androidból. Apple terméket nem vennék, a windows meg nem szimpatikus.

    Fontos szempontok, sok levelezés, facebookozás mellett bírja az aksi (ne félnapot mint a mostanim), stabil legyen ne fagyjon le könnyen, (legjobb lenne ha egyáltalán nem) ugyanez vonatkozik az újraindulásokra. Átlátható legyen a rendszer, gyors legyen a böngészés. A cikkek amiket olvastam kb ezeket írják, de talán aki többet használta a telefont mégiscsak többet ért hozzá, hosszabb ideig tapasztalta meg a dolgokat.

    Valamint érdekelne az új BB 10es oprendszerről a vélemény, és valaki kicsit mesélhetne a BIS, BM szolgáltatásokról, mert nem teljesen világos :) És mennyire érné meg úgy BB-t venni, hogy nem olvasni jó híreket a cég felől.
  • nextelgsm
    #314
    Elérhető a shop -ban a Blackberry Q5 függetlenítés Shop
  • nextelgsm
    #313
    Sziasztok!

    Akit érdekel 1hétig tartó akciónkban Blackberry függetlenítés nagyon olcsó akit érdekel itt érdeklődhet [email protected] vagy itt privátban.És az akció nem vonatkozik a Q10/Z10 telefonokra!!
  • gbr1982
    #312
    Valaki kérem segítsen, mert már szétvisz ez a telefon...
    9320 teljesen új, mobilinternetet, hogy lehet beállítani? az apn-t engedélyeztem, beírtam a hozzáférési ponthoz az internetet.
    böngészőben semmi, facebook semmi. Van megoldás?

    Köszönöm!
  • nextelgsm
    #311
    Blackberry Q10 - Z10 Worldwide függetlenítés akit érdekel privátban keressen meg.
  • nextelgsm
    #310
    Blackberry függetlenítés akit érdekel keressen meg privátban.Üdv
  • kzoli91
    #309
    Helósztok!

    Tudnátok segíteni?
    Van egy bb9320-om, de a menüben nem találom a térkép ikont, ezt hol tudom beállítani, illetve a telefont vhogy össze lehet kötni a gmail-el?

    Üdv
  • smith09 #308
    hello

    BB 9700 ra fel lett telepítve a logicmail program.
    levél írás megy, de a bejövő postát hogyan lehet letölteni? ( gamil es cím )

    köszönöm !
  • devnikon
    #307
    Sziasztok, van egy torch 9800 ám, de nem megy rajta a mobilnet, a telenornál azt mondták, hogy elő kell fizetnem hozzá még egy blackberry szolgáltatásra is, ami szerintem hülyeség, főleg mert így havi 4000 forint lenne a mobilnetem. Ötletek, hogy hogyan tudnék a szolgáltatás nélkül netezni? Üdv.
  • papi08
    #306
    Sziasztok!

    Van jelenleg egy BB 9300-ás készülékem. Az volna a kérdésem, hogy hogyan oldható meg az, hogy a készülék WiFi-n keresztül kapcsolódjon, és ne a mobilnethez.

    Elég idegesítő hogy ámbár van Wifi, csak akkor tudok arról netezni, ha kikapcsolom a mobilszolgáltatást, viszont akkor hívni sem tudnak..

    Köszönöm a válaszokat! :)
  • Zizou5
    #305
    Sziasztok!

    Kaptam a barátnőmtől egy BB playbookot karácsonyra de egy két dologgal nem tudok megkűzködni sajnos! Pl van amikor elfogadja a billentyűket és órákig tudok rajta pötyögni de van viszont, hogy az istenért nem vesz be semmit akárhogy nyomom! Ez miért lehet? Illetve alapvetően keresnék olyan embert aki szívesen segítene egy két dologban és van ilyenje! Köszönöm! :)
  • nora75
    #304
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám vettem BlackBerry-t és a videó akad a youtube folyamatosan csak tölt és nem játssza le.
    Segítsetek légy szíves milyen megoldás van rá a kalapácson kívül.
    Köszönöm
  • robogoboy
    #303
    Szia mindenkinek!
    Lenne egy olyan problémám,hogy van egy blackberry perarl 3g telóm ami egyik nap le merült utána már nem tudtam fel tölteni, nem hagyott ez engem nyugodni.. megpróbáltam frissíteni a szoftvert rajta nagyon nehezen sikerült is mert nem akarta mindig megállt a 3/4 énél. A probléma ugyan úgy fenn állt csak egyszer kapcsolt be. Olvasgattam utána olvastam olyan,hogy ha egyszer teljesen le merül már nem tudom feltölteni az akkumulátort. Rendeltem bele egy új aksit, amivel először azt írta ki,hogy nincs bele rakva a készülékbe az aksi de valahogy egy idő után rá állt hogy töltsön na és tölt ki írja de ennyi sehova tovább mutatja a töltés jelzést de nem kapcsol be az Istenért se.. Megpróbáltam ismét újra frissíteni újra rakni a telót eljut a feléig a telepítő és utána megint nem megy tovább.
    Szóval azt mutatja a kijelzőn,hogy tölt és semmi másra nem képes se újra nem tudom telepíteni semmi más.. Légyszíves valaki segítsen már nagyon sokat olvastam róla de semmi és a környéken nem is nagyon foglalkoznak bb-kel a telefonos boltok.
    Köszönöm.
  • zmeor
    #302
    szerintem ne vegyél BB-t.
    Én is csak azért tartom meg, mert a Blackberry messengerrel ingyen tudok chatelni egy külföldi kollégával.
    Egyébként még egy normális GPS szoftver sincs rá...
  • schumimodells
    #301
    Egy 9320-as vásárlásán gondolkodom, de előtte szeretnék néhány információt kapni tőletek.

