451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • flamenco23
    #250
    Hmmm....én is onnan rendeltem, de teljesen korrektek voltak, nem volt semmi probléma, két nap múlva már nálam is volt a salvia:)
  • AleXXXXX
    #249
    beszarok..:@
    a zöldparadicsomon leadtam a rendelést.. se pontos infót nem kaptam, hova utaljam a pénzt, a leválben van egy link a részletes infókhoz, de ahoz meg kéne fehasználónév meg jelszó, persze ők azt se küldtek!:@ A nagy informatikusok. pff
  • AleXXXXX
    #248
    azóta megvan: vizipipa topic:)
    Hát.. érdekes lesz, már alig várom:) Én ezt nem olyannak veszem h "fúú de kemény vagyok mer beszíttam" - nem, én ezeket elítélem. igazábol olvasgatom a daath-ot, a fórumot, és igen mély elmélkedéseket, filozófiákat olvasok, a bizonyos "lénykeröl" és hogy sokan látják ugyanazt, elgondolkodtató, misztikus, és mivel még nem próbáltam, az élmény egyben megfoghatatlan/felfoghatatlan számomra (még).

    *
    Erröl a spice gold-rol valami vélemény? megéri az árát? mennyi ideig tart a hatása?
    Elmondanád az első, vagy a leg "tanúlságosabb" tripedet?:)
  • Lacee
    #247
    a sima levelet is magas hőmérsékleten kell égetni, szal igazából mindegy ebből a szempontból. a koncentrátum annyival jobb, hogy kisebb mennyiségű füstöt kell belélegezni ugyanakkora hatáshoz.
    pontosan a hőfok elérése miatt ne vízipipaszénnel csináljátok, hanem két (maxra állított) öngyújtóval. onnan rendeld ami szimpatikusabb, ugyanazt adják :)

    iphone topic sanszos, bár az SG-fórum azért nem akkora hogy ne lehetne szinte mindenki ismerős valahonnan :)
  • AleXXXXX
    #246
    huh ez gyors volt:)

    Hmm félni nem félek, mert teljesen optimista ember vagyok, nem egy ilyen fúú biztos szar lesz - fajta.

    Az 5x 10x 15x kivonatokkal mi a helyzet? Mert a levelekröl azt olvastam, hogy nem mindíg jön be a hatás (mivel magas hőmérsékleten kell tolni).

    Valamint még azt, hogy 1.5g, az nem valami nagy mennyiség , itt a fizikai kiterjedését értem, nem a hatásfokára, nem akarok nagy adaggal kezdeni. tehát azt akarom ebböl kihozni, hogy ugye a vizipipa kerámiája elég mély, és nagy. namost szenet rakjak arra a csipetnyi dohányra, vagy gyújróval csináljuk?

    És legvégül: rendelni inkább honnan rendeljem? zöldparadicsomról, vagy zölderdőről? mind2nél 1 árba van, a zöldparadicsom kicsit szinpatikusabb oldal, szeben összerakott, meg elfogadnak paypalt is :)
    Melyik küldi ki gyorsaban?

    Huh, lacee, nekem te ismerős vagy valahonnan.. vagy iphone topicbol, vagy psp topicbol,.. honnan is?
    A válaszokat előre is köszi megint:)
  • Lacee
    #245
    - fél gramm per fő elég (bár én inkább egy egészet javasolnék), de fontos hogy egyesével tegyétek bele a kerámiába (tehát ne úgy, hogy ha hárman vagytok akkor 1,5 g és körbemegy.) szintekkel nem vagyok pontosan tisztában, de olyan hármasig lehet eljutni - "valami van"-érzés, csukott szemmel akár képek is.

    - el lehet rágni, de szerintem nem érdemes, ugyanis kegyetlenül szar az íze, sokáig kell a szádban tartani, és nem is erős a hatása. kb 5-6 grammot kéne rágogatni rágogatni folyamatosan fél órán át, utána jön elvileg a hatása, további egy órán keresztül.

    a bad triptől szerintem nem érdemes tartani, legtöbbször önbeteljesítő jóslatként működik, vagyis ha ezen parázol akkor tuti baj lesz. Egyébként nagyon ritka jelenség, közel sem annyira jelentkezik sűrűn, mint azt az ember gondolná. A szívásos metódussal egyébként, fél grammos dózisnál nem tart kb 20-25 percnél tovább az élmény, annyit ki lehet bírni még a rosszabb esetben is - de nem lesz a rosszabb eset, nyugi :)
    viszont ha félsz tőle, akkor inkább csak kevéssel próbálkozz, vagy egyáltalán ne is.
  • AleXXXXX
    #244
    Sziasztok!

    Vettünk haverokkal 25g szárított salvia levelet. Végigovlastam a topicot, a linkelt weboldalakat, és ha jol számoltam 0.5-1g levél elszívása esetén 3as-4es szintű élményünk lesz. nos én elsőre maax 3-ig mennék el, de a 2essel is megelégednék, az az igazság, kicsit parázok, mert mivan, ha "bad trip" lesz belőle..:S

    A kérdésem a következő lenne:
    -vizipipábol elszívva, mennyi kell a kerámiába? 0.5 g/fő elég? és az a fél g kb mennyi így szemre? Ez kb hanyas szintig juttat el? és mennyi ideig tart így a hatás?
    - A másik az lenne, hogy ezt a szárított levelet lehet/érdemes e elrágni, ha igen mennyit, és ez milyen intenzítású élményt okoz, és ez mennyi ideig tart?

    A segítséget előre is köszönöm, remélem jol fog elsülni az első trip, és hátha megtudom, mi volt előbb: a tyúk, vagy a tojás?P
    Alex
  • VRSDM
    #243
    nincsen kivel kipróbálnom, egyedül nem akarok rossz útra térni, mármint egy lelki támasz mindig jóljön.

    aki meg lenne, ő mindent próbált már de ezt nem, gombázni meg nem szeretnék.
  • flamenco23
    #242
    Helló mindenki! Tehát: Salvia betesztelve :D
    Megtömtük a pipát (a szárított levél verzió:D) szívtunk nagyokat, aztán....barátnőm pl leesett a székről annyira nevetett valamin...XD
    Szóval bejött meg minden...bár biztos ami biztos előtte elszívtunk azért egy jointot :D

  • ixipassat
    #241
    Na hali! Szóval ha veszek egy fapipát olyan összeszerelhetős kulcstartóst, és veszek kivonatot akkor még hatást is tudok elérni?
  • N1ggA
    #240
    Itt lehet olvasni orrba szippantós módszerről, de hogy boltba ilyet lehet-e venni, azt nem hiszem.
  • masoma
    #239
    azt is szivni kell (nem orrba) mondom kispipából(1000ft) vagy bongból
  • VRSDM
    #238
    porított verzióra gondolok. (mintha valahol már láttam volna)
  • VRSDM
    #237
    kivonat simán orrba? valakinek van tapasztalata?
  • masoma
    #236
    kivonatot használjatok- biztos hatás. és kis pipával szivjátok vagy bongból.
  • VRSDM
    #235
    vizipipa is jó. kivonatnál meg biztos a hatás. és erősebb is...
  • ixipassat
    #234
    Vagy érdemesebb inkább kivonatot venni? Jobban fog ütni? Barátnőmmel leraktuk a joint-ot és nem is akarunk hozzá nyúlni többet de szivesen kiprobálnánk ezt a szert. Értem a használást, hogy nagy hőmérsékleten kell gyorsan beszívni 1grammot 2-3 slukkra. Csak mondjuk pipánk nincs. Vizipipa van abba is jó? Vagy van apámnak olyan sima pipája.. Nemtudom hogy az használható-e erre?:D Köszi Sziasztok!
  • masoma
    #233
    innen rendelhetsz
  • ixipassat
    #232
    Sziasztok! Érdekelne Hajdú-Biharban látnokzsálya! Kiakarjuk próbálni barátnőmmel! Sziasztok! Köszi!
  • Montanosz
    #231
    oké köszi all!
    legfeljebb nem leszek kapitalista)))
  • VRSDM
    #230
    nekem északpest környékén egy ezresért.
  • Narusco
    #229
    szerintem nem sokért... 25-öt vettünk 2500-ért...
  • Montanosz
    #228
    10g-t mennyiért lehet elpasszolni?
    mert nekem nem jött be, mert amúgysem dohányzom és így az első pár füst pamacstól majd kijött a tüdőm((
  • Narusco
    #227
    köszi, akkor legközelebb majd égetjük :)
  • Lacee
    #226
    Nem. Magában nem ég akkora hőfokon, amiben a salvinorin aktiválódik.

    Igazából nem lehet részletes útmutatót adni a "tuti módszerről", ki kell tapasztalni. Leglényegesebb a minel magasabb hőfok és a nagy belégzés, 2-3 összesen. Ha elsőre nem jött össze, nem kell megijedni, sokaknak "rá kell érezni" a hatásra.
  • Narusco
    #225
    aztán most visszaolvastam ,azt írtátok hogy szívás közben égetni kell a levelet, az nemjó ha ég a levél magától? szóval értitek...
  • Narusco
    #224
    na... meg lett véve a levél, 25g... pipába be, víz nélkül, levél meggyújt, szív, de semmi hatás... miért nem működött?
  • Zetorg
    #223
    van otthon vagy 10g levelem
    írj privit ha kell...
  • masoma
    #222
    tourette szindroma?
  • vftsforever
    #221
    Bevallom hibáztam, Neked volt igazad, nem olvastam el elég rendesen.
  • vftsforever
    #220
    Csak érdekel milyen a szer, mivel legális:) Nagyon szépen köszönöm a segítséged, körülnézek.
  • vftsforever
    #219
    köszönöm a kúrva fontos hozzászólásodat, akkor te is volasd végig amit írtam. Amik vannak a fórumban linkek mindenhonnan csak kúrva postán lehet venni. Tényleg építő volt a kúrva hozzászólásod....
  • Lacee
    #218
    NEHOGY alkohol-helyettesítőnek próbáld ki, a kettő ég és föld!! (szó szerint)
    Olvass kicsit utána, akár itt a fórumban vagy a daath-on mielőtt bármit is teszel, hogy tudd mit csinálsz és mire számíthatsz. NEM partidrog (mint a pia pl), hanem tudattágító, azt intenzíven befolyásoló pszichedelikum.

    Hogy ezt tisztáztuk, a válasz: legális a szer, headshopokban tudsz venni személyesen szárítmányt,élő növényt akár a vateráról is.
  • VRSDM
    #217
    egy kúrva hozzászólással előtted le van írva :C
  • vftsforever
    #216
    Üdv! Ti remlem tudtok segíteni nekem. Elsőzör is, ha én ezt a szert fogyasztom, abból nem lehet jogi problémám? Másodszor ha ez teljesen legális, akkor az lenne a kérdésem, hogy sima szárított levelet pár grammot honnan tudnék beszerezni? Nem szerretnék postán rendeslni, személyes átvétellel szeretnék hozzájutni. Persze csak ha legális a szr, ha nem akkor nem érdekel a dolog, marad az alkohol...
  • zöldfűszeres
    #215
    Egy látnokzsálya webáruház és bolt.: Salvia kivonat! 8-)
  • Lacee
    #214
    idézek:

    A rosszul sikerült tripek sokkal ritkábbak, mint amennyit beszélnek róluk. Legfőbb okai a felkészületlenség (pld. tripcélzat hiánya), gyenge fizikai állapot (pld. a túlzásba vitt adagolás vagy szerkombinációk miatt), ingerözön (pld. túl sok ember, zajos környezet), rossz időzítés (pld. sok aktuális, feldolgozatlan probléma). Kezdőknél az egyik leggyakoribb para a "rajta fogok maradni a tripen", amit valószínűleg az időérzék megváltozása okoz.

    jótanácsok ennek a fórumnak a fejlécén, hogy ne kelljen keresgélned:
    http://www.daath.hu/showTopic.php?id=97
  • Narusco
    #213
    igen, pont az van hogy ki szeretném próbálni, de tartok az ilyesmiktől :( köszönöm válaszaitokat, megnézem azt a faq-ot...
  • Lacee
    #212
    nem valószínű hogy betiltják, legalábbis itthon még nem merült fel a kérdés.

    az áltlad is említett súlyos pszichés zavarok (tartós hallucináció, esetleg agykárosodás) leginkább LSD-től és más, "durvább" szerektől jöhetnek, a salvia (legalábbis tudomásom szerint) ilyenekre nem képes, hála az égnek.
    a szubjektív időérzékelés persze betorzulhat, tehát az megeshet hogy több órának, napnak is érzékelheted azt a 30-40 percet ("éjfél óta eltelt két óra és még mindig 0:05 van"), viszont olyan esetről még nem hallottam, hogy valaki "úgymaradt" volna.

    mint minden tudatmódosító dolognál (alkoholnál is), itt is érvényes hogy ha van valami rejtett pszichés gond, úgymint epilepsziára vagy skizofréniára való hajlam, akkor azt előhozhatja a szer, de okozni nem okoz semmi ilyesmit.

    Ha esetleg ki szeretnéd próbálni de tartasz az ilyesmiktől akkor előtte olvasd el a daath útmutatóját a pszichedelikus élményekhez illetve az lsd-hez tartozó FAQ-t(kicsit korábban linkeltem őket), ugyanis megfelelő "előkészületekkel" minimálisra csökkentheted a bad trip veszélyét: ha bármi parás érzés jönne, akkor nem szabad rákattanni, hagyd hogy sodorjanak a gondolataid és kész. tiszta tao :)
    egyébként a salvia hatása elég hamar lecseng, tehát még ha valamiért be is ütne egy bad trip, szerencsére hamar "le lehet jönni róla", nem kell pl a hajnalkamagos 6-8 órát végigszenvedni.
    az utólagos lelki hatások inkább pozitívak, legalábbis a legtöbben erről számolnak be: mivel valami furcsát, idegent tapasztaltál meg, utána képes vagy a világra kicsit más szemmel tekinteni, valamiféle újdonságot jelenthetnek az élet apróságai is, minthogy főj a szél, zöldek a fák stb.
  • masoma
    #211
    nemhiszem h maradhat lelki nyoma. sztem olyan mintha egy rossz álom lett volna. de bad trip után nemhiszem h ujra kiprobálnád