320
Minden, ami a BlackBerry-vel kapcsolatos.
  • Giro
    #280
    Hogyan lehet törölni az aláírásomat az üzenetek végéről?
  • haldor
    #279
    igen ezt teljesen megértem. Csak úgy kíváncsiságból rákerestem például és kiderült, hogy a playbook is rendelkezik GPS vevővel csak az oprendszer még egyenlőre nem használja... vagy mégsem rendelkezik? Igazából erre bizonyítékot nem találtam sehol.
  • Inquisitor
    #278
    Nem hiszem, gyakorlatilag olyan mint az Android, van egy QNX kernel amin javaban írt alkalmazások és felület fut. Lehet nem annyira egyszerű, de nem is egy Playstation3 bonyolultságú dolog.

    zmeor - Én régen figyeltem még PDA/PNA időszakban az IGO-t. Nagyon tuti, sőt legjobb program volt. Aztán kijött a 8-as. Élőben csak 1x láttam, de akkor fél óráig nem tudtunk lejönni egy autópályáról és keringtünk, mert mindig pár száz méterrel odébb mutatta a lejáratokat, mint kellett volna. Az is feltűnt, hogy telefonos topikokban sokan ajánlgatják az IGO-t, de azok akik használják is még is más programokat szoktak utóbbi időben felemlegetni. Ennek biztos oka van. Az is ide tartozik, hogy úgy hallottam több féle térkép file is van hozzá, bár ezen meg én lepődnék meg, de nem lehetetlen.
  • zmeor
    #277
    Nem még nem.. Engem pont ez az ügyeskedés zavar, hogy kijátszani ezt azt hogy normálisan használhasd a dolgot..

    én telón ezért nem GPS-ezek, mert igo nincs rá... google maps meg valahogy nem tetszik egyelőre
  • haldor
    #276
    gondolom ezért biztosítanak helyet az android tengersok alkalmazásának. Sajnos eddig az összes videón az androidos játékokat csodálhattam csak meg, hogy futnak. KÍváncsi lennék itt is válthatok e billentyűzetet/email klienst/böngészőt..stb
  • haldor
    #275
    Köszönöm hogy árnyaltad a képet. Egy idő óta érlelem már a témát, szeretném a számomra optimális döntést meghozni :).

    Igen, az első tesztek szerint az oprendszerével a Playbooknak még emailezni sem lehetett csak a böngészőn keresztül (vagy bb telefonnal), de ez a 2.0ás frissítés után megváltozott, valamint lehet rajta futtatni android alkalmazásokat, egy kis ügyeskedéssel telepíthetsz rá akár android marketet és launchert is. És sajnos pont ezek működéséről a playbookon, keveset tudok.

    Mert itt jön a de. Általában egy-két játékra kitértek megmutatni, hogy milyen jól is fut (hidegen hagy) és a legtöbb bb programnál is csak a játékokat mutogatják. A holmi neve pedig Playbook. Most ez kicsit elijesztett bár a bbtől pont, hogy nem ezt a vonalat várnám.

    VOlt esetleg szerencséd már a playbookhoz?
  • zmeor
    #274
    Én úgy hallottam hogy azért nem szeretnek rá írni semmit, mert szar a környezete és macerás nagyon
  • Inquisitor
    #273
    Nem tudom lesz eredménye, nincs későn, de éppen tagnap láttam valaki belinkelte, hogy a fejlesztői készletet most már bárki nem céges fejlesztő is igényelheti. Szóval nyílt lesz végre ...
    Mondjuk ha a BIS-ben pénzért adják a GPS szoftver használatát, akkor nyilván nem szeretnék ha lenne rá pl. IGO8.
  • zmeor
    #272
    Nos mivel én is BB tulaj vagyok, kötelezve érzem a témában a véleményem nyilvánítását.

    Az tuti hogy jó készülék mind a playbook és mindegyik teló...
    egy nagy baj van velük, az nem más mint az oprendszere..

    Alig találni rá normális programot.. Nincs igo, se skype.. Illetve Skype van de ilyen korlátolt módban.

    Kínai készülék helyett biztos jobb választás, de könnyen lehet, hogy a következő telefonom az már nem Blackberry lesz, akármennyire is szeretem.