    A telón nem akarom aktiválni a BIS-t, ezért azt szeretném tudni, hogy e nélkül is lehet rajta nettezni? Olyan előfizetésen vagyok, hogy két SIM kártyám van, az egyik hagyományos, mig a másodikon csak net van. Ezt szeretném a BB-vel használni. Kiváncsi volnék, hogy igy, BIS nélkül is lehet letölteni alkalmazásokat az AppWorld-ből, és igy is működik e rajta a böngésző, meg a Facebook?
  • Evok
    #300
    Srácok!

    Sajnos nincs időm végigböngészni a fórumot, most szeretnék majd telefont váltani, BlackBerry-re gondoltam.
    Melyiket lenne érdemes megvenni amelyik ár/érték arányban fasza, és létezik-e olyan, hogy teljes autós GPS térképekkel ezeken a készülékeken?

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • icoj69
    #299
    A Blackberrynél sehogy nem veszed le a hangot, csak egy külön programmal. Nem emlékszem a nevére, de ha rákeresel az" app world"-ben akkor biztosan megtalálod.
  • icoj69
    #298
    A megoldás, ha nincs BIS előfizetésed az, hogy az APN beállításokat engedélyezed.
  • icoj69
    #297
    Helló!
    Ez ingyenes és tud magyarul:
    http://appworld.blackberry.com/webstore/content/1222/?lang=en
  • schumimodells
    #296
    Köszönöm.
    Na és Biblia van e BB-re?
  • JohnnyNapalm
    #295
    elvileg azt alapból lejátssza, én szoktam rajta filmet nézni
  • schumimodells
    #294
    Tudnátok ajánlani egy jó video playert 8520-ra, mi a dvix, meg avi formátumot is lejátszik.
    Magyar nyelvű Biblia van BB-re?
  • TheUjoNCBeats
    #293
    Sziasztok!

    Van egy régi BlackBerry 8310 esem. Ki van ütve. Ha bármilyen alkalmazást akarok rá letölteni vagy telepíteni azt írja, hogy "HTTP hiba 500: Belső kiszolgáló hibája"

    Ezt a hibaüzenetet láttam már egy BB 9600 Bold nál is, de miután kiütöttem, eltűnt ez a hiba üzenet és tudtam rá töltögetni. Valaki tud valami megoldást?

    Köszi!
  • haldor
    #292
    Egy kérdésem lenne. Hátha valaki már megjárta ezt az utat.
    Külső bluetooth dongleval szeretnék csaktlakoztatni egy telefont a laptopomhoz, de a dongle egyedül eddig a BlueSoleilel volt hajlandó együtt működni ezt azonban a Blackberry Device Driver nem ismeri el mint bluetooth kapcsolatot így a lehetőséget sem adja meg.

    64 bites Win7-re nem megy fel sajnos akármilyen stack. Az Atheros felmegy de két eszközt nem telepít (hogy mik azok az rejtély) és bár a Device managger örül neki (mindjárt kapok bluetoothot is) a készülékek ezen keresztül nem kommunikálnak és nem látják egymást.
  • Mancsetta
    #291
    Sziasztok!

    Hogy lehet levenni a hangot a fényképezőről? (BB Bold 9700) Sehogy se jövök rá. Ha némára állítom a telefont akkor is van hangja fényképezés közbe. Nagyon zavaró. :/ Tudnátok segíteni?

