451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • AleXXXXX
    #291
    én 2500ét vettem 25g-ot:)
  • VRSDM
    #290
    ha valakinek kell 5gramm sima levél, akkor 1000-ért pesten átveheti. 2000-ért vettem a 10grammot, szóval minden korrekt...
  • VRSDM
    #289
    most nem fogom lefotózni, de egyszerű.
    valami hőálló cső . szóval fém :D
    kell bele két háló ami közé berakod a zsáját, ez sima drótháló, kivágod, belerakod, ha picit nagyobbra van vága még szorul is. közé kell rakni a zsáját. amit alulról öngyújtóval (nekem a vihargyújtó vált be igazán) melegíted majd befüstöl mint a szemét elsőre csak picit füst. közbe ha rászívsz akkor nagyon belobban és elkezd ömleni, onnantól lehet szipuzni...

    ennek a csőnek a végére meg én egy 2literes kólásflakont tettem, amire vágtam egy szájméretű lukat... így pompás :)
  • ixipassat
    #288
    Hali! Egy igazi képet kérhetnék a házilag tákolt pipáról? Sokat segítenétek! Köszi csáóóóó!
  • AleXXXXX
    #287
    hát én nem tudom milyen nem vpből szívni, de vpből egy förtelem! Szegény kis pipám még mindíg oylan hányás szagú:(

    A kivonatot "lehet/érdemes" vpből szívni, vagy ahoz kéne egy bong sztetek?
  • VRSDM
    #286
    szóval harmadjára...
    *valahol.
  • VRSDM
    #285
    majd körbenézek van-e valahogy ilyen porított ... mert az orbaszippantással nincs semmi gondom.
  • VRSDM
    #284
    nem az íze ami zavar, az a legkevesebb, hanem hogy a tüdőmet szétmarja, érzem ahogy marja. és annyit nem ér, hogy tönkrebasszam a tüdőmet, hát komolyan olyan tömény a füstje mintha egy égő kocsigumi füstjét szipkáznám... :|
  • Lacee
    #283
    csodát ne várj, azzal is eszetlen rossz lesz... bár némileg tényleg szűri, a 10/10 helyett olyan 8/10 körüli.
  • VRSDM
    #282
    ne légy letörve, ma 3-at is csináltam, szintén az erdőbe, és egyiknél se volt semmi.

    szóval nem könnyű elérni a hatást. főleg az igazán jókat.
    amúgy én így simán a füstöt többet be nem szívom, valami botrányosan szar tüdőmaró íze van... vizipipából még kipróbálom hogy milyen. ott hátha szűr rajta a víz.
  • AleXXXXX
    #281
    Huh.. csak nem hagy nyugodni a dolog.:) 10xes kivonat berendelve:)
  • VRSDM
    #280
    van egy trails pályánk itt nemmessze a közeli erdőkben, tudod bmx-monti, hatalmas ugratók amik sokszor nagyobbak nálad, és jee :D

    na mivel mindig ott lógunk, és ma estem egy nagyobbacskát, nem volt erőm újra bicóraülni, inkább élveztem az erdőt :D
  • AleXXXXX
    #279
    hmm jó neked:) de ilyen kutya időbe erdőbe kimenni?:S
  • VRSDM
    #278
    azóta újrapróbáltam az erdőbe, eleinte csak picikét szívva, hogy ne fulladjak meg. undorító amúgy a füstje, ránézésre sárgásan gomolyik az üvegben :D gyááá :C :D
    nevetés az volt , majd egy pár perc után lecsengett az érzés és elmélyült egészen, álltam az erdőbe, és ahogy néztem a fákat, (mesterséges erdő, szóval sorba vannak a fák ültetve) úgy hívtak engem :D nagyon fura érzés volt. elindultam, és éreztem hogy mintha a fülembe bele lenne rakva két tölcsér, szinte gondolatban láttam a piros tölcséreket a fülembe, úgy hallottam hogy a fák susogása az számomra egy kellemesen eső, hívó hang :D nagyon furcsa volt. hátborzongató de kellemes :)
  • Lacee
    #277
    kontrollálhatatlan nevetés az szintén amolyan füves hatás, csak a salviával azon túl is vannak dolgok (sőt, a lényeg ezután jön)