    Szervízzel kapcsolatban: egyszer voltam a teló miatt valamivel, és kérdeztem mikor lesz kész. válasz az volt, hogy nem tudják mert ők nem nyithatják meg, mert csak a gyártónak engedélyezett..és ők se szervizelgetik, hanem cserélik másik készülékre
    Szal ilyen szempontból jó, csak hát a szolgáltatás....(ami alapból jó, csak bővíteni nehéz...)
  • Inquisitor
    #271
    "Meg szeretném menteni valahogy megszerettem"
    Sajnálom, de nem fogod. Ez a hiba azt jelenti, hogy a telefon javíthatatlan. Ha szerencséd van és garis szervizbe visszaküldve figyelmen kívül hagyják a beázást, akkor kis eséllyel kapsz újat.
  • haldor
    #270
    OKé várok. Az ilyen tanácsokat megköszönöm nagyon.

    Az igazat megvallva az 50-60 ezer forintos ára miatt terelődött rá a figyelmem. Összevetve az ugyanebben az árkategóriában mozgó kínai készülékekkel úgy gondoltam jobb választás lehet esetleg. Tetszik a 2.0 lehetősége az androidos appok futtatására, meg a kezelése is. Bár tény, tudom nem natív android készülék és éppen ezért más szabályok vonatkoznak rá.

    Ellenben a rootolástól sem riadok meg, a hd2-esemet is azért szeretem :) (az se natív android elvileg, mégis egész jól használom annak).

    Ami nem tetszik már most az az 1 év garancia és nem sokat tudok a RIM hozzáállásáról ehhez, meg arról sem hogy mennyire gyárt hosszútávú cuccokat (1 évvel nem nézek ki sokat belőle).

    A google naptárral, levelezővel akarom összehangolni. Örülnék neki ha lehet rajta gyorsan és kényelmesen böngészni és könyvet olvasni és skypolni. Az se baj ha tud zenélni és jól videót lejátszani.
    Nem tudom lehet e widgeteket kirakni a képernyőre (ez engem egyedül a naptár miatt érdekel. Telefonon is egy napi teendőlista fogad a homescreenen, mivel kb három különböző naptárból "kapom az utasításokat" a főnökeimtől). Nem tudom android launchereket viszi e, mert ha igen a gondom megoldva. Ja és ha lehet gyorsan tegye ezeket :D

    Amire nincs szükségem az a szervizbe küldözgetés, meg hogy egy év után feldobja a talpát.
  • zmeor
    #269
    Én azért meggondolnám azt a playbook-ot. Ha kicsit türelmes vagy esetleg később leírom miért. Csak most sietek..
  • ml85ml
    #268
    ha elég ügyes vagy bármit rakhatsz rá
  • haldor
    #267
    Sziasztok.

    Hollandiában élek és egy tablet vásárlását tervezem. A BlackBerry Playbook igen szimpatikus választásnak tűnik és az itteni 200 eurós árával messze a versenytársai elé került nálam (a többiek a duplája vagy több pénzbe kerülnek)

    Az egyetlen problémám vele hogy szemben az átlagos Android tabletekkel ezt nem fogom tudni valószínűleg olyan könnyen átváltani másik romra (például egy angolra) a holland nyelvvel pedig... hát a gépeken jobban élvezem ha angolul van minden.

    De egyáltalán nem vagyok ismerős a RIM világában. Ezért szeretném megkérdezni. Képes vagyok másik romot telepíteni a gépemre? Vagy a nyelv váltása könnyen és az egész rendszerre kiterjedően megy végbe rajta?

    Ha a válaszok közül akár egy is igen lesz azt hiszem belevágok :)

    Köszönöm ha időt szánsz a segítségre.
  • apika05
    #266
    Sziasztok a következő lenne a problémám, kaptunk egy bb 8520 at abu dhabiból egy ismerőstől kinti hálózat függő viszont van az a függetlenítő kódja amivel unlock-olni lehet de ez már be lett írva 10 szer és így semmi féle képpen nem lehet függetleníteni, ezt mondta a szervizes. Valami ötlet lehetőség ?
  • fethdavid
    #265
    Sziasztok!!
    Van egy Blackberry 9630 Tour-om ami beázott.Tudom hogy így nem szabad használni de bekapcsoltam és csak ezt írja "JVM Error 545" alatta egy Reset felirat ha klikkelek akkor eltűnik és a telefon újraindul.Meg szeretném menteni valahogy megszerettem.Ha valaki tudna rá megoldást vagy esetleg alkatrészt minden érdekel bármit meghallgatok Előre is köszi!!:)
  • aspirine69
    #264
    Blackberry 9780 SEGÍTSÉG!!!!!

