72
Varjak repülése Délpest felett
  • tomonor
    #72
    WÁÁÁ VARJ RAID!!!444
  • JAG1
    #71
    Okos vagy...
  • sanitou
    #70
    Ma kivételesen kihagytam a varjak reggeli megfigyelését, de mentségemre kissé másnapos volatam. Elég gond volt a kocsimat megtalálni. De bízok benne, hogy nem csak a közpozni antennáról figyelték azt a szerncsétlen embert, aki a parkoló kocsik között bolyongott...
  • tomonor
    #69
    Nyíregyen itt sok repül, vagyis több ezer.
  • Slayerboy
    #68
    Igen, városban olyan ritka a holló mint a fehér holló
  • Slayerboy
    #67
    :DD Bazd ezen borultam :D
  • Vogel
    #66
    Ma varjakról álmodtam. Beköltözött egy a szobám sarkába és amikor oda néztem mindig ilyen horror zene hallatszott, de ha elfordítottam a tekintetemet akkor abbamaradt. Majd egy vascsővel "kitessékeltem" az ablakon de akkor egy új született a sarokban :D
  • redbull0304
    #65
    Ja... Majd, ha nem lesznek és a termést megeszik a rovarok és 1000Ft lesz egy kiló szőlő például akkor nem ezt mondod!
  • desigo
    #64
    nagyon hiányoznának ám...
  • redbull0304
    #63
    Veszélyben a vetési varjú! A madarak kiírtása három évig terjedő börtönbüntetéssel súlytható!

    A vetési varjú ma már védett állat. 20 éve alatt 90 %-al csökkent a számuk. Szedi a bogarakat, a pajort, a kukacot. Ezért sokan szeretik, de gyűlölik még többen gyűlölik ha a zsenge kukoricát dézsmálja.
    Sokakban nem idéz fel kellemes érzéseket ez a hang. Pedig Magyarországon a vetési varjúból nincs is olyan sok, mint gondolnánk. Számuk az elmúlt húsz évben - a szándékos irtás miatt - mintegy 90 százalékkal csökkent, ezért kellett 2001-ben védetté nyilvánítani.

  • redbull0304
    #62
  • JaNeK2007
    #61
    városokat irtanak ki
  • desigo
    #60
    Nem bántottak ezek még senkit?
  • tomonor
    #59
    egyik osztálytársam egyszer csodálkozott is hogy haat ott nyíribronyban nincs ilyen :O
  • tomonor
    #58
    Itt nyíregyen is mindig a házam felett repülnek el reggel délnyugati irányba, este pedig pont ellenkezőleg, ugyanonnan jönnek. sokmadár...
  • sanitou
    #57
  • sanitou
    #56
    [img]https://media.sg.hu/forum/posts/2008_12/varju.gif[/IMG
  • redbull0304
    #55
    Jaja ott a pont! Pl városliget tele van dolmányos varjakkal még nyáron is (gondolom az állatkert miatt szoktak oda!)
  • redbull0304
    #54
  • Galy
    #53
    Holló városban nem jellemző. Amiket látni szoktunk az a dolmányos ill. a vetési.
  • FZoleee
    #52
    vágd ki a fát
  • Willi Betz
    #51
    Nálunk idefészkelték magukat az apjuk faszát egy közeli fára és nyáron is rikácsolnak.
  • Apus
    #50
    mennyi ideig él egy varjú?
  • whiskeyman
    #49
    "Ki verte szájon a vetési varjút?"
  • BenderRodríguez
    #48
  • JaNeK2007
    #47
    ne offolj már, nem látod hogy varjak repülése... ezen a képen ül
  • leipsig
    #46



    Saját kép
  • BenderRodríguez
    #45
    De milyen varnyúak? Kormos varjú (Corvus corone)
    Dolmányos varjú (Corvus cornix)
    Havasi varjú vagy vöröscsőrű csóka (Pyrrhocorax pyrrhocorax)
    Indiai varjú (Corvus splendens)
    Rövidcsőrű varjú (Corvus brachyrhynchos)
    vagy Vetési varjú ???? Mi van ha nem is varnyú hanem Holló???
  • desigo
    #44
    Eléggé sok van
    jól érzik magukat a hidegben...
  • Hydroceph
    #43
    itt lakok csepelen kossuth utcaban de egy deka varjat nem latok, pedig nap mint nap jarok temeto felé is =/
  • redbull0304
    #42
    +fav! :D
    Egyébként, itt észak Pesten is minden nagy látom őket több ezres csoportokba vonulni őket! Sőt valamikor kőröznek is nem csak vonulnak! Nah az elég durva mikor több ezer varjú köröz egy helyben, tiszta horror, még az ég is sötétebb lesz!

  • passatgt
    #41
    Mit varjak?
    Esetleg egy takaróhuzatot.
  • BenderRodríguez
    #40
    Kurvázni mennek a déli pipikhez.
  • atomabszorpcio
    #39
  • blackgamer
    #38
    látom őket én is naponta, meg hallom is
    sőt, van ahol a kerítés oszlopaira ülnek, kicsit hátborzongató amikor gyalogolsz a járdán ezek pedig a fejeddel szinte egyvonalban 1-2 méterre kémlelnek

    ornitológia topik jó ötlet

    hogy OFF is legyen, nekem ezek ugrottak be a topik láttán:

    Másfél - Varjú


    United Force - LoneLiness

  • Froopy
    #37
    az még mindig jobb, mint a sültpolip élve megevése
  • sanitou
    #36
    A Harmonet.hu szerint a pesti varjak az Úköztemetőben telelnek ... Harmonet . Végül is, ha a repülési pályát nézem (Köztemető-Csepel) akkor ez reális is
  • SigS
    #35

  • Rage47
    #34
    ez jutott eszembe:O "varjúman"
  • sanitou
    #33
    A magashegységek vertikálisan vonuló fajainál különösen jól egfigyelhető, hogy a beköszöntő hideg és a hótakaró miként szorítja őket mind alacsonyabb régiókba. Nem egyszerû „levonulás” ez a hegyről, hanem elidőzésekkel, az enyhébb időszakokban a feltáruló „ökológiai kamrák”-ba és „rések”-be való visszavisszatérésekkel megszakított, nomadizáló vándorlás. Ezek az elmozdulások hagyományosan azonos útvonalakon zajlanak, ahogyan az élőhelyek fragmentumai lehetővé teszik a vonuló fajok táplálkozását, vízfelvételét, pihenését. Gyakorlatilag ezek az útvonalak ökológiai folyosók.