451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • Lacee
    #331
    :DD

    avagy nem tudj a jobb kéz, mit csinál a bal...
  • Cnut
    #330
    magadtól rendeltél és így is két napba telt? rendesen be lehettél lassulva...
  • bummir
    #329
    Sziaasztok! Ha Salvia levelet szeretnétek rendelni akkor én ezt az oldalt ajánlom : http://bummir.atw.hu Nekem 2. napra kihozták és elég olcsó volt szerintem!
  • cash888
    #328
    bummir, te foglalkozol Salvia-termesztéssel?
  • bummir
    #327
    A technikám? Pipa+pipagyűjtó(viharlángos) +sok salvia +friss salvia
  • Narusco
    #326
    mi volt a technikád?
  • bummir
    #325
    Sziasztok! Én nemrég rendeltem salvia levelet a http://www.bummir.atw.hu -rol és nekem nagyon bevállt! pár nap alatt kiküldték és 50g Salvia csak 3000ft! Én 100g-t vettem és az csak 5000Ft volt! és a hatás... :D nem kicsit kész voltam
  • cash888
    #324
    Tényleg annyira nehéz termeszteni a Salviát, mint sokan állítják? Nem érdemes vele foglalkozni?
  • VRSDM
    #323
    nagyon necces hogy lesz-e hatása.
    nekem a tapasztalataim... mire rájöttem...
    - egyedül a legjobb. max egy fő, de vele is a lehető legnyugodtabb légkörben
    -folyamatosan kell adni neki a hőt!!!
    -saját készítésű bong-ból csináltam
    -az éppen aktuális füst amit kijött az a legeslegjobb, ami megrekedt benne az már szart se hatott nálam.
    -hiába dohányzok 3éve napi1doboz, akkor is megfulladok olyan karaj szar a füstje
    -sokszor kell csinálni mire rájössz hogy hogyan okozhatod magadnak azt hogy hasson.
    -szóval magától nekem sokszor nem volt hatás, hanem előre rá kellett koncentrálnom hogy akkor most mi is fog következni :)

    am. már nem zsájázok. egy 25-öst eltoltam. volt néhány apró fúkuszálózavaros flessem, mikor egyszerre hatott minden infó az agyamba, ami a 180%-os látómezőmben volt. (mintha minden tárgyra egyszerre néznél rá)
    volt néhány pillanatnyi zavarom, hogy a barátomra azt hittem hogy egy anyafarkas... láttam hogy nem az, de mégis annyira hasonlított rá :)
    a legjobb meg az volt, amikor láttam magam kívülről. amerre mászkáltam az erdőbe, ilyen elmosódóott csíkban ottmaradtam végig, mint a mozgásbeli fotókon, és volt kb. 5méterenként egy éles pillanatkép az akkori állapotomról, és mindig amelyikre ránéztem azt akkori gondolataim, és hangulatom érzéseim belehasítottak a fejemben.
    ez speciel eléggé dúrva egy élmény volt.
  • Narusco
    #322
    zölderdőben is elég olcsó. mi is 2500ért vettük, már nem emlékszem hogy 25 vagy 50g-t, de még mindig megvan a fele, és már probálkoztunk párszor (azért probálkoztunk, mert eddig még hatása nem volt ,de vszeg a technika a rossz)
  • VRSDM
    #321
    áve
  • cash888
    #320
    marad majd a palánta inkább...
    de nem tudom, mennyire érzékeny ez a kis növényke? vagy csak kiteszem az ablakba, locsolgatom és kész?
  • cash888
    #319
    vidéki vagyok, igen messze a fővárostól! :(
  • VRSDM
    #318
    figy. zöldparadicsom (bp. négyhattal elmész a wesselényiig, onnan mész a faszomtudja milyen park lesz jobbra, ott átvágsz a parkon jobbra előre átlósan. az az az utca amiben vagy ott jobbra kb. a 3. bolt lesz.
    ott 2500 - 25g.
    énis ott vásároltam
  • cash888
    #317
    a Salvia Hungary Kft oldalán 1 gramm kerül 2500 Ft-ba! :S
  • cash888
    #316
    hűűű, ez tényleg olcsónak tűnik... hol jutok hozzá ennyiért a neten? (a palánta, ha jól tudom, drágább ennél + a nevelése, stb., főleg, ha nem is sikerül!)
  • VRSDM
    #315
    figy.
    25gramm 2500
    konkrétan olcsóbb mintha söröznél :D pedig az se egy drága sportág ám :D
  • cash888
    #314
    gondolom, a termesztése nagyon nehéz: hőmérséklet, páratartalom, táptalaj folyamatos figyelése és még ami ezzel jár, ugye?
  • VRSDM
    #313
    én rágcsáltam már és geciszar íze van. némi lassuláson kívül semmit nem éreztem.
  • N1ggA
    #312
    csak akkor érdemes rágni, ha nyers leveled van, ami még nem száradt ki (bár gondolom ez triviális volt). Kisebb a hatása de állítólag hosszabb ideig tart (még nem próbáltam)
  • Lacee
    #311
    el éehet rágni, de borzasztó íze van, 15-20 percig kell a szádban forgatni (mivel a nyálkahártáyn szívódik fel, a gyomorban már nem) és legjobb esetben is csak alacsonyabb szintű hatása lesz (lásd S-A-L-V-I-A szintek)