    Nem tudom, a telefon kódomat. Bekapcsolom a telefonomat és kódot kér, 9x már próbálkoztam és már csak 1 maradt, valakinek esetleg valami progi erre vagy ha 10-szer is megpróbálom mi fog történni?
    Köszi előre is!
  • Inquisitor
    #263
    A 9700 "gyárilag 5.x-el megy ki, míg a 9780-as meg 6.x-el. De lövésem sincs miért, mert van már (külföldi) szolgáltató aki 6.x-el küldi ki a 9700-et is. Ráadásul az új, de sokkal gyengébb telefonok jó részén is 6.x van már, mint a 8520 és a 9300. Meg persze most jövöget ki a 7.x, de az a jövőben csúcstelefonok és a Tablet részleg sajátja. Remélem érdemileg csinálnak valamit a menürendszerrel, mert a 9500 és 9800 alapján nem igazán érintős megoldásnak lett fejlesztve.
  • Inquisitor
    #262
    Wifihez még SIM kártya sem kell, nemhogy előfizetés :)
  • negrita
    #261
    https://www.facebook.com/#!/pages/blackberry-magyar/251960098164861
  • zmeor
    #260
    nekem pont ilyenem van.

    úgy van hogy ha a Blackberry böngészőjét indítod el, akkor annak számolja, ha a web and walkot akkor t-mobile-osat.

    PC-t nemtudom..
  • baragabor
    #259
    Kérdés: T-mobilos előfizetés, mobilnet előfizetés:adatforgalom 500mb\hónap, BIS előfizetés:adatforgalom 100mb\hónap. Ha használom a mobilinternetet, emailt stb. a telefonon, melyik előfizetésből számolják az adatforgalmamat? Ha pc netezek és Blackberry a modem, abban az esetben melyiket használhatja vajon?
  • negrita
    #258
    csak akkor regisztrálhatom magam ha a blackcberry szolgáltatás van amit a cégnél kell regisztrálni 0680630160 as számon egyébként meg probáltam pcröl és csináltam jelszót meg mindent de nem fogadja pedig azt irta ki hogy el fogadta és mégse enged be.:( de ha rosszul tudom akkor örülök:) nem vagyok előfizetéses csak dominos
  • zmeor
    #257
    regisztráltad magad?

    én napi szinten használom és semmi baj..
  • negrita
    #256
    nem tudja érvényesíteni az email cím és jelszó párost ezt irja ki valaki segitsen mit csinálok rosszul
  • negrita
    #255
    de köszi a választ
  • negrita
    #254
    sajna nekem nem sikerül ez az egész:( appword dolog:( de mért nem? kinek müködik?
  • zmeor
    #253
    kérdésedben a válasz, ha ingyenes nem kerülhet pénzbe.
  • negrita
    #252
    Sikerult a szerzödést meg találni ez valamilyen összegbe kerül nekem? vagy ingyenes programokat töltök le az appwordböl akkor pénzbe kerül?
  • negrita
    #251
    vajon mit csinálok rosszul?
  • negrita
    #250
    sziasztok! nem érthető email címet kér, és jelszót be írtam és semmi
  • zmeor
    #249
    rajta van a progi a BB-den. Megnyitod és letöltesz progikat..minden magától értetődő lesz..
  • negrita
    #248
    blekberry app wordot hogyan kell használni???????????????, nem jövök rá
  • negrita
    #247
    hát nekem is azt mondtak nyomjam azt amivel görgetni kell és plet de hát 3szor el küldött rossz üzit
  • negrita
    #246
    sziasztok mi az a bes és bis??,,,,,,,,,
  • zmeor
    #245
    BES-t vállalatok használják, egyébként azt is "igényelni" kell szolgáltatónál mint BIS-t. Szóval sztem ha nem igényelted akkor nincs rajta.
  • zmeor
    #244
    én letettem róla, aki akarja megérti "ekezetek nelkul"
  • baragabor
    #243
    BIS szolgáltatásom van. De honnan tudható meg, hogy BES van e avagy nincs regisztrálva a készüléken.
  • baragabor
    #242
    Köszöntem.
  • zmeor
    #241
    aláhúzza a szavakat amikor írod és rákatt és bejönnek a lehetőségek..