    Köszönöm! :)
  • kisza18
    #290
    és hogy? :D
  • zmeor
    #289
    igen
  • kisza18
    #288
    Meglehet azt csinálni BB-n, hogy egy URL címet adok egy ikonnak a menüben, hogyha rákattintok akkor megnyitja a böngészőben?
  • kisza18
    #287
    Az a baj, hogy ebbe nincs 3G. Csak a mobilhálózattal együtt tudom lekapcsolni az internet forgalmat, de akkor el sem érnek telefonon.
  • zmeor
    #286
    én csak a sajátomból (torch) tudok kiindulni és ott van olyan hogy melyiket preferálja. asszem az internet beállításoknál. Amugy egyszerűbben úgy lehet megoldani, hogy lekapcsolod a 3G-t amikor wifiznél.
  • kisza18
    #285
    Sziasztok!
    Blackberry 8520-ason hogy lehet beállítani, hogyha wifire csatlakoztam, akkor csak azon jöjjön a jel, mert úgy vettem észre, hogy akkor is a mobilnetet zabálja. Milyen megoldást tudtok?
  • haldor
    #284
    Tegnap este megtaláltam a "forrásom". Kb hajnali 4-ig töltögettem tartalommal a playbookom (észre sem vettem hogy elment az idő.) A nagyrésze natív app amit leszedtem, csak pár androidos megoldás van közötte (amíg nem lesz egy normális android launcher addig ennek a vonalnak nem sok értelme van. Egy skype próbát még kell tennem a hétvégén. Ha az rendben működik akkor minden ok. A chat még mindig zavar. A natív BB IM kliens sem épül be úgy a rendszerbe ahogy azt elvárnám (főleg ilyen brutál multitask mellett)).

    Kb mindenre találtam megoldást. Egy remek remotert is amivel teljesen át tudom venni a PC-m felett az irányítást, így az ott tárolt tartalmaimhoz hozzáférni gyerekjáték.

    A bluetooh is kipróbálva. Elég messzire elér a "keze". Tetszik. Kicsit kezelhetné jobban a headsetemet a hangrögzítője (a zenelejátszójával nem volt gond ilyen téren).

    Véleményem most:
    Az alap rendszer sziklaszilárd és mint ilyen sajnos semmilyen külső alkalmazás nem épül bele a felhasználói felületedbe. Ezt testre szabni egy nagyon primitív háttérképcserével és pár teljesen szimpla beállítással tudod csak (ne is reméld, hogy saját igényekre szabott gesztusokat vagy bármi mást rá tudsz rakni... egyelőre.) Mindamellett össze soha nem omlott még. Az alkalmazások nem tudják "bántani"

    Biztonságos is, véletlenül elbarmolni nem fogod.

    Hiányzik az automatikus űrlapkitöltés, és az, hogy az alkalmazások egymással is kommunikáljanak (pl a képtárból azonnal megosztani fájlokat a már bejelentkezett accountjaidra ha szeretnéd. Bizonyos alkalmazások tevékenysége bekerüljön a naptáradba..ect)

    Az android appokat a gép egy emulátoron futtatja (legalább is úgy viselkedik) Az emulátor azonban nem tökéletes, nagyon gyakran előfordul, hogy lefagy amit újraindításig meg is őriz (ha valami megfagyott benne, akkor újraindításig nincs android progi futtatási lehetőséged.)
    Sokszor lassúbb is mint azt szabadna neki.
    Az android Launcherek közül (ICS, Honeycomb, GoLauncherEX, ADW Launcher amiket eddig találtam rá és próbáltam), a jelenlegi oprendszeren egyik sem rendelkezik komolyabb rendszerszintű jogokkal. Ezért ha fő felületként akarod használni elég "gagyi" érzést kelt (főleg most, hogy nem lehet hátteret se cserélni bennük)
    Esetleg jó az android appok összefogására, ha sokat használsz belőlük. De szerintem ezen az oprendszeren egyelőre teljesen felesleges és ronda (majd később elválik hová jut). Az alap beépített emulátorral jobban jársz (a multitask lehetőség is jobb vele)!



    A gép egyenlőre nagyon stabil (a saját natív alkalmazásaival).
    Ellenben ezek az alkalmazások nagyon drágák, itt nem volt az az érzésem egy percig sem mint az androidnál (hmm ez egy jó alkalmazás, ennyit megér nekem hogy megvegyem és kapjam a frissítéseket, mintsem hogy lelopjam valahonnan mindig a legújabbat). Ez inkább olyan symbianos. Megvan a progi ami azt tudja ami kell, de ennyi pénzt nem adok érte, a support ami mögötte van esetleg (általában nem nagyon van) úgysem érdekel.

    Egyelőre nem adom még el úgy döntöttem. Összevetve a munkatársaim és a barátaim tabletjeivel az iPad az egyetlen ami messze jobb nála. De az túl drága mulatság és egy kicsit nagy is nekem :) (nem véletlenül 7es tabletet akartam). Írok róla egy kritikusabb hangvételű tesztet (nem lehúzó jellegűt, csak hogy tudja az ember mire számítson) és ha bárkinek kérdése vagy észrevétele/javaslata van ezzel kapcsolatban, forduljon hozzám bizalommal.
  • rastaman
    #283
    vajon miért adtam túl hamar a bb pda telefonomon? pont emiatt, mert sajnos nincs meg mögötte az a tartalom... (ugyanez volt még a win 6.5-tel is sajnos)
    pedig azt a billentyűzetet mennyire szerettem... =)
  • zmeor
    #282
    Szomorúan olvasom, hogy igazam volt :(
    Reméljük, ki tud forrni.