    itt is leírták már, de én is megjegyzem, hogy a salviával a legtöbben nem érnek el eredményt első kipróbáláskor, pl nekem sem volt a nevetésen kívül semmi. Úgy tartják, hogy "rá kell hangolódni" a hatásra, mire megérzed hogy mit akar üzenni a növény.
    Kivonatot én még nem próbáltam, de valószínű hogy nagyobb a hatsfoka, hiszen kevesebbet kell belélegezni belőle ugyanakkora flashekért. Minél több füstöt, minél kevesebb idő alatt, minél forróbban égetve - ennyi, amit tenni tudsz az ügy érdekében.
  • AleXXXXX
    #276
    és nálunk ez a nevetőgörcs? meg a kockák azok már jó jelek voltak?:)
    Ha veszek kivonatot, hányszorosat érdemes, és attol ugye garantált lesz a hatás?
  • Lacee
    #275
    a levelek jól égnek, a durván szar füsttel sajnos nem lehet mit csinálni, ez ilyen bicikli...
    érdemes úgy próbálkozni, hogy először csak egy kis slukkot szívsz be, amit nem is nagyon kell lenntartani, ez arra szolgál hogy egy kicsit érzésteleníti a légcsövedet, torkodat, a második minél nagyobb szívás már nem fog úgy kaparni.
    az első hatás egyébként tényleg olyan, mintha nagy mennyiségű füvet beszívnál egy levegővel, azt is jól érezted :)
  • VRSDM
    #274
    tegnap kipróbáltam a házi készítésű pipámmal. na most vagy én szúrtam el valamit vagy nemvágom...

    beleraktam a levelekt, ha weed-hez mérem akkor olyan 1g körül lehettek, alulról láng, flakon a cső végén, flakonon lyuk ugye. lángolom jó nagy lángol, semmi-semmi-semmi (ez lehet hogy a lukak a csövem alján túl picik) aztán egyszercsak elkezdett ömleni felfele a füstje, de mint valami füstbomba, na mondom csak beindult :) rádokkoltam a flakonon vágott lyukra, jó mély levegő tüdőre, lenntart és kööööhöööököööh nem bírtam lenntartani, 2x is próbáltam, de kiszakadt a tüdőm :S komolyan.

    hozzátenném hogy napi1doboz piros marlboro-t szivok, szivarokat legyen akármilyen szó nélkül letüdőzöm (tudom hogy azt nem úgy kell, csak próbálkoztam vele régen viccből) és attól sem köhögök, kb. semmitől. de ez nagyon betett, ma majd próbálom úgy hogy valahogy kevésbé szopkodom az üveg lyukat, hogy jöjjön mellé valami levegő is.

    a leveleknek vöröses parázslással el kell égniük nem? vagy nemtudom mert az első slukk után éreztem furcsa búgást a szemeimben (persze közbe próbáltam lenntartani, közbe köhögte kifele a reflexszervezet ...

    és úgy láttam a levelek parázslását, ahogy a doom3ban a démonon elégnek a haláluk után. a másik hogy éreztem ott a nagy füstfelhőben az illaton, hogy kb. mintha 10gramm fű egyszerre lenne shot-ba nyomva a fejembe, na most kérdezem a már tapasztaltakat :)

    rendes ez a köhögősdi, mármint hogy ennyire? így hogy a tüdőm is edzett?
    vagy én rontottam el valamit? a leveleknek szabad így perzselődve füstölniük stb... :)
  • Lacee
    #273
    enyhén citromos meleg vízzel rögtön (magatokhoz térés után) ki kell mosni a csövet, akkor viszonylag könnyen kijön.
  • AleXXXXX
    #272
    hát.. levéltől ne várj sokat..:S Mi vpböl nyomtuk, gyújtó, 5-5 centis lánggal, a füstje az kegyetlen szar!! a pipából egy évig nem fog kijönni az a tetves avar szag:S

    Élmények:
    -Mindenkinek kacagási kényszer, kb 2 percig, hatalmas kacagásokkal:D
    -Nekem egyszer a nevetés közbe csukott szemmel ilyen kockák jelentek meg, és mondom a többieknek boldog arccal: gyertek nézzétek ti is velem a kockákat.. a hanga fejemben: hülye vagy bazd+, te be vagy salviázva.. dee dee gyertek ti is, ti is látjátok..
    kb ennyi.

    Ha összegyűlik egy kis pénzem, jön a kivonat..:)
  • VRSDM
    #271
    van egy rács (az kimaradt az ábráról) ami "leszorítja" a levelet. nem szorosra. csak úgy szimplán hogy ne jöjjön feljebb. ma vettem meg.

    hazafele rágcsáltam belőle, némi bizsergés az arcomon, meg a gondolataim furcsán jártak mindenen. ezen kívül semmi.

    szóval hétvégén kiprószlom milyen :)
  • Narusco
    #270
    jah amugy sztem aki vizipipából szívja ne tegyen bele vizet. bár lehet h rosszul gondolom.
  • Lacee
    #269
    a kilyuggatott alsó részen lenne maga a növény, és alulról égetnéd öngyújtóval?
    végülis működhet, de szerintem is inkább fel fogod szipkázni az összes levelet a szádba...
  • Zetorg
    #268
    és az üveg meg a henger közé mit raksz?
    mer ha semmit, szvsz csúnyán letüdőzöd a levelet :D
  • VRSDM
    #267
    időközben elkészítettem a saját pipámat...
    egy tolltartó fémhenger, de ilyen női, valami rózsás mintás :P (hugomtól kértem ) a lényeg hogy kb. 5toll ha belefér, szóval pont jó méret a kellő mennyiségű salvia tárolásához...