    teljesen legális minden formában.
  • cash888
    #310
    hali!
    ugye nem csak az elszívása az egyetlen fogyasztási módja? úgy értem, el is lehet rágni, attól a hatása nem csökken...
    amúgy magának a növénynek a tartása nem illegális?
  • flamenco23
    #309
    Fórum meghalt? :D
  • qtpman
    #308
    Hali skacok!
    Aki szeretne szalvia palántát gyökeres garanciával ( tehát ha nem gyökeres kap másikat ) az irjon egy e-mailt a [email protected] címre . Csak személyes átvétellel a ( növények érdekében ;) ) és egy kép csábitásként : ) ->>> http://sjmp.eu/PYQB (generált link mer a forum nemszereti a képfeltöltést .. )
  • flamenco23
    #307
    Tegnap zsályáztunk. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de 2 cigi után bezsályázni nagyon fless volt:D Haversrác meg volt győződve róla, hogy meg fog állni a szíve:D Nem parázott rá, tök jól viselte, csak közölte, hogy most ez lesz.XD
  • VRSDM
    #306
    minek nevelni? csak a baj van vele. 2500ért annyit veszel hogy rengeteg ideig el vagy...
  • Gando
    #305
    bírnál szerintem valami növénykereskedésben... vagy nem tom :D
  • St0RmTr00pEr
    #304
    Üdvözletem! Aki tudja hol birnák rendelni salvia palántát gyors kiszálítással az küldjön egy PM-et! Előre is köszönöm!

    U.I: Kertészeti célokra... :D:D:D
  • Gando
    #303
    Én nem rég próbálatam ki, és megfeküdtem a füstjétől... undorítóóó :S fáááhh.. mind1, leküzdöttem az ízét, szívtam egy kicsit, aztán egy nagyobbat és vegül egy egész tüdőset... erős az nem volt, tartom tartom... de már kezdi marni a tüdőmet... próbálom kifújni erre pont akkor záródik össze a garatom osztán csak öklendezek XD... szal nem volt valami rózsás hatása nálam. Bár több mint valószínü a környezet miatt. Talán egyszer még valamikor kipróbálom, csak nem mostanában az biztos.
  • VRSDM
    #302
    senki nem zsájázik már?
    én most kezdtem el igazán megérteni hogy mit is szeretne ez a zöldség :)
    egyre konkrétabb képek maradnak meg bennem utána is.
  • maffi
    #301
    Vki tudna nekem segíteni? Elvileg hamarosan rendelek palántát, és arra lennék kíváncsi, hogy milyen gondoskodást igényel? Vannak különleges igényei? Szobában szeretném tartani. Hogy kell "szüretelni"? Mennyi idő alatt nő meg akkorára, hogy fogyasztható legyen? Előre is köszi a válaszokat!
  • ixipassat
    #300
    Na gratula. Majd beszélünk csávó:D
  • Bexter
    #299
    Tegnap meg is jött :P
  • Bexter
    #298
    Megtaláltam :)
  • Bexter
    #297
    Ejnye pajti :D Rossz az aki rosszra gondol :) Kizárólag kertészeti és fotózási célra kell. Gyönyörű szép a virága :P
  • ixipassat
    #296
    Bexter-bexter.. Nem gondoltam volna rólad, hogy te.. :D ixorn vagyok :P :D Kicsi a világ..
  • Bexter
    #295
    Palántát hol tudnék venni?
  • Bexter
    #294
    hm :)
  • AleXXXXX
    #293
    Wow Emberek!

    Aki tud egy erős középfokon angolul, annak ajánlanám a következő 6 részre bontott dokumentumfilmet: Secret Weeds: Salvia Divinorum

    Én a 3. résznél járok. Arról szól az egész, hogy vizsgálják a salviát önkénteseken. Az első önkéntes jó nagy dózist kapott, az elején meg se bírt szólalni, nézték az agyhullámait meg minden, a végén már bírt beszélni. A 2. emberke csak kisseb adagot kapott, és nálla is ugyanaz volt, mint nállink: megállíthatatlan kacagás:D

    Tehát a linkek:
    1. rész
    2. rész
    3. rész
    4. rész
    5. rész
    6. rész
  • VRSDM
    #292
    fogyasztói társadalom, minél többet veszel annál olcsóbb :P