    Ha el akarod adni, szerintem még most tedd meg, mert később nem fogja megéri sehogy se eladni.
    Vagy tartsd meg és ennyi! Várj és élj vele együtt.. Úgy is fel lehet fogni, hogy nem kommersz géped van, csak sajna pont nem tudod használni.

    Egyébként nézz azért utána, hogy vissza tudod-e vinni valamire hivatkozva, mert még csak 2 nap telt el.. nekem valami rémlik a 3 napos dolgokkal... nézz utána a biztonság kedvéért. Bármi hülye kifogással élve.. persze ha olyan helyről vetted, nem valami sarki arab eladótól. Még annak is nézz utána, hogy visszakaphatod-e pénzed vagy le kell-e vásárolnod.. mert nem mindig úgy van ahogy az információnál mondják.. szal siess! :(
  • haldor
    #281
    Megvásároltam két napja a Playbook 32GB-os változatát. Igazat kell adnom Zmeor-nak, de arra nem számítottam hogy ekkorát fogok csalódni benne.

    Az androidos appok futtatása és a Blackberry "We make you tools not toys" reklámjai meggyőztek végül arról, hogy érdemes ezt a gépet választani. Jó lehetőséget láttam benne a szórakoztatás mellett a tanulásra és a munkára is.

    Sajnos egyenlőre azonban nagyon szegényes az alkalmazáskínálata (Még most is!) és olyan alap dolgok nincsenek meg mint például a Skype kliens. A saját alkalmazásboltjából le lehet tölteni olyan alkalmazást rá ami nem fut.
    Szerencsére a 2.0ás rendszerfrissítésben már nyitott a google felé (email, naptár stb nagyon szépen átjön) De a könyvek terén ha neked eddig Amazon mobi gyűjteményed volt (nekem az van vagy 200 könyvel) akkor ezekre nincs olyna normális ebook olvasó alkalmazás ami látja. Valamint ha ezeket valaki át is ülteti androidról a RIM kegyetlenül leírtja őket a hivatalos fórumokról. Marad a különféle kétes helyekről összevadászás (és várakozás az új Dingleberryre, mert az első dolgom lesz feltörni ezt a vackot az fix)
    Valamint az android alkalmazások nem épülnek be a rendszerbe (pl az átírt Trillian IM kliens fut addig amíg nyitva van az ablaka (ok ezt még el tudom viselni), de értesítéseket nem küld róla a rendszer ha éppen nem tartózkodom ott, valamint mivel ez egy android app itt nincs multitaskom, minden egy ablakban fut, nem tudok közöttük váltogatni valami kényelmesen (mondjuk jó pont, hogy futni fut együtt minden itt is))

    Megfordult már az is a fejemben hogy megpróbálom eladni és inkább veszek egy kínai tabletet androiddal (Ainol Novo 7 Elf pl nagyon ígéretesnek tűnik :D) Van rá két év garanciám, két napot használtam... de nem tudom. Még ha jelentősen olcsón adom is (mondjuk egy 100asért az eredeti 135 helyett) valakit érdekelne e? Meg hogyan? Eh, ez meg nem az én asztalom már, nem szoktam kalmárkodni :(.

    Na de egyenlőre tanulom a rendszert. Vadászom az alkalmazásokat és várom az XDA natív androidját rá ;) hátha... Vagy ha a RIM bevállalná a nagyobb integrációt a következő frissítésében.
    Ezt leszámítva bitang szép, kényelmes és erős gép. A wifi-jétől féltem, hogy gyenge lesz (sok fórumon sírtak miatta) de felveszi a versenyt a laptopoméval, szóval ez a része kellemes csalódás.

    A multitask rendszere és a gesztura vezérelt felülete nagyon megszerethető. Kellemes az üzenetkezelő felülete is.
    Az értesítési területre kis reform még ráférne. De nem vészes.
    A Nokiámmal és a HTC-mel is remekül össze lehet kapcsolni (nem muszáj neki BB pda) ezt a részét azért még nem árt jobban tesztelnem, de egyelőre jó + a HTC-mről simán tudom neki küldeni a wifit is ha 3G netre van szükségem.

    Szerintem hamarosan írok róla egy tesztet mert ha egy normálisat olvastam volna róla előtte biztos egy nekem jobb döntést tudtam volna hozni.