451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • alexisonfire
    #122
    ejj mennyi probléma van evvel. crackpipát sem találok akárhol ha jól sejtem, a rendes pipák vagy rondák vagy drágák nagyon :D betépni mennyivel egyszerűbb, és még ők mondják a zsályát a csórók füvének. -_-
  • alexisonfire
    #123
    jó én voltam a béna, már megvan :)
  • alexisonfire
    #124
    még mindig én, tudom daath, végigolvastam már kb. minden ott, de ide már regelve vagyok és megbízok xy-ban.
    szóóval. alacsony dózissal indítva (0.5g száraz levél pipába) értelemszerűen nem lesz hatalmas hatás, nem is gond, szép lassan szeretnék rácsúszni a csodaszánkóra, szóval hogy mennyi idő elteltével érdemes a következő adagot elszívni? olvastam több félét, de 1óra bőven elég ha jól sejtem?!
  • Lacee
    #125
    szerintem nincs értelme kevéssel kezdeni, mivel akkor csak a negatív élmény fog megmaradni (hogy szar az íze, hatása meg nem sok). ha ki tudod mérni, érdemes kb 1 grammot összetörve pipába rakni, SEMMIKÉPP sem cigibe tekerni, ugyanis a hatóanyag csak magas hőmérsékleten aktiválódik (salvinorin-a), a pipánál is folyamatosan égetni kell, miközben szívod.
    ha nem jönne be, kb fél-egy óra múlva nyugodtan lehet próbálkozni, de kettőnél többször szerintem nincs értelme. ha nem akar jönni az istennő, akkor nem, majd legközelebb :)

    bővebben itt:
    http://salvia.tvn.hu/hogy.htm

    ..és végül, tudom hogy már unalmas, de még egy figyelmeztetés, ezúttal angolul:
    "SALVIA IS NOT A PARTY DRUG. This is important to understand. Salvia is not "fun" in the way that alcohol or Cannabis can be. If you try to party with Salvia you probably will not have a good experience.

    Salvia is a consciousness-changing herb that can be used in a vision quest, or in a healing ritual. In the right setting, Salvia makes it possible to see visions. It is an herb with a long tradition of sacred use. It is useful for deep meditation. It is best taken in a quiet, nearly darkroom; either alone (if a sitter will not be used, see below for discussion of sitters), or with one or two good friends present. It should be taken either in silence or (sometimes) with soft pleasant music playing."
  • GregSB
    #126
    Pff. Mert csak olyan emberek léteznek akik belőve dolgoznak. Én konkrétan ismerek egy emberkét, aki egy elég nagy külföldi cégnél középvezető. Tudom róla hogy hetente szív, és gombázni is szokott ritkábban. (nevet és céget nem említek érthető okokból)

    Mégis tökéletesen el tudja látni a feladatát, sikeres a munkahelyén. Hasznos tagja a társadalomnak.

    A te normáid szerint már rég börtönben kéne ülnie, vagy valahol elvonón, pedig csak olyan szereket fogyaszt amiket az emberiség már több ezer éve. Ott nő kint a természetben mindkettő...

    Számomra ez a srác egyáltalán nem különb azoktól, akik hetente beb@sznak egy kocsmában vagy szórakozóhelyen hétvégente, hétköznap viszont tudatosan ott vannak a munkályukban.

    Szóval szerintem az olyan embereket, akik tudnak bánni ezekkel a szerekkel azokan nem kéne büntetni vagy korlátozni semmilyen formában amíg hasznos tagjai a társadalomnak. Abban viszont igazat adok Neked, hogy sok a függőségre hajlamos és gyenge önismerettel, akaraterővel létező ember, akiknek az éltetét bizony el tudják rontani örökre ezek a cuccok.

    Szerintem egy egészségügyi és pszichológiai vizsgához kéne kötni hogy ki fogyaszthatja őket és ki nem, de semmiféleképpen nem kéne büntetni.
  • GregSB
    #127
    *munkájukban
  • Lacee
    #128


    személy szerint ezen kívül például a gyerekvállalás engedélyezését is valamiféle pszichológiai teszthet kötném, tekintettel a mérhetetlen felelősségre. de ez nagyon offtopic...
  • Morphin
    #129
    ezt támogatnám énis!!
  • kocsisgabor9999
    #130
    Laikus vagyok ilyen téren, elmesélné nekem mi az a nitró?
  • masoma
    #131
    18 év felett lehet csak venni. a cég főnöke ezt mondta nekem
  • VRSDM
    #132
    nitró mint gáz. NO2
    belélegezve, (ált. lufiból nagy levegő egyből tüdőre, majd lufiba visszafújás és ezt folytatni amíg el nem repít (3-4 szívás)) elrepít a belső önmagad felé, lezsibbad minden testrészed érzed ahogy pumpálnak az ereid és kinyílik a szemed a külső behatásokra...

    okosan kell csinálni, mivel nem oxigént lélegzel be, ezért oxigénhiányos állapot léphet fel az agyban ami ugye károsodást okoz (ehhez nagyon-nagyon butának és felelőtlennek kell lenni), érdemes lefeküdni mellé, mert a zsibbadás következménye hogy elesel ha nagyon sokat szívsz.

    elvesztheted a látásodat, és csak bizsergő foltokat látsz (mint amikor csukott szemmel nyomod a szemgolyód és így bizsereg) a hangok elnyúlnak, torzak mintha valami hatalmas barlangban visszhangozánank. minden érzés a sokezerszereseként hat rád. ezért fontos a jó behatás kívülről.

    egy lufi általában 1, max 2 perces hatást okoz, az elején üt egy nagyon nagyot, aztán szép lassan kiszalad, de még percekkel utása is bizsereg az agyad, mintha pacman-ek mászkálnának benned, persze mindez kellemes értelemben.

    totálisan legális készítmény, autókban gyorsításra, emberekben lassításra használják :), altatógázban is van ilyen, mivel érzéstelenítő hatása is van, biztos láttál már filmekben hogy a fogorvos nevetőgázt ad a gyerek páciencsnek, na ott pont ezt adagolja be neki. az orvosok, 70%okszikén és 30%nitró arányban adják, itt ugye 100% nitróból 3-4 slukk, kb. fél percig nem veszel emiatt levegőt, de utána FONTOS AZ APRÓ KIS LEVEGŐVÉTELEK SOROZATA! különben ugye károsodhatsz. ilyen károsodott állapotban meg ha elfelejtesz levegőt venni (kieshet az inger) akkor bizony meg lehet fulladni, de ez még senkivel nem fordult elő, vannak akik lufihelyett zacskóból csinálják, ott rátapadhatsz a zacsira ha elájulsz stb. a lufi a legbiztonságosabb és legkellemesebb, mókásabb...

    és természetesen teljesen legális :)
    a habpatronban is ez található. tiszta NO2, veszel 3-4 doboz patront, belecsavarod egy szifonba, szifonból lufiba... egy haver adagolja folyton de meg mész turázni a képzeleteddel.
    olyan 10patron után már egyre hosszabbak a hatások, és egyre mélyebbre lehet repülni!

    azon kívül hogy kivonja a B12vitamint a szervezetből egyéb káros hatása nincsen, (ha az ember ésszel és odafigyeléssel használja)
  • kocsisgabor9999
    #133
    Köszönöm szépen.
  • N1ggA
    #134
    1 patron szifonba, aztán a tüdőbe a szifonból. Egy normális tüdő pont megtelik egy patronnyi "levegővel". Legalábbis én így láttam.
  • VRSDM
    #135
    aham. jópofa, főleg hogy fagyott már meg az újjam mikor a lufiból mellément a gáz és ment az ujjamra is egy kevés, szó szerint lilára fagyott és napokig fájt egy kis körben... azóta csak kesztyűben.
    nem szívesen tölteném a tüdőmbe egyből azt a hideg gázt, a lufin keresztül is látszik ahogy a lufi szája keményre fagy, és gőzőlög a fagy os levegő át a lufi gumiján... szóóval, tovább a hirtelen tágulás miatt a levegőben lévő vízrészek (a pára) is megfagy és apró jégtűcskék formájában repülnek elég gyorsan, még a kezedet elé rakva is fáj nem hogy a tüdőmbe. a harmadik ha éppenséggel bekrepálna a szifonfej, és nem egyenletesen adagolná akkor a hajszálerek a tüdőben szétpattannak a hirtelen nyomástól szintén nem lehet kellemes :)
    szerintem az a plusz két mozdulat amivel felrakod és leveszed a szifonfejről megéri... amúgy is így a lufiba mire töltöd fel szép lassan felmelegszik amíg leveszed a szifon szájáról. rákészülsz stb. a szifonból szívásnál meg várni kéne hogy az előbb említett fagyásos dolgok ne jöjjenek elő. ígyigy úgyis várni kell egy fél percet. akkor már hasznosan teljen . persze kinek hogy. nekem így szimpatikusabb. nomeg kezdőknek főleg jobb...
  • VRSDM
    #136
    egy szó mint száz felelőtlenség egyből szifonból csinálni.

    pláne még hogy a lufinál beszívás utáni visszafújásnál ugye erölködik a szervezet, vagyis a vérnyomás megnő picit, méghamarabb jut végig a véráramon a cucc. lehet baromság, ezt sehol nem olvastam, csak saját tapasztalat, de mélyebbre és több ideig visz ha jó nagyokat visszafújok...
  • N1ggA
    #137
    hát nem tudom, nekem a hideggel sose volt problémám. becsavartam a szifonba, akkor persze lefagyott a hirtelen nyomásváltozás miatt, de utána finoman nyomva a szifonon azt a mütyürt, fokozatosan ment be a tüdőmbe, mintha levegőt vennék, ugyanannyi jött ki egyszerre, és nem éreztem a hideget. Tél van, a levegő így is 3-4 fokos aztán mégis belélegezzük :D
  • kocsisgabor9999
    #138
    Ha valaki kipróbálta a Salviát élménybeszámolóval jöhet.
  • Lacee
    #139
    olvass vissza itt, illetve a daath-on akad beszámoló dögivel legújabb
  • Gando
    #140
    kihitte volna hogy ennyien élnek ilyesmivel :D
    én is kipróbálom majd egyszer valamikor vagy több alkalommal (hatástól függ)
    de asszem most még nemérzem késznek magam rá :) de majd egyszer, meg ha lesz rá zsé
  • kocsisgabor9999
    #141
    nemdrága
  • Gando
    #142
    jóvan... majd egyszer... úgyis terveztük haverral, osztán kiderül mi sül ki belőle
  • Morphin
    #143
    én 25g-t vettem 2500ért asszem, de volt régen 25g 2000ért is a zöld paradicsomban, most 2500ott is asszem...

    amugy van egy storym a zöld paradicsomról^^
    abszolut nem vagyok sem füves,se semmilyen droggal nem éltem még,csakhogy tudjátok az előéletem...
    szal haverral megyünk a nagy gettoban a zöld paradicsomhoz.benyitok,mindenhol pipák,szárítók,kis sátor^^ mondom ez lesz az.kérdem a srácot h akkor van-e salvia divinorum. mondja igen,szokott lenni de most nincs.kérdem mikor lesz.mondja h nemtudja.de mondom ugy mégis.hát ő ezt így nemtudja megmondani mert az elosztók totál kész vannak mindig,és ritkán informálják a szállítókat(mondom magamban, szakmai ártalom^^) na kérdem nem-e tud vmi jó helyet.ááá de épp tud.kérdi h tudom-e hol van a ZöldErdő.mondom röhögve(a név miatt) h nem.ááá simán megtalálom,kálvinon leszállok és üllőin séta egy kicsit.de kérdem most mégis mennyit.válasz : figy indulj el,elszívsz 1-2 cigit és ott vagy. (nem dohányzom,sőt ink. csak szivar,pipa) haverral röhögve jöttünk ki. mind1 a lényeg megtaláltuk a zölderdőt és megis vettem...de pipa nincs még. zöldparadicsomban vannak jók!!majd visszanézek,nagyon laza az eladósrác^^
  • N1ggA
    #144
    elérhető sima levéllel is az a hatás, ami bizonyos kivonatokkal?
  • VRSDM
    #145
    beszámolók alapján igen, de csak pipázva. rágcsálva csak a 3. állapotig jut el az ember.
  • Lacee
    #146
    minden csoda három napig tart, úgy tűnik ez a téma is lecsengett... :)
  • masoma
    #147
    nemhiszem, most mindenki éppen veszi, szilveszterkor elszivja, és beszámolok ezreit láthatod itten:D
  • Montanosz
    #148
    beszerzés szarítva, palánta,stb:

    LINK1
    LINK2
    LINK3
    LINK4
    LINK5
  • VRSDM
    #149
    ha szilveszterkor elszívja akkor csúnyán póruljár
    [center][b]EZ NEM PARTYDROG! CSAK ROSSZ ÉLÉMÉNYEKET SZEREZ ÍGY AZ EMBER

    nagyon rosszat :D
  • Lacee
    #150
  • Garf
    #151
    szilveszterkor nem mindenki indul partyzni :D mi is szerintem fogunk picit ilyesmit csinálni, ha nem is salviát de lufit igen.
  • VRSDM
    #152
    ami meg igencsak partikellék (is lehet ha nem "meditációra" hanem zsongásra használja az ember. szóval nem mindegy hogy mit mikor és hol... nagyon nem.
  • Gando
    #153
    főleg, hogyha szívsz akkor utána inkább csak vegetálni fogsz abban a 20 percben :D
  • Gando
    #154
    aztán meg töprengeni azon amit láttál/éreztél (haver beszámolója alapján mondom)
  • VRSDM
    #155
    alapvetően ez a baj, és ezért is tiltják a drogokat (hivatalosan az alkohol is drog, aztán azt mégse) no a lényeg és a véleményem. (ne nézzetek drogosnak nem is vagyok az, csak leírom az egészről a valóságot)

    nem azzal van a baj hogy léteznek különféle kábítószerek, nem is azzal van a baj hogy ezekkel él az emberiség (évezredek óta persze), a baj az emberekben van és inkább úgy mondanám A MAI EMBEREKBEN!

    hatalmas üzlet lenne ez a nemzeteknek ha legalizálnák a kábítószereket, a probléma hogy az emberek túl buták ahoz hogy képesek legyenek használni őket...
    mert többet, és keverve és stb. úgy lehet érzékelteteni mint amikor a 16-17évesek elmennek házibuliba, isznak össze vissza, pohárból rövidet, bor korsóból stb. az egésznek a mivoltják teszik tönkre, és persze a végén földön játszás cserebogarast aki hátára fordult, mindezt a saját hányásukban.

    ugyan ez van a kábítószereknél, ha buták és tudás nélkül használják az emberek (mint a 99%) akkor bizony egy lebutult halott ember lesz a vége, (és a halott nem feltétlen szó szerint). míg a régi sámánok, varázslók, istennek titulált vezetők 80-90éves kort is megéltek...

    érdekes ha megnéz az ember néhány igazi raggee-s fazont, aki espec jamaica-ban él. öregek, nagy szakálluk van, hatalmas fenékig érő rasztájuk, átfüvezték az életüket, és napi szinten szívnak el több tíz grammot. és zombik? vékonyak? sötétek? ... nem. életvidám normális emberek akik művelik a földet, árulják a túristáknak a szuveníreket stb.

    mert beleszülettek a kúltúrájába. a "modern" ember meg , " hoppá drog, na usgyi " és csatt egyből egy rossz ember lett...

    ez a baj, és ez látszik most is az egészről. én is most hallottam előszőr erről a zsályáról. kiváncsi voltam miez, elolvastam órákon át minden szakirodalmat, leírást, véleményt, beszámolót, cikket, esszét mindent, és már kezdem érteni hogy ezt miért is használják...

    na ennek köze sincsen a szilveszterhez, de semmiféle bulizáshoz. és ez itt a baj. a tudatlan használat. nem maga a használat.
  • Lacee
    #156
    /agree, erre próbáltam/próbáltunk a topic legelején is rávilágítani. ha nem az élvezetek hajszolása a végcél, illetve felelősséggel, ésszel állunk hozzá az effajta tudatmódosítókhoz, akkor nem származhat belőle komoly probléma. nem véletlen, hogy az általad említett régi időkben sem használhatta mindenki a szent szereket, csak a sámánok és tanítványaik, a "nép" csak kivételes esetben.
  • SJ893
    #157
    Hali! ma vettem salviát a chills headshpop-ban és kérdeném h ezt h lehet szívni vizipipából? nagyon apró darabokba van szétmorzsolva a levél és a pipa kerámiáján a lyukakon szerintem kiesne... És ha nem is esik ki akkor után a szén helyett vihargyújtóval kell melegíteni a cuccot?
    Várom a választ köszi (am 15x-öset vettem...:))
  • xy21
    #158
    élmény beszámolót kérünk majd^^
  • Lacee
    #159
    tegyél a pipa kerámiájába tűvel kilyugasztgatott alufóliát (ami alapesetben a dohány és szén közé menne :)), és minden beszívás közben folyamatosan égesd a levelet lánggal (sima öngyújtóból kettő is elkel). Első alkalommal szerintem ne legyél egyedül, jó ha van egy segító aki égeti neked, esetleg vigyáz nehogy feldőljön a pipa.
  • SJ893
    #160
    köszi, majd akkor így csinálom. karácsonyra ha minden jól megy kapok egy pipát és akkor 2 ünnep között elszívjuk haverokkal:D
  • masoma
    #161
    legjobb ha kis fapipából szívod (persze veszel hozzá aluminium szitát)összesen 1000ft... jóval közvetlenebbül jut a salvia a tüdődbe --> jobban üt. ja és mielőtt kipróbálnád, koncentrálj arra amit szeretnél látni és nagy valószínűséggel azt fogod. várom az élménybeszámolód! :)