    szóval a talpát kilyuggattam, jó sűrűn körzővel, így a hő lazán átmegy (tesztelve) de a levelek nem tudnak lepotyogni majd.

    szóval a cső puszta véletlenből meg pont akkora átmérűlyű, mint egy kólásflakonnak a menetes szájrésze...
    de a menet végén ugye van egy szélesebb perem (meg lehet nézni aki nem tudja elképzelni) az meg már pont nem megy bele ebbe a fém cerkatartó hengerbe. szóval tökéletesen szorul.
    a végét le kell vágni egy flakonnak és készenvan a tökéletes szalvia-szipkám :) rózsás :D

    egy kis magyarázat...
  • VRSDM
    #266
    ra kene jonni hogy hol lehet kapni por alapu salviat, valahogy az orrba szippantos dolgok mindig is tetszettek. :)
    holnap veszek suli utan 10got a greenshop-bol. aztan kiprobalom egy sajat keszitesu pipaval :)
  • Lacee
    #265
    egyébként 247-ben már írtam hogy hogy kell égetni, nekem tán nem hitted el? :)

    fél gramm saccra egy nagy csipet az összedarabolt szárított levélből. kábé feleannyi, mint amennyi vízipipadohányt tennél egy töméshez (persze súlyra sokkal több lenne abbóla nedves cuccból, de mennyiségre nagyjából oké). Túladagolni nem nagyon tudod magad, úgyhogy szerintem inkább kicsit fölébecsüljétek a mennyiséget, mint túl kevésre, ugyanis akkor csak a förtelmes íz és negatív eredmény fog megmaradni - szerintem.

    mi úgy szoktuk csinálni egyébként, hogy a kerámia legaljára egy kevés VP-dohány kerül (mivel a kerámia lyukai túl nagyok, és leesne az összetört levél) és arra a majdnem porállagú salvia.
  • AleXXXXX
    #264
    világos:) Azért volt ez számomra kétséges, mert ugye ezt vp dohánnyal csinálni gyalázat..:D De hát ha ezzel így kell, akkor így fogjuk:) Nekem levelem van [vagyis holnap jön futárral], abbol fejenként fél gramm kell, na az úgy szemre mennyi?
  • flamenco23
    #263
    A lényeg hogy nem kell rá semmi, se szén sem más (szerintem) csak megtömöd a pipát és amikor szívod folyton égeted.
  • AleXXXXX
    #262
    értem, ez nem volt világos:) köszi:)

    nézem majd a mókusokat :) meg a nyuszikat.. a nyúúúl öcséém!:)
  • VRSDM
    #261
    hétvégén én is bezsájázok ha minden jól megy. kipróbálom milyen, kimegyek a biciklispályánkra, az erdőbe, felülök a kanapéra ami egy fára szerelt teraszon van. egy két haver aki tiszta figyel rám, és nézem majd a mókusokat :)
  • Narusco
    #260
    neeeeeem.

    égetni kell, belekurod a kerámiába, és öngyújtóval (jobb ha kettővel) égetitek, közben jó mély slukk, bentartod. 2-3 nagy szívás, de mindenképpen égetni kell a levelet, ne memggyujtani vagy szenet tenni rá.
  • AleXXXXX
    #259
    fehér üres lap? hmm..
  • flamenco23
    #257
    Ezt sajna nem nagyon tudom, sima pipából szívtuk, de nem foglalkoztunk szénnel, ilyesmivel :D
  • AleXXXXX
    #256
    értem:)

    A kérdésem még az lenne, hogy ha vizipipából szívom a leveleket, akkor pontosan hogy is tömjek? Kerámiába a levél, rá fólia, arra lyukak arra egy jóképű izzó szén? Tehát ugyanúgy tömjem, mintha sima pipa lenne? (ez azokhoz szól, akik vizipipából szokták)
    Köszi!
  • flamenco23
    #255
    2 nap kellett de csak azért mert másnap már hívott a futár srác, hogy jönne, de nem voltam itthon, így eltolódott egy nappal.
  • AleXXXXX
    #254
    azóta megvagyok, már átutaltam a pénzt, elvileg már a futárnál van a cucc, HA szerencsém van holnapra ittvan. neked mi a tapasztalatod? 1 nap alatt kihozták, vagy 2 kellet?
  • flamenco23
    #253
    Ja és futár hozta, ami persze +költség, de szegény gyerek felhívott vagy ötször mert sosem akkor jött, amikor itthon voltam:D
  • flamenco23
    #252
    ööö...igazából utánvétellel, szóval nem tudom, hogy úgy hol tudnál fizetni :S
  • AleXXXXX
    #251
    te paypallapl fizettél? vagy banki utalással? mert én sehol se látom a paypalon utallás adatait